Bitcoin Forum
April 27, 2024, 03:52:14 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yaz Aylarının Vazgeçilmezi! LİMONATA  (Read 164 times)
Uhde (OP)
Full Member

Activity: 616
Merit: 124

View Profile
May 31, 2023, 09:51:31 AM
Last edit: May 31, 2023, 11:58:48 AM by Uhde

Malum yaza girdik. Nedense içmek için hep yaz aylarını beklediğimiz buz gibi limonatalarımızı hazırlayıp kana kana içmenin vakti geldi. Ben de limonata ile alakalı ufak bilgileri ve beğendiğim basit bir tarif videosunu sizlerle paylaşmak istedim.  Cheesy

Limonatanın hikayesi eski uygarlıklara kadar uzanmaktadır. Limonatanın ana maddesi olan limon, Asya'da, özellikle Hindistan, Myanmar ve Çin bölgelerinde ortaya çıkmıştır. Limon ilk etapta özellikle tıbbi özellikleri nedeniyle (Özellikle gemilerdeki skorbüt hastalığına karşı) kullanıldı ve yayıldı. Daha sonra eski Mısırlılar ve Romalılar tarafından yetiştirildi. Eski Mısırlıların limon suyunu şeker ve su ile karıştırıp limonatanın ilkel bir versiyonunu yaratan ilk kişiler arasında olduğuna inanılıyor.

Limonata, ortaçağ döneminde Avrupa'ya ulaştı. Arap tüccarlar, geliştikleri Akdeniz bölgesini limonla tanıştırdılar. Bununla birlikte, şeker lüks bir meta olarak kaldı ve limonatayı seçkinler için ayrılmış bir içecek haline getirdi. Limonata genellikle cömert ziyafetlerde servis edilir ve kraliyet ve soylular tarafından beğenilirdi.

Günümüzde ise limonata, sıcak yaz günlerinde, pikniklerde ve toplantılarda içilen sevilen bir içecek olmaya devam ediyor. İster geleneksel limonatalar ister yenilikçi bir dokunuş olsun, limonata, parlak tatları ve canlandırıcı keskinliği ile damak tadımızı cezbetmeye devam ediyor.

Aşağıda Kahve Sakal'ın paylaştığı, çok beğendiğim bir limonata tarifi videosu var. Videoda 3 lt limonata için; 3 limon 1 portakal, 150 gr şeker, nane ve 3 lt su kullanılıyor. Ben aynı tarifi 1.5 litre su ile; 1 normal limon, 1 lime, yarım portakal, 80 gr şeker ve nane ile yapıyorum. Gayet başarılı ve basit bir tarif.

Herkese afiyet olsun.  Wink

If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1022
Merit: 618

View Profile
May 31, 2023, 05:21:08 PM

Limonata sevdiğim bir içecek. Özellikle ramazan aylarında sahurda ve yaz aylarında çok tüketirim. Bu ramazan ayında da bolca tükettim. Sırada da yaz ayları kaldı. Gerçi şu ana kadar herhangi bir sıcak gelmedi ama eli kulağındadır yakmaya başlar bizi. Bu durumda soğuk çay ile birlikte buz gibi naneli limonata gibi bir şey olmuyor. Tarifi deneyeceğim dersem yalan olur hocam annem hangisini yaparsa onu içiyoruz, hanım hangisini yaparsa onu içiyoruz  Cheesy

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
████████████▀██
█████████▀▀░░░▀
████████░░░░░░░
██████░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
██████▄░░░░▄▄▄░
█████████▀▀░░░▀
████████▄▄▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
██████████▀▀▀▀▀
███████▀░▀█▄░░░
██████░░░░░█▄░▄
█████░░▄▄▄▄▄██▀
█████▀▀▀░░░░▄█▄
█████░░░▄▄█▀▀░█
██████▄█▀▀░░░░▀
███████▄▄░░░░░░
██████████▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄████████████████████████▄
██████████████████████████
█████████████░████████████
████████████▀▄████████████
█████▀▀░░░░░░░░░░░░▀▀█████
████▀░░░░░░░░░░░░░░░░▀████
████░░░██░██░░░░█░░░░░████
████░░░▄▄▀▄▄░░▀▀▄▀▀░░░████
████▄░░▀▀░▀▀░░░░▀░░░░▄████
█████▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄█████
▀████████████████████████▀
.
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
May 31, 2023, 07:06:12 PM

Limonata deyince aklıma direk şu tang marka meyve suyu tozları gelir. Çocukken fakir günümüzde 1 liraya bi bundan bi 1 litre su birkaçta bardak alır mahalle maçından sonra gömerdik hey gibi günler hey. Bunun verdiği tadı şimdi 25-30 liralık meyve suları vermiyor Cheesy Dipnot: Birde içindeki tozu boşa gitmesin diye dıkıcık su koyar geri dökerdik ya da çaktırmadan yalardık harbiden hey gidi günler heyyyy Cheesy

Mustang Shelby
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 475

View Profile
May 31, 2023, 07:15:16 PM

Limonata deyince aklıma direk şu tang marka meyve suyu tozları gelir. Çocukken fakir günümüzde 1 liraya bi bundan bi 1 litre su birkaçta bardak alır mahalle maçından sonra gömerdik hey gibi günler hey. Bunun verdiği tadı şimdi 25-30 liralık meyve suları vermiyor Cheesy Dipnot: Birde içindeki tozu boşa gitmesin diye dıkıcık su koyar geri dökerdik ya da çaktırmadan yalardık harbiden hey gidi günler heyyyy Cheesy

Toz içeceklerin kralından bahsetmişsiniz hocam. Tang markasını biz de evimize alır, annemiz soğuk suyla yapar kardeşlerimizle kana kana içerdik. Geçmişi hatırlamak insana çok güzel duygular yüklüyor. Şimdi hiç bir şeyin tadı geçmişteki gibi değil. Coca Cola’lar bile aynı marka olmasına rağmen farklı tatlardaydılar. Şimdi şekerli su içiyoruz o zaman gerçek kafeinli içecek içiyorduk. Mahallece çekirdek-kola yapıp akşam dedikoduları yapan annelerden izin alıp maç yapardık.

Neyse limonatadan da bahsedelim de konu dışında konu dışı yorum olmasın. Bu Limonatalara naneyi ben yakıştıramıyorum arkadaşlar. Aranızda naneli sevmeyen var mı? Portakalın tadını bozuyor gibi geliyor bana. Yaz aylarının gerçekten vazgeçilmezi limonata.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1236

View Profile
May 31, 2023, 08:52:28 PM

Meyve suyu tozu söz konusu olduğunda aklıma direk gelen tang sonrasında da gene toz halinde İce Tea vardı tadı o kadar güzeldi ki hala hatırlıyorum o tadını. Hatırlayanlar vardır belki de aramızda.

Limonata Sıcak yaz aylarında ferahlamak için güzel olabiliyor. Çok fazla sevmiyor olsam da aşırı sıcakta ve çok susamışsam lıkır lıkır içerim.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
xzone
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1482

View Profile
June 01, 2023, 11:56:43 AM

Bildiğim kadarıyla Tang artık kalmadı ama Nazo ve benzeri isimlerle benzer toz üretimleri yapılıyor. Özellikle nescafe gibi şeylerin satıldığı dandik cafelerde bu içecek tozlarını kullanıp 1-2 lira maliyetli musluk sularını 30-40 liradan satıyorlar. Hatta oraletleri bile soğuk olarak hazırlayıp servis ediyorlar Cheesy

Limonata konusunda bir öneri de ben vereyim. Eğer güzel bir parçalayıcınız varsa yapacağınız limonatanın içerisine birkaç tane de çilek atın. Hem çileğin dış kısmında bulunan çekirdek dokusu içeceğe güzel bir doku katıyor hem de rengini kırmızı yapıyor. Bol buz ve az şeker ile çok keyifli lezzetler elde edebilirsiniz. Yaz geliyor, olabildiğince az şeker alıp böyle tatlar yakalamak lazım Smiley

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
meser#
Hero Member

View Profile
June 01, 2023, 12:27:34 PM

Bildiğim kadarıyla Tang artık kalmadı ama Nazo ve benzeri isimlerle benzer toz üretimleri yapılıyor. Özellikle nescafe gibi şeylerin satıldığı dandik cafelerde bu içecek tozlarını kullanıp 1-2 lira maliyetli musluk sularını 30-40 liradan satıyorlar. Hatta oraletleri bile soğuk olarak hazırlayıp servis ediyorlar Cheesy

Limonata konusunda bir öneri de ben vereyim. Eğer güzel bir parçalayıcınız varsa yapacağınız limonatanın içerisine birkaç tane de çilek atın. Hem çileğin dış kısmında bulunan çekirdek dokusu içeceğe güzel bir doku katıyor hem de rengini kırmızı yapıyor. Bol buz ve az şeker ile çok keyifli lezzetler elde edebilirsiniz. Yaz geliyor, olabildiğince az şeker alıp böyle tatlar yakalamak lazım Smiley

Konudan iyice sapacagiz bu gidişle ama son paragrafta bahsettiğini bende churchill türevi bir içecek hazırlarken kullanıyorum hocam. Buz kalıplarına sıkmış olduğum meyve sularından döküyorum buz gibi maden suyunun içine canım hangisinden cekmisse onu atiyorum bir süre sonra çok güzel bir şekilde demlenmiş oluyor. Ama hepsinin içine dediğin gibi dikicik dikicik cilek atacağım dediğin gibi.
püsür
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 673

View Profile
June 01, 2023, 07:59:09 PM

Hocam dediğiniz gibi çilekle limonata bayağı iyi oluyor. Hem evde yaparken eklemiştim hem de Big Chefs'in limonatalarında denemiştim. Çilekli limonata diyince aklıma geldi Big Chefs'in şaşırtıcı şekilde çok iyi limonataları var. Fesleğenli, naneli, çilekli ve orman meyveli çeşitleri vardı yanlış hatırlamıyorsam. Hepsi çok iyiydi. Pahalıydı ama aşırı beğenmiştik.

Bu arada Tang efsanesi benim de çocukluğumda önemli bir yere sahipti. Ben çocukken yeni çıkmıştı ya da Türkiye'ye yeni gelmişti. Yazların çok sıcak olduğu bir yerde büyümüştüm ve gerçekten o sıcakta çok ayrı bir olayı vardı

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████████
█████████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
Hvdv
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 328

View Profile
June 01, 2023, 08:04:33 PM

Hocam dediğiniz gibi çilekle limonata bayağı iyi oluyor. Hem evde yaparken eklemiştim hem de Big Chefs'in limonatalarında denemiştim. Çilekli limonata diyince aklıma geldi Big Chefs'in şaşırtıcı şekilde çok iyi limonataları var. Fesleğenli, naneli, çilekli ve orman meyveli çeşitleri vardı yanlış hatırlamıyorsam. Hepsi çok iyiydi. Pahalıydı ama aşırı beğenmiştik.

Bu arada Tang efsanesi benim de çocukluğumda önemli bir yere sahipti. Ben çocukken yeni çıkmıştı ya da Türkiye'ye yeni gelmişti. Yazların çok sıcak olduğu bir yerde büyümüştüm ve gerçekten o sıcakta çok ayrı bir olayı vardı

Tang bir efsaneydi ve bu efsaneyi maalesef kaybettik. Bugün artık eski tatları bulamaz olduk. Ne Tang, ne de çok beğendiğim eski meyve suları. Bir de son yıllarda Cola Turka’nın ilk hallerini epey sevmiştim ama tabi onları da batırdılar. Batırmasalar çok iyi hizmet verip satış olarak Türkiye’de şimdi zirveye oynayabilirlerdi biliyorsunuz malum markaların tatları günden güne kötü olmaya başladı.

.
Duelbits
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
///  PLAY FOR FREE  ///
WIN FOR REAL
█████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
█████
██████████████████████████████████████████████████████
.
PLAY NOW
.
██████████████████████████████████████████████████████
█████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
█████
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
June 01, 2023, 10:33:58 PM

Yazın sıcak günlerinde ferahlamanın en güzel yolu. Ancak, taze limonlar ile sıkılmış olması gerekir. Üzerini limon dilimleriyle ve birkaç nane yaprağı ile süslerseniz hem leziz bir tat alırsanız hem de daha ferah bir içecek hazırlamış olursunuz. Çocukluğumda annem taze taze yapardı. Artık hazır satıldığı için ve hazır ürünler kolaylık olarak görüldüğü için taze limon sıkan kimse kalmadı. Cheesy Hazır ürünleri kullandığım zaman da ferahlık hissini alıyorum ama annemin sıktığı nane yapraklarıyla hazırlanmış limonatanın yerini tutmuyor hiçbiri. Yaz aylarının vazgeçilmezi limonata çok doğru bir söz olmuş. Saat geç olmasaydı şimdi kendime biraz hazırlardım. Cheesy

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1040

View Profile
June 02, 2023, 05:48:59 AM

Yazın sıcak günlerinde ferahlamanın en güzel yolu. Ancak, taze limonlar ile sıkılmış olması gerekir. Üzerini limon dilimleriyle ve birkaç nane yaprağı ile süslerseniz hem leziz bir tat alırsanız hem de daha ferah bir içecek hazırlamış olursunuz. Çocukluğumda annem taze taze yapardı. Artık hazır satıldığı için ve hazır ürünler kolaylık olarak görüldüğü için taze limon sıkan kimse kalmadı. Cheesy Hazır ürünleri kullandığım zaman da ferahlık hissini alıyorum ama annemin sıktığı nane yapraklarıyla hazırlanmış limonatanın yerini tutmuyor hiçbiri. Yaz aylarının vazgeçilmezi limonata çok doğru bir söz olmuş. Saat geç olmasaydı şimdi kendime biraz hazırlardım. Cheesy

Bana eskiden güzel ama şimdi daha güzel olan bir şey gösterin hocam  yok ki öyle bir şey geçmişte kimyasal oranları daha az doğala yakındı ama şimdi doğala özdeş diye bir kavram var yani doğal değil ama tadı doğalımsı çakalca hazırlanmış kimyasallarla insanlara her tadı verebiliyorlar böğürtlen portakal elma ne ararsan çakma tatları var maalesef bu yüzden ne limonata ne de annemizin yaptığı ekmeği bugün bulamıyoruz

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
June 02, 2023, 07:04:08 AM

Taze sıkılmış gibi olmasa da şöyle bir taktik verebilirim hocam, limonu mevsiminde alıp, portakalı mevsiminde alıp ortadan dörde bölün, daha sonra derin dondurucuya poşetleyip koyun, yazın ihtiyaç halinde çıkarıp limonata yapın gerçekten muhteşem oluyor, biliyorsunuz yazın portakal bulması dert, mevsiminde portakalı bu şekilde stoklayın çok büyük avantajını göreceksiniz Smiley afiyet olsun, yazın buz gibi içecekleri arasında bende kafaya limonatayı yazarım,
W Jr.
Copper Member
Hero Member

View Profile
June 02, 2023, 08:13:58 AM

Taze sıkılmış gibi olmasa da şöyle bir taktik verebilirim hocam, limonu mevsiminde alıp, portakalı mevsiminde alıp ortadan dörde bölün, daha sonra derin dondurucuya poşetleyip koyun, yazın ihtiyaç halinde çıkarıp limonata yapın gerçekten muhteşem oluyor, biliyorsunuz yazın portakal bulması dert, mevsiminde portakalı bu şekilde stoklayın çok büyük avantajını göreceksiniz Smiley afiyet olsun, yazın buz gibi içecekleri arasında bende kafaya limonatayı yazarım,

Limonatanın tazesi makbuldür bence.Bu yüzden derin dondurucudan çıkan limon veya portakalın aynı tadı vereceğini hiç zannetmiyorum.Bence portakal ve limonu mevsiminde limonata olarak içmek gerekiyor.Bir de dışarıda bu işi gerçekten iyi yapan meyve suyu üreticileri var.Küçük esnaf olarak tatil köylerinde çalışan insanlar inanılmaz iyi lezzetler ortaya sunabiliyor.Yazın vazgeçilmez içeceklerinden limonata.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
Silence Scream
Hero Member

Activity: 882
Merit: 878

View Profile
June 02, 2023, 08:38:27 AM

Big Chefs’te bir keresinde benim de Çilekli limonata tatmaya şansım oldu ve gerçekten çok güzel ve lezzetli yapmışlardı. Biliyorum elbette damak tadı bu ama sevmeyecek çok az kişi olduğunu, olacağını düşünüyorum. Bu arada Çilekte çok iyi miktarda C vitamini de var. Limonatayı C vitamini içen birileri varsa korkmasın Çilekli C vitamini deposu olan Limonatayı daha fazla tercih edebilir. Ayrıca fazla C vitamini vücuttan idrar halinde atılıyor fazlası da zarar değil. Bol bol C vitamini, bol bol limonatalı günler dilerim.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Dzigie
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 365

Life is so short but wonderful.

View Profile
June 02, 2023, 03:04:14 PM

Meyveli limonataya asla hayır demem. Benim kendi pratik tariflerim var ama özel tarifler değil. Muhtemelen internetten ilk aradığınızda da çıkacak türden tariflere sahibim ama paylaşmak istiyorum. Belki benim tarifime bir şeyler katmak isteyenler çıkar ve ben de bu sayede tarifimi zenginleştirebilirim.

2 bardak su, 2 limon, 1 dilim İNCE karpuz, 2 çorba kaşığı toz şeker ve buz ile harika bir içecek oluşturuyorum. Karpuzu ezip limon suyuna karıştırıyorum. Mevsimine göre portakal da ekleyebiliyorum. Ancak en önemlisi meyvelerin posalarını asla atmıyorum ve hepsini limonatanın içine ekliyorum. Hatta limon kabuklarını da iyice yıkadıktan sonra yememek koşuluyla limonatayı hazırladığım sürahinin içinde bırakıyorum. C vitamini kaynağı olan bu besinleri içecek olarak hazırlarken onlardan son zerrelerine kadar faydalanıyorum. Serinletici ve ferahlatıcı özelliğinin yanı sıra besin deposu özelliklerinden de faydalanıyorum.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBITCRYPTO
FUTURES
[
1,000x
LEVERAGE
][
.
COMPETITIVE
FEES
][
INSTANT
EXECUTION
]██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████████████████████████████████████████████████
.
TRADE NOW
.
████████████████████████████████████████████████████████
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
Gencecikmen
Legendary
*

Activity: 966
Merit: 1058

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
June 07, 2023, 08:46:58 PM

Çay ve kahve sevmeyen bir insan olarak ömrüm boyunca sürekli yemek yanında meyve suyu tüketen biri olarak yaz aylarında limonata kurtarıcı oluyor. Gerçekten yaz sıcağında buz gibi tatlı limonatayı kana kana içmek gibisi yok. C vitamini yönünden ve böbrekli çalıştırması sebebiyle faydalı bir içecekte. Birden çocukken evde limonata yapıp içerdim içemediğimi de dondurur dondurma olarak yerdim.

ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
June 08, 2023, 10:58:47 AM

Cacık daha iyidir.
Uhde (OP)
Full Member

Activity: 616
Merit: 124

View Profile
June 10, 2023, 11:04:15 PM

Cacık daha iyidir.

Cacık yemek yanında iyi hocam. Bu arada naneli ayran da çok güzel. Sek hazırını çıkarmıştı bir ara.
l99l
Full Member

Activity: 169
Merit: 131

View Profile
June 11, 2023, 06:10:22 AM

Meyveli limonataya asla hayır demem. Benim kendi pratik tariflerim var ama özel tarifler değil. Muhtemelen internetten ilk aradığınızda da çıkacak türden tariflere sahibim ama paylaşmak istiyorum. Belki benim tarifime bir şeyler katmak isteyenler çıkar ve ben de bu sayede tarifimi zenginleştirebilirim.

2 bardak su, 2 limon, 1 dilim İNCE karpuz, 2 çorba kaşığı toz şeker ve buz ile harika bir içecek oluşturuyorum. Karpuzu ezip limon suyuna karıştırıyorum. Mevsimine göre portakal da ekleyebiliyorum. Ancak en önemlisi meyvelerin posalarını asla atmıyorum ve hepsini limonatanın içine ekliyorum. Hatta limon kabuklarını da iyice yıkadıktan sonra yememek koşuluyla limonatayı hazırladığım sürahinin içinde bırakıyorum. C vitamini kaynağı olan bu besinleri içecek olarak hazırlarken onlardan son zerrelerine kadar faydalanıyorum. Serinletici ve ferahlatıcı özelliğinin yanı sıra besin deposu özelliklerinden de faydalanıyorum.
Mükemmel bir tarife benziyor. Belki biraz çilek ilave edilebilir tadını daha da güzelleştirebilir, biraz da vodka koyduk mu içine eser miktarda tamamdır bu iş  Grin.
Yazın soğuk şekerli içeçecekler insanı kendine getiriyor adeta.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: