Bitcoin Forum
April 27, 2024, 11:59:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: jak ograniczyć koszty prowizji w Ethereum?  (Read 43 times)
FantasticPangolin705 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 17
Merit: 13


View Profile
August 11, 2023, 11:18:29 AM
Last edit: August 11, 2023, 01:19:46 PM by FantasticPangolin705
 #1

na samym początku zaznaczę, że nie mam (jeszcze) nic z ETH, ale chciałbym się dopytać kilka kwestii

jeżeli mamy ETH, które jest równocześnie blockchainem jak i coinem
https://coinmarketcap.com/chain-ranking/ - w tym momencie ten blockchain jest na 1 miejscu pod względem popularności, a jako coin na 2

to jak zaczniemy przelewać jakieś inne coiny bazujące na tym blockchainie, to pojawią się koszty transakcji (gas fee, fee, transacion fee - roznie to nazywają). Czy istnieje jakiś sposób (defy, stackowanie, czy coś innego - sam nie wiem), który pozwala trwale zniwelować takie koszty transakcji do całkowitego 0?

oczywiście mogę zainwestować jakąś sumę, np. zamrozić 300 dolarów na jakiś sposób, która trwale mi obniży koszty transakcji w blockchainie ETH.

przykładowo w tronie (TRX) jest tak, że jak stackuje TRX to w pewnym momencie mam transakcje za darmo (koszty są zniwelowane do 0, bo wystarczająco dużo mam zestackowane). Oczywiście jak nie stackuję, to koszt za przelew to około 1-3USD (w TRX). Czy jest coś podobnego w ETH?
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714262388
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714262388

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714262388
Reply with quote  #2

1714262388
Report to moderator
1714262388
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714262388

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714262388
Reply with quote  #2

1714262388
Report to moderator
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
August 11, 2023, 01:47:24 PM
Last edit: August 11, 2023, 04:27:26 PM by Tytanowy Janusz
Merited by pawel7777 (1)
 #2

Czy jest coś podobnego w ETH?

Nie ma nic takiego na ETH. Na ETH też jest staking, ale działa inaczej - nie redukuje fee a daje ci udział w fee, którzy płacą inni. Według tego źródła stakowanie ETH daje obecnie okolo 3.2% rocznie. Możesz sobie oszacować ile transakcji planujesz zrobić, ile to wyniesie w $ i podzielić przez 0.032 to mniej więcej tyle byś musiał zestakować by wyjść na zero. Jak jesteś traderem i robisz nawet marną 1 transakcje dziennie, to wychodzi mi na szybko 500 000 zł (przy średniej opłacie rzędu 10$ na transakcję, a powiem ci, że czasem koszt takiej transakcji potrafi skoczyć do 100$)

Czym tradujesz? bo wiele tokenów jest emitowanych również na BSC(binance smart chain z coinem BNB do opłat), a jak nie są tam emitowane, to często są zwrapowane. Płynność jest tam wystarczająca (transakcja kupna BTC za 1 mln $ przy slippage 0.23%), a opłata za pojedynczy swap wynosi około 0.1 - 0.6$, czyli na oko z 50 razy mniej.

edit: wracając jeszcze do TRX, to tam stakowanie redukuje fee, ale też nie daje ci darmowych transakcji bez limitu. Tam, w zależności od tego ile stakujesz, tyle masz dostępnych transakcji na dzień. Poza tym, nie ma tam swapów o dobrej płynności, a dostępność tokenów jest bardzo ograniczona (z 15 tokenów i to głównie dzieci trona).
lokas0506
Member
**
Offline Offline

Activity: 373
Merit: 37


View Profile
August 25, 2023, 11:49:01 AM
Merited by pawel7777 (1)
 #3

Czysto teoretycznie można kupić np oETH (O od Orbit bridge<coin>) fee będzie marginalne, istnieje jednak ryzyko że w  przyszłośći para eth=oEth straci wypłacalność z takiego lub innego powodu np hack itd. ( przykładów mnóstwo) do 100 Usd można ryzykować powyżej lepiej zapłacić 5 usd za transakcje na prywatny adres, zapisać sobie na karteczce 12/24 słowa klucza. Spać spokojnie
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
August 26, 2023, 04:50:38 AM
 #4

Czysto teoretycznie można kupić np oETH (O od Orbit bridge<coin>) fee będzie marginalne, istnieje jednak ryzyko że w  przyszłośći para eth=oEth straci wypłacalność z takiego lub innego powodu np hack itd. ( przykładów mnóstwo) do 100 Usd można ryzykować powyżej lepiej zapłacić 5 usd za transakcje na prywatny adres, zapisać sobie na karteczce 12/24 słowa klucza. Spać spokojnie

Pierwsze słysze o tym chainie i bridgu. Omijałbym takie nowinki, bo większość z nich kończy się scamem. A jak z płynnością na swapach na tym chainie? Bo zwykle w tamim przypadku oszczędza się na fee a traci na slippage i dodatkowych ryzykach.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!