Bitcoin Forum
May 01, 2024, 08:42:49 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: KDV'yi düşük gösteren esnaf Twitter'da Mehmet Şimşek'e yakalandı  (Read 137 times)
püsür (OP)
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 674

View Profile
July 29, 2023, 07:06:45 PM
Merited by EFS (2), xzone (1), LGD2Business (1), Gencecikmen (1)

Twitter'da bir kullanıcı dışarıda yediği yemeklerde fişlerdeki KDV oranının yanlış gösterilerek vergi kaçırılmasıyla ilgili bir tweet atmış. (https://twitter.com/gurbetogli/status/1685020434662604805?s=20)

Kısaca dönerci tavuk dönere içecek olarak fiş kesmiş ve KDV'sini %1 göstermiş. Mehmet Şimşek de bu konuyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığı bunları yakalasın gibi bir tweet atmış. (https://twitter.com/memetsimsek/status/1685214782440218625?s=20)

Açıkçası bence güzel olmuş. Normal her insan maaş alırken vergisi tıkır tıkır kesiliyor, düzgün yerlerden alışveriş yaptığımızda vergisi tıkır tıkır kesiliyor. Böyle bazı çakal esnaflar ise vergi kaçırmanın derdinde. Zaten hemen hemen herkes alışverişlerde fiş kesilmediğine denk gelmiştir. Bu da alanen esnafın vergi kaçırması oluyor ama kimsenin umrunda değil.

Ayrıca dönercinin ismi de hacı ama vergi kaçırmadan kaçınmamış.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
1714552969
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714552969
Reply with quote  #2

1714552969
Report to moderator
1714552969
Hero Member
*

Ignore
1714552969
Reply with quote  #2

1714552969
Report to moderator
The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714552969
Hero Member
*

Ignore
1714552969
Reply with quote  #2

1714552969
Report to moderator
1714552969
Hero Member
*

Ignore
1714552969
Reply with quote  #2

1714552969
Report to moderator
1714552969
Hero Member
*

Ignore
1714552969
Reply with quote  #2

1714552969
Report to moderator
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1241

View Profile
July 29, 2023, 07:17:27 PM

Twitter'da bir kullanıcı dışarıda yediği yemeklerde fişlerdeki KDV oranının yanlış gösterilerek vergi kaçırılmasıyla ilgili bir tweet atmış. (https://twitter.com/gurbetogli/status/1685020434662604805?s=20)

Kısaca dönerci tavuk dönere içecek olarak fiş kesmiş ve KDV'sini %1 göstermiş. Mehmet Şimşek de bu konuyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığı bunları yakalasın gibi bir tweet atmış. (https://twitter.com/memetsimsek/status/1685214782440218625?s=20)

Açıkçası bence güzel olmuş. Normal her insan maaş alırken vergisi tıkır tıkır kesiliyor, düzgün yerlerden alışveriş yaptığımızda vergisi tıkır tıkır kesiliyor. Böyle bazı çakal esnaflar ise vergi kaçırmanın derdinde. Zaten hemen hemen herkes alışverişlerde fiş kesilmediğine denk gelmiştir. Bu da alanen esnafın vergi kaçırması oluyor ama kimsenin umrunda değil.

Ayrıca dönercinin ismi de hacı ama vergi kaçırmadan kaçınmamış.
Çok fazla denk geliyorum hocam bende hiç bir esnaf fiş kesmek istemiyor. Bu nedenle de nakit para istiyor bir çoğu kart kesintisi + vergi esnafı oldukça zorluyor. Esnafta etik olmayacak şekilde bu yollara başvuruyorlar. Daha sıkı denetim şart madem halkın böyle bir vergi yükümlülüğü var herkesin eşit şekilde ödemesi gerekiyor. Yani dediğiniz gibi kimsenin umrunda değil herkes işine bakıyor sessiz bir vaziyette.

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Silence Scream
Hero Member

Activity: 882
Merit: 879

View Profile
July 29, 2023, 07:25:27 PM

Savunması gayet basit o kişi 80 liralık içecek almıştı diyecek ve aksini ispatlayamayacaklar. Esnaflar zor durumda ancak yine de böyle katakullilere girmemeleri gerekiyor. O işyeri 80 liralık döner olayındaki vergiden yırtabilir belki ama başka konularda da kanunsuz işler yaptıklarına eminim. Bu kanunsuz işler ile birlikte oraya çok sert kararlar ve yaptırımlar uygulanabilir.

Esnaf olmak her şeyi yapmak özgürlüğü vermiyor. Zaten döner fiyatlarına yapılan fahiş zamlar ortada. Bir tavuk dönere hem 50 gram tavuk koy, hem fiyatı fahiş seviyelere çek. Üstüne vergi kaçır, iflas bile etmiş olabilir kağıt üzerinde. Allah esnafın da namuslusuyla tanıştırsın.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
July 29, 2023, 07:27:37 PM

Kallavi bir ceza yer yerse daha sonra 3-5 ay geçtikten sonra tekrar aynısını yapmaya devam eder. Bu tarz yakayı ele veren işletmelere belirli sürelerde gizli müşteri şeklinde kontrole gidilmeli gidilmeli ki caydırıcılığı olsun. Devlet tuzak kurmaz kuramaz demeyin bu tarz kontroller tuzak babında değerlendirilmemeli. Bunlar bu şekilde ekonomimizin boktan olmasının sebepleri. Vergiyi kaçırandan alamayınca yük vergiyi kaçıramayan senin benim sırtımıza yükleniyor. Umarım bu duruma dair ciddi uygulamalar başlatılır.

Savunması gayet basit o kişi 80 liralık içecek almıştı diyecek ve aksini ispatlayamayacaklar. Esnaflar zor durumda ancak yine de böyle katakullilere girmemeleri gerekiyor. O işyeri 80 liralık döner olayındaki vergiden yırtabilir belki ama başka konularda da kanunsuz işler yaptıklarına eminim. Bu kanunsuz işler ile birlikte oraya çok sert kararlar ve yaptırımlar uygulanabilir.

İşte bu yüzden dediğim gibi kontroller sık sık yapılmalı hocam. Küçükken hatırlıyorum bizim ilçemizde öğrencilere müfettişimsi bir kimlik dağıtmışlardı ve son kullanma tarihi geçmiş ürün satanları ihbar edersek 5 lira ödül veriyorlardı. Bunu tüm vatandaşlara yönelik kanıt-sonuç süreçlerinin ardından verilecek bir yöntemi yapılırsa bak o zaman işte nasıl kaçıramıyorlar.
mandown
Legendary
*

Activity: 1904
Merit: 1288

View Profile
July 29, 2023, 07:35:08 PM
Last edit: July 29, 2023, 08:12:35 PM by mandown

Namuslu esnaf olmak basit.

En azından fatura kesmiş küçük şehirlerin ve esnaf lokantalarının hiçbirinde fatura keseni göremezsiniz et dönerciler vs kestiği şeyler bilgilendirme fişidir. Ben bu durumları görünce bir gülesim geliyor. Balinalar görmezden gelinip vergi borçları silinirken en azından %1'ini ödeyen adam fişlemek de ne bileyim komik geliyor.

Toplam 6.2 milyar lira borcu olan Beşiktaş'ın başkanı Ahmet Nur Çebi, Ankara'ya giderek 200 milyon liralık vergi borcunu 16 milyon liraya indirttiğini açıklamıştı.

Galatasaray'a da bu süreçte benzer bir kolaylık sağlanmış, 285 milyon liralık vergi borcu silinmişti.

Fenerbahçe'ye de vergi kolaylığı sağlanırken, sarı-lacivertliler medyaya bu konuda herhangi bir rakam vermedi.

Spor kulüplerine yapılan bu kolaylıklara rağmen borçlar ise her geçen gün artmaya devam ediyor.

Beşiktaş'ın 6.2 milyar liralık borcunun yanı sıra Fenerbahçe'nin 6.5 milyar lira, Galatasaray'ın ise 5.7 milyar lira gibi bir borcu bulunuyor.

Kaynak.. https://www.ensonhaber.com/kralspor/futbol/fenerbahce-besiktas-ve-galatasarayin-ne-kadar-vergi-borcu-silinmisti

Bu ülkedeki toplumu bir türlü anlayamadım adamın milyonlarca lira borcu silinir sesi çıkmaz faturayı düşük kesiyor diyen adamı twitterda fişlerler.  Kimsede çıkıp bu şekilde vergi borcu silinirmi lan demez.

Bu esnaf arkadaşı tanımam etmem isterse hiç fiş kesmesin hatırlarmısınız bilmem pandemide ne kadar zor durumda kaldığımı 1 yıla yakın kapalı kalıp sadece birkaç ay 1.000 tl bir para aldık. O süre boyunca kapalı dükkanın mali işleri ve dükkan kirası işledi bildiğin kapalı olan işletmeye borçlandırıldım.  Belediye gidip birkereye mahsus 1500 lira gibi bir para verip anlaştığı marketten alışveriş yapmamızı sağlamıştı. Devletten tek istediğim benim verdiğim vergi ile bana destek olmasıydı. OLMADI. 18 yıllık esnafım devlet beni ve benim gibi esnafları piç gibi ortada bıraktı o günden sonra olabildiğince vergi kaçırdım. Gerek yok abi. Ben vergiyi bana sahip çıksın diye veriyorum.  Çıkmayacaksa vermenin anlamı yok. O günden sonra hiçbir ensaftan fiş fatura istemem.

Sen git milletin vergi borcunu sil sonra esnaf çakallık yapmasın yok öyle dünya.

Bunlar esnaf beşli çete gibi kazançları yok bunların vergi borcu siliniyorsa bu adamda ödemez çakallık yapar.

Başkanlığı bünyesinde bulunan "Merkezi Uzlaşma Komisyonu'nun, hükümete yakınlığı ile bilinen Cengiz İnşaat ile Yeni Şafak Gazetesi'nin sahipleri Albayrak Grubu'nun ve Kanal A televizyonunun sahibi Elektromed Şirketi'nin 608,8 milyon liralık vergi borcunu sildiği ortaya çıkmıştır.

Kaynak: https://www2.tbmm.gov.tr/d24/10/10-224412gen.pdf

Bu topraklarda herkes eşit değil.

Neydi sorun faturayı %1lik kısımdanmı kesmişti?  Silinmemiş ya. Silinse bu kadar yaygarası yapılmazdı.

Bu topraklardan en çok hacı hoca gibi kavramları kullananlardan korkacaksın. Adama hoca diyorlar. Eğitim ne yok. Bilmem ne tarikatından bilmem neden eğitim almış hocaymış. Cheesy Bunların cenazelerine bile iktidardan adamlar gidiyor komedi gibi ülke.

Bu ülke baştan aşağı leş durumda gidip bana vergi kaçıran adamı söyleyen konuyu tt yapıyorlar bugünden beri karşımda o konu ne ara unutuldu arkadaş rüşvet alan millet vekili. Çalacak tabiki adam ülkede sistem komple bozuk.

Birgün dükkana ilçe sağlıktan denetime geliyorlar dedim şuradaki esnafa uğradınmı? cevap hayır neymiş o esnafın gidip sisteme kayıt olması gerekiyormuş. Bu esnaflar her türlü çakallığı yapabilir buradaki sorun ülkede liyakat kalmadığı için işini doğru yapan memurda malesef kalmadı bu esnafları belirli dönemlerde sivil olarak denetleyecek özel bir sistem getirirsin birkaç ayda çakallık yapabilen bir esnaf kalmaz ama sen gidip bunu engellemeye çalışırsan o engellediklerin daha büyük çakallık yapan esnafları görmeye başlar ve zincir bozulur.Smiley

Geçtiğimiz dönemde bir polis memuru 8 milyonluk araca biniyordu. Smiley Bu memurlar en son hatırladığım kadarı ile mal varlığını bildiriyordu nasıl oluyorda budenli araca binebiliyor?

Yıllar önce bir arkadaşım özel bir firmada muhasebede çalışıyor bir gün deli gibi küçük bir ilçede iphone arıyor 8-10 tane mi cebinde bir dünya nakit para dedim ne yapacaksın bunu? Harfiyat kamyonumu ne varmış onlarla ilgili bir olay olmuş ceza yazılmaması için o gece nöbetçi ne kadar görevli artık nasıl bir ekipse hepsine telefon hediye edeceklermiş.

Yazacak o kadar konum varki bu ülkede olan olaylardan iyice şiştim. Adam sıfır araç satıyor aracın üstün 100-200 bin rüşvet vermezsen aracı vermiyor kemiksiz vergisiz tertemiz para. Bir dönemde vergi dilimi sınırındaysa araç vergi dilimine girmesin diye faturası düşük gösterilirdi. Geri kalanı elden verilirdi. Bu işletlerde inanılmaz paralar döner ve inanılmaz vergiler kaçırılır ama 100.000 esnaf varsa sadece 3-5 iceza yer gerisi sisteme devam eder.

Bir güün bayide araç bakıyorum 1 tane araç var oda test aracı dedim araç istiyorum. Araç yok kardeşim bu işte bir tuaflık yokmu? Çaycına kadar çalışıyor. Bütün işçiler işine devam ediyor araç yoksa bu adamlar maaşı kimden nasıl alıyor? Bak çok basit bir soru. Bunu ben düşünüyorum ama hukumet düşünmüyor.

Ama esnaf %20lik faturayı %1 kesiyor. Cheesy burada sorgulanması gereken onun onu kesmesi değil görevlilerin neden onu bulamadığını sorgulamalısınz. Fahri trafik müfettişi oluyorda bunlar denetleyecek fahri müşteri yokmu? Adamın cebine koyarsın 200 lira yollarsın lokantaya gelen ürünün telefonla videosunu çeker fişi çeker oldu bitti gitti.

Malesef sistem komple bozuk. Sayıştay raporlarında konyadamı ne köprü yapılıyor ama ortada köprü yok Cheesy

Bu ülkede tepedekiler çalmaya devam ettiği taktirde aşağıdakilerde kendince çalmaya devam edecek nasıl olsa denetleyen yok bu esnaf hacı hoca vs ismi yüzünden ortada görünüyor yoksa kumsaldaki kum tanesinden sadece biri. Kumsala bakacaksınız tanesine değil.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1507

View Profile
July 29, 2023, 08:12:14 PM

Bu çakallığı yapan bir sürü yer biliyorum maliye bunları yakalamakla uğraşamaz fiziksel olarak bu mümkün değil. En iyisi yiyecek ve içecekte vergiyi eşitlemek ve makul bir orana çekmek ama maalesef ülkede ciddi bir bütçe açığı oluştuğundan vergi oranları çok yüksek.
KDV %18'den 20'ye çıkarıldı kimse tepki göstermedi her gün yeni bir zam geliyor kimse tepki göstermiyor 20 sene önce böyle değildi artık bir kabullenmişlik var kimse hakkını aramıyor kimse haksızlığa tepki vermiyor. Toplumun yapısı ciddi anlamda bozuldu ve düzeleceğini sanmıyorum her şey daha da kötüye gidecek.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
xzone
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1482

View Profile
July 29, 2023, 08:13:10 PM

Çok iyi olaymış ya gerçekten düşünmüş ve yapmış adamlar. Benim aklıma restorana gittiğimde böyle bir şey yapacakları hiç gelmezdi. Büyük yerler zaten fiş kesiyor, kredi kartıyla ödeme yaptıysak zaten her türlü vergilendiriliyor ama fişleri içecek mi yiyecek mi kesiyorlar diye bakmayı düşünmemiştim.
Küçük esnaf ile alışveriş yaparken nakit vereyim fiş kesmeyin muhabbetini hala yapabiliyoruz. Devlet herkesi öyle bir yük altında bırakıyor ki olabildiğince vergiden kaçmak insanımızın hoşuna gidiyor. Ama burada durum farklı, maliye bakanına yakalanmak komik olmuş Cheesy

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Gencecikmen
Legendary
*

Activity: 966
Merit: 1068

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
July 30, 2023, 04:36:54 PM

Keşke dönercinin çaldığı vergiyle ilgilendiği kadar Hazine ve Maliye Bakanımız, birbirinden büyük holdinglerin affedilen vergi borçlarıyla da ilgilenip peşine düşse. Tabi ki burada dönercinin yaptığını doğru bulmuyorum veya onun kaçırdığı verginin peşine düşülmesin demiyorum ama x birimin peşine düşüp 100x vergi borcunu affetmek yada 100x verginin hiç olması şova puanım bir dedirtiyor.

ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 457

View Profile
July 30, 2023, 05:35:59 PM

Keşke dönercinin çaldığı vergiyle ilgilendiği kadar Hazine ve Maliye Bakanımız, birbirinden büyük holdinglerin affedilen vergi borçlarıyla da ilgilenip peşine düşse. Tabi ki burada dönercinin yaptığını doğru bulmuyorum veya onun kaçırdığı verginin peşine düşülmesin demiyorum ama x birimin peşine düşüp 100x vergi borcunu affetmek yada 100x verginin hiç olması şova puanım bir dedirtiyor.

Affedilen vergi borcu meselesi bakanı adan bir mesele.
Hani eskilerin deyimi var ya emir büyük yerden. Aynı o hesap.
Bu Twitter olayında da bakan gereken tepkiyi vermiş ama gün yüzüne çıkmayan neler vardır neler. Keşke sağlam bir denetleme mekanizması olsa

EPSILOAN
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
▄▄████████████████████▄▄
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████████████████████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████▄     ███████    ▄█████
███████     █████    ███████
███████ ▄    ███     ███████
███████ █▄    █ █    ███████
███████ ██▄    ██    ███████
███████ ███▄  ███    ███████
█████▀   ▀██▄███▀     ▀█████
▀▀████████████████████▀▀
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1022
Merit: 619

View Profile
August 01, 2023, 01:39:06 AM

Bu Twitter olayında da bakan gereken tepkiyi vermiş ama gün yüzüne çıkmayan neler vardır neler. Keşke sağlam bir denetleme mekanizması olsa

Bakanın tepkisi de biraz boş bir tepki. Bakan bey Twitter’dan tepki vereceğine özel bir ekip kurup bu ülkeden vergi kaçırmaya çalışan multi milyonerleri tespit etsin. Ülkenin başındaki en büyük sorunlardan birisi bu durum. Ama zengin yapınca ses edilmiyor, tüm ülke vatandaşlarına ek vergi getirilebiliyor. Nerede adalet?

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
████████████▀██
█████████▀▀░░░▀
████████░░░░░░░
██████░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
██████▄░░░░▄▄▄░
█████████▀▀░░░▀
████████▄▄▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
██████████▀▀▀▀▀
███████▀░▀█▄░░░
██████░░░░░█▄░▄
█████░░▄▄▄▄▄██▀
█████▀▀▀░░░░▄█▄
█████░░░▄▄█▀▀░█
██████▄█▀▀░░░░▀
███████▄▄░░░░░░
██████████▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄████████████████████████▄
█████████████░████████████
████████████▀▄████████████
█████▀▀░░░░░░░░░░░░▀▀█████
████▀░░░░░░░░░░░░░░░░▀████
████░░░██░██░░░░█░░░░░████
████░░░▄▄▀▄▄░░▀▀▄▀▀░░░████
████▄░░▀▀░▀▀░░░░▀░░░░▄████
█████▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄█████
▀████████████████████████▀
.
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
August 01, 2023, 06:02:19 AM

Ben esnaf vergi odesin diye hep kartla odeme yapmaya baslamistim. Bu yolla vergi sistemine katkida bulundugumu dusunuyodum en azindan vergisel sorunlar sadece duz sigortali iscilere kalmiyordu. Kendi capimda sistemin duzgun calismasini sagliyodum. Bu haberden sonra fisleri kontrol etmeye basladim. Bir de ne goreyim bana da %1 kesilmiş.

Sikayet etmedim ama bidaha oradan alisveris yapmayacagim.

Ha ben esnaf olsam yapar miydim? Sahsen eskisi kadar etik degerlere sahip biri oldugumu dusunmuyorum. Bence herkes icinde bulundugu topluma adapte oluyor. Yabanci vergi odemiyor, oteki vergi kaciriyor.. Sen odersen ya gecinemezsin ya da tutunamazsin. Malesef bunun sorumlusu yine bunu denetlemekle yukumlu kisiler.

Ayrica aklima ilk gelen sey yiyecek ve icecegin esitlenmesi oldu. Yukarida da yazmislar. Esitle yiyecek ve icecegin kdvsini olsun bitsin.
Mustang Shelby
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 478

View Profile
August 01, 2023, 09:23:24 PM

Ben esnaf vergi odesin diye hep kartla odeme yapmaya baslamistim. Bu yolla vergi sistemine katkida bulundugumu dusunuyodum en azindan vergisel sorunlar sadece duz sigortali iscilere kalmiyordu. Kendi capimda sistemin duzgun calismasini sagliyodum. Bu haberden sonra fisleri kontrol etmeye basladim. Bir de ne goreyim bana da %1 kesilmiş.

Sikayet etmedim ama bidaha oradan alisveris yapmayacagim.

Ha ben esnaf olsam yapar miydim? Sahsen eskisi kadar etik degerlere sahip biri oldugumu dusunmuyorum. Bence herkes icinde bulundugu topluma adapte oluyor. Yabanci vergi odemiyor, oteki vergi kaciriyor.. Sen odersen ya gecinemezsin ya da tutunamazsin. Malesef bunun sorumlusu yine bunu denetlemekle yukumlu kisiler.

Ayrica aklima ilk gelen sey yiyecek ve icecegin esitlenmesi oldu. Yukarida da yazmislar. Esitle yiyecek ve icecegin kdvsini olsun bitsin.

Bende o sistemle devam ediyordum. Yani alacaklarımı kart ile alıyordum ve fişi rica ediyorum. Fiş isteyince garip garip suratıma bakıp sonra fişi veriyorlar tabi ama bu zamana kadar fişin yüzde kaç üzerinden vergilendirildiğini dikkat etmemiştim. Yüzde 18 olması gerekeni yüzde 1 üzerinden vergilendiriyorlarsa yakında içecek, yiyecek ile eşitlenir böylece kaçacak delik bulamazlar.

.
SPIN

▄▄▄██████████▄▄▄
     ▄███████████████████▄
   ▄██████████▀▀███████████▄
   ██████████    ███████████
 ▄██████████      ▀█████████▄
▄██████████        ▀█████████▄
█████████▀▀   ▄▄    ▀▀▀███████
█████████▄▄  ████▄▄███████████
███████▀  ▀▀███▀      ▀███████
▀█████▀          ▄█▄   ▀█████▀
 ▀███▀   ▄▄▄  ▄█████▄   ▀███▀
   ██████████████████▄▄▄███
   ▀██████████████████████▀
     ▀▀████████████████▀▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
.
RIUM
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
SAFE GAMES
WITH WITHDRAWALS
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
▄▀▀▀

▀▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
SIGN UP

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▄

▄▄▄▀
Gencecikmen
Legendary
*

Activity: 966
Merit: 1068

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
August 05, 2023, 08:58:46 PM

Bakanın tepkisi de biraz boş bir tepki. Bakan bey Twitter’dan tepki vereceğine özel bir ekip kurup bu ülkeden vergi kaçırmaya çalışan multi milyonerleri tespit etsin. Ülkenin başındaki en büyük sorunlardan birisi bu durum. Ama zengin yapınca ses edilmiyor, tüm ülke vatandaşlarına ek vergi getirilebiliyor. Nerede adalet?

@ajanwalker işte mesele de o hocam. Emir büyük yerden gelince bakan beyi aşıyorsa, dayısı olana vergi yok dayısı olmayana vergi var oluyor. Vergi herkese var olmalı ki devlet hazinesi açık vermesi cart curt her şeye zam gelmesin.

@Phoenix Anka katılıyorum hocam, bakanın şu ana kadar verdiği tepkiler de şu ana kadar sürdürdüğü politikalar da bir kısım teenage arkadaşları kandırır. İngiltere'nin en pahalı caddesindeki evlerin sahibi son yirmi yılda zengin olmuş müteahhitlere ait.

püsür (OP)
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 674

View Profile
August 05, 2023, 09:07:52 PM

Namuslu esnaf olmak basit.

En azından fatura kesmiş küçük şehirlerin ve esnaf lokantalarının hiçbirinde fatura keseni göremezsiniz et dönerciler vs kestiği şeyler bilgilendirme fişidir. Ben bu durumları görünce bir gülesim geliyor. Balinalar görmezden gelinip vergi borçları silinirken en azından %1'ini ödeyen adam fişlemek de ne bileyim komik geliyor.

Toplam 6.2 milyar lira borcu olan Beşiktaş'ın başkanı Ahmet Nur Çebi, Ankara'ya giderek 200 milyon liralık vergi borcunu 16 milyon liraya indirttiğini açıklamıştı.

Galatasaray'a da bu süreçte benzer bir kolaylık sağlanmış, 285 milyon liralık vergi borcu silinmişti.

Fenerbahçe'ye de vergi kolaylığı sağlanırken, sarı-lacivertliler medyaya bu konuda herhangi bir rakam vermedi.

Spor kulüplerine yapılan bu kolaylıklara rağmen borçlar ise her geçen gün artmaya devam ediyor.

Beşiktaş'ın 6.2 milyar liralık borcunun yanı sıra Fenerbahçe'nin 6.5 milyar lira, Galatasaray'ın ise 5.7 milyar lira gibi bir borcu bulunuyor.

Kaynak.. https://www.ensonhaber.com/kralspor/futbol/fenerbahce-besiktas-ve-galatasarayin-ne-kadar-vergi-borcu-silinmisti

Bu ülkedeki toplumu bir türlü anlayamadım adamın milyonlarca lira borcu silinir sesi çıkmaz faturayı düşük kesiyor diyen adamı twitterda fişlerler.  Kimsede çıkıp bu şekilde vergi borcu silinirmi lan demez.

Bu esnaf arkadaşı tanımam etmem isterse hiç fiş kesmesin hatırlarmısınız bilmem pandemide ne kadar zor durumda kaldığımı 1 yıla yakın kapalı kalıp sadece birkaç ay 1.000 tl bir para aldık. O süre boyunca kapalı dükkanın mali işleri ve dükkan kirası işledi bildiğin kapalı olan işletmeye borçlandırıldım.  Belediye gidip birkereye mahsus 1500 lira gibi bir para verip anlaştığı marketten alışveriş yapmamızı sağlamıştı. Devletten tek istediğim benim verdiğim vergi ile bana destek olmasıydı. OLMADI. 18 yıllık esnafım devlet beni ve benim gibi esnafları piç gibi ortada bıraktı o günden sonra olabildiğince vergi kaçırdım. Gerek yok abi. Ben vergiyi bana sahip çıksın diye veriyorum.  Çıkmayacaksa vermenin anlamı yok. O günden sonra hiçbir ensaftan fiş fatura istemem.

Sen git milletin vergi borcunu sil sonra esnaf çakallık yapmasın yok öyle dünya.

Bunlar esnaf beşli çete gibi kazançları yok bunların vergi borcu siliniyorsa bu adamda ödemez çakallık yapar.

Başkanlığı bünyesinde bulunan "Merkezi Uzlaşma Komisyonu'nun, hükümete yakınlığı ile bilinen Cengiz İnşaat ile Yeni Şafak Gazetesi'nin sahipleri Albayrak Grubu'nun ve Kanal A televizyonunun sahibi Elektromed Şirketi'nin 608,8 milyon liralık vergi borcunu sildiği ortaya çıkmıştır.

Kaynak: https://www2.tbmm.gov.tr/d24/10/10-224412gen.pdf

Bu topraklarda herkes eşit değil.

Neydi sorun faturayı %1lik kısımdanmı kesmişti?  Silinmemiş ya. Silinse bu kadar yaygarası yapılmazdı.

Bu topraklardan en çok hacı hoca gibi kavramları kullananlardan korkacaksın. Adama hoca diyorlar. Eğitim ne yok. Bilmem ne tarikatından bilmem neden eğitim almış hocaymış. Cheesy Bunların cenazelerine bile iktidardan adamlar gidiyor komedi gibi ülke.

Bu ülke baştan aşağı leş durumda gidip bana vergi kaçıran adamı söyleyen konuyu tt yapıyorlar bugünden beri karşımda o konu ne ara unutuldu arkadaş rüşvet alan millet vekili. Çalacak tabiki adam ülkede sistem komple bozuk.

Birgün dükkana ilçe sağlıktan denetime geliyorlar dedim şuradaki esnafa uğradınmı? cevap hayır neymiş o esnafın gidip sisteme kayıt olması gerekiyormuş. Bu esnaflar her türlü çakallığı yapabilir buradaki sorun ülkede liyakat kalmadığı için işini doğru yapan memurda malesef kalmadı bu esnafları belirli dönemlerde sivil olarak denetleyecek özel bir sistem getirirsin birkaç ayda çakallık yapabilen bir esnaf kalmaz ama sen gidip bunu engellemeye çalışırsan o engellediklerin daha büyük çakallık yapan esnafları görmeye başlar ve zincir bozulur.Smiley

Geçtiğimiz dönemde bir polis memuru 8 milyonluk araca biniyordu. Smiley Bu memurlar en son hatırladığım kadarı ile mal varlığını bildiriyordu nasıl oluyorda budenli araca binebiliyor?

Yıllar önce bir arkadaşım özel bir firmada muhasebede çalışıyor bir gün deli gibi küçük bir ilçede iphone arıyor 8-10 tane mi cebinde bir dünya nakit para dedim ne yapacaksın bunu? Harfiyat kamyonumu ne varmış onlarla ilgili bir olay olmuş ceza yazılmaması için o gece nöbetçi ne kadar görevli artık nasıl bir ekipse hepsine telefon hediye edeceklermiş.

Yazacak o kadar konum varki bu ülkede olan olaylardan iyice şiştim. Adam sıfır araç satıyor aracın üstün 100-200 bin rüşvet vermezsen aracı vermiyor kemiksiz vergisiz tertemiz para. Bir dönemde vergi dilimi sınırındaysa araç vergi dilimine girmesin diye faturası düşük gösterilirdi. Geri kalanı elden verilirdi. Bu işletlerde inanılmaz paralar döner ve inanılmaz vergiler kaçırılır ama 100.000 esnaf varsa sadece 3-5 iceza yer gerisi sisteme devam eder.

Bir güün bayide araç bakıyorum 1 tane araç var oda test aracı dedim araç istiyorum. Araç yok kardeşim bu işte bir tuaflık yokmu? Çaycına kadar çalışıyor. Bütün işçiler işine devam ediyor araç yoksa bu adamlar maaşı kimden nasıl alıyor? Bak çok basit bir soru. Bunu ben düşünüyorum ama hukumet düşünmüyor.

Ama esnaf %20lik faturayı %1 kesiyor. Cheesy burada sorgulanması gereken onun onu kesmesi değil görevlilerin neden onu bulamadığını sorgulamalısınz. Fahri trafik müfettişi oluyorda bunlar denetleyecek fahri müşteri yokmu? Adamın cebine koyarsın 200 lira yollarsın lokantaya gelen ürünün telefonla videosunu çeker fişi çeker oldu bitti gitti.

Malesef sistem komple bozuk. Sayıştay raporlarında konyadamı ne köprü yapılıyor ama ortada köprü yok Cheesy

Bu ülkede tepedekiler çalmaya devam ettiği taktirde aşağıdakilerde kendince çalmaya devam edecek nasıl olsa denetleyen yok bu esnaf hacı hoca vs ismi yüzünden ortada görünüyor yoksa kumsaldaki kum tanesinden sadece biri. Kumsala bakacaksınız tanesine değil.
Hocam ben düz maaşlı bir beyaz yakalı olarak tek kuruş vergi kaçıramıyorum. Kaç yaşına geldim 1 lira bile vergi kaçırmadım kaçıramadım. 2010 yılında rahmetli babamın üzerine olup bize miras kalan memleketteki evi kiraya vermiştik 3 kuruşa, onun kira gelir vergisi bildirimini yapmamışız diye devlet benim banka hesaplarıma haciz koydu, çünkü o zaman böyle bir şey olduğuna dair hiçbir fikrimiz yoktu, babam zaten yeni vefat etmişti. Yani söz konusu parayı duysanız gülersiniz. Benim tüm banka hesaplarım donduruldu, eft yapamadım vs. Onun dışında her ay şirketin bana yatırdığı paradan tirink diye vergi kesiliyor. 1 kuruş bile kaçıramıyorum.

Benim derdim dönerci hacı ahmet mehmet de vergi kaçıramasın, 5'li çete de triyonluk vergilerini kaçıramasın, siz de kaçırmayın, futbol takımları da kaçırmasın. Esnaflık riskli bir iş olduğu için kazancı da yüksek oluyor. Bu riski göze alan insan da vergisini tıkırında ödemeli. Ama ülkede çok çok büyük bir vergi reformunun olması gerektiğinde ve en çok da çok kazananın vergi vermesi gerektiğinde herhalde aklı başında her insan hemfikir olur.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1022
Merit: 619

View Profile
August 06, 2023, 06:03:04 AM

Katılıyorum püsür. Bu ülkenin vergi reformuna gitmesi gerekiyor ama vergi reformu demeye de korkuyorum çünkü yeni vergi kanununu öyle bir ayarlarlar ki bu sefer eski sistemi arar oluruz. Zengin her türlü vergi muafiyeti yaşarken fakirin hayatından çalınan paralar oluyor. Zengin okul, camii gibi şeyler yaptırınca vergiden düşüyor bu yüzden zenginler 10 milyonluk camiyi 50 milyona yapıyor gösteriyor ve 40 milyon lira vergiden düşüyor. Buna kimse ses etmiyor aman cami yaptırmış oluyor. Gariban ise 5000 e dairesini kiraya veriyor hemen kira vergisini zorla alıyorlar.

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
████████████▀██
█████████▀▀░░░▀
████████░░░░░░░
██████░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
██████▄░░░░▄▄▄░
█████████▀▀░░░▀
████████▄▄▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
██████████▀▀▀▀▀
███████▀░▀█▄░░░
██████░░░░░█▄░▄
█████░░▄▄▄▄▄██▀
█████▀▀▀░░░░▄█▄
█████░░░▄▄█▀▀░█
██████▄█▀▀░░░░▀
███████▄▄░░░░░░
██████████▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄████████████████████████▄
█████████████░████████████
████████████▀▄████████████
█████▀▀░░░░░░░░░░░░▀▀█████
████▀░░░░░░░░░░░░░░░░▀████
████░░░██░██░░░░█░░░░░████
████░░░▄▄▀▄▄░░▀▀▄▀▀░░░████
████▄░░▀▀░▀▀░░░░▀░░░░▄████
█████▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄█████
▀████████████████████████▀
.
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
August 06, 2023, 06:20:40 AM

Bana göre bu hırsızlığın artık dik alası konumunda olan bir şey, verdikleri döner fişleri zaten bilgi fişleri yani insanlara fiş kesip vermiyorlar, temassız alışveriş yaparsanız veya kredi kartıyla alışveriş yaparsanız o zaman görüyorsunuz mecburen vergi veriyorlar ama döneri de bu fiyattan vergi kaçırmak için kullanmazsınız yani ya, bu işletmeler tek tek tespit edilmeli bence,
mandown
Legendary
*

View Profile
August 06, 2023, 09:57:02 AM

@püsür hocam malesef dedim ya herkes bu topraklarda eşit değil.  Klüpler inanılmaz paraları cepleyip inanılmaz karlar elde ederken vergisel olarak borçlanıyor ve adamların borçları bir kalemde siliniyor. Ne beyaz yakalılar nede sabit maaşlılar bu durumda malesef ki değil.  Vergi reformları bu topraklarda olmaz hırsızlık en tepeden aşağı doğru indiği için hiçkimsenin işine gelmez.

Millet vekili olmak için milyonlarca liralar harcanıyor neden? aylık 100 binlira gibi bir maaş için mi. Hayır rantlar için.

Neyse efendim diyecek çok şey varda dediğim gibi bana sahip çıkmayan hukumete vergi vermemek için elimden geleni yapıyorum. Evini işyerini satmayacaksan emlak vergini verme  5 yıl sonraki seçimde ilk gelecek olan aflardan biri enflasyona göre zaten para kuş kadar kalacak faizi silinecek ana parayı ödeyeceksin. Sistemin kendisi düzensizliği istiyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Silence Scream
Hero Member

Activity: 882
Merit: 879

View Profile
August 06, 2023, 10:35:55 AM

@püsür hocam malesef dedim ya herkes bu topraklarda eşit değil.  Klüpler inanılmaz paraları cepleyip inanılmaz karlar elde ederken vergisel olarak borçlanıyor ve adamların borçları bir kalemde siliniyor. Ne beyaz yakalılar nede sabit maaşlılar bu durumda malesef ki değil.  Vergi reformları bu topraklarda olmaz hırsızlık en tepeden aşağı doğru indiği için hiçkimsenin işine gelmez.

Millet vekili olmak için milyonlarca liralar harcanıyor neden? aylık 100 binlira gibi bir maaş için mi. Hayır rantlar için.

Neyse efendim diyecek çok şey varda dediğim gibi bana sahip çıkmayan hukumete vergi vermemek için elimden geleni yapıyorum. Evini işyerini satmayacaksan emlak vergini verme  5 yıl sonraki seçimde ilk gelecek olan aflardan biri enflasyona göre zaten para kuş kadar kalacak faizi silinecek ana parayı ödeyeceksin. Sistemin kendisi düzensizliği istiyor.

Maalesef en büyük sorunlardan birisi de işte bu af meseleleridir. Af edildikçe insanlar artık bir şeyler yapmak istemiyorlar. Daha düne kadar maske cezalarını ödeyen insanlar bugün maske paralarını ve maske yüzünden kapatılıp üstüne ödediği para cezalarını geri almak için sıraya girdiler çünkü bu cezalar iptal edildi. Türkiye’de artık sistem tamamen ödememe üzerine kurulu. Bugün bir ceza mı yedin ne kadar diyelim 2000 lira. Sen bunu 5 sene ödeme zaten 2000 lira o zaman 200 lira gibi bir şey olacak. Borcu ve faizi de silindiği zaman ortaya anlamsız bir borç kalacak. Silinmese bile ana parayı sonra öde yine kârdasın. Türkiye’de maalesef bu caydırıcılık artık yok.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
mandown
Legendary
*

View Profile
August 06, 2023, 10:44:56 AM

Geçtiğimiz dönem 2.000 tl ceza ve vergi borçları silindiğini hatırlıyorsunuzdur. Geçmediğim trafik ışığından bana ceza geldi ve ödemedim dedim seçimde nasıl olsa silerler ve sildiler.

Ülkede adam öldüreni ceza evinde tutacak yasa yok Cheesy vergi muhabetti yapıyoruz inanın mecliste bu konu konuşulmuyordur bile Cheesy

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████