Bitcoin Forum
April 27, 2024, 09:38:08 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Worldcoin  (Read 366 times)
Jossque (OP)
Hero Member

Activity: 812
Merit: 1525

View Profile
May 17, 2023, 08:38:31 PM
Merited by Vispilio (3), gospodin (1)

ChatGPT'nin Kurucusu'nun projesi olan Worlcoin hakkında bilmemiz gerekenler;
Worlcoin'in odak noktalarından birisi kimlik doğrulama olduğu için platform kullanıcılarının verileri blokzinciri üzerinde güvenli bir şekilde saklanmasını planlıyorlar.
Genel olarak bu projenin amacı:Geleneksel finansal sistemlerinin blockchain ile birleştirilmesi diyebiliriz.Yatırımcılarına baktığımız zaman yok yok diyebiliriz.
Multicoin Capital,A16Z,Variant,Coinbase,DCG,Hashed,Coinfund,Kinetic,Three Arrows ve sayamadığım bir çok kapital firması mevcut.Bu firmalardan toplanan toplam fon ise 125M Dolar.
Projeyi geliştirmek için OPStack kullanacaklarını açıkladılar.Yani ileride kendi chainleri de olacağını söyleyebiliriz.
İlgili tweet
https://twitter.com/worldcoin/status/1656653377152114689
Projenin yatırımcıları sağlam ve genel olarak iyi durdukları için bu NFT'den mint edebiliriz.Henüz ne işe yarayacağı belli değil fakat tercihinze kalmış olduğunu söyleyebilirim.
https://zora.co/collect/0x4ebb2384cc1e86f578e37f2057b336b9027cb95a
https://twitter.com/worldcoin
https://worldcoin.org/
https://discord.com/invite/worldcoin

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
1714253888
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714253888
Reply with quote  #2

1714253888
Report to moderator
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714253888
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714253888
Reply with quote  #2

1714253888
Report to moderator
Jossque (OP)
Hero Member

View Profile
May 25, 2023, 01:45:45 PM

115 milyon dolar daha yatırım aldıklarını açıkladılar.Toplamda 240 Milyon dolarlık bir yatırıma ulaşmış oldular böylelikle.
Olası bir airdrop ihtimaline karşı burası da güzel bir miktar verebilir.125 milyon dolar yatırım aldığında 3 milyarlık bir değerlemeye ulaşmıştı.
https://www.theblock.co/post/232172/worldcoin-developer-announces-115-million-fundraise
https://cryptorank.io/ico/world-coin#funding-rounds

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Jossque (OP)
Hero Member

View Profile
May 26, 2023, 05:33:36 PM

Dmail,Worldcoin ile partnerlik açıkladı.
Worldcoin kullanıcıları (WorldID) için 8-11 hane arası dmail kullanıcı adını ücretsiz bir şekilde alabileceklerini duyurdular.
İlgili linkte tam larak ne yapılması gerektiği mevcut.
https://dmailnetwork.gitbook.io/free-mint-worldcoin/
https://mail.dmail.ai/login
https://twitter.com/Dmailofficial/status/1658475697537708038

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
mandown
Legendary
*

Activity: 1904
Merit: 1282

View Profile
May 26, 2023, 06:51:07 PM

Bundan enteresan bir hype var. Twitter'da sürekli önüme çıkıyor. Bu elemanlar tam olarak ne yapacak bilen varmı? Ne işe yarayacak?  Layer2ler havada uçuşuyor mainnette nft mintlettiriyorlar bu millet kafayı yemiş durumda. 2-3 işleme 1 günlük yevmiye parasını tx fee olarak ödeyeceksin. Birçok kimlik doğrulama ortalığa yayıldı mantadao tarafındada benzer işler yapılıyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
May 26, 2023, 08:07:30 PM

Bundan enteresan bir hype var. Twitter'da sürekli önüme çıkıyor. Bu elemanlar tam olarak ne yapacak bilen varmı? Ne işe yarayacak?  Layer2ler havada uçuşuyor mainnette nft mintlettiriyorlar bu millet kafayı yemiş durumda. 2-3 işleme 1 günlük yevmiye parasını tx fee olarak ödeyeceksin. Birçok kimlik doğrulama ortalığa yayıldı mantadao tarafındada benzer işler yapılıyor.

Şu birkaç gündür bende aşırı derecede reklamlarını ve hyplerı ile karşı karşıyayım ve Araştırma isteği uyandı açıkçası içimde. Fakat şöyle bir durum var world ibaresi geçen projelere bir türlü ısınamadım. Genelde Hep insanlık için birşey yapacaklarını söyleyerek sonu hüsranla ve büyük bir rugpull ile sonuçlanıyor umarım bu da buna benzer birşry olmaz
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
May 29, 2023, 08:49:19 AM

Yurt dışında yaşıyorum, son zamanlarda oldukça fazla bir şekilde sokaklarda ve AVM önlerinde bu projenin tanıtımını yapan insanlar çoğalmış durumda. Elbette, her pazarlama stratejisi kendine özeldir fakat bu şekilde tanıtım yapmaları bana pek güven vermiyor. Biraz ponzi veya scam kokusu almadım değil sırf bu sebepten ötürü. Henüz tanıtım için birisi benim önümü kesmedi fakat çevremde birkaç kişi buraya kayıt olmuş durumda. Herhangi bir ücret veya yatırım talep edilmemiş olsa da kişisel bilgilerin toplanması da oldukça ciddi bir sorun diye düşünüyorum. Bakalım, bu proje de tarihin tozlu raflarına kendisini yerleştirecek mi ve nasıl hatırlanacak. Smiley
demir77
Member
**

Activity: 698
Merit: 50

View Profile
May 29, 2023, 01:59:04 PM

Yurt dışında yaşıyorum, son zamanlarda oldukça fazla bir şekilde sokaklarda ve AVM önlerinde bu projenin tanıtımını yapan insanlar çoğalmış durumda. Elbette, her pazarlama stratejisi kendine özeldir fakat bu şekilde tanıtım yapmaları bana pek güven vermiyor. Biraz ponzi veya scam kokusu almadım değil sırf bu sebepten ötürü. Henüz tanıtım için birisi benim önümü kesmedi fakat çevremde birkaç kişi buraya kayıt olmuş durumda. Herhangi bir ücret veya yatırım talep edilmemiş olsa da kişisel bilgilerin toplanması da oldukça ciddi bir sorun diye düşünüyorum. Bakalım, bu proje de tarihin tozlu raflarına kendisini yerleştirecek mi ve nasıl hatırlanacak. Smiley

Direk dolandırıcı hareketleri bunlar. Gerçi projenin arkasında chatgpt var. Scam değildir herhalde  Grin
BitcoinTurk
Hero Member

View Profile
May 29, 2023, 09:18:49 PM

Direk dolandırıcı hareketleri bunlar. Gerçi projenin arkasında chatgpt var. Scam değildir herhalde  Grin

Bana da oldukça amatörce ve dolandırıcılık hareketi olarak geldi açıkçası fakat ben de arkasında Chatgpt olduğunu öğrendiğim zaman biraz şaşırmadım değil. Yine de, böyle bir yöntem kullanılması pek hoş değil bence. Sonuçta özellikle kripto para piyasalarında uzun süredir işlem yapan herkes bu şekilde pazarlanan birçok projenin sonunun dolandırıcılık ile sonlandığını biliyor. İzleyerek göreceğiz ama uzaktan Cheesy
Jossque (OP)
Hero Member

View Profile
July 24, 2023, 08:20:36 PM

Worldcoin airdrop ve listing geldi.Bugün itibariyle retinasını sisteme işleyenler 25 WLD claim etme hakkına erişti.Yaklaşık 70 dolar ettiğini belirtelim.
Worldcoin whitepaperına buradan ulaşabilirsiniz.Worldcoin uygulamasını indirdiyseniz hesabınızda 25 WLD olması gerekiyor.
https://whitepaper.worldcoin.org/

Sınırlı sayıda bir NFT minti başlattılar.Olası bir airdrop hakkı olması adına mintlemek isteyenler mintleyebilir.7 gün boyunca mint devam edecek.
https://zora.co/collect/eth:0x6e60bcdf52078a250932cf9fec174c5f67348845
Mintfun üzerinde de bir mint var
https://mint.fun/zora/0x007777777e83977a6808f19782028b1677117690

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Dzigie
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 365

Life is so short but wonderful.

View Profile
July 26, 2023, 08:44:33 PM

Göz taraması ile ID oluşturmayı amaçlayan bir token. Her hesabın gerçek bir sahibi olması çok hoş bir fikir. Arada sırada tekrar tekrar doğrulama istendiğinde hesapların satılması da zorlaşır. Üst üste birkaç doğrulamaya girmeyen kullanıcıların hesapları akıllı kontrat ile kilitlenebilir ve ortak bir fona da aktarılabilir. ChatGPT'nin kurucusuna ait bir proje olduğu için bana güven veriyor.

Aslında buna benzer bir kripto para yaratmayı daha önceden fikirsel olarak düşünmüştüm. Tüm insanlığı kapsayan ve herkese eşit olarak dağıtılan bir para düşüncesini fikirsel olarak daha önce de paylaşmıştım. Bitcoin bankalara savaş açan bir teknoloji ama paylaşımı yeterince adil değil. Ben bugün daha az Bitcoin'e sahibim. Afrika'nın kırsalında yaşayan biri onlarca sene sonra Bitcoin'den haberdar olduğunda tüm paylaşım tamamlanmış bile olabilir.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBITCRYPTO
FUTURES
[
1,000x
LEVERAGE
][
.
COMPETITIVE
FEES
][
INSTANT
EXECUTION
]██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████████████████████████████████████████████████
.
TRADE NOW
.
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
July 26, 2023, 09:23:54 PM
Merited by EFS (2), Vispilio (1)

Göz taraması ile ID oluşturmayı amaçlayan bir token. Her hesabın gerçek bir sahibi olması çok hoş bir fikir. Arada sırada tekrar tekrar doğrulama istendiğinde hesapların satılması da zorlaşır. Üst üste birkaç doğrulamaya girmeyen kullanıcıların hesapları akıllı kontrat ile kilitlenebilir ve ortak bir fona da aktarılabilir. ChatGPT'nin kurucusuna ait bir proje olduğu için bana güven veriyor.

Aslında buna benzer bir kripto para yaratmayı daha önceden fikirsel olarak düşünmüştüm. Tüm insanlığı kapsayan ve herkese eşit olarak dağıtılan bir para düşüncesini fikirsel olarak daha önce de paylaşmıştım. Bitcoin bankalara savaş açan bir teknoloji ama paylaşımı yeterince adil değil. Ben bugün daha az Bitcoin'e sahibim. Afrika'nın kırsalında yaşayan biri onlarca sene sonra Bitcoin'den haberdar olduğunda tüm paylaşım tamamlanmış bile olabilir.

Her hesabın bir sahibinin olması hoş fikir olsa bile bunu retina taraması ile gerçekleştirip verilerin saklanıyor olması gördüğüm en büyük saçmalıklardan birisi. Ve bu sizin düşündüğünüz gibi eşit bir dağılımı sağlamaz. Başlangıç anında dağılım eşit olsa bile ticareti yapıldığı için birileri satacak birileri de toplayacak ve aynı sona varılacak. Her doğan çocuğa verildiğini düşünün bir anlığına ve fiyatın yükseldiğini sadece biraz daha zengin olabilmek için sürekli çocuk yapacak insanlar var dünyada.

Para yada BTC hiç biri eşit dağılımlı olamaz çünkü bu sosyal anlaşmalara dayalı değerlerin karşılığı olan reel varlıklar eşit dağılımlı değiller. Zaten eşit dağılımlı da olmamalı. Herkes eşit çalışmıyor, eşit yaşamıyor.

ChatGPT'nin kendisi veri toplamak için çok uygun bir altyapıya sahipken üzerine bir de retina verilerini toplayan bir organizasyondan burna iyi kokuların gelmesi mümkün değil.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Dzigie
Sr. Member

View Profile
July 27, 2023, 08:30:19 PM

Başlangıç anında dağılım eşit olsa bile ticareti yapıldığı için birileri satacak birileri de toplayacak ve aynı sona varılacak.

Başlangıç anında bile eşit değiliz Bthd. Bir kereliğine eşit olma fırsatı yakalasak ne olur? Bir kereliğine eşit başlasak yarışa ne olur? Bırakalım sonunda aynı sona varacaksak varalım. Fakat yolun sonunda artık hatayı kendimizde arama fırsatı bulalım. Fırsat eşitliğine sahip olduğumuz bir yarışı kaybettik diyebilelim. Ben Bitcoin'i senden çok geç öğrendim. Senin kadar Bitcoin biriktirme imkanım var mı? Benim için belki evet cevabını verirsin, peki aynısını yıllarca sömürüldüğü için Afrika'nın kırsalında kalmış biri için de söyleyebilir misin? O adam Bitcoin'den haberdar olduğunda bütün Bitcoinler çıkartılmış ve piyasaya sürülmüş bile olabilir.

Her doğan çocuğa verildiğini düşünün bir anlığına ve fiyatın yükseldiğini sadece biraz daha zengin olabilmek için sürekli çocuk yapacak insanlar var dünyada.

Coinleri almak için 18 yaşını doldurma kuralı koyulabilir akıllı kontrat ile. Ödüle konu çocuk sayısı sınırlandırılabilir, hane başına düşen ödül çocuklar arasında bölüştürülebilir. Birçok çok çözüm önerisi üretebiliriz.

Eşitlik doğa durumundaydı ve bozuldu. Eşitliği tekrardan sağlayamayız ama bizi eşitliğe yaklaştıran her fikri destekleyebiliriz.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBITCRYPTO
FUTURES
[
1,000x
LEVERAGE
][
.
COMPETITIVE
FEES
][
INSTANT
EXECUTION
]██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
TRADE NOW
.
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
July 27, 2023, 10:16:35 PM
Merited by Vispilio (2)

Başlangıç anında bile eşit değiliz Bthd. Bir kereliğine eşit olma fırsatı yakalasak ne olur? Bir kereliğine eşit başlasak yarışa ne olur? Bırakalım sonunda aynı sona varacaksak varalım. Fakat yolun sonunda artık hatayı kendimizde arama fırsatı bulalım. Fırsat eşitliğine sahip olduğumuz bir yarışı kaybettik diyebilelim. Ben Bitcoin'i senden çok geç öğrendim. Senin kadar Bitcoin biriktirme imkanım var mı? Benim için belki evet cevabını verirsin, peki aynısını yıllarca sömürüldüğü için Afrika'nın kırsalında kalmış biri için de söyleyebilir misin? O adam Bitcoin'den haberdar olduğunda bütün Bitcoinler çıkartılmış ve piyasaya sürülmüş bile olabilir.

Hayatta öğrendiğim en önemli şeylerden birisi bir şey istiyorsak onun için çabalamak zorunda olduğumuzdur. Hatayı kendimizde aramadığımız sürece başarılı olma ihtimalimiz yok.

Bitcoini birilerinden 7-8 sene sonra öğrenmemiş olmamın suçlusu bitcoin değil benim. Aynı şekilde bitcoini benden daha sonra öğrenmiş olmanızın sorumlusu da sizsiniz. Ben 2008-2015 yılları arasında bilgisayarda oyun oynarken ve kendisini iyi bir bilgisayar kullanıcısı olarak tanımlarken ve hatta Cypherpunk oluşumundan haberdar olduğum halde yeterince araştırma yapmamış olmamın bedeli olarak bitcoin ile geç tanıştım. Geç yada erken olması da aslında tamamen göreceli. Birilerinden geç, birilerinden erken ama geç yada erken olmanın ve kendimi başkalarıyla kıyaslamanın kişisel gelişimime bir faydası yok.

Hiç kimse durduk yerde çok bitcoin sahibi olmadı yada rastgele. Konuya ilgileri vardı, araştırmaya açıklardı ve herşeyden önce whitepaper'ı okuduklarında ne olduğunu ve potansiyelini anlayabilecek kendini geliştirme seviyesine sahiptiler. Hal Finney'in geçmiş yazılarını okuyun. Hal Finney sadece tesadüfi olarak orada değildi.

Gerçekten bitcoinin ne olduğunu çoğu kullanıcının yaşadığına benzer şekilde hype döneminde yani 2017 sonlarında öğrendim. Benimle öğrenen binlerce arkadaşım vardı. Hatta +1000 kişilik sosyal medya gruplarında bulunanların emin olabilirsiniz çok büyük bir bölümü (%99'dan fazla) bunu sadece bir kumar gibi değerlendirip battılar. Araştırma ihtiyacı hissetmediler sadece kolay para kazanmanın peşindeydiler.

Başka bir enteresan olay ki buda çoğu kişinin başına gelmiştir. Bitcoinle ilgilenmeye başlamadan seneler önce bitcoin reklamlarını görmüştüm ama hiç araştırma ihtiyacı hissetmemiştim. Buyrun size yaptığım bir hata daha.

Hepimiz geliştirilebilir bir beyne, düşündüğümüzden çok daha fazla geliştirilebilir öğrenme yetilerine sahibiz. Bir örnekle daha açıklamaya çalışayım. Dünyada yaklaşık 8 milyar insan varken bitcoini neden Satoshi icat etti ? Şans mıydı ? Herkesle eşit bir hayata mı gözlerini açmıştı ? Muhtemelen ikisi de değildi. Kendisini adadığı bir alan, motivasyon bulduğu kaygıları (fiat paraların hiç bir zaman bize ait olmaması gibi) vardı. Bu özellikleri yada programlama özelliğini doğuştan genlerinde mi taşıyordu yoksa emek verdiği için mi Satoshi oldu ?

Yaşınızı bilmiyorum, Satoshi'nin de yaşını bilmiyorum ama 2006-2008 yılları arasında eğer kendimi yeterince geliştirmiş olsaydım Satoshi ben olabilirdim bunu biliyorum. O yüzden geçmişte debelenmek yerine gelecekteki potansiyelimizi değerlendirmeye odaklanmak zorundayız.

Bu arada benim kadar bitcoine sahip olamayacağınızdan bahsetmişsiniz lakin ben benden daha sonra ilgilenmeye başlamış ve benden daha çok bitcoine sahip bir çok kişi tanıyorum. Bu piyasa halen çok genç ve fırsatların neredeyse sonsuz olduğu bir piyasa. Kendinize bir alan bulun ve o alanda potansiyelinizi ortaya çıkarmaya bakın.

Afrika örneğinizle ilgili olarakta es geçtiğiniz noktalar var. Yine bu piyasada Afrika'nın fakir topraklarında, Hindistan'ın fakir topraklarında doğmuş ve hayatını kriptodan kazandıkları ile idame ettirebilen, ekosistem için olumlu işler üretmeyi başarmış binlerce insan var. Hayatın her alanında o coğrafyalarda doğup başarıya ulaşmış insanlar var. Ve siz onlardan daha şanslı görüyorsunuz kendinizi. O zaman yukarıda bahsettiğim ve onların başarılı olmasını sağlayan potansiyelin sizde de var olduğunu bilerek hareket etmelisiniz.

Lütfen söylediklerimi kişisel algılamayın yazdıklarımın tamamı aslında genele yazılmış şeyler.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
yenerbatmaz
Full Member

Activity: 537
Merit: 124

View Profile
July 28, 2023, 12:38:43 AM
Merited by Vispilio (3)

Türk insanı artık ekonomik iflas yüzünden doğal filozof olmuş ben de bunu görüyorum 🤠

Bir Afrika muhabbetidir gidiyor bir iki kere rastladım, doğa koşullarında eşitlik falan diyen arkadaşlar olmuş, doğa koşullarında eşitliğin e'sinden bile bahsedilemez ki zaten eşitlik insan icadı olan matematiksel ve sentetik bir kavramdır, vahşi doğada güçlü olan parçalar ve egemenliğini ilan eder, yenilenler artıklarla yetinir veya kaçar veya tamamen elimine olur...

Eğer vahşi doğa koşulları bugün hala devam etseydi, bazı toplumlar güçlü medeniyetlerin kölesi olurdu, yeni Türkiye gibi geri kalmış ortadoğu ülkelerinde doğanlar direkt köle pazarında satılırdı, şimdi de öyle gerçi, sadece köleliği maskeleyen bazı sistemler, var, tuvalet kağıdı değerinde itibari para, sana ait olduğunu sandığın ama 300% vergi alınan bazı varlıklar, medeni ülkelere kıyasla her gün sürekli düşen bir yaşam kalitesi ve alım gücü, gibi...
halloweenn666
Member
**

Activity: 1011
Merit: 64

View Profile
July 28, 2023, 04:35:47 AM

Her yeni çıkan coin gibi dünyayı değiştirecektir. Ayrıca geleceğin coinlerindendir.
mandown
Legendary
*

Activity: 1904
Merit: 1282

View Profile
July 28, 2023, 08:25:24 AM
Merited by Vispilio (1), BitcoinTurk (1)

Vesting tablosu göz kanatıyor. Cheesy
Merkeziyetsizliğe inandığım için buradayım ve her yere zorunlu kyc yaparak zaten merkeziyetsizliğe karşı duruş sergilerken başka bi yerimide paylaşamam kimse kusura bakmasın.

Adamlar coinin çoğunu airdrop yapacak zamanı geldiğinde komik rakamlarda görebiliriz.

Retina verisi toplamak için oluşturulmuş bir çöptür değeri 0 dır. Meme coin daha değerlidir.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Dzigie
Sr. Member

View Profile
July 28, 2023, 04:34:00 PM

doğa koşullarında eşitlik falan diyen arkadaşlar olmuş, doğa koşullarında eşitliğin e'sinden bile bahsedilemez

Bence iğnelemeden düzgün bir şekilde iletişim kurmayı deneyebilirsiniz.

İnsanlar doğuştan eşittir ve doğuştan eşit insanların oluşturduğu durum doğal bir durumdur, doğa durumudur. Bu yüzden doğa durumunda insanlar eşittir. Bu eşitlik iki insan aynı şeyi isteyene kadar devam eder. İki insan aynı şeyi istediğinde çatışma başlar, eşitliği bozan rekabet ve güvensizlik gibi unsurlar ön plana çıkar. Doğa durumu siyaset felsefesine ait bir kavramdır. Doğa koşulları ise bilimsel gözleme ait bir alandır.

Bir Afrika muhabbetidir gidiyor bir iki kere rastladım,

Bu Afrikalı çocuklar son Bitcoin üretildiğinde Bitcoin alamayacak ve Bitcoin'den haberdar dahi olmayacaklar. Yarışa adil bir noktadan başlayamayacaklar. Herkes adil bir yarışın içinde olursa yarış daha anlamlı olmaz mı? Birileri fırsat eşitliğine sahip değilken yaşanan yarışa yarış denir mi? Benim anlayışıma göre böyle bir şey yarış olamaz. Ezenlerin ezilenler ile eğlencesi olur.

Worldcoin'in çok eksiği vardır belki. Eleştirilmesi gereken çok noktası vardır belki. Fakat çıkış noktası benim dünya anlayışıma göre çok doğru. Çıkış fikri biraz revize edildikten sonra yeni bir versiyonu ile harika bir topluluk coinine dönüştürülebilir bu proje. Ben dünyayı paylaşımcı ekosistem içinde, daha adil ve eşitliğe yakınsak bir noktada görmek istediğim için bu konulara karşı duyarlılık gösteriyorum.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBITCRYPTO
FUTURES
[
1,000x
LEVERAGE
][
.
COMPETITIVE
FEES
][
INSTANT
EXECUTION
]██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
TRADE NOW
.
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
Ondekinecakabilirim
Hero Member

Activity: 1162
Merit: 721

View Profile
August 01, 2023, 04:14:16 PM

Dünya parası fikri bana kalırsa da hoş. Ama hassas veriler topluyor bu proje. Çoğu ülke tarafından yasaklanır yakında. ChatGPT bile veri topladığı gerekçesiyle İspanya, Almanya gibi ülkelerde yasakla karşı karşıya kaldı. Worldcoin için borsalara baskı gelir yakında bu yüzden. Borsalar da delist etmeye başlar sonra Worldcoini. Airdrop için göz retinamızı paylaşmak tehlikeli bişi. Ama delist riski varken bu coine yatırım yapmak daha çok riskli bişi. Bana kalırsa yatırımlık daha güzel projeler var. Paranızı riske atmayın derim. XRP gibi yıllarca sürecek davalarla yüzleşebilir bu coin. Bütün kripto paralar katlarken siz dava, duruşma takip etmek zorunda kalabilirsiniz.

███████████████▄▄
    ██████████████████████▄
  ██████████████████████████▄
 ███████   ▀████████▀   ████▄
██████████    █▀  ▀    ██████▄
███████████▄▄▀  ██  ▀▄▄████████
███████████          █████████
███████████▀▀▄  ██  ▄▀▀████████
██████████▀   ▀▄  ▄▀   ▀██████▀
 ███████  ▄██▄████▄█▄  █████▀
  ██████████████████████████▀
    ██████████████████████▀
       ███████████████▀▀
.
.Duelbits.
.
..THE MOST REWARDING CASINO......
   ▄▄▄▄████▀███▄▄▄▄▄
▄███▄▀▄██▄   ▄██▄▀▄███▄
████▄█▄███▄█▄███▄█▄████
███████████████████████   ▄██▄
██     ██     ██     ██   ▀██▀
██ ▀▀█ ██ ▀▀█ ██ ▀▀█ ██    ██
██  █  ██  █  ██  █  ██
█▌  ██
██     ██     ██     ████  ██
█████████████████████████  ██
████████████████████████████▀
█████████████████████████
█████████████████████████
████████████████████████▌
       +4,000       
PROVABLY FAIR
GAMES
   $500,000   
MONTHLY
PRIZE POOL
      $10,000     
BLACKJACK
GIVEAWAY
BitcoinTurk
Hero Member

View Profile
August 13, 2023, 12:58:16 PM

Vesting tablosu göz kanatıyor. Cheesy
Merkeziyetsizliğe inandığım için buradayım ve her yere zorunlu kyc yaparak zaten merkeziyetsizliğe karşı duruş sergilerken başka bi yerimide paylaşamam kimse kusura bakmasın.

Adamlar coinin çoğunu airdrop yapacak zamanı geldiğinde komik rakamlarda görebiliriz.

Retina verisi toplamak için oluşturulmuş bir çöptür değeri 0 dır. Meme coin daha değerlidir.

Discord gruplarında çok fazla airdrop hakkında paylaşım gördüğüm için indirip üye oldum fakat hesabıma tanımlanan airdrop coinlerini çekmek için doğrulama yapmak gerektiğini gördüğüm zaman daha ileriye gitmedim. Üstelik, doğrulama yapmış bir arkadaşımın hesabını kontrol ettiğim zaman da hesabının doğrulanmış olmasına rağmen airdrop yapılan coinleri transfer edemediğini ve farklı bir kripto paraya çeviremediğini gördüğüm zaman tamamen soğudum projeden. Şu an yaklaşık olarak 50 USD değerinde(!) airdrop yapılıyor ve kesinlikle coin fiyatı böyle bir airdrop ile bu seviyelerde sabit kalamaz. Özellikle airdrop ile dağıtılan bu coinlerin satışının başlaması ile de alıcı kalmayacaktır ve çok komik bir fiyata birçok insan göz verisini satmış olacaktır. Diğer riskli projelere kıyasla tek farkı ise kimlik bilgilerimizi değil de retina bilgilerimizi talep ediyor olmaları.
Jossque (OP)
Hero Member

View Profile
December 15, 2023, 06:03:09 PM

Worldcoin Minecraft, Reddit, Telegram, Shopify ve Mercado Libre ile entegre oldu.

Şirket halihazırda Discord, Talent Protocol ve Okta's Auth0 ile entegrasyonları desteklemekteydi ve bunlara yenisini eklemiş oldu.
Yeni entegrasyonlar Reddit moderatörlerinin World ID'lerini kullananlara özel izinler vermesini sağlayacak.Shopify mağaza sahipleri World ID'yi dolandırıcılığı önleme veya tek seferlik promosyonlar için kullanabilme şansı olacaktır.
https://techcrunch.com/2023/12/13/worldcoin-integration-reddit-telegram-shopify/

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x