Bitcoin Forum
May 22, 2024, 11:13:37 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14]  All
  Print  
Author Topic: 14 Mayıs 2023 TBMM ve Cumhurbaşkanı seçimleri  (Read 2676 times)
execijutiere
Legendary
*

Activity: 1414
Merit: 1264

View Profile
May 29, 2023, 04:14:52 PM

Yerel seçimlerden sonra işin rengi değişmeye başlar.Muhalefetin nasıl bir yol izleyeceğini merak ediyorum.Yeni bir ittifak söz konusu olacaktır.Özellikle CHP,İYİP,ZP ve MP bir ittifak yaparsa işler hayli hayli değişir.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
mandown
Legendary
*

Activity: 1932
Merit: 1292

View Profile
May 29, 2023, 06:45:45 PM

Yerel seçimlerden sonra işin rengi değişmeye başlar.Muhalefetin nasıl bir yol izleyeceğini merak ediyorum.Yeni bir ittifak söz konusu olacaktır.Özellikle CHP,İYİP,ZP ve MP bir ittifak yaparsa işler hayli hayli değişir.

Bence HDP yi de ekleyin. Tam olsun. Smiley

O yıllardır akp içinde boşuna dışarıda arama. Göremiyorsanız gözünüz kör kulağınız tıkalı.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
halloweenn666
Member
**

Activity: 1011
Merit: 65

View Profile
May 29, 2023, 06:48:00 PM

Bence HDP yi de ekleyin. Tam olsun. Smiley

O yıllardır akp içinde boşuna dışarıda arama. Göremiyorsanız gözünüz kör kulağınız tıkalı.

Kardeşim dalga mı geciyorsun yerel seçimlerde kazanılan tüm büyükşehirler HDP sayesinde kazanıldı. Açıp yerel seçim sonuçlarına bak.
Captain Corporate
Hero Member

Activity: 1988
Merit: 575

View Profile WWW
May 29, 2023, 08:20:52 PM

Şu hdp ile hdp'nin oy verenleri arasında ki farkı anlamadıkça "ırkçılık" asla tükenmeyecek. Bu seçimin çok büyük bir kısmında "teroristlerle iş birliği içerisindesiniz" denilerek propaganda yaptı iktidar, muhalefette ben teroristlerle iş birliği yapmıyorum demeye odaklandı, bunu çok eleştirdim hala eleştiriyorum, savunma ile seçim kazanılmaz. Bakıyoruz doğuya, tunceli, diyarbakır, mardin, batman, ardahan, kars, ığdır, ağrı, van, muş, bitlis, siirt, şırnak, hakkari. Buraların tamamı KK demiş, şimdi ortaya 2 tane şey çıkıyor; ya pkk bu kadar halka "kk'ya oy vereceksiniz" dedi ve bu kadar halk dinledi, MİLYONLAR dinledi, pkk bu kadar etkili, doğunun tamamına istediğini söyletebiliyor, veya, bak ne kadar garip bir düşünce, bu insanlar terorist değil, demokratik hakkı olarak 2 adaydan birine verdiği içinde terorist olmuyorlar. 25.5 milyon oy alan insanada terorist demezsin, oy verenlerine terorist demezsin, kardeşim 25.5 milyon diyoruz, kaybetse bile bu insanların tamamı terorist olamaz, bu kadar basit.

Kaybetmeninde en büyük etkenlerinden biri "abi aziz nesin yae, abi %60 ya, aysun kayacı be aaabi" falan diye gezen anadoludan bi haber muhaliflerdir. Sen siyasetini anadoludan bu kadar uzak yaparsan, büyükşehirlerin tamamını alırsın ama seçimi kaybedersin. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Diyarbakır, Antalya bu tarz sağlam nüfuslu yerleri hep almış muhalefet, nüfus kalabalık bi Bursa, Kocaeli, Konya üçlüsünü alabilmiş iktidar, ama o kadar küçük bir bölgeye sıkışmış muhalefet var ki, doğal olarak daha az nüfüslu her yeri iktidar alınca tabii ki seçim kaybediliyor.

İlk turdan ikinci tura iktidar oyunu 700k arttırmış, muhalefetse 900k arttırmış, bi 200k daha fazla, iyide 3 milyondan fazla diğer adaylara oy vardı, bakınca bunun yarısı var, diğer yarısı sandığa gitmemiş, veya belkide daha fazlası gitmedi, ilk tur oy kullanmayıp ikinci tur kullanan bile olmuş olabilir. Bu da yaklaşık 1.5 milyon insan diğer adaylar olmayınca iki adayada oy vermek istememiş demek, buradanda bir ders çıkarılabilir ama kimbilir o ders ne, ve kimse çıkartır mı, sanmam.

Ben daha önce söylediğim şeyi tekrar söylüyorum, bu ülkenin yeni bir akıma ihtiyacı var, aynı siyaseti sürekli yapıp farklı sonuçlar beklemenin hiçbir anlamı yok, değişim gerekiyor, KK gerçekten cumhurbaşkanı olmasını isteyebileceğim naiflikte bir adam, ama kazanabilecek karizmada birisi değil, bu yıllardır belli, donuyla inatlaşanın sonunu gördük.

Tek bir tane temennim var, geri kalan her şey batsın bitsin alıştık artık iktidarın her konuda ayrı çuvallamasına, vallahide billahide ekonomide çökse, tarikatlarda çoğalsa, her yeri ahbaplarına peşkeşte çekseler hepsine ok dicem yeterki tek şeyi düzeltsinler, bin tane şeyden çok daha önemli TEK bir konu var şuan bence, o da bu kaçak göçmenler ve mülteciler. Sınırlarımız yol geçen hanı olmuş durumda, artık nolur bunu durduralım, iktidara gerçekten teşekkür edicem başarırlarsa, hatta elime bi kilo baklava alıp en yakın AKP binasına gidip teşekkürlerimi ileticem bizzat, yeter ki girmelerini engelleyelim artık ve gelenleride tespit edip yollayalım, vallahi bak sonu iyi değil, cidden iyi değil, ne kadar muazzam büyük bir sorunla başbaşa olduğumuzun farkına varmamız lazım, bu sorunla akpli chpli mhpli iyipli herkes omuz omuza gelip mücadele etmemiz ŞART.

▄▄███████████████████▄▄
▄█████████▀█████████████▄
███████████▄▐▀▄██████████
███████▀▀███████▀▀███████
██████▀███▄▄████████████
█████████▐█████████▐█████
██████████▀███▀███▄██████
████████████████▄▄███████
███████████▄▄▄███████████
█████████████████████████
▀█████▄▄████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
Mustang Shelby
Hero Member

Activity: 672
Merit: 510

View Profile
May 30, 2023, 07:41:12 AM

İlk paragraf için konuşursak hocam, doğuda HDP ne derse o oluyor. Bu yüzden evet o kadar oy aldıysa Kemal Kılıçdaroğlu, bunu HDP söylediği için aldı. Ayrıca dediğimiz ispatlamak için konuşursak doğuda CHP’nin aldığı oylara bakın. Doğuda CHP neredeyse hiç oy almaz.  Eğer HDP biz sandığa gitmiyoruz deseydi yine sandıklara da gitmezlerdi ki katılım çok düşerdi. Ayrıca CHP’ye oy veren herkese terörist demek zaten akla aykırı bir söz ama HDP’ye oy veren kitlenin yüzde 90’ı terör sevici, terör yanlısı. Bunu zaten HDP’nin söylemlerinden anlıyoruz.

“Biz sırtımızı, PKK’ye, YPG’ye, YPJ’ye dayıyoruz.” Figen Yüksekdağ.

Bu yüzden onlara oy veren kitlenin seçmenini boncuk dağıtan masum kelebekler olarak görmek akıl tutulmasıdır.
Captain Corporate
Hero Member

Activity: 1988
Merit: 575

View Profile WWW
May 30, 2023, 12:45:07 PM

Bu mantıkla doğuda şuan yaklaşık olarak 5 milyon civarı oy aldıklarını varsayarsak, ve %90ı terör sevici derksek, 4+ milyon adet pkk seven insan var bu ülkede? Bu çıkarımı mı yapmamız gerekiyor söylediğinden? Ben bunu kabul etmiyorum, bu ülkede 4+ milyon pkk seven insan olamaz, mümkün değil bu. Bakın yanlış anlamayın, hdp vekilleri başkanları falan değil bahsettiğim, onların elbette bağı olabilir, bu saydığımız insanlar 100dür 200dür hadi bindir, ben diyorum ki bu adamların %8+ oyu var, bir kısmı elbette batıdan, ama doğuda ki oylara baktığımız zaman milyonlarca oyları var, milyonlarca pkk seven insan var demek anlamına geliyor dediğiniz. Ben böyle bir şeyin ne varlığını kabul ederim, ne de bu varsayımı gerçekçi bulabilirim üzgünüm. Hiç bir partinin seçmeni boncuk dağıtan masum kelebek değil, hepsinin eli kirli bu siyasette, ama terör sevici demekle aynı seviye değil, bunun bir arası var, normal sıradan vatandaş bu insanlarda, ülkemizde MİLYONLARCA pkk destekçisi olduğunu söylemek ile masum kelebek arasında bi yerde var, seçenekler sadece bu ikisi değil. Kürtlerin oyunu alması başka şey, teroristleri sevenlerin oylarını alması başka şey, teroristlerin oyunu aldı lafını ben kabul edemem, bunu KK için demiyorum, ben halkımızın milyonlarına terorist denmesini kabul edemem asıl, yoksa PKK gitti KK destekledi değil bu, onu diyen desin istiyorsa, ama milyonlara terorist denmesini kabul edemem, bu çok büyük bir akıl tutulması olur.

▄▄███████████████████▄▄
▄█████████▀█████████████▄
███████████▄▐▀▄██████████
███████▀▀███████▀▀███████
██████▀███▄▄████████████
██████████▀███▀███▄██████
████████████████▄▄███████
███████████▄▄▄███████████
▀█████▄▄████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
mandown
Legendary
*

View Profile
May 30, 2023, 03:09:41 PM

Ona bakarsanız HDP Lİ biri başkan vekilliği yaptı bu ülkede ama ozaman kimsenin sesi çıkmıyordu bu adam vekil olamaz diye. HDP terörist ise  yıllarca mecliste çoğunluk akp değilmi? niye kökünü kazımadınızda  vekillikler verdiniz?

Bayrağa ve meclis yeminine laf eden birine oy vermekten çekinmeyenler, çözüm süreci ve belediyelerden tcnin silinmesine sebep olanlar burada hdp terörist algısı yaratıyor.
işiniz gücünüz algı terörislerle bile konuştuğunuzu oy verdiğiniz adam söylüyor ama hdp altılı masada valla ancak nbu söylemlerle çocuk veya kıt akıllıları kandırırsınız.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2142
Merit: 1067

View Profile
May 30, 2023, 03:26:17 PM

Ona bakarsanız HDP Lİ biri başkan vekilliği yaptı bu ülkede ama ozaman kimsenin sesi çıkmıyordu bu adam vekil olamaz diye. HDP terörist ise  yıllarca mecliste çoğunluk akp değilmi? niye kökünü kazımadınızda  vekillikler verdiniz?

Bayrağa ve meclis yeminine laf eden birine oy vermekten çekinmeyenler, çözüm süreci ve belediyelerden tcnin silinmesine sebep olanlar burada hdp terörist algısı yaratıyor.
işiniz gücünüz algı terörislerle bile konuştuğunuzu oy verdiğiniz adam söylüyor ama hdp altılı masada valla ancak nbu söylemlerle çocuk veya kıt akıllıları kandırırsınız.

HDP de şimdi sütten çıkmış ak kaşık değil dostum bunu da biliyorsun bir Karadenizli olarak en çok senin bu konularda hassas olmanı beklerdim hüdapar ile hdp aynı bokun laciverti ayrıca hdp terörist algısı yapmaya gerek yok kendileri zaten biz başkan apo diyorlar Hendek barikat operasyonunda bize saldıranları desteklediler ve ölen leşlere şehit dediler yüzlerce örnek arşivlerden çıkartılır da uzatmaya gerek yok hdpnin terörist algısı yaratılmasına gerek yok onlar zaten bunu bize açık açık söylüyorlar

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
mandown
Legendary
*

View Profile
May 30, 2023, 05:24:29 PM

Hocam hdp'sütten çıkmış ak kaşık değil kabul ediyorum bunu bilmeyen yok ama içindeki veya dışarıdaki bunları destekleyen teröristleri temizleyeceksin yada bu partinin direk terör örgütlerine desteğini aleni olarak biliyorsan müdehale edeceksin.

HDP'yi deskteleyen terör örgütü üyelerini ne sen nede ben temizleyebilirim bunu yapacak olan iktidarın politikalarıdır ancak sen hdpye meclis başkan vekilliği verip hdp terörü destekliyor dediğin an sende suçlusun. Nasıl olur abi terör'e destek vereni meclise başkan vekili yaparsın.

ortada bir suç varsa ki var buna engel olmayanların tamamının allah belasını versin. sadece hdp değil buna sebep kim oluyorsa ama bu adamları sadece chpye dolaylı destek veriyor deniyorsa bu konu dönemsellik içeriyor hdp olmadan akp çözüm sürecine girebilirmiydi? mesele menfaatlar uğruna ter parti bir şekilde hdp ile buluşuyor.

benim demek istediğim şu hdp içindekilerın tamamı terörist değilki eğer teröristse bu adamlara başkan vekilliği veren kişi daha da suçlu. suçlu varsa ki olanlar var ama iktidarda kalabilmek uğruna sesiz kalınıyor.

Benin küçüklüğümde sokaklarda gezemezdik karadenizin sakin sessiz kasabalarında sık sık çocuklar kaçırılırdı. Teröristlerin ayakkabı numaralarına kadar biliyorum deniyor ötesi yok. Biryerlerde bomba patlıyor eee biliyordun ya. Millette bunları millet vekili yapıyor.

Ben terör konusunda ciddi anlamda hassasım ama iktidar değil.

Birde kaç gündür anlamadığım şey şu bunlar seçim akşamı kutlama yapıyor. Abi neyi kutluyorsunuz? TL mi değerlendi? Dış borç mu bitti? İki gündür çalışma saati mi değişti?

Birileri seçilecek diye ölenler bıçaklananlar kurşunlananlar. Nasıl bir topluluk olduk anlamıyorum Hizbullahıda meclise soktular bunun kutlaması mı? Millet elinde kılıçla gezmeye başladı. Polis, zabıta dövülür oldu.

Şahsen her ne kadar silahı sevmesemde müsait bir zamanda silahlanacağım. Yolda yürürken bir suriyeli veya afganlının tacizine denk gelme şansınız çok yüksek.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1131

View Profile
June 03, 2023, 11:48:39 PM

...

Sonuçta: Sadece Kılıçdaroğlu yenilmedi. CHP genel merkezi yenildi. Parti tabanına bile sormadan “illa ben aday olacağım” dayatması yenildi. Yüzde bir bile oyu olmayan masadaki partilere “bol kepçeden” milletvekilliği dağıtarak adaylığını destekleten politik kurnazlık yenildi. Toplama çıkarma yaparak seçim kazanacağını düşünen “siyaset mühendisliği” yenildi. Solda kangrene dönüşen kimlikçi neoliberal siyaset yenildi. Programı dışlayıp politikayı, hamasete-popülizme indirgeyenler yenildi. Halka güven vermeyenler yenildi. “Suikast yapacaklar” diye çelik yelek giyerek halkı gerenler yenildi. “Ha bugün ha yarın iktidar hakkımda kaset çıkaracak” diyerek seçimi salt adli konuya dönüştürenler yenildi. Tarafçı dönek liboşlar yenildi. FETÖ'cüler, PKK'lılar yenildi. Manipülatif gazetecilik yenildi. Hakikati değil algıyı gerçekmiş gibi sunan sosyal medya yenildi. Kılıçdaroğlu'nu -hem de birinci turda yüzde 55- gösteren anketçiler yenildi. “Sana Söz!” gibi ne dediği anlaşılmayan absürt reklamlar-reklamcılar yenildi. Ülkenin milli savunma sanayini küçümseyenler yenildi. Halkı hakir görenler yenildi. Biden yenildi, CIA yenildi, küresel medya yenildi. Gayri milliler yenildi…
https://www.sozcu.com.tr/2023/yazarlar/soner-yalcin/aslinda-kim-yenildi-7685442/

soner yalçın benim tespitlerimi birebir köşesinde işlemiş. nitekim, sinan oğan da hdp'nin olduğu yerde olmayız diyerek cumhur ittifakını desteklemişti. pkk'nın siyasi uzantısı olmakla övünenler ile işbirliği yaparak tarihe geçenlere katılmaması normal bir gelişmeydi ama cumhur ittifakına katılmasaydı da seçimleri cumhur ittifakı kazanırdı. ata ittifakı seçmeni her iki ittifakı desteklemeyen ve sandığa gitmek zorunda kalırsa iki adaydan birine katiyyen eli gitmeyecek seçmenlerden oluşuyordu. bu da dağılımı eşit olarak pay etmek anlamına geleceği için oransal olarak yine cumhur ittifakının kazanacağı anlamına geliyordu.

tabii, bu seçimin bir kaybeden grubu daha var. sabahtan akşama kadar büyük bir özveri içinde sosyal medyada trollük ile ahmaklık duvarı örerek insanları kandırabileceklerini zanneden zavallılar da kaybetti. 80 yıldır olduğu gibi yukarıdakilerle birlikte kaybettiler ve sonsuza kadar kaybetmeye devam edecekler.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14]  All
  Print  

Jump to: