Bitcoin Forum
May 09, 2024, 10:46:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Dolar 20 TL  (Read 1025 times)
MK-74
Legendary
*

Activity: 1246
Merit: 1198

View Profile
June 08, 2023, 09:51:10 PM

Geçici prangalarindan kurtulan döviz hızla gerçek değerine doğru koşuyor, bu günleri öngören yatırımcı, bu yükselişten epeyce kar edecekler, yaz geldi, gurbetçilerin büyük cogunlugu şu anda ellerinj ovusturmakla meşgul, mevcut iktidar yanlısı kitle ise asıl şoku temmuz Ağustos aylarında yaşayacak.

Gurbetçi olsam bende elimi ovuştururdum, adamların şuan keyfine diyecek yok, 3-4 günde paraları değer üstüne değer kazandı.

Benim tahminim 30'a yaklaşacağı Doların belki daha ileri gidebilir belki gitmez ama yaklaşacağı kesindir.
Bu sene uçucaz ülke olarak inşallah.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715251578
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715251578
Reply with quote  #2

1715251578
Report to moderator
1715251578
Hero Member
*

Ignore
1715251578
Reply with quote  #2

1715251578
Report to moderator
1715251578
Hero Member
*

Ignore
1715251578
Reply with quote  #2

1715251578
Report to moderator
totti67
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 299

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
June 10, 2023, 01:01:31 PM

Geçici prangalarindan kurtulan döviz hızla gerçek değerine doğru koşuyor, bu günleri öngören yatırımcı, bu yükselişten epeyce kar edecekler, yaz geldi, gurbetçilerin büyük cogunlugu şu anda ellerinj ovusturmakla meşgul, mevcut iktidar yanlısı kitle ise asıl şoku temmuz Ağustos aylarında yaşayacak.

Gurbetçi olsam bende elimi ovuştururdum, adamların şuan keyfine diyecek yok, 3-4 günde paraları değer üstüne değer kazandı.

Benim tahminim 30'a yaklaşacağı Doların belki daha ileri gidebilir belki gitmez ama yaklaşacağı kesindir.
Bu sene uçucaz ülke olarak inşallah.

Yahu hocam geçen yine buralarda bı yerde yazmıştım, bir tane gurbetçi sokak röportajında daha alacağım çok ev var, yükselmesi benim için cok iyi minvalinde bir açıklama yapmıştı, herifin buradaki vatandaşın ne çektiği hiç umrumda değil ki, gerçi burada derdi çeken kesimin büyük çoğunluğu da bu sorunları olusturanlari hala yönetimde tutarken, yılda 20 gün buraya gelip para ezene de pek laf etmemek lazım galiba. Temmuz Ağustos ayları gerçekten zor geçecek, eylülden sonrası daha da zor olmaz umarım.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬

Hero -
CLS63
Legendary
*

Activity: 1736
Merit: 1634

View Profile
June 10, 2023, 01:08:09 PM

Doların bunca süre baskılanmasının hazineye getirdiği maaliyeti daha halk olarak ödemedik zor günler maalesef artık çok yakın gözüküyor umarım yeni ekonomi yönetimi bu yoldan bizi en az hasarla çıkarmanın bir yolunu bulmayı başarır.

Gurbetçi vatandaşlarımızın oyu seçimin sonucunu etkilemedi yurtiçinde yine Recep Tayyip Erdoğan seçimi önde tamamladı yurtdışındaki oy verme davranışıyla ilgilenmek yerine yurtiçine odaklanmak çok daha doğru olur diye düşünüyorum.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
totti67
Sr. Member

View Profile
June 10, 2023, 04:02:49 PM

Doların bunca süre baskılanmasının hazineye getirdiği maaliyeti daha halk olarak ödemedik zor günler maalesef artık çok yakın gözüküyor umarım yeni ekonomi yönetimi bu yoldan bizi en az hasarla çıkarmanın bir yolunu bulmayı başarır.

Gurbetçi vatandaşlarımızın oyu seçimin sonucunu etkilemedi yurtiçinde yine Recep Tayyip Erdoğan seçimi önde tamamladı yurtdışındaki oy verme davranışıyla ilgilenmek yerine yurtiçine odaklanmak çok daha doğru olur diye düşünüyorum.

Hocam zaten yurtdışında yaşayan vatandaşın seçim sonucuna direkt etkisi ile ilgili çok da bir durum yok yorumlarda, mevzu, lafa gelince vatan millet sakarya edebiyatı yapan, siz burda cennettesiniz, Avrupa bitik diyen, tüm bunlardan hayirlanirken bir yandan da burada malına mal katmaya çalışan reisci gurbetçilerin iki yüzlülüğü. Benim çevremde böyle dünya kadar var, altında Türkiye şartlarında iki milyonluk araba ile memleket guzellemesi yapan ama dön gel diyince de kurulu düzen zirvasi yapanlar bunlar.

Yorumunuzun girişinde bahsettiğiniz kısım ise maalesef gerçek, umarım dediğiniz gibi yeni ekonomi yönetimi bu zorluktan hem kendilerini hem de ülkeyi bir an önce kurtarır.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
Silence Scream
Hero Member

Activity: 896
Merit: 883

View Profile
June 11, 2023, 07:14:50 AM

Hocam zaten yurtdışında yaşayan vatandaşın seçim sonucuna direkt etkisi ile ilgili çok da bir durum yok yorumlarda, mevzu, lafa gelince vatan millet sakarya edebiyatı yapan, siz burda cennettesiniz, Avrupa bitik diyen, tüm bunlardan hayirlanirken bir yandan da burada malına mal katmaya çalışan reisci gurbetçilerin iki yüzlülüğü. Benim çevremde böyle dünya kadar var, altında Türkiye şartlarında iki milyonluk araba ile memleket guzellemesi yapan ama dön gel diyince de kurulu düzen zirvasi yapanlar bunlar.

Yorumunuzun girişinde bahsettiğiniz kısım ise maalesef gerçek, umarım dediğiniz gibi yeni ekonomi yönetimi bu zorluktan hem kendilerini hem de ülkeyi bir an önce kurtarır.

Bu ülkenin görünmeyen sıkıntılarının başında gurbetçiler geliyor zaten. Geçen gün bir röportajda yurtdışında yaşayan bir Almancıya sordular oy kullanıyor musun diye evet dedi. Kime oy verdin dediler reise dedi. Neden peki dediler ne derse beğenirsiniz? Paramı Türkiye’ye gelince 20’ye katlıyorum neden vermeyeyim dedi. İşte zihniyet, işte feraset. Almancı veya gurbetçi diye gram üzülen varsa bu saatten sonra bir daha düşünsün. İnsanların aklıyla dalga geçer gibi davranıyorlar.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
totti67
Sr. Member

View Profile
June 11, 2023, 07:19:48 AM

Bu ülkenin görünmeyen sıkıntılarının başında gurbetçiler geliyor zaten. Geçen gün bir röportajda yurtdışında yaşayan bir Almancıya sordular oy kullanıyor musun diye evet dedi. Kime oy verdin dediler reise dedi. Neden peki dediler ne derse beğenirsiniz? Paramı Türkiye’ye gelince 20’ye katlıyorum neden vermeyeyim dedi. İşte zihniyet, işte feraset. Almancı veya gurbetçi diye gram üzülen varsa bu saatten sonra bir daha düşünsün. İnsanların aklıyla dalga geçer gibi davranıyorlar.

Hep söylüyorum, kim olursa olsun yılın 6 ayından fazlasını ülke sınırları içerisinde geçirmeyen (işi gereği sürekli seyahat edenleri ayrı tutuyorum) vatandaşların oy kullanmasını yasaklamak lazım. Umarım ileride o parasını 20 ye katlayanlara reisleri güzel bir vergi koyar,, bak ondan sonra kaç tanesi yine reis demeye devam eder hepimiz görürüz.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
Mustang Shelby
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 492

View Profile
June 11, 2023, 11:53:07 AM

Hep söylüyorum, kim olursa olsun yılın 6 ayından fazlasını ülke sınırları içerisinde geçirmeyen (işi gereği sürekli seyahat edenleri ayrı tutuyorum) vatandaşların oy kullanmasını yasaklamak lazım. Umarım ileride o parasını 20 ye katlayanlara reisleri güzel bir vergi koyar,, bak ondan sonra kaç tanesi yine reis demeye devam eder hepimiz görürüz.

Yurtdışındaki vatandaşlara hükümet bir vergi getireceğini zannetmiyorum çünkü bundan kurtulmak kolay. Hemen Türk vatandaşlığından feragat edip sadece Alman vatandaşı olarak yoluna devam ederler. Bunu bilen şu an ki hükümet zaten bu yüzden onlara karşı bir tedbir getiremiyor. Almanya hükümeti bir ara çifte vatandaşlığı iptal etme gibi bir düşünceleri olduğunu söylemişti. Eğer onlar bir vatandaşlığı seçin derlerse Almanya’da gurbetçi falan kalmaz hepsi alman vatandaşı olur. Böylece bunlar vatan sevgisi de ortaya çıkmış olur.

.
SPIN

▄▄▄██████████▄▄▄
     ▄███████████████████▄
   ▄██████████▀▀███████████▄
   ██████████    ███████████
 ▄██████████      ▀█████████▄
▄██████████        ▀█████████▄
█████████▀▀   ▄▄    ▀▀▀███████
█████████▄▄  ████▄▄███████████
███████▀  ▀▀███▀      ▀███████
▀█████▀          ▄█▄   ▀█████▀
 ▀███▀   ▄▄▄  ▄█████▄   ▀███▀
   ██████████████████▄▄▄███
   ▀██████████████████████▀
     ▀▀████████████████▀▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
.
RIUM
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
SAFE GAMES
WITH WITHDRAWALS
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
▄▀▀▀

▀▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
SIGN UP

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▄

▄▄▄▀
CLS63
Legendary
*

Activity: 1736
Merit: 1634

View Profile
June 11, 2023, 12:17:12 PM

Reis kendisine oy veren kitleye karşı neden böyle bir vergi koysun  Cheesy Ben de gurbetçilerin oy kullanmasına karşıyım ayrıca Türkçe kendini ifade edemeyecek kişilerin oy kullanıp ülkenin geleceğine yön vermesi kadar da saçma bir şey yok.

Almanya hükümeti bir ara çifte vatandaşlığı iptal etme gibi bir düşünceleri olduğunu söylemişti. Eğer onlar bir vatandaşlığı seçin derlerse Almanya’da gurbetçi falan kalmaz hepsi alman vatandaşı olur. Böylece bunlar vatan sevgisi de ortaya çıkmış olur.

Almanya zaten zorunlu haller dışında çifte vatandaşlığa izin vermiyor verdiğiniz bilgi tamamen yanlış.Alman vatandaşı olan gurbetçilere Türkiye Cumhuriyeti mavi kart veriyor bu karta sahip kişiler memur olamıyor,oy kullanamıyor onun dışında her türlü hakka sahip.Ayrıca askerlik yükümlülükleri de bulunmuyor.Almanya'da bulunan Türk vatandaşlarının oturum ve çalışma izni oluyor.

Gurbetçilerin oy verme davranışında elbette kendi kişisel çıkarları da etkili ancak o bölgede yaşayan insanlara muhalefet partileri ulaşamıyor devlet imkanını kullanan bir hükümetin ulaşması yurtdışındaki bireylere çok daha kolay.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
MK-74
Legendary
*

View Profile
June 12, 2023, 12:41:10 AM

Dolar yine güzel pump yedi piyasalar açılmadan, 23,65 TL gözüküyor şuanda, yarına bakalım günü kaç ile kapatacağız.

Valla Dolar çıksın abi, çıkması şuan benim işime geliyor, umarım bu coşku bu heyecan devam eder, bu sene hedefim 30 TL, bakalım olacak mı Smiley

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
totti67
Sr. Member

View Profile
June 12, 2023, 09:40:50 AM

Dolar yine güzel pump yedi piyasalar açılmadan, 23,65 TL gözüküyor şuanda, yarına bakalım günü kaç ile kapatacağız.

Valla Dolar çıksın abi, çıkması şuan benim işime geliyor, umarım bu coşku bu heyecan devam eder, bu sene hedefim 30 TL, bakalım olacak mı Smiley

ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs, Dolar/TL’nin 3, 6 ve 12 ay sonrasında sırasıyla 23, 25 ve 28 seviyesine gelebileceğini tahmin etmiş ki bir önceki tahminleri 19, 21 ve 22 seviyelerindeymiş. valla seçim sonrası 3 aylık limitteki tahmin tuttu gibi, yıl sonuna doğru nerelerde olacağını da hep birlikte göreceğiz hocam.

https://www.paraanaliz.com/2023/doviz/dolar-28i-gorecek-abdli-banka-net-konustu-tarihini-acikladi-g-54984/

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1036
Merit: 622

View Profile
June 12, 2023, 04:36:14 PM

ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs, Dolar/TL’nin 3, 6 ve 12 ay sonrasında sırasıyla 23, 25 ve 28 seviyesine gelebileceğini tahmin etmiş ki bir önceki tahminleri 19, 21 ve 22 seviyelerindeymiş. valla seçim sonrası 3 aylık limitteki tahmin tuttu gibi, yıl sonuna doğru nerelerde olacağını da hep birlikte göreceğiz hocam.

https://www.paraanaliz.com/2023/doviz/dolar-28i-gorecek-abdli-banka-net-konustu-tarihini-acikladi-g-54984/

Ortada bir gerçek var o da paramızın günden güne değer kaybettiği hocam. O yüzden 30 bile olur inanırım. Şu zamana kadar inanılmaz bir sayıda Türk lirası piyasaya sürülmüş durumda ve sürülmeye de günden güne devam ediyor. Bundan ötesi artık yeni rakamlarla paraları piyasaya sürmek çünkü 200 liralar yeteri kadar büyük meblağları karşılayamıyor. Pazar için bile yetersiz gelen 200 lira büyük transferlerde nasıl yetecek ki? Yakında bir 500 lira görürüz.
gospodin (OP)
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1461

Cashback 15%

View Profile WWW
June 12, 2023, 04:41:03 PM

başlığı 14 nisan tarihinde açmışım hem de vayy 20 tl oldu diyerek. ulan 2 ay sonra bakınca 23,6 tl'yi gördük ve bu değerin aslında hala gerçekçi olmadığını biliyoruz. hiç sanmıyorum ama önümüzdeki günlerde merkez bankasının yapacağı faiz artışı ile, herkesin beklentisi bu yönde, doların bir nebze de olsa düşeceği konuşuluyor.

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1036
Merit: 622

View Profile
June 12, 2023, 04:45:35 PM

başlığı 14 nisan tarihinde açmışım hem de vayy 20 tl oldu diyerek. ulan 2 ay sonra bakınca 23,6 tl'yi gördük ve bu değerin aslında hala gerçekçi olmadığını biliyoruz. hiç sanmıyorum ama önümüzdeki günlerde merkez bankasının yapacağı faiz artışı ile, herkesin beklentisi bu yönde, doların bir nebze de olsa düşeceği konuşuluyor.

Bir nebze dediğimiz bence 22 seviyesine iner ve o seviyelerde biraz bekleriz. Şimdilik her şeye zam geldi ve merak ettiğim şey faiz arttırımından sonra acaba insanlar yaptıkları zammı geri çekecekler mi? Alım gücümüz her zamankinden daha da düşük seviyelere indi. Artık insanlar tatili lüks görmeye başladı, dışarıda yemek yiyememeye başladı. Gezememeye başladı artık günü kurtarma derdine düştük hocam. 20 lira olmuş vay dediğimiz doları 30 liralarda da görebiliriz.
Mustang Shelby
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 492

View Profile
June 13, 2023, 03:41:26 AM

Dolar 20 lirasını ne zaman tekrar görür şeklinde başlık güncellemesi gerekiyor aslında. Çünkü şu anda doların son bir kaç günde arttığı kadar, Türk lirasının değer kaybettiğini unutmayalım. Türk lirasının kaybettiği bu hızlı değer kaybı bu senenin sonuna kadar da Türk lirasının uluslararası çapta bir kez daha büyük bir kayıp yaşadığını ispatlayacak bize. Afrika ülkelerinin paralarının yerli paralarımızdan daha değerli olduğu bir döneme girdik ne yazık ki. Merkez bankası patronu ile bakan bey umarım bir şeyler yapabilir.

.
SPIN

▄▄▄██████████▄▄▄
     ▄███████████████████▄
   ▄██████████▀▀███████████▄
   ██████████    ███████████
 ▄██████████      ▀█████████▄
▄██████████        ▀█████████▄
█████████▀▀   ▄▄    ▀▀▀███████
█████████▄▄  ████▄▄███████████
███████▀  ▀▀███▀      ▀███████
▀█████▀          ▄█▄   ▀█████▀
 ▀███▀   ▄▄▄  ▄█████▄   ▀███▀
   ██████████████████▄▄▄███
   ▀██████████████████████▀
     ▀▀████████████████▀▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
.
RIUM
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
SAFE GAMES
WITH WITHDRAWALS
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
▄▀▀▀

▀▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
SIGN UP

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▄

▄▄▄▀
gospodin (OP)
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1461

Cashback 15%

View Profile WWW
June 13, 2023, 06:52:13 AM

Dolar isterseniz yarın 10 lira olsun yine de hiçbir şeyin fiyatı değişmeyecek çünkü piyasanın doları fiyatlaması çok farklı. Ticaret yapan insanlar da biliyor ki bu olacak düşüş göstermelik. 2 ay sonra tekrar aynı seviyelere gelecek. Geçen sene 18 den 11 liraya düştüğü vakit fiyatlar ne oldu? Her şeyi geçtim o kader baskılama, Kkm ye rağmen dolar yine 23 lirayı buldu. Bizim tek çaremiz kripto para ile dolar kazanmak. Başkalarını boş verin artık.

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
Silence Scream
Hero Member

View Profile
June 14, 2023, 10:14:51 AM

Dolar isterseniz yarın 10 lira olsun yine de hiçbir şeyin fiyatı değişmeyecek çünkü piyasanın doları fiyatlaması çok farklı. Ticaret yapan insanlar da biliyor ki bu olacak düşüş göstermelik. 2 ay sonra tekrar aynı seviyelere gelecek. Geçen sene 18 den 11 liraya düştüğü vakit fiyatlar ne oldu? Her şeyi geçtim o kader baskılama, Kkm ye rağmen dolar yine 23 lirayı buldu. Bizim tek çaremiz kripto para ile dolar kazanmak. Başkalarını boş verin artık.
Haklısınız hocam şu an herhangi bir şekilde eldeki dolarları arttırmak zorundayız. Eğer bunu başarıp bir seviyeye gelirsek en azından alım gücümüzü korumuş oluruz. Doların yıllar boyu düzenli şekilde arttığını düşünürsek, Aralık ayında sanırım yapılan KKM açıklamasıyla düşen doların sektöre etkisi neredeyse hiç olmadı. O dönemde diyordum ki dolar düştü diye elektronik eşya, araba gibi otomatik fiyat düşüşü yaşayacak kalemlerden ne kadar ihtiyacınız varsa alın. Aynı şekilde altın alın, gidin fiziki dolar alın diye. Geldiğimiz noktada görüyoruz ki ne kadar haklıymışız. Geçen gün duyduğum bir dialogu size söyleyeyim. Kuyumcuya gelip fiziki dolar soran bir vatandaş vardı ve kuyumcu bizde yok, hiç bir kuyumcuya yok diye cevap verdi. Piyasada dolar olmaması garipliği var şu an sektörde.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
June 15, 2023, 05:27:49 AM

Sanırım faiz artışları sonrası doların yeni denge değeri burası olacak. Yani 20 ve üstü. Muhtemelen 20-21 aralığı. Enseyi karartmayalım derim arkadaşlar. En azından dolarla ürün alırken hesap yapma esnasında fix 20 den hesaplamak çok da zor değil. 25 e kadar gideceğini ben de düşünüyordum ama faiz artışı hızlı ve beklenenden yüksek gelirse öyle görünüyor ki 25 i bile göremeden geri 21 lere ineceğiz. Ülkedeki çalışanların böyle bir stabiliteye ihtiyacı çok fazlaydı neyse ki gerçek oluyor.
MK-74
Legendary
*

View Profile
June 19, 2023, 11:46:38 PM

Sanırım faiz artışları sonrası doların yeni denge değeri burası olacak. Yani 20 ve üstü. Muhtemelen 20-21 aralığı. Enseyi karartmayalım derim arkadaşlar. En azından dolarla ürün alırken hesap yapma esnasında fix 20 den hesaplamak çok da zor değil. 25 e kadar gideceğini ben de düşünüyordum ama faiz artışı hızlı ve beklenenden yüksek gelirse öyle görünüyor ki 25 i bile göremeden geri 21 lere ineceğiz. Ülkedeki çalışanların böyle bir stabiliteye ihtiyacı çok fazlaydı neyse ki gerçek oluyor.

Umarım doların değeri burası olur ülkemiz için iyi olur. Bakalım faiz artışında ne yapacaklar, Reis nasıl bir karar verecek.
Benim şahsi görüşüm 25 bandına kadar gidecek orada stabil kalacak, çünkü okuduğum çoğu haber kanallarında ihracatçıların bu kurdan memnun olmadıkları.
Döviz sıkıntısının da bir an evvel çözülmesi gerekiyor, artık nasıl yaparlar bilmiyorum ama ülkeye çok büyük döviz çekmeleri gerekiyor.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
Silence Scream
Hero Member

View Profile
June 20, 2023, 06:20:57 AM

Umarım doların değeri burası olur ülkemiz için iyi olur. Bakalım faiz artışında ne yapacaklar, Reis nasıl bir karar verecek.
Benim şahsi görüşüm 25 bandına kadar gidecek orada stabil kalacak, çünkü okuduğum çoğu haber kanallarında ihracatçıların bu kurdan memnun olmadıkları.
Döviz sıkıntısının da bir an evvel çözülmesi gerekiyor, artık nasıl yaparlar bilmiyorum ama ülkeye çok büyük döviz çekmeleri gerekiyor.

Reis artık bu konuda karar vermemeli hocam onu anlatıyoruz aslında aylardır. Reis karar veriyor diye ülke iki senede sıfır arabayı 100 bin liradan 1 milyon liraya çıkarttı. Paramız bu yüzden rezillik yaşıyor. Bu konuda merkez bankası ve Hazine ve Maliye bakanının sözüne karışmamak gerekiyor. Bu iki kurum kendi arasında koordinasyonu sağlayarak ülkeye en güzel politikaları yürütmeli. Yani bu gerçeği değiştirmiyor son kararı yine kendi veriyor ama hata zaten başta bu. Keşke bunu düzeltseler de en azından bir şekilde ülke olarak alım gücümüzü eskisine yakın yaşasak.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1638
Merit: 304

kycfree

View Profile
June 20, 2023, 09:59:27 AM

Haklısınız hocam şu an herhangi bir şekilde eldeki dolarları arttırmak zorundayız. Eğer bunu başarıp bir seviyeye gelirsek en azından alım gücümüzü korumuş oluruz. Doların yıllar boyu düzenli şekilde arttığını düşünürsek, Aralık ayında sanırım yapılan KKM açıklamasıyla düşen doların sektöre etkisi neredeyse hiç olmadı. O dönemde diyordum ki dolar düştü diye elektronik eşya, araba gibi otomatik fiyat düşüşü yaşayacak kalemlerden ne kadar ihtiyacınız varsa alın. Aynı şekilde altın alın, gidin fiziki dolar alın diye. Geldiğimiz noktada görüyoruz ki ne kadar haklıymışız. Geçen gün duyduğum bir dialogu size söyleyeyim. Kuyumcuya gelip fiziki dolar soran bir vatandaş vardı ve kuyumcu bizde yok, hiç bir kuyumcuya yok diye cevap verdi. Piyasada dolar olmaması garipliği var şu an sektörde.

Şu saatten sonra Türk Lirası'nda durmanın hiçbir manası yok yani evet. Sağlam bir faiz artışı gelecek şimdi mesela dolar 20 tl ve hatta biraz daha da altına çekilmesi durumunda şüphe yok ki insanlar ciddi seviyede dolar alımı yapmaya başlayacaklar. Şu an kim bilir ne kadar fazla dolar satışı yapılmıştır örneğin sonradan aşağıdan alıp dolar bazında kar etmek için.

Suni düşüş olacak tabi ki evet yani çok uzun sürmeden eski yerine gelip yeni rekorlara koşmaya devam eder. Fiziki dolar konusunda da tabi insanlar zor durumlar için ne kadar kenarda köşede tutarsam kardır diye düşünüyor. Ülkenin kasasına sağlam bir döviz girişi olmadığı sürece insanların çekincesinin olması gayet doğal tabi.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
▀█████▀▀████████████████▀