Bitcoin Forum
May 02, 2024, 06:27:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Shit coinlerdeki akıl almaz kazançlar  (Read 572 times)
Dzigie
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 367

Life is so short but wonderful.

View Profile
June 24, 2023, 01:07:49 PM

bu da adını hiç duymadığınız milyon dolarlık nft trendleri gibi. 3-5 nerd kendi arasında top çevirip ortalama kriptocuyu s/kiyor. üzgünüm ama realite bu arkadaşlar; hiçbi zaman bunlardan parayı bulamayacaksınız. ben aidoge bile claimlemedim. teknik olarak xx hesaplık aidoge kaybetmiş görünüyorum ama gerçekte mükemmel bi yatırımcı mantalitesine sahip olduğumu düşünüyorum. anlık kazançlar umurumda değil. sekiz sene falan oldu. hayatımdan memnunum. acelem yok, devam.

Tecrübe kendini böyle konularda gösteriyor. Ne işe yaradığı belli olmayan meme coinlere para yatırmak ve zengin olmayı ummak amatör insanların tercihi oluyor genelde. Sözüm yanlış anlaşılmasın. Bu forumdaki üyeler küçük riskler alarak çok paralar kazanma denemesi yaptığı için bu coinlere para yatırıyor ama kripto telegram kanallarında bütün varlıklarını meme coinlere yatıran ve hayatı boyunca biriktirdiği parayı birkaç ayda kaybeden insanlar var.

Ben meme coinlere yatırım yapmıyorum çünkü gerçek hayatta bir kullanım alanları yok ve kripto paraların felsefesine aykırı. Eminim Satoshi bugünleri görse lanet olsun yapacağınız işe derdi çünkü Bitcoin devrimi olmasaydı altcoinler olmazdı. Bitcoin'in genesis bloğunda yazanlara ve yaşadıklarımıza bakınca kendimi daha da garip hissediyorum.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBITCRYPTO
FUTURES
[
1,000x
LEVERAGE
][
.
COMPETITIVE
FEES
][
INSTANT
EXECUTION
]██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████████████████████████████████████████████████
.
TRADE NOW
.
████████████████████████████████████████████████████████
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
1714674447
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714674447
Reply with quote  #2

1714674447
Report to moderator
1714674447
Hero Member
*

Ignore
1714674447
Reply with quote  #2

1714674447
Report to moderator
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714674447
Hero Member
*

Ignore
1714674447
Reply with quote  #2

1714674447
Report to moderator
1714674447
Hero Member
*

Ignore
1714674447
Reply with quote  #2

1714674447
Report to moderator
1714674447
Hero Member
*

Ignore
1714674447
Reply with quote  #2

1714674447
Report to moderator
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
July 08, 2023, 05:47:29 AM

bthd, defi furyasında scam olabilecek bazı shitleri listelemişti, sonra o shitler 300-500x yapmıştı. :) aslında, scam potansiyeli olan coinlere karşı iyi bir uyarı konusuydu ama o günlerde piyasa çok enteresan gelişmelere gebe bir dönemden geçmişti...

bence piyasada bir akış varsa ve bazı kategorilerde bulunan coin ve tokenler dönemsel olarak para kazandırıyorsa bizi üzmeyecek miktarlarla şansımızı denememiz fena olmaz. ha, bu piyasayı bir kumarhane gibi görmenin yanlış olduğunu ve kontrolü kaybettiğimizde limitlerimizi de kaybedebileceğimizi biliyorum ama sınırlarını zorlamayan biri için atıştırmalık gibi takılmak bence fena olmaz...

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
kriptobaron
Sr. Member

Activity: 1090
Merit: 261

View Profile
July 08, 2023, 10:36:48 AM

Piyasa inanılmaz gerçekten akıl alır gibi değil şimdi de shit coinlerin shitleri çıktı piyasaya onlarda bir akım başladı gibi.
PEPE coin çakması PEPE2.0 DOGE2 SHİB2 gibi coinler türemeye başladı.  Cheesy Cheesy
execijutiere
Legendary
*

Activity: 1400
Merit: 1250

View Profile
October 19, 2023, 06:14:13 PM
Merited by Vispilio (3)

sanmıyorum.Memecoin furyasının ortasında olabiliriz daha bittiğini düşünmüyorum.9GAG tarafından da bir meme coin çıkarılacak ve bu aslında belli bir hype yaratacaktır.Bu tokenin çıkmasıyla bir süre daha meme boğası görmemiz yüksek.Onların çıkaracağı coin ise bir launchpad coini gibi olacak yanlış bilmiyorsam twitterda bugün açıklama yapmışlardı.
https://twitter.com/memecoin
Topluluğa yüzde 70 token ayrıldığını belirtmişler.Böylesine bir projenin tokenini airdrop olarak almamız lazım.
Oldukça büyük bir hype ile beklenen $MEME Token için farming sistemi duyuruldu.
https://www.memecoin.org/farming
Buradan farm yapabilirsiniz.
Kaynak : https://x.com/memeland/status/1715046630033125479

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
demir77
Member
**

Activity: 702
Merit: 51

View Profile
October 19, 2023, 08:13:03 PM

sanmıyorum.Memecoin furyasının ortasında olabiliriz daha bittiğini düşünmüyorum.9GAG tarafından da bir meme coin çıkarılacak ve bu aslında belli bir hype yaratacaktır.Bu tokenin çıkmasıyla bir süre daha meme boğası görmemiz yüksek.Onların çıkaracağı coin ise bir launchpad coini gibi olacak yanlış bilmiyorsam twitterda bugün açıklama yapmışlardı.
Topluluğa yüzde 70 token ayrıldığını belirtmişler.Böylesine bir projenin tokenini airdrop olarak almamız lazım.

güvenlir mi?
execijutiere
Legendary
*

View Profile
October 19, 2023, 08:20:45 PM

güvenlir mi?
9GAG’ın Projesi.
Siz karar verin.
https://x.com/9gag

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1614

View Profile WWW
October 19, 2023, 08:50:31 PM
Merited by execijutiere (1)

güvenlir mi?
9GAG’ın Projesi.
Siz karar verin.
https://x.com/9gag

Farming zaten sosyal medya görevlerine bağlı bir kampanya, dolayısıyla finansal risk yok, sadece emek var, ayrıca bu ekibin çıkardığı NFT koleksiyonlarından birine sahipseniz referans uygulamasıyla bonusu arttırabilir ve bazı özel görevlere de access kazanabilirsiniz...

Özellikle The Captainz koleksiyonları NFT dünyasında blue chip kabul ediliyor ve projenin kurucusu 9gag CEO'su Ray Chan bu sektördeki önemli simalardan, projeleri yakından takip ediliyor, o yüzden ben de $MEME'i atlamamanızı tavsiye ediyorum.

execijutiere
Legendary
*

View Profile
October 25, 2023, 07:54:19 AM

Memeland projesi community pre-sale başlattığını duyurdu. Sanırım yarın sabah itibariyle başlayacak.
Tweet : https://x.com/memeland/status/1716832082998243703

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
October 26, 2023, 06:07:40 PM

Özellikle son iki günlük süreç içerisinde yeniden memecoinlerde bir fiyat hareketi gözlemlendiğini görüyorum ve açık konuşmak gerekirse hangi sebepten ötürü yeniden bir fiyat artışı gözlemlendiğini de bilmiyorum. Tabii ki, söz konusu memecoin olduğu zaman her fiyat hareketi için geçerli bir sebep aramak pek doğru olmayacaktır fakat genel olarak token yakımları, Elon Musk tarafından bir tweet atılmış olması veya topluluk tarafından yapılan bazı delimsi işlemler ile fiyatta çok ciddi artışlar meydana geldiğini görebiliyoruz.

Memeland projesi community pre-sale başlattığını duyurdu. Sanırım yarın sabah itibariyle başlayacak.
Tweet : https://x.com/memeland/status/1716832082998243703

Her ne kadar bu proje hakkında pek fazla bilgi sahibi olmasam da sürekli olarak piyasada ilgi nereye kayıyor ise orada bir faaliyet gösterdiklerini görüyorum. Çok ciddi bir topluluğa sahip olmaları sebebi ile her ne kadar ilk başta çok ciddi kazanç fırsatları sunuyor olsa da maalesef sürekli olarak hype takip ediyor olmaları sebebi ile uzun vadeli hatta orta vadeli süreç içerisinde bile yatırımcıyı pek mutlu edebileceklerini düşünmüyorum. Yine de, anlık olarak al-sat yapmak veya olası bir önsatış gibi fırsatları değerlendirmek için takip etmekte de fayda olacaktır.
Vispilio
Legendary
*

View Profile WWW
October 26, 2023, 06:44:24 PM

Her ne kadar bu proje hakkında pek fazla bilgi sahibi olmasam da sürekli olarak piyasada ilgi nereye kayıyor ise orada bir faaliyet gösterdiklerini görüyorum. Çok ciddi bir topluluğa sahip olmaları sebebi ile her ne kadar ilk başta çok ciddi kazanç fırsatları sunuyor olsa da maalesef sürekli olarak hype takip ediyor olmaları sebebi ile uzun vadeli hatta orta vadeli süreç içerisinde bile yatırımcıyı pek mutlu edebileceklerini düşünmüyorum. Yine de, anlık olarak al-sat yapmak veya olası bir önsatış gibi fırsatları değerlendirmek için takip etmekte de fayda olacaktır.

Memeland'in çok uzun zamandır beklenen kendi NFT koleksiyonları ve oyunlarıyla alakalı bir "fire sale" bu, MEME coin'i çıkarmakta geç bile kaldılar, yanlış anlaşılma olmasın diye belirtelim herhangi bir meme token değil, çıkardıkları kriptonun ismi $MEME...

Onun dışında bir meme token fırtınası başladığı çok doğru tespit, üst üste hackler, dolandırıcılıklar ve rug pullardan sonra hala kriptoda kalmış "degen" diye tanımlanan çılgın topluluğun ortak ilgi alanlarıyla çok ilgisi var, anti kültür, komplo teorileri, "waifu, asian girls, anime" bazı anahtar kelimeler...

BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
October 28, 2023, 04:58:57 PM
Merited by Vispilio (1)

Memeland'in çok uzun zamandır beklenen kendi NFT koleksiyonları ve oyunlarıyla alakalı bir "fire sale" bu, MEME coin'i çıkarmakta geç bile kaldılar, yanlış anlaşılma olmasın diye belirtelim herhangi bir meme token değil, çıkardıkları kriptonun ismi $MEME...

Onun dışında bir meme token fırtınası başladığı çok doğru tespit, üst üste hackler, dolandırıcılıklar ve rug pullardan sonra hala kriptoda kalmış "degen" diye tanımlanan çılgın topluluğun ortak ilgi alanlarıyla çok ilgisi var, anti kültür, komplo teorileri, "waifu, asian girls, anime" bazı anahtar kelimeler...

Evet, NFT projelerini her ne kadar mintlemek, almak veya satmak nasip olmasa da uzun zamandır ben de takip ediyorum ve en azından bu alandaki faaliyetlerini biliyorum. Çıkarttıkları tokeni ise bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi pek fazla araştırmadığım için sadece kısıtlı bilgi ile meme token olduğunu düşündüm ve bu şekilde yorum yaptım. Herhangi bir utilitysi bulunan bir token olması o halde kısa vadeli süreç içerisinde ciddi bir şekilde pumplanacağı ve sonrasında sönüp gitmeyeceğinin işaretçisi olmuş diyebiliriz.

Her ne kadar ben de yapmış olduğum işlemler sebebi ile kendimi bu ''Degen'' diye tanımlayan topluluğun içerisine dahil ediyor olsam da maalesef tekrardan karşımıza çıkan bu meme token fırtınasından yine ekmeğimi kazanamadım. Açıkçası son dönemlerde daha tutumlu hareket etmeyi tercih ettiğim için pek fazla böyle riskli işlemler yaparak zar zor biriktirdiğim üç kuruş paramı da kaybetmek istemediğim için bu fırtınadan bir kazanç elde edemedim. En azından bu sefer zarar da yok.
Vispilio
Legendary
*

View Profile WWW
October 30, 2023, 06:53:43 PM

Shitcoin falan diyorlar, bence yanlış bir tanım, herşey ortada, gerçek shitcoin bence sabah 06.30'da hava karanlıkken kalkıp plazalarda Starbucks'ın kimyevi sıvılarını içebilmek için 2 saat köprü trafiğine girmektir, bundan daha büyük bir shitcoin / rug / scam zor bulunur...

Bu arada bahsi geçen $MEME'in Bitmex'te Futures trading'i açıldı, durduramıyoruz efendim, 1 gün içinde 0.05'e geldi:

0.03'ü tahmin eden arkadaşları gerçekten tebrik ediyorum, önemli bir öngörü, fakat tabii bu işler belli olmaz, henüz listelenmedi bazen böyle "pre-hype" oluyor derinlemesine analizi hak eden önemli bir proje, çok dikkatli olun beyler bayanlar

not: grafik https://www.bitmex.com/

mandown (OP)
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1290

View Profile
October 30, 2023, 07:09:37 PM
Merited by Vispilio (1)

Floki'nin tokenfi'side gairp bir şekilde fiyatlanıyor nereye gidecek tam olarak emin değilim ancak bitget borsası ile dex arasında 4 kat fiyat farkı var bir ihtimal diyrek bitget üzerinden tokenfi aldım. Bu herifler bu malı offical olarak bitgette listelemedi sanırım bitget bu denli yürüyeceğinide kestiremediği için elinde olmayan malı sattılar borsanın elinde şuan bu mal yok.

Meme içinde @Vispilio sana darıldım 0.02'lerden almak isterdim ki oralarda bir süre takılmış keşke erkenden görebilseymişim. ayıda Futures olmasa çoğu coinde hacim bulamayız bu heriflerde Futures feelerinin keyfini yaşamak uğruna işleme açmışlar.

Birde bu meme şuan hiçbiryerde yok bunlar da olmayan malı satıyorlar

bilgilendirme için teşekkürler. 0.05 leri görebileceğini düşünüyordum ki meme projelerde inanınlmaz bir hype oluştu ne olacağını artık kestirmek zor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████