Bitcoin Forum
May 04, 2024, 11:29:07 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Twitter'daki Şifreli Mesajlaşmalar  (Read 104 times)
CLS63 (OP)
Legendary
*

Activity: 1736
Merit: 1634

View Profile
May 23, 2023, 11:21:45 PM

Dünden beri sosyal medyada iki kullanıcının mesajları gündem olmuş durumda.Mesajlara ilk baktığınızda deli saçması gelse bile aralarından bazılarının şifreli olduğu açık.Örneğin 10 Aralık 2016'da Beşiktaş saldırısı ile ilgili şöyle bir tweetin olmasının tesadüf olması bence imkansız.İncelemek isteyenler için hesapları aşağıda bıraktım.5-6 yıl sonra bu hesapların anca deşifre olması işin daha da korkunç noktası.

https://twitter.com/cennet_dunya/status/805809111812239360

https://twitter.com/ilkbahar_aksam

https://twitter.com/cennet_dunya

Edit:2018 yılında ekşi sözlükte dile getirilmiş ama şimdi olduğu kadar gündem olmamış.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
1714822147
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714822147
Reply with quote  #2

1714822147
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714822147
Hero Member
*

Ignore
1714822147
Reply with quote  #2

1714822147
Report to moderator
1714822147
Hero Member
*

Ignore
1714822147
Reply with quote  #2

1714822147
Report to moderator
1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
May 24, 2023, 03:32:43 PM

2018'de de bu iddialar vardı. Bu hesap keşfedilmiş sahiplerinin tutaklandığı söylenmiş. Şimdi tekrardan gündem olma sebebinin seçim olduğunu biliyoruz. Yalnız Recep Tayyip Erdoğan ve h.akar nickleriyle de mesajlar atılmış.
Dzigie
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 367

Life is so short but wonderful.

View Profile
May 24, 2023, 04:30:01 PM

Bazıları zorlama ilişkilere sahip ama bu çok çarpıcı. İlk gördüğümde OHA nasıl bilmiş bunu dedim. Bu twitin linkini araştırmadım. Sosyal medyada paylaşılan görsellerden aldım. Bunu belirtmeliyim ama linki görsem bile inanamayabilirim. Gerçekten 2016'da bu yazılmış olamaz diyorum hala kendi kendime. O tarihte ittifak yoktu. Bu işin bir parçası değilseniz bunu tahmin etmeniz imkansız sayılır. İnanılmaz bir siyasi deha olmanız gerekir. Apayrı bileşenlerin bir araya geldiği bir ittifakın birleşimini kimse tahmin edemezdi o tarihlerde. Truman Show'un bir parçası gibiyiz. Sistemin içine sıkışmış kalmışız. Kukla gösterisi gibi her şey.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBITCRYPTO
FUTURES
[
1,000x
LEVERAGE
][
.
COMPETITIVE
FEES
][
INSTANT
EXECUTION
]██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████████████████████████████████████████████████
.
TRADE NOW
.
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
yslyv
Hero Member

Activity: 1008
Merit: 533

View Profile
May 25, 2023, 12:29:33 PM

Çok enteresan ve korkutucu.

Alıntıdır:

" -13 mart 2016 ankara patlamasından bir gün önce atılan tweet görsel .

-20 ağustos 2016 gaziantep'teki düğünde patlamadan iki gün önce atılan tweet görsel

-10 aralık 2016 beşiktaş vodafone arena patlamasından beş gün önce atılan tweet görsel

-15 temmuz 2016 darbe gecesi ile ilgili tweetlerden bazıları 1 2 3

-19 aralık 2016 rus büyükelçi andrey karlov suikastından üç ay önce atılan tweet görsel

-26 mart 2017 sinan oğan'a suikast girişimi tweet görsel

-darbeden bir gün meral akşener'in yurtdışındaki oğluna suikast  tweet görsel

-mhp'de fetöcü yok  tweet görsel

-beni en çok şaşırtanlardan herkesin nihat genç ile taşak geçtiği deli dediği fetö-ezel ilişkisi ile ilgili  tweet görsel

-sığınmacıların, kaçakların ülkeye doldurulması ile ilgili  tweet görsel görsel

-şunu da eklemeden olmaz. braga fenerbahçe maçı ile ilgili  tweet "

turn the page
püsür
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 674

View Profile
May 25, 2023, 09:45:29 PM

Bunu ben de geçen gün sabah uyanır uyanmaz görmüştüm, kanım çekilmişti. Özellikle bjk tweetinde bu kadar apaçık şekilde olması insanı hayrete düşürüyor. Ayrıca büyükelçi olayı da umarım doğru değildir diyorum. Sanki o rus büyükelçi ile ilgili başka tweet de vardı. Şerefsizler ya. Bunu iletişim için kullanmışlardır diye düşünüyorum ben de.

Bazıları zorlama ilişkilere sahip ama bu çok çarpıcı. İlk gördüğümde OHA nasıl bilmiş bunu dedim. Bu twitin linkini araştırmadım. Sosyal medyada paylaşılan görsellerden aldım. Bunu belirtmeliyim ama linki görsem bile inanamayabilirim. Gerçekten 2016'da bu yazılmış olamaz diyorum hala kendi kendime. O tarihte ittifak yoktu. Bu işin bir parçası değilseniz bunu tahmin etmeniz imkansız sayılır. İnanılmaz bir siyasi deha olmanız gerekir. Apayrı bileşenlerin bir araya geldiği bir ittifakın birleşimini kimse tahmin edemezdi o tarihlerde. Truman Show'un bir parçası gibiyiz. Sistemin içine sıkışmış kalmışız. Kukla gösterisi gibi her şey.
Bunu ben görmemiştim. Tweet gerçekten varsa bile bugünkü olayla alakası olması imkansız bana göre. O zamandan bunu kimse ayarlayamaz. Tweeti gerçekten yazdılarsa başka bir şeyle alakalıdır.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
Dzigie
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 367

Life is so short but wonderful.

View Profile
May 27, 2023, 03:54:55 PM

Bunu ben görmemiştim. Tweet gerçekten varsa bile bugünkü olayla alakası olması imkansız bana göre. O zamandan bunu kimse ayarlayamaz. Tweeti gerçekten yazdılarsa başka bir şeyle alakalıdır.

Onur Öymen: ABD 2008'de muhalefeti değiştirmeye karar verdi; raporları hem Baykal hem Kılıçdaroğlu'na okuttum
"Raporu okutuncu Kemal Bey, 'Aaaa öyle mi?' diye tepki gösterdi"
https://t24.com.tr/haber/onur-oymen-abd-2008de-muhalefeti-degistirmeye-karar-verdi-raporlari-hem-baykal-hem-kilicdarogluna-okuttum,384775

Ben de emin değilim ama o kadar kesin fikirlere sahip değilim. Onur Öymen daha önce siyaseti dizayn etmek isteyen yabancı düşünce kuruluşlarının olduğunu söylemişti. O dönemde abarttığını düşündüğümüz olayların bazıları bugün reddedemeyeceğimiz bir şekilde gerçekleşti. Kaset komplosundan sonra Baykal'ın devrilmesi ve ulusalcıların tasfiyesi ile dizayn iddiaları haklılık kazandı.

Twitter hesabının paylaşımları isabetli paylaşımlar. Bazıları zorlama bağlantılara sahip ama geneli doğru analizler. Benim anlamadığım nokta neden bunları basit bir Twitter hesabından paylaşmışlar? Psikolojik bir etki oluşturmak mı istemişler? İstihbarat elemanları kişisel egosuna yenik mi düşmüş? Gizli kalacaklarını zannettikleri bir haberleşme aracı olarak mı kullanmışlar bu yöntemi? Twitter hesabından bu paylaşımları yapmaları kendi stratejileri bakımından hatalı bir karar olmuş.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBITCRYPTO
FUTURES
[
1,000x
LEVERAGE
][
.
COMPETITIVE
FEES
][
INSTANT
EXECUTION
]██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
TRADE NOW
.
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
June 04, 2023, 12:17:03 AM

bu hesap taaaa 2018'de meşhur olmuştu, şimdi hesabı açmadan (mesajlara bakmadan) o zamandan aklımda kalanları yazacağım, bazı şeyleri yanlış hatırlıyor olabilirim.

bu hesabın, ilk okuyuşta hiçbirine tam bir anlam veremeyeceğiniz abuk-sabuk mesajları vardı. mesajların muhtemelen bylock tarzı bir programdan bot ile çekilerek tweetlendiği tahmin ediliyordu o dönemde çünkü bazı mesajlar anlık olarak bir insanın yazamayacağı hızda arka arkaya atılmış mesajlardı. fetöcülerden birinin "kendi gıçını sağlama almak için, bağlantıda olduğu insanları tehdit etmek için, ileride bir gün şantaj yapmak için" mesajlaşma programından veri çekerek mesajların bazı kısımlarını twitter'a aktarmış olabileceği konuşuluyordu o zaman...

şöyle bir şey de var, bu sapık-manyak don koklayıcı, hesabı çok uzun bir süre gizli tutmuş, paylaşımları arka arkaya çaktıktan sonra hesabın görünürlüğünü bir anda aktif hale getirmiş; zaten bu yüzden ancak 2018'de dikkat çekmişti...

ayrıca, şöyle bir şey daha var, bu hesap daha önceden twitter tarafından kapatılmıştı ama twitter mavi tik satarız ayağına daha önce kapattığı eski hesapları otomatik bir yazılım ile kontrol etmeden açtığı için bu don koklayıcının hesabını da açmış.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
June 04, 2023, 05:06:00 AM

Bu sahte hesabın sahibinin göz altına alındığını hatırlıyorum, geçen günlerde aynı bu hesapla ilgili bir video görmüştüm orada söylüyordu, ismi Samet olan bir emniyet imamı bu mesajlardan bazılarını atıyordu, işin enteresan yanı ne kadar eli kanlı bir terör örgütü olduğunu 15 Temmuz günü olan attığı twitlerde kendileri gösteriyor, fırsat verilirse içinden geçecekler ülkenin, dar ağacında herkesi tek tek sallandıracaklarmış,
Pages: [1]
  Print  

Jump to: