Bitcoin Forum
May 25, 2024, 07:37:37 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Halka arzlar = Türkiye sahipliği  (Read 102 times)
Lachrymose (OP)
Hero Member

Activity: 1344
Merit: 967

View Profile
April 28, 2023, 06:38:44 PM
Last edit: April 28, 2023, 07:09:23 PM by Lachrymose

Satıp napican, sigara mı alıcan?
Türkiye sahipliği > On paket sigara
Dzigie
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 378

Life is so short but wonderful.

View Profile
May 10, 2023, 08:06:51 AM

Kurumsal yatırımcılar hisse senedi alacakları zaman profesyonel değerleme yöntemleri ile araştırmalar yapıyor. Aynı şekilde satış yapacakları zaman da özel değerlendirmeler yapıyorlar. Küçük yatırımcıların çoğu satın aldığı hisse senedini ilk tavanda sigara parasına satar. Ben de kriptoparalara girmeden önce borsadayken aynı şekilde davranıyordum. Benim arkadaşlarımın birçoğu SPK'nın izahnamesini bile okumadan halka arza katılan insanlardı. Kendi aramızda konuştuğumuzda öyle bir şey mi varmış ben ilk senden duydum diyenler vardı. Türk insanı kendine özgü dinamikleri olan değişik bir millet. Ben artık çevremdeki birçok insanın davranışını sorgulamıyorum. Çözümleyemediğim çelişkilerle boğuşmak yerine bazı davranışları olduğu gibi kabul ediyorum.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBITCRYPTO
FUTURES
[
1,000x
LEVERAGE
][
.
COMPETITIVE
FEES
][
INSTANT
EXECUTION
]██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████████████████████████████████████████████████
.
TRADE NOW
.
████████████████████████████████████████████████████████
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
Silence Scream
Hero Member

Activity: 910
Merit: 906

View Profile
May 10, 2023, 08:22:35 AM

Kurumsal yatırımcılar hisse senedi alacakları zaman profesyonel değerleme yöntemleri ile araştırmalar yapıyor. Aynı şekilde satış yapacakları zaman da özel değerlendirmeler yapıyorlar. Küçük yatırımcıların çoğu satın aldığı hisse senedini ilk tavanda sigara parasına satar. Ben de kriptoparalara girmeden önce borsadayken aynı şekilde davranıyordum. Benim arkadaşlarımın birçoğu SPK'nın izahnamesini bile okumadan halka arza katılan insanlardı. Kendi aramızda konuştuğumuzda öyle bir şey mi varmış ben ilk senden duydum diyenler vardı. Türk insanı kendine özgü dinamikleri olan değişik bir millet. Ben artık çevremdeki birçok insanın davranışını sorgulamıyorum. Çözümleyemediğim çelişkilerle boğuşmak yerine bazı davranışları olduğu gibi kabul ediyorum.

Türkiye’de yatırım böyle yapılıyor maalesef. Neye yatırım yapıldığı konusunda fikri olmayan insanlarla dolu etrafımız. Özellikle herkes etrafındaki bir kişiden yatırım tavsiyesi alıyor, aldığı yatırım tavsiyesinin sebebini anlatmaya gelince bana sebebini anlatma ne alayım onu söyle diyorlar. Bu kadar dinlemekten aciz, dinlemekten sıkıntı duyan başka millet olamaz. X ülkesinde ise yatırım için insanlar en ufak bir şeye para yatırmadan önce genelde dinleme yoluna gidiyorlar. Bizde araştırma diye bir şey olmadığı için böyle devam ediyoruz. Bu arada araştırma sadece yatırımda değil, tüm alanlarda geçerli. Kullanacağı bir elektronik eşyayı bile araştırmaktan aciz insanlar ile doluyoruz ne yazık ki.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
May 10, 2023, 03:51:49 PM

Bir şirketin gerçek değerini bulmak bana göre kolay bir şey değil. Şirketin bilançolarına bakmak ve şirketi yerinde incelemek gerekir. Bir şirketi tam ve eksiksiz olarak incelemek bizim için bile imkansız.

Ancak, muhatap olduğum küçük yatırımcının ağzından çıkan bazı kelimeler beni de rahatsız ediyor. Örneğin birçoğu borsa oynuyor musun diyor. Bunun bir oyun olmadığını anlatmaya kalkıyorsunuz. Örneğin bir çoğu tüyo var mı diyor. Bunun bir at yarışı olmadığını anlatmaya kalkıyorsunuz. Bu iki kelimeyi kullanan insanlar ile karşılaştığım zaman kiminle muhatap olduğuma dair kafamda bazı ipuçları belirmeye başlıyor.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
Lachrymose (OP)
Hero Member

Activity: 1344
Merit: 967

View Profile
May 11, 2023, 08:50:19 AM

halka arza girip cuwara parasi alip, hatta onu da almayip zararina mal satmak nedir moruk ya Grin. halka arzlara belli bir teminat gosteremeyenlerin girisi yasaklanmali. turk borsasi boyle dandik temelle ayakta duramaz. cazibesini kaybeden ortama da yatirimci gelmez.
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1050
Merit: 623

View Profile
May 12, 2023, 05:12:59 AM

halka arza girip cuwara parasi alip, hatta onu da almayip zararina mal satmak nedir moruk ya Grin. halka arzlara belli bir teminat gosteremeyenlerin girisi yasaklanmali. turk borsasi boyle dandik temelle ayakta duramaz. cazibesini kaybeden ortama da yatirimci gelmez.

Değişik bir yöntem ama kabul edilebilirlik çerçevesinde mantıklı geliyor kulağa. Belirli bir birikimi veya deneyimi olmayan vatandaşların en azından halka arzlarının katılımı engellenebilir. Zaten 50 yaş üstü genelde çocuklarının yatırım hesabı olarak ek olarak kullandıkları borsa yatırımcısı olmaktan başka bir şey değil.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: