Bitcoin Forum
May 03, 2024, 07:05:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Dünya tarihine yön vermiş hangi isim olmak isterdiniz?  (Read 136 times)
Dzigie (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 367

Life is so short but wonderful.

View Profile
March 22, 2023, 04:55:52 PM

Nice parlak zekalar geçmiş yer yüzünden. Bazılarının hayatını okuduğumda kıskanıyorum. Onlarla duygusal bir bağ kuruyorum. Sonra bir başka ismin hayatını okuyorum ve bütün ilgim ona yöneliyor. Birkaç günden fazla yerimde duramıyorum. Ancak, Kopernik ilgi duyduğum en büyük dahilerden biri. Herkes dünyayı merkez olarak kabul ediyorken Kopernik güneş merkezli bir evren modeli sunarak zamana cesurca meydan okumuş.

Sizin en beğendiğiniz ve belki de yerinde olmak isteyecek kadar hayranlık duyduğunuz tarihi şahsiyetler kimler?

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBITCRYPTO
FUTURES
[
1,000x
LEVERAGE
][
.
COMPETITIVE
FEES
][
INSTANT
EXECUTION
]██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████████████████████████████████████████████████
.
TRADE NOW
.
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714719918
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714719918
Reply with quote  #2

1714719918
Report to moderator
1714719918
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714719918
Reply with quote  #2

1714719918
Report to moderator
Captain Corporate
Hero Member

Activity: 1974
Merit: 575

View Profile WWW
March 22, 2023, 05:14:07 PM
Merited by Dzigie (1)

Ben ben olmaktan memnunum ya, sıradan insanım ben, herhangi bir özelliğim sıradan insandan üstün değil, bildiğin ortalama insanın ta kendisiyim, gerçi son devirde ortalama insanın ortalaması düşüyor, o yüzden belki üzerinde olmak çokta marifet gibi olmamaya başladı o kısmından emin değilim ama bahse değecek hiçbir olayım yok. Ve bu beni çok mutlu ediyor. Bir ülkenin başında ki insan olmak, veya bir ülkenin kurucusu olmak, veya bir şirketin yaratıcısı, veya herhangi bir şekilde dünyaya bir şey katmış olmak demek gerçekten hayatının tamamını ona adamak demek, ve ben bunu yapmak isteyeceğimden emin değilim. "dünya tarihine yön vermek" ne kadar zor bir şey farkında mıyız? Böyle bir zorluğun altında ezilmektense, sıradan insan olarak sıradan hayatımda sabah iş, akşam dizi, arada dışarı çıkıp arkadaşlarla eğlence falan diyerek ömür geçirmek çok daha basit ve aslında daha mutluluk verici, bu hayatta bile stres yaşıyorum ben, bi de o kadar büyük bir yük olsaymış stresten geberirdim heralde.

▄▄███████████████████▄▄
▄█████████▀█████████████▄
███████████▄▐▀▄██████████
███████▀▀███████▀▀███████
██████▀███▄▄████████████
█████████▐█████████▐█████
█████████▐█████████▐█████
██████████▀███▀███▄██████
████████████████▄▄███████
███████████▄▄▄███████████
█████████████████████████
▀█████▄▄████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
Dzigie (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 367

Life is so short but wonderful.

View Profile
March 22, 2023, 05:39:19 PM

Ben ben olmaktan memnunum ya, sıradan insanım ben, herhangi bir özelliğim sıradan insandan üstün değil, bildiğin ortalama insanın ta kendisiyim, gerçi son devirde ortalama insanın ortalaması düşüyor, o yüzden belki üzerinde olmak çokta marifet gibi olmamaya başladı o kısmından emin değilim ama bahse değecek hiçbir olayım yok. Ve bu beni çok mutlu ediyor. Bir ülkenin başında ki insan olmak, veya bir ülkenin kurucusu olmak, veya bir şirketin yaratıcısı, veya herhangi bir şekilde dünyaya bir şey katmış olmak demek gerçekten hayatının tamamını ona adamak demek, ve ben bunu yapmak isteyeceğimden emin değilim. "dünya tarihine yön vermek" ne kadar zor bir şey farkında mıyız? Böyle bir zorluğun altında ezilmektense, sıradan insan olarak sıradan hayatımda sabah iş, akşam dizi, arada dışarı çıkıp arkadaşlarla eğlence falan diyerek ömür geçirmek çok daha basit ve aslında daha mutluluk verici, bu hayatta bile stres yaşıyorum ben, bi de o kadar büyük bir yük olsaymış stresten geberirdim heralde.

Kabul ediyorum ki direkt nakavt edici bir cevap ama senden sonrakiler konunun büyüsünü bozmasın lütfen. Herkes olmak istediği veya hayranlık beslediği kişi hakkında mesaj atsın. İnsanların başkalarına neden hayranlık beslediğini kendi ağızlarından kendi cümleleri ile duymak istiyorum.😅

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBITCRYPTO
FUTURES
[
1,000x
LEVERAGE
][
.
COMPETITIVE
FEES
][
INSTANT
EXECUTION
]██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
TRADE NOW
.
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1137

View Profile
March 22, 2023, 06:36:51 PM

Örnek olması açısından söylüyorum; yanından bile geçemeyeceğim Hz Süleyman as hem dünyada kral hem ahirette! maksimum fayda! daha nolsun?
Aslında dünyada kral olmaktan ziyade istediğim gibi yaşayabileceğim bir ömür, sağlık, özgürlük ve tabi ki maddiyat beklentim var. Birilerinin sorumluluğu omzuma yük olur, relax olmak isterim. Söylediklerim gerçekleşirse zaten kralım  Smiley bi ada falan alıp yaşar gideriz
Ahirette de cehenneme gitmeyeyim isterim, cennette mis gibi devam...Malum orası da burada yapılacaklara bağlı..zengin olursam bikaç eser yaptırıp sevap hanesine point ekleriz, gerisi Allah'a kalmış...
Ün şan şöhret de istemem ayakbağı olur...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1036
Merit: 619

View Profile
March 23, 2023, 07:32:13 AM

Örnek olması açısından söylüyorum; yanından bile geçemeyeceğim Hz Süleyman as hem dünyada kral hem ahirette! maksimum fayda! daha nolsun?
Aslında dünyada kral olmaktan ziyade istediğim gibi yaşayabileceğim bir ömür, sağlık, özgürlük ve tabi ki maddiyat beklentim var. Birilerinin sorumluluğu omzuma yük olur, relax olmak isterim. Söylediklerim gerçekleşirse zaten kralım  Smiley bi ada falan alıp yaşar gideriz
Ahirette de cehenneme gitmeyeyim isterim, cennette mis gibi devam...Malum orası da burada yapılacaklara bağlı..zengin olursam bikaç eser yaptırıp sevap hanesine point ekleriz, gerisi Allah'a kalmış...
Ün şan şöhret de istemem ayakbağı olur...

Süleyman peygamber olmak kolay mı ? İsim belirtmeden şunu söyleyeyim peygamber olmak kolay mı? Peygamber olmak çok iyi bir şey gibi görünüyor ama yaptıkları görevi yeryüzünde yapacak insan neredeyse yoktur. Bir yere peygamber gönderiliyorsa o yer azıtmış oluyor. Meleklere sarkıntılık eden bir azgınlıktan bahsediyorum. Peygamberler bu milletleri adam etmeye çalışıyor, imana çağırıyor. Çok zor bir misyonları var. Süleyman peygamber desen insan ve cinlere hükmetme gücüne sahip, dünyanın iktidarı elindeydi. Bir peygamber adaletli yönetmeye çalışır. Onun için ne kadar zordur tahmin etmek hiç güç değil. Bu yüzden bence peygamber olmak yerine sıradan insan olmayı yeğlerim

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
████████████▀██
█████████▀▀░░░▀
████████░░░░░░░
██████░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
██████▄░░░░▄▄▄░
█████████▀▀░░░▀
████████▄▄▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
██████████▀▀▀▀▀
███████▀░▀█▄░░░
██████░░░░░█▄░▄
█████░░▄▄▄▄▄██▀
█████▀▀▀░░░░▄█▄
█████░░░▄▄█▀▀░█
██████▄█▀▀░░░░▀
███████▄▄░░░░░░
██████████▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄████████████████████████▄
██████████████████████████
█████████████░████████████
████████████▀▄████████████
█████▀▀░░░░░░░░░░░░▀▀█████
████▀░░░░░░░░░░░░░░░░▀████
████░░░██░██░░░░█░░░░░████
████░░░▄▄▀▄▄░░▀▀▄▀▀░░░████
████▄░░▀▀░▀▀░░░░▀░░░░▄████
█████▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄█████
▀████████████████████████▀
.
W Jr.
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 964

View Profile
March 23, 2023, 08:28:44 AM
Merited by EFS (2)

Bundan 100 yıl sonra belki de bu sorunun cevabı Satoshi olacak.Yarattığı bu muazzam sistemle ekonomik olarak büyük bir değişikliğin kaderini çizdi.Bana göre dünyada son yıllarda en büyük buluş Blockchain ile birlikte Bitcoin’in yaradılışı ve insanlığın hizmetine sunulması.

Tarih, çok ucu açık bir kavram.Tarihsel bir güç seçmem gerekirse Mustafa Kemal olmak herkes gibi benim de hayalim olurdu.Her şeyiyle hayran olduğum bir kişilik çok uzak zaman olmadan tarih sahnesinden erken kaybetmemizle indi.Herşeyiyle hayran olduğum bir insan, karakter, bürokrat ve tabii ki asker…

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
l99l
Full Member

Activity: 175
Merit: 138

View Profile
March 23, 2023, 06:44:52 PM

Herkesin bir hayali aklının bir köşesinde vardır. Kurduğumuz hayaller Dünya tarihine de yön verebilir eğer bir yön verecek şansım olsaydı onu da kendi ellerimle vermek isterdim.
Tekten gelen bütün her şey aynı zamanda içimizdedir, onu ortaya çıkarmak ustalık ister.
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
March 23, 2023, 09:12:39 PM

Tarih, çok ucu açık bir kavram.Tarihsel bir güç seçmem gerekirse Mustafa Kemal olmak herkes gibi benim de hayalim olurdu.Her şeyiyle hayran olduğum bir kişilik çok uzak zaman olmadan tarih sahnesinden erken kaybetmemizle indi.Herşeyiyle hayran olduğum bir insan, karakter, bürokrat ve tabii ki asker…

Mustafa Kemal Atatürk olmak her Türk'ün ilk hayalidir. Kurtuluş Savaşı'nda kahramanca mücadele etmiş. Sıfırdan bir ülke kurmuş. Sayısız devrimler yapmış. Milleti ile kucaklaşmış. Her şeyi en iyisiyle yapmış bir lider. O olmak ve onun hayatını onun gözlerinden tecrübe etmek eşsiz bir deneyim olurdu. Dünya üzerinde kendimize bir örnek seçerken aynı ülkede yaşamış birini seçebiliyor olmak ne kadar güzel bir şey. Benim de tercihim Mustafa Kemal Atatürk olur.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
March 23, 2023, 10:05:06 PM

Hani filmlerde olur ya bi kırmızı buton ve dünyayı patlatır hah işte o butona basan kişi olarak tarihe yön vermek isterdim Cheesy Yaşayacak bir dünya bırakmadılar bari kapanışı yapan kişi olalım beyaaa Cheesy
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
April 04, 2023, 03:22:09 AM

birisi olmayı istemek bana da biraz aşağılayıcı bir şeymiş gibi geliyor. ben de kendim olmak isterdim ama allah var şu dünyada platon'un zekasına erişebilmiş birini daha tanımadım. 10 sene önce okuduğum kitaplarını bugün yine okuduğumda zevkten dört bin milyon köşe oluyorum. yüce rabbim bir fırsat verseydi de onunla oturup yarım saat sohbet edebilseydim. herifin politeia'da yüzünü kızarttığı (bunu herkese yapmaz/özel hedef) thrasymakhos 2500 sene sonra karşımıza nietzsche olarak çıkmış ve fenomen olmuş.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Gencecikmen
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1068

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
April 21, 2023, 08:04:46 PM

Nice parlak zekalar geçmiş yer yüzünden. Bazılarının hayatını okuduğumda kıskanıyorum. Onlarla duygusal bir bağ kuruyorum. Sonra bir başka ismin hayatını okuyorum ve bütün ilgim ona yöneliyor. Birkaç günden fazla yerimde duramıyorum. Ancak, Kopernik ilgi duyduğum en büyük dahilerden biri. Herkes dünyayı merkez olarak kabul ediyorken Kopernik güneş merkezli bir evren modeli sunarak zamana cesurca meydan okumuş.

Sizin en beğendiğiniz ve belki de yerinde olmak isteyecek kadar hayranlık duyduğunuz tarihi şahsiyetler kimler?

Hocam benimki o kişinin yerinde olmak değil de, o kişi tarihi kararlar alırken yanında bulunmak. Örnek vermek gerekirse, kurtuluş savaşı zamanın da Atatürk'ün evinde yapılan o toplantılarda olmak gibi. Veya Arşimet'in hamamda suyun kaldırma kuvvetini fark edip "evraka evraka" diye bağırdığı o anı görmek isterdim. Böyle bir çok tarihi olay yaşanırken ben de orada olan biri olarak o anları görmek isterdim.

kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
April 22, 2023, 07:02:19 AM

Hocam benimki o kişinin yerinde olmak değil de, o kişi tarihi kararlar alırken yanında bulunmak. Örnek vermek gerekirse, kurtuluş savaşı zamanın da Atatürk'ün evinde yapılan o toplantılarda olmak gibi. Veya Arşimet'in hamamda suyun kaldırma kuvvetini fark edip "evraka evraka" diye bağırdığı o anı görmek isterdim. Böyle bir çok tarihi olay yaşanırken ben de orada olan biri olarak o anları görmek isterdim.

Belki Arşimet’in o olayında bugün ki tepkiyi göstermeyecektiniz bilemeyiz ki hocam Smiley mesela o tepki esnasında ne diyor lan bu değişik diye bir tepki de verebilirsiniz Smiley insanlar içinde bulundukları zamana göre yoğruluyorlar, bugün tarihi ve bilimsel gerçekleri bugünün şartları ile yorumluyoruz ancak o zaman ne kadar zor oldukları Galileo’nun idamıyla bile az çok tahmin edilebilirdi, dünya yuvarlak denmesini bile hazmedemeyen bir dünyadan bahsediyoruz,
Gencecikmen
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1068

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
April 22, 2023, 09:00:27 PM

Belki Arşimet’in o olayında bugün ki tepkiyi göstermeyecektiniz bilemeyiz ki hocam Smiley mesela o tepki esnasında ne diyor lan bu değişik diye bir tepki de verebilirsiniz Smiley insanlar içinde bulundukları zamana göre yoğruluyorlar, bugün tarihi ve bilimsel gerçekleri bugünün şartları ile yorumluyoruz ancak o zaman ne kadar zor oldukları Galileo’nun idamıyla bile az çok tahmin edilebilirdi, dünya yuvarlak denmesini bile hazmedemeyen bir dünyadan bahsediyoruz,

Hocam orada ki kastım bugünkü aklım ve zekam ile gideyim anlamında demiştim. Mesela gideceğim ve diyeceğim ki Sokrates'in savunması da o kadar havalı değilmiş. Bir nevi tarihi anları tekrar yaşamak istiyorum. Gözlemci olarak.

trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
May 03, 2023, 05:25:19 AM

ancak o zaman ne kadar zor oldukları Galileo’nun idamıyla bile az çok tahmin edilebilirdi, dünya yuvarlak denmesini bile hazmedemeyen bir dünyadan bahsediyoruz,

galileo idam edilmedi, sözlerini geri alması koşuluyla ev hapsinde gözetime gönderildi. bu konuda kiliseye biraz haksızlık yapılıyor. kilise aslında hiçbir zaman doğrudan bilimin karşısında olmadı. kilise her zaman otoritenin kendisi oldu. yani, kilisenin onayı bir nevi kanun hükmündeydi. galileo'nun tezi bugün birçok yanlışı içinde barındırıyor. kilise o gün bazı açık yanlışlar nedeniyle galileo'nun tezine uzak durdu. galileo ise bunu hazmedemedi ve üstü örtülü bir şekilde kilise ile alay eden bir kitap yazdı, yani otorite ile alay eden bir kitap yazdı. bu nedenle de ev hapsine gönderildi. ayrıca şunu da eklemek gerekiyor; kilisenin aynı dönemde başka bilim insanlarına maddi ve manevi destek sağladığı da biliniyor ve şunu da eklemek gerekiyor dünyanın döndüğünü söyleyen ilk insan galileo değil, kilise dünya dönüyor diyen herkesi ev hapsine ya da idama yollasa galileo'ya sıra gelene kadar ölme eşeğim ölme muhabbeti olurdu. ayrıca, bugün de etramızda "aga, gaz bulununca dalga geçilmez, aptal olmayın" diyen insanlar galileo'nun gördüğü tepkileri görebiliyor. güneş merkezli ve kendi etrafında dönen bir gezegen tasavvuru hakim görüş olsa da benzer tepkileri yaşayan insanlar her zaman olmaya devam ediyor. :)

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: