Bitcoin Forum
May 01, 2024, 08:05:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: TÜİK'in ilginç doğalgaz kararı  (Read 105 times)
Pierre 2 (OP)
Legendary
*

Activity: 2394
Merit: 1358

View Profile
June 01, 2023, 06:38:45 AM
Merited by EFS (2), Vispilio (1), Gencecikmen (1)

Kaynak: https://www.haberturk.com/tuik-in-dogalgaz-karari-maas-zammini-nasil-etkiler-3596462-ekonomi
Haber: Türkiye İstatistik Kurumu, doğalgaz faturalarının bir ay tahsil edilmemesi nedeniyle mayıs ayı enflasyon hesaplamalarında doğalgazı dikkate almayacağını açıkladı. Bundan dolayı mayıs ayı enflasyonunun düşük çıkması bekleniyor. Bu kararın temmuz ayında maaş zamlarını etkileyip etkilemeyeceği merak ediliyor.

İlginç bir gelişme ile karşı karşıyayız ve şaka değil bu. Doğalgaz faturaları tahsil edilmeyeceği için TÜİK enflasyona katmama kararı almış. Bu yüzden enflasyon eksi çıkabilirmiş. Hayatımda bu kadar zorlama olay duymamışımdır. Maaşı yüksek memurlara atılan mini bir kazık gibi olmuş. Aynı zamanda emeklilere de. Ha düşük olanlar için fark yok zaten refah payı alarak belirli bir seviyeye çıkarılacak maaşları. Memurlarda 22000 geçiyor. Emekli şimdilik belli değil, göreceğiz.
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714550704
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714550704
Reply with quote  #2

1714550704
Report to moderator
1714550704
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714550704
Reply with quote  #2

1714550704
Report to moderator
totti67
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 298

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
June 01, 2023, 09:31:52 AM

Buradaki asıl amaç Mayıs ayı enflasyonu üzerinde düşük oran göstermek dışında, yıllık enflasyon rakamını da manipüle etmek olabilir. Temmuzda işçi maaşlarının hangi düzeye geleceği belli, memur maaşları için de seçim sürecinde birtakım açıklamalar yapıldı hepimizin malumu. Sonrasında ise yapılacak açıklama, enflasyon rakamları üzerinde bir artış gerçekleştirdik maaşlarda şeklinde olabilir.zaten şu anda zamları almadan gider kalemleri ufak ufak zamlanmaya başladı, temmuza kadar cepten yiyeceğiz, sonrası zaten iki yıldır yaşadığımız sürecin aynısı olacak.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬

Hero -
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1022
Merit: 619

View Profile
June 01, 2023, 08:01:52 PM

İlginç değil ama beklediğim bir şeydi. En ufak bir şeyi değerlendirmeye çalışıyorlar. Şu sırada memura verilecek zamla değil de yıllık enflasyon verilerini düşük göstermek için kullanılan bir silah oldu doğalgaz. Kira artışlarının da tefe tüfe verilerine dayalı artışlar ile olacağı bir döneme göre bu kiracılar için biraz olsun işe yarayacak sanki. Tabi gerçek olmayan verilerin dayanağı asla doğru olmayacağı için biraz kılıfına uydurulan minare durumu var.

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
████████████▀██
█████████▀▀░░░▀
████████░░░░░░░
██████░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
██████▄░░░░▄▄▄░
█████████▀▀░░░▀
████████▄▄▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
██████████▀▀▀▀▀
███████▀░▀█▄░░░
██████░░░░░█▄░▄
█████░░▄▄▄▄▄██▀
█████▀▀▀░░░░▄█▄
█████░░░▄▄█▀▀░█
██████▄█▀▀░░░░▀
███████▄▄░░░░░░
██████████▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄████████████████████████▄
██████████████████████████
█████████████░████████████
████████████▀▄████████████
█████▀▀░░░░░░░░░░░░▀▀█████
████▀░░░░░░░░░░░░░░░░▀████
████░░░██░██░░░░█░░░░░████
████░░░▄▄▀▄▄░░▀▀▄▀▀░░░████
████▄░░▀▀░▀▀░░░░▀░░░░▄████
█████▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄█████
▀████████████████████████▀
.
Mustang Shelby
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 478

View Profile
June 01, 2023, 08:39:00 PM

Türkiye istatistik kurumu artık kurum olarak içi boş, kimsenin verilerine güvenmediği bir hal aldı. Böyle olunca enflasyon verilerinde de sepeti bile açıklamadıkları gibi bir de üstüne doğalgaz kaldırıp enflasyonu eksiye düşürme çabaları komik kaçıyor. Memura vaat edilen en düşük maaş 22 bin olacak söylemini de unutacaklar diye korkuyorum malum memurlar bu dönemde de zamlarının hesabını enflasyona göre yapıyorlar. Bu doğalgaz kararı TÜİK için saçmalamanın ayrıca bir zirvesi olmuş durumda.

.
SPIN

▄▄▄██████████▄▄▄
     ▄███████████████████▄
   ▄██████████▀▀███████████▄
   ██████████    ███████████
 ▄██████████      ▀█████████▄
▄██████████        ▀█████████▄
█████████▀▀   ▄▄    ▀▀▀███████
█████████▄▄  ████▄▄███████████
███████▀  ▀▀███▀      ▀███████
▀█████▀          ▄█▄   ▀█████▀
 ▀███▀   ▄▄▄  ▄█████▄   ▀███▀
   ██████████████████▄▄▄███
   ▀██████████████████████▀
     ▀▀████████████████▀▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
.
RIUM
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
SAFE GAMES
WITH WITHDRAWALS
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
▄▀▀▀

▀▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
SIGN UP

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▄

▄▄▄▀
totti67
Sr. Member

View Profile
June 02, 2023, 04:51:47 AM

Türkiye istatistik kurumu artık kurum olarak içi boş, kimsenin verilerine güvenmediği bir hal aldı. Böyle olunca enflasyon verilerinde de sepeti bile açıklamadıkları gibi bir de üstüne doğalgaz kaldırıp enflasyonu eksiye düşürme çabaları komik kaçıyor. Memura vaat edilen en düşük maaş 22 bin olacak söylemini de unutacaklar diye korkuyorum malum memurlar bu dönemde de zamlarının hesabını enflasyona göre yapıyorlar. Bu doğalgaz kararı TÜİK için saçmalamanın ayrıca bir zirvesi olmuş durumda.
Hocam TÜİK özelindeki tespitinize katılıyorum, ama işin daha acı tarafı, yönetenler de bu durumun farkında, yonetilenlerin tepkisizligi biraz da bu kadar göz göre göre bazı şeylere cüret etmelerini sağlıyor. Yani memleketin büyük çoğunluğu TÜİK ne derse desin, muhalefet ne yaparsa yapsın, hatta kendisi bizzat ne zorluk yaşarsa yaşasın yine de tarafını değiştirmiyor, hal böyle olunca dünyanın en konforlu yönetim koltukları bizim memlekettekiler desek yanlış olmaz sanırım

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1022
Merit: 619

View Profile
June 02, 2023, 05:51:40 AM

Hocam TÜİK özelindeki tespitinize katılıyorum, ama işin daha acı tarafı, yönetenler de bu durumun farkında, yonetilenlerin tepkisizligi biraz da bu kadar göz göre göre bazı şeylere cüret etmelerini sağlıyor. Yani memleketin büyük çoğunluğu TÜİK ne derse desin, muhalefet ne yaparsa yapsın, hatta kendisi bizzat ne zorluk yaşarsa yaşasın yine de tarafını değiştirmiyor, hal böyle olunca dünyanın en konforlu yönetim koltukları bizim memlekettekiler desek yanlış olmaz sanırım

Aslında bu başka bir tartışma konusu neden insanlar bunca zorluğa rağmen oyunu değiştirmiyorlar. Seçimden sonra doğal olarak bazı arkadaş çevresinde kime oy verdim mevzuları da oluyor. Adam resmini kapattım lanet olsun dedim yine oy verdim diyor var mı ötesi yok. İstemeye istemeye oy veren bir kitle var. Karşı tarafın da bazı başarısızlıkları örneğin yanlış adayla seçime gidilmesi de üstüne eklenince bu sonuçlar çıktı. Recep Tayyip Erdoğan’ın istediği adayı çatı aday olarak çıkarmaları ve seçimi kaybettiği halde kendisi hariç herkesi görevden alması da ayrıca komik Grin

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
████████████▀██
█████████▀▀░░░▀
████████░░░░░░░
██████░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
██████▄░░░░▄▄▄░
█████████▀▀░░░▀
████████▄▄▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
██████████▀▀▀▀▀
███████▀░▀█▄░░░
██████░░░░░█▄░▄
█████░░▄▄▄▄▄██▀
█████▀▀▀░░░░▄█▄
█████░░░▄▄█▀▀░█
██████▄█▀▀░░░░▀
███████▄▄░░░░░░
██████████▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄████████████████████████▄
█████████████░████████████
████████████▀▄████████████
█████▀▀░░░░░░░░░░░░▀▀█████
████▀░░░░░░░░░░░░░░░░▀████
████░░░██░██░░░░█░░░░░████
████░░░▄▄▀▄▄░░▀▀▄▀▀░░░████
████▄░░▀▀░▀▀░░░░▀░░░░▄████
█████▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄█████
▀████████████████████████▀
.
Hvdv
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 330

View Profile
June 02, 2023, 08:35:29 AM

Her yerden bir şeyler indirme derdinler ya aklım almıyor. İnsanların doğalgaz parasını ödediniz eyvallah zaten kesim tarihinden sonra 15-20 günlük bir doğalgazdı ödenen tutar. Bunu da bir kenara bırakıyorum bunun enflasyon verilerini düşürmek için ne gibi bir ağırlığı var ki? %0.5 düşürür mü acaba? Sonuçta hanede enflasyon belirlenirken sadece doğalgaz değil bir sürü kriter devreye giriyor olmalı.

.
Duelbits
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
///  PLAY FOR FREE  ///
WIN FOR REAL
█████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
█████
██████████████████████████████████████████████████████
.
PLAY NOW
.
██████████████████████████████████████████████████████
█████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
█████
totti67
Sr. Member

View Profile
June 02, 2023, 09:05:40 AM

Aslında bu başka bir tartışma konusu neden insanlar bunca zorluğa rağmen oyunu değiştirmiyorlar. Seçimden sonra doğal olarak bazı arkadaş çevresinde kime oy verdim mevzuları da oluyor. Adam resmini kapattım lanet olsun dedim yine oy verdim diyor var mı ötesi yok. İstemeye istemeye oy veren bir kitle var. Karşı tarafın da bazı başarısızlıkları örneğin yanlış adayla seçime gidilmesi de üstüne eklenince bu sonuçlar çıktı. Recep Tayyip Erdoğan’ın istediği adayı çatı aday olarak çıkarmaları ve seçimi kaybettiği halde kendisi hariç herkesi görevden alması da ayrıca komik Grin

Sosyolojik ve psikolojik olarak daha önce de belirttiğim gibi incelenmesi gereken bir durum gerçekten, hatta üniversitelerde tez konusu olarak bile seçilebilir. Kitlenin bir kısmı kayıtsız şartsız hiçbir reel veriye bakmadan oy verirken, bir kısım ise kötü yönetime rağmen diğer tarafin belirsizliğini referans alıp oy veriyor Cumhurbaşkanı na. Bu şartlarda seçilen adamin sisteminde TÜİK de biz gelir bizim millete, hayat pahalılığıni da tırıs gider.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
Silence Scream
Hero Member

Activity: 882
Merit: 879

View Profile
June 02, 2023, 10:19:33 AM

Sosyolojik ve psikolojik olarak daha önce de belirttiğim gibi incelenmesi gereken bir durum gerçekten, hatta üniversitelerde tez konusu olarak bile seçilebilir. Kitlenin bir kısmı kayıtsız şartsız hiçbir reel veriye bakmadan oy verirken, bir kısım ise kötü yönetime rağmen diğer tarafin belirsizliğini referans alıp oy veriyor Cumhurbaşkanı na. Bu şartlarda seçilen adamin sisteminde TÜİK de biz gelir bizim millete, hayat pahalılığıni da tırıs gider.

Bizim oy veren kitlenin araştırılması gerektiğine sonuna kadar katılıyorum. Neye oy verdiğini, neyi seçtiğini bilmeyen, bunları bir kenara bıraktım Türkçe konuşamayan kişilerin oy verdiğini düşününce ülkenin geri kalanıyla eşit oy uygulamasının Türkiye için olmaması gereken bir seçenek olduğuna inanıyorum artık. Her yerde eşitliği savunan ben, artık oyların farklı hesaplanması gerektiğini düşünüyorum. Acı ama ülkemin artık her kesiminde sıkıntılı durumlar var ve bu durum kolay kolay değişeceğe de benzemiyor.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
eightdots
Hero Member

Activity: 756
Merit: 703

View Profile
June 05, 2023, 09:55:08 PM
Merited by Pierre 2 (2)

Buradaki asıl amaç Mayıs ayı enflasyonu üzerinde düşük oran göstermek dışında, yıllık enflasyon rakamını da manipüle etmek olabilir. Temmuzda işçi maaşlarının hangi düzeye geleceği belli, memur maaşları için de seçim sürecinde birtakım açıklamalar yapıldı hepimizin malumu. Sonrasında ise yapılacak açıklama, enflasyon rakamları üzerinde bir artış gerçekleştirdik maaşlarda şeklinde olabilir.zaten şu anda zamları almadan gider kalemleri ufak ufak zamlanmaya başladı, temmuza kadar cepten yiyeceğiz, sonrası zaten iki yıldır yaşadığımız sürecin aynısı olacak.

Yıllık beklenen verilerin altında değerlerin ortaya çıkması hedefleniyor. Bu şekilde yavaş yavaş normale dönmeyi düşünüyorlar. Bu normale dönmenin sadece kâğıt üzerinde olması iyi bir durum değil. Umarım böyle olmaz. İşçi ve memur maaşlarının gidişatı şunu gösteriyor; tek tip ücret. Memurlardaki kademeler arasındaki fark yeni zamlardan sonra eridi ve eşitlendi gibi. Emeklilerde ise yüksekten prim yatıranlar ile normal prim seviyesinde yatıranların emekli maaşları arasındaki fark da eridi. Söylediğim gibi tek tip ücrete doğru bir gidişat var.  Bir taraf zamma sevinirken diğer taraf aynı oranda zam almadığı için durumdan memnun değil.

Şimdiki bu karar eğer doğruysa amaç enflasyonla beraber verilecek zammı en düşükte tutmak ve yıllık oranı düşürmek.

██
█████▀▀███████▀▀███████
█████▀░░▄███████▄░░▀█████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▀░░▀▀▀████████████░░▀██
██░░█▄████▀▀███▀█████░░██
██░░███▄▄███████▀▀███░░██
██░░█████████████████░░██
██▄░░████▄▄██████▄▄█░░▄██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
█████▄░░▀███▌░░▐▀░░▄█████
███████▄▄███████▄▄███████
.
.ROOBET 2.0..██████.IIIIIFASTER & SLEEKER.██████.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
Distraction
Sr. Member

Activity: 2044
Merit: 398

View Profile
June 06, 2023, 12:16:57 PM

Bu sebeple enflasyonun düşük olduğuna inanacak varsa zaten elimde satılık köprü var.  Grin  Ayrıca doğalgaz faturalarıyla ilgili sosyal medyada paylaşılan ilginç şeylere rastladım. Tabi ki sosyal medyaya direkt olarak güvenmiyorum ama eğer kaynak doğru ise deprem bölgesinden olan insanların faturalarının hesaplanmaması beklenirken biriken ayların toplu faturasını aldıkları iddia ediliyor.

TÜİK konusunda da zaten enflasyon oranının olduğundan düşük gösterilmesi bir süredir görmeye alışık olduğumuz bir şeydi. Dolayısıyla buna en ufak şaşırmadım. Zaten vatandaş markete, pazara falan gittiğinde harcadığı ya da harcayamadığı parayı bildiği için isterlerse enflasyonu eksi gösterebilirler bir şeyi değiştirmez.

███████████████████████████████▀▀▀▀
███████████████████████████████
█████████▀▀▀▀▀█▀█▀▀▀▀▀█████████
███▄▀▀▀   ▄▄▄▄   ▄▄▄▄   ▀▀▀▄███
███████▀▀▀████▌ ▐████▀▀▀███████
█████▀███▀█▀██▌ ▐██▀█▀███▀█████
███████▀▄▀▄███▌ ▐███▄▀▄▀███████
█████▄██▄██▄██   ██▄██▄██▄█████
███████▄▄▄████   ████▄▄▄███████
██████████▀▀▀▀   ▀▀▀▀██████████
██████████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████
███████████████████████████████▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
TRUST DICE
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
█▀▀▀

█▄▄▄
#1 RATED CRYPTO
CASINO IN THE WORLD
██ ██ ██ ██ █Trustpilot
▀▀▀█

▄▄▄█
▄█████████████████████████████
██████████████████▀▀█████▀▀████
█████████████████▀█████████▀███
██████████████████████████████
███████████████████████████▄███
█████████████████████████▄▄████
█████████████░░░███████████████
███████████░░░█████████████████
█████████░░████████████████████
█████░░░██████████████████████
███░░█████████████████████████
▀░░░█████████████████████████▀
█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
totti67
Sr. Member

View Profile
June 11, 2023, 06:45:16 PM

Yıllık beklenen verilerin altında değerlerin ortaya çıkması hedefleniyor. Bu şekilde yavaş yavaş normale dönmeyi düşünüyorlar. Bu normale dönmenin sadece kâğıt üzerinde olması iyi bir durum değil. Umarım böyle olmaz. İşçi ve memur maaşlarının gidişatı şunu gösteriyor; tek tip ücret. Memurlardaki kademeler arasındaki fark yeni zamlardan sonra eridi ve eşitlendi gibi. Emeklilerde ise yüksekten prim yatıranlar ile normal prim seviyesinde yatıranların emekli maaşları arasındaki fark da eridi. Söylediğim gibi tek tip ücrete doğru bir gidişat var.  Bir taraf zamma sevinirken diğer taraf aynı oranda zam almadığı için durumdan memnun değil.

Şimdiki bu karar eğer doğruysa amaç enflasyonla beraber verilecek zammı en düşükte tutmak ve yıllık oranı düşürmek.

Hocam bahsettiğiniz konular ile ilgili goruslerimiz tamamen aynı, ki diğer birkaç konu başlığında benzer şeylere ben de değinmiştim, yine ayrıca belirtmek isterim ki, şu an asgari ücret ile en düşük memur maaşı arasında 3k civarı fark var, asgari ücret 11.5 k olması muhtemel, en düşük memur maaşı 22 olduğunda bu fark enteresan bir şekilde açılmış olacak, ayrıca yüksek maaşa düşük zam düşük maaşa yüksek zam formülü de konuşulurken bu da kamuda kariyer basamakları arasındaki doğal ve olması gereken farkı azaltacak, valla işin içinden çıkamadım bu konuda, temmuzu beklemekten başka seçenek yok neyin nasıl olacağını görmek için.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
xzone
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1482

View Profile
June 11, 2023, 08:08:10 PM

Bu sebeple enflasyonun düşük olduğuna inanacak varsa zaten elimde satılık köprü var.  Grin  Ayrıca doğalgaz faturalarıyla ilgili sosyal medyada paylaşılan ilginç şeylere rastladım. Tabi ki sosyal medyaya direkt olarak güvenmiyorum ama eğer kaynak doğru ise deprem bölgesinden olan insanların faturalarının hesaplanmaması beklenirken biriken ayların toplu faturasını aldıkları iddia ediliyor.

TÜİK konusunda da zaten enflasyon oranının olduğundan düşük gösterilmesi bir süredir görmeye alışık olduğumuz bir şeydi. Dolayısıyla buna en ufak şaşırmadım. Zaten vatandaş markete, pazara falan gittiğinde harcadığı ya da harcayamadığı parayı bildiği için isterlerse enflasyonu eksi gösterebilirler bir şeyi değiştirmez.

Biz inanmasak da halkın yarısı inanıyor, seçim sonucunda bir kere daha gördük bunu. Hadi yarısı demeyelim ama %40'ı körü körüne bağlı ve inanıyor.
Bu yapılan doğalgaz saçmalığı yüzünden insanlar yine cebindeki paradan oluyor. Müjde olarak verdikleri her haber halka zarar, uzun vadede bizi daha da bitiren şeyleri çok güzel olaylarmış gibi anlatıyorlar bir de üstüne halktan alkışı alıyorlar.
Saçma ötesi bir durum var ve bu durum birkaç sene daha devam edecek belli ki

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███