Bitcoin Forum
April 27, 2024, 06:42:05 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: KYC - co lepiej wysłać: dowod czy paszport czy p.jazdy?  (Read 43 times)
FantasticPangolin705 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 17
Merit: 13


View Profile
July 09, 2023, 07:53:19 PM
Merited by cygan (3), klarki (1)
 #1

czesc,

kolejne pytanie z zakresu początkujący. Niestety, ale portale które mnie interesują (np. Kucoin, lub jakaś inna bardziej znana giełda, binance) wymagają KYC (wysłania dokumentów).

Wg ogólnej zasady: KYC jest złe (niekorzystne) i musimy przygotować się na najgorsze (wyciek naszych dokumentów).

Gdy więc teoretycznie wyciekną nasze dokumenty, bo giełda krypto je sprzeda/zostanie shackowana, to co lepiej żeby to było:
- dowód osobisty
- prawo jazdy
- paszport

w sensie - z trojga złego, to co najbardziej warto wysłać i spowoduje najmniej potencjalnych strat?
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1707


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
July 09, 2023, 10:05:44 PM
 #2

...Gdy więc teoretycznie wyciekną nasze dokumenty, bo giełda krypto je sprzeda/zostanie shackowana, to co lepiej żeby to było:
- dowód osobisty
- prawo jazdy
- paszport

w sensie - z trojga złego, to co najbardziej warto wysłać i spowoduje najmniej potencjalnych strat?

mozna zasłonić niektóre dane, albo dodac do screena jakis dopisek lub znak wodny

najlepiej dowiedz sie bezposrednio jak zabezpieczyc dokument

nie wiem który dokument, sam kiedy robiłem KYC to wysyłałem stare prawo jazdy

nie było przeterminowane bo było wydane bezterminowo i przechodziło

garlonicon
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 800
Merit: 1932


View Profile
July 10, 2023, 05:36:09 AM
Merited by pawel7777 (1)
 #3

Quote
w sensie - z trojga złego, to co najbardziej warto wysłać i spowoduje najmniej potencjalnych strat?
Najlepiej nic, ale jeśli musisz, to oczywiście prawo jazdy.

Quote
mozna zasłonić niektóre dane, albo dodac do screena jakis dopisek lub znak wodny
Można próbować i warto od tego zacząć, ale nie zawsze takie numery przechodzą.
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
July 10, 2023, 06:02:02 AM
 #4

Na początek kombinuj jak tylko możesz. Przeterminowane prawo jazdy z uciętym brzegiem, legitymacja studencka, legitymacja szkolna XD, prawo jazdy z domalowanym znakiem wodnym, albo dowód z zasłoniętym peselem. paszport skrajna ostateczność. Najlepiej prawo jazdy.

Ale powiem ci ze swojego doświadczenia, że o ile kiepskie, małe giełdy to przepuszczą, że największe już nie. Ale też twoje dane u lidera rynku wydają się bezpieczeniejsze niż u małego podmiotu. Kiedyś słyszałem, że taki binance wydaje miliony dolarów miesięcznie na zabezpieczenia i ubezpieczenia. Jest to też giełda którą polecam najbardziej ze wszystkich jeśli już mówimy o akceptacji KYC.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!