Bitcoin Forum
May 03, 2024, 04:38:16 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Patronlar çıldırdı!  (Read 52 times)
emre06060 (OP)
Member
**

Activity: 144
Merit: 35

View Profile
May 13, 2023, 01:53:54 PM

Birisi iktidara gelmeden önce dağıtıyor diğeri iktidarda dağıtıyor. Yağmayı alan kaçıyor yağmaya izin verene hiç bir şey olmuyor. Biz sahte müslümanlar olarak hacdaki gibi biri yere düşünce o tavafı tamamlamak için yere düşenin üzerine basmasını iyi biliriz. Benim maaşıma gelecek zam fakiri eziyorsa o zam helal değildir bana. Sanıyor musunuz ki bu zamların. bu vaatlerin, bunca dağıtılan erzakların, plansız verilen kadroların bir geri dönüşü olmayacak! Kimse bana vatan, millet, sakarya, PKK, Suriye vs. demesin. Kimse bana milliyetçilikle dindarlıkla gelmesin. Hepiniz yağmacısınız oğlum! Ben karşılıksız oy veriyorum diyen biri varsa o da yalan söylüyor. Sen de bunca vaarlere ses çıkarmayıp destek veriyorsun. Senin çıkarın ise kendini tatmin etmek. Memur maaşı 22.000 olur asgari ücret 8500 kalır asgari ücretli ezilir. Asgari ücretlinin maaşını 20.000 yaparsın bu sefer her şeye zam gelir. Bu kadar kötü politika olur mu arkadaş. Neymiş Kılıçdaroğlu gelince memur maaşları asgari ücretin 2.5 katı olacakmış. Peki bre düşüncesiz adam sen bu zamı yapınca memura, her şeye zam gelecek, asgari ücretli bu durumda kök mü yiyecek! Patronlar malesef çıldırmış durumda. İktidarına da muhalefetine de hepsine yazıklar olsun!
1714711096
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714711096
Reply with quote  #2

1714711096
Report to moderator
1714711096
Hero Member
*

Ignore
1714711096
Reply with quote  #2

1714711096
Report to moderator
1714711096
Hero Member
*

Ignore
1714711096
Reply with quote  #2

1714711096
Report to moderator
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714711096
Hero Member
*

Ignore
1714711096
Reply with quote  #2

1714711096
Report to moderator
1714711096
Hero Member
*

Ignore
1714711096
Reply with quote  #2

1714711096
Report to moderator
Hvdv
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 330

View Profile
May 13, 2023, 02:01:58 PM

Vaatler sunulmadan seçim kampanyası yürür mü sanıyorsunuz? Bunun için devletten destek bile alıyor siyasi partiler. Asgari ücret veya memur maaşı hakkında en ufak bir şey söylemeden çıkıp beni destekleyin demesini bekliyorsun Erzurumlu gladyatör filminde olduğu gibi? Birileri bir şey diyecek, sen sana mantıklı geleni yapacaksın. Mesajlarımda görebilirsin TRT Haberin siyasilere verdiği vakitlere bakın. Bu ülkenin cumhurbaşkanı adaylarından birisine bir saniye bile televizyonda yer alma fırsatı vermemişler. Sen sana mantıklı geleni yap arkadaşım. Oyunu kullanacaksın. Sen kullanmasan bile “… geçerli oyların salt çoğunluğunu alan aday” diye başlar, senin oyun geçerli oylar içerisinde olmadığı için karşı tarafın yüzdesi artar. Örneğin Ülkedeki seçmen sayısı 65 milyon. 5 milyon kişi oy atmazsa ülkedeki seçim 60 milyon üzerinden hesaplanır. Bu durumda ne olur biliyor musun?

65 milyon %50 = 32.50 milyon +1 oyu alan aday Cumhurbaşkanı olabilecekken,
60 milyon %50 = 30 milyon +1 oy alan aday Cumhurbaşkanı olacak.

Yani diğer senaryoya göre daha az sayıda oy almasına rağmen geçerli oyların salt çoğunluğunu aldığı için o aday seçimi kazanacak.

Bu yüzden oy kullanın, oyları yanlış basıp geçersiz yapmayın çünkü geçersiz oylar sıfır hükmündedir.

.
Duelbits
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
///  PLAY FOR FREE  ///
WIN FOR REAL
█████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
█████
██████████████████████████████████████████████████████
.
PLAY NOW
.
█████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
█████
emre06060 (OP)
Member
**

Activity: 144
Merit: 35

View Profile
May 13, 2023, 02:18:03 PM

Vaatler sunulmadan seçim kampanyası yürür mü sanıyorsunuz? Bunun için devletten destek bile alıyor siyasi partiler. Asgari ücret veya memur maaşı hakkında en ufak bir şey söylemeden çıkıp beni destekleyin demesini bekliyorsun Erzurumlu gladyatör filminde olduğu gibi? Birileri bir şey diyecek, sen sana mantıklı geleni yapacaksın. Mesajlarımda görebilirsin TRT Haberin siyasilere verdiği vakitlere bakın. Bu ülkenin cumhurbaşkanı adaylarından birisine bir saniye bile televizyonda yer alma fırsatı vermemişler. Sen sana mantıklı geleni yap arkadaşım. Oyunu kullanacaksın. Sen kullanmasan bile “… geçerli oyların salt çoğunluğunu alan aday” diye başlar, senin oyun geçerli oylar içerisinde olmadığı için karşı tarafın yüzdesi artar. Örneğin Ülkedeki seçmen sayısı 65 milyon. 5 milyon kişi oy atmazsa ülkedeki seçim 60 milyon üzerinden hesaplanır. Bu durumda ne olur biliyor musun?

65 milyon %50 = 32.50 milyon +1 oyu alan aday Cumhurbaşkanı olabilecekken,
60 milyon %50 = 30 milyon +1 oy alan aday Cumhurbaşkanı olacak.

Yani diğer senaryoya göre daha az sayıda oy almasına rağmen geçerli oyların salt çoğunluğunu aldığı için o aday seçimi kazanacak.

Bu yüzden oy kullanın, oyları yanlış basıp geçersiz yapmayın çünkü geçersiz oylar sıfır hükmündedir.

Sen soğan sarımsağın, maaşların değerine bakarak oy ver. Ben ekonomik politikalara, dış politikaya, yatırım vaatlerine, adalet politikalatına, planlamalara, liyakat sistemine, maaşlandırma sistemine bakarak oy vereyim
Hvdv
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 330

View Profile
May 13, 2023, 02:39:36 PM

Sen beni yanlış anlamışsın da kardeş, bırak öyle kalsın.

.
Duelbits
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
///  PLAY FOR FREE  ///
WIN FOR REAL
█████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
█████
.
PLAY NOW
.
█████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
█████
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
May 13, 2023, 03:20:35 PM

Halksan kardeş soğanın patatesinde fiyatına bakacaksın ekonomik ve dış politikalara da bakacaksın. Bu göreve sen babanın hayrına gelmiyorsun bu halktan toplanan vergiler ile o göreve geliyorsun ve görevin bittiğinde bile ölene kadar oradan fayda sağlıyorsun. Sen o kapıdan geçtikten sonra bir üst sınıfta olmuyorsun bu halktan! Bu halkın bir çalışanı oluyorsun. Yeri geldiğinde hesapta sorar oy verir gönderirde. Ama ne zaman sen çıkarda takım tutar gibi parti tutmaya başlarsan işte o zaman seni avuçlarının içine alırlar sana bir verir çocuğunun torununun geleceğinden onlar yüzler çalar. Nasıl ki 21 sene önce şuan ki hükümet o an ki durumun sorumlusunu onlardan önceki hükümetlere atıyorsa bugünün bu durumu da illa ki onların suçu. Hataları kabul etmeyip hala bu şekilde ilerleyeceklerini beyan ettikleri sürece onları o koltuklarda tutmak ötenazi hakkını kullanmak gibi olacaktır. Şuan bu hükümete oy vermemek için bırak soğanı patatesi bir iğnenin bir samanın bile fiyatının hesabını sormak gerekiyor. Gelelim iktidar kanadında olmayan partilerin vaatlerine. Ortada dönen yolsuzluklar cukkalamalar doğruysa (ki öyle olduğunu düşünüyorum) bunların hesabı sorulursa bu verilen vaatlerin hepsi tutulur. Şuan piyasanın fiyatlandırmasına göre ezilen bir halkız çare maaşları arttırmak mı? Tabiki de hayır! Planlı ve programlı bir şekilde üreticiye destek verilerek zaman içerisinde artan bu enflasyon canavarının önüne geçilmeli ama bu süreçte de halkta düşünülmeli.

Örnek veriyorum yarın Kılıçdaroğlu'nu seçsek vaatlerini tutamasın ona oy veren birisi olarak ben bunun hesabını sorarım. Ama bir önceki seçimde “Bu kardeşinize yetkiyi verin, dolarla enflasyonla nasıl uğraşılır göreceksiniz” diye vaadde bulunan kişiden oy verenleri hesap soramıyor.

Bir laf vardır " bahane göt gibidir herkeste olur". Herkes vaat verebilir, herkes bahane bulabilir ama şimdi herkes hesap sorabilir mi ben de bu soruyu sorarım.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: