Bitcoin Forum
May 03, 2024, 07:04:08 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Bir sonraki bogada destan yazacak Majör coinler  (Read 444 times)
demir77
Member
**

Activity: 702
Merit: 51

View Profile
November 16, 2023, 07:12:28 AM

Ben de near'dan umutluyum. 20 dolardan 1 dolara düştü.

Eşek değilse iyi bir geri tepki vermesi lazım Grin
1714719848
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714719848
Reply with quote  #2

1714719848
Report to moderator
1714719848
Hero Member
*

Ignore
1714719848
Reply with quote  #2

1714719848
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714719848
Hero Member
*

Ignore
1714719848
Reply with quote  #2

1714719848
Report to moderator
1714719848
Hero Member
*

Ignore
1714719848
Reply with quote  #2

1714719848
Report to moderator
1714719848
Hero Member
*

Ignore
1714719848
Reply with quote  #2

1714719848
Report to moderator
halloweenn666 (OP)
Member
**

Activity: 1011
Merit: 64

View Profile
November 28, 2023, 08:46:43 PM

Kaspa
Caw
Bnc
Tara
Looks
Loop network
Jasmy
Ray
Hdn
Bunlar benim sağlam yükseliş beklediğim projeler. Hepsine gereken yatırımımı yaptım beklemeye geçtim. En kötü x100 ortalama bekliyorum. Ytd

Açıkçası ilk kez bu coinleri duyuyorum umarım başarıya ulaşırsınız.
halloweenn666 (OP)
Member
**

View Profile
November 28, 2023, 08:49:16 PM

wanchain
tron
mina
rose
arb
aptos

bu boğada bu arkadaşlar uçacaktır bence

Tron bence son bogada xrp gibi gözden düştü. Xrp ise son bogada trajedi yasatacakti neredeyse yatırımcısına ama biraz toparladı ve az da olsa kar ettirdi. Bu bogada bu gibi coinler tekrar trajedi yasatırsa silinir giderler gibime geliyor.
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1484
Merit: 458

View Profile
November 28, 2023, 08:49:59 PM

Kaspa
Caw
Bnc
Tara
Looks
Loop network
Jasmy
Ray
Hdn
Bunlar benim sağlam yükseliş beklediğim projeler. Hepsine gereken yatırımımı yaptım beklemeye geçtim. En kötü x100 ortalama bekliyorum. Ytd

Hocam ilk kez duyuyorum diyerek şaka yapıyorsun herhalde. En basitinden Kaspa'yı duymamış olamazsın. Bunlarin hepsi en az kötü mexc gate borsalarinda var.

EPSILOAN
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
▄▄████████████████████▄▄
██████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████████████████████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████▄     ███████    ▄█████
███████     █████    ███████
███████ ▄    ███     ███████
███████ █▄    █ █    ███████
███████ ██▄    ██    ███████
███████ ███▄  ███    ███████
█████▀   ▀██▄███▀     ▀█████
▀▀████████████████████▀▀
halloweenn666 (OP)
Member
**

View Profile
December 05, 2023, 03:50:09 PM

Kaspa
Caw
Bnc
Tara
Looks
Loop network
Jasmy
Ray
Hdn

Hocam ilk kez duyuyorum diyerek şaka yapıyorsun herhalde. En basitinden Kaspa'yı duymamış olamazsın. Bunlarin hepsi en az kötü mexc gate borsalarinda var.

Gerçekten bende altcoin olayı koptu yani o kadar çok altcoin çıkıyor ki takibi bırakmak zorunda kaldım. Bırakmak istemediğim halde bırakmak zorunda kaldım.

Önceden yeni teknoloji yeni alan çok ilgiliydim ama şuan olay öyle bir boyuta geldi ki her gün onlarca coin çıkıyor yani tamamen majör koinlere yönelmek zorunda kaldım.

Tron falan kovaladim işte bch olsun xrp olsun majör koinlerde 2021 bogasında beklenileni vermedi rezil oldular. Yani artık ne yapacağımı bilemez haldeyim.

Hani diyorum yeni çıkan tokenler coinlere gireyim ama elimi sallasam önüme binlerce coin düşüyor ya hepsine 5-10 dolar atsam zaten para yettirmiyorsun. Derinlemesine araştırayım desen hangi birini araştıracaksın. Kumar gibi birşey oldu artık. Bir yandan üzülüyorum hani yeni alanlara yeniliklere kapalı hale geldim diye. Ama yapacakta birşey kalmadı sanki.
ajanwalker
Sr. Member

View Profile
December 05, 2023, 04:35:55 PM

Kaspa
Caw
Bnc
Tara
Looks
Loop network
Jasmy
Ray
Hdn

Gerçekten bende altcoin olayı koptu yani o kadar çok altcoin çıkıyor ki takibi bırakmak zorunda kaldım. Bırakmak istemediğim halde bırakmak zorunda kaldım.

Önceden yeni teknoloji yeni alan çok ilgiliydim ama şuan olay öyle bir boyuta geldi ki her gün onlarca coin çıkıyor yani tamamen majör koinlere yönelmek zorunda kaldım.

Tron falan kovaladim işte bch olsun xrp olsun majör koinlerde 2021 bogasında beklenileni vermedi rezil oldular. Yani artık ne yapacağımı bilemez haldeyim.

Hani diyorum yeni çıkan tokenler coinlere gireyim ama elimi sallasam önüme binlerce coin düşüyor ya hepsine 5-10 dolar atsam zaten para yettirmiyorsun. Derinlemesine araştırayım desen hangi birini araştıracaksın. Kumar gibi birşey oldu artık. Bir yandan üzülüyorum hani yeni alanlara yeniliklere kapalı hale geldim diye. Ama yapacakta birşey kalmadı sanki.
Sevgili kardeşim trend neyse o yönde gitmek lazım.
Benim eskiden borsacı olan şimdi kriptocu arkadaşım var. O diyor ki bana işte felanca gitmedi onu götürürler. Dediği de eski bir coin. Hatta bazı fenocuklar. Hala yok ada yok xrp yok xlm diyor abi geçti o trend. O devir bitti.
Şuan x20-30 yakalamak isteyenler eth dahi almaz.
Bu işte majörlük senin x kaç yaptığındır. Ben neden EOS , Bch,eth alayım ki.
Trend şuan rwa ,AI, Desci, Depin ise ben o yönde olan tokenleri ararım ona yatırım yaparım.
Başlık majör coin ama hala majör alıp bekleyen yoktur zannımca.
Ha çok büyük para yatırmışdır ona lafım yok. Çünkü btc ters hareket yaparsa o hareket etmeyenler yine yavaş yavaş geri çekilir.

EPSILOAN
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
▄▄████████████████████▄▄
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
▀▀████████████████████▀▀
hasgeryar
Full Member

Activity: 348
Merit: 119

View Profile
December 05, 2023, 05:44:26 PM
Last edit: December 05, 2023, 06:07:35 PM by hasgeryar
Merited by mandown (1)

Major coinlerde boğada taş çatlasa yapacağınız X bellidir , destan yazacak major coini seçmekde piyangoyu kazanmakla aynı. Para, trend neyse oraya akıyor. RWA , AI ,oyun coinleri , BRC ve memekoinler bu boğa sezonunun para basma makinası. O yüzden trend neyse , para nereye akıyorsa oraya gitmek lazım…Eski tren tekrar gelecek deyip beklemek bu piyasada büyük paralar kaçırmadan başka bir işe yaramıyor ne yazık ki. 2021 boğasında uçan bazı coinleri kim shilliyor, konuşuyor şimdi tivitırda ? Neredeyse hiç kimse... Yeni oyuncaklar varken eskileri kim napsın ?
halloweenn666 (OP)
Member
**

View Profile
December 05, 2023, 06:06:11 PM

Major coinlerde boğada taş çatlasa yapacağınız X bellidir , destan yazacak major coini seçmekde piyangoyu kazanmakla aynı. Para, trend neyse oraya akıyor. RWA , oyun coinleri , BRC ve memekoinler bu boğa sezonunun para basma makinası. O yüzden trend neyse , para nereye akıyorsa oraya gitmek lazım…Eski tren tekrar gelecek deyip beklemek bu piyasada büyük paralar kaçırmadan başka bir işe yaramıyor ne yazık ki. 2021 boğasında uçan bazı coinleri kim shilliyor, konuşuyor şimdi tivitırda ? Neredeyse hiç kimse... Yeni oyuncaklar varken eskileri kim napsın ?

Ben duygusal hareket ediyorum galiba biraz.

Yeni yatirimcilarda o duyguyu bulamıyorum. Mesela 2021 de Xrp nin çoğu coinin geride kalması beni şok etmişti.Mesela LTC  gönlümde yeri var. Duygusal bağ var sanki bu coinlerle benim aramda.

Tamam yeni projelerde adından söz ettirmesi doğal ama benim duygusal yanım hep ağır bastı boğa sezonlarında ve ağzımızın payını aldık.

Ben piyasanın bu derece duygusuz gitmesine de karşıyım. Sonuçta bir hikaye bir duygu da olacak ki boğa zirvesine çıkarken coşku olsun. Millet don değiştirir gibi coin değiştiriyor. O koinden o koine atlıyor. Yahu kardeşim 15-20 tane oturmuş koinin olur millette yatırımını yapar ayı da cefasini çeker 2 sene sürünür direnir ama karşılığı alır.

Ama şimdi bakıyorsun hangi birine para koyacan hangi birine güvencem yok meme koin yok köpek coin. Biraz duygusal olarak bakıyorum ben galiba. ABD borsasında adam Netflix hissesi alıyor kafası rahat dussede çıkar diyor Toyota hissesi alıyor veya bir emtia alıyor adam gerekirse 5 yıl 10 yıl hodl ediyor miras kalsın diyor tamam. Yahu bizim piyasada her yıl binlerce altcoin çıkıyor millet don değiştirir gibi bir o koine bir bu koine. İnsanın aklı almıyor ki artık.

Şimdide memecoinler çıkmış yahu hangi birini takip edelim biz. Gider borsa İstanbul'dan sağlam 8-10 banka hissesi atarım kenara kafam dinlenik olur veya gider Ereğli gibi hisselere koyarım 2-3 yıl bekletir ama karşılığını verir derim.

Burada öyle değil ki bir coin alıyorsun boğa geliyor millet coşuyor yahu diyorsun hani bu coin sağlamdı hani yüzyılın projesiydi. Uzay çağını getiriyordu noldu bizim iş. Ya yenisi çıktı o ise galaksiler arası çağı getiriyormus. Git kumar slot oyna daha iyi.

Özetle şunu diyorum bu piyasanın majör koinlerini harcadılar. Bakın piyasaya bir ethereum kalmış bir bitcoin geriye kalan tüm koinlere para yatırırken kumar mantığı çalışıyor. Yani majör koinleri 2021 de bitirdiler. Ve piyasa şuan Eth BTC arasında dönüyor. Geriye kalan tüm coinler bana göre şanstır kumardir. Kac kat gideceği nasip işidir. Şansınız varsa 100x bile alirsiniz.
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
December 05, 2023, 06:19:11 PM

@halloweenn666 sen bir hikaye arıyorsun hikayeyi boşa arama

BTC almıyor ve altcoin alıyorsam aslında 50x btc longluyorum Cheesy tutarsa misali yoksa 40k dan btc alacaksın ve 10x yapmasını mı bekleyeceksin. Smiley

Benim vadeli oyuncağım altcoindir.  Hikaye aslında bu kadar basit.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
halloweenn666 (OP)
Member
**

View Profile
December 20, 2023, 07:20:36 PM

@halloweenn666 sen bir hikaye arıyorsun hikayeyi boşa arama

BTC almıyor ve altcoin alıyorsam aslında 50x btc longluyorum Cheesy tutarsa misali yoksa 40k dan btc alacaksın ve 10x yapmasını mı bekleyeceksin. Smiley

Benim vadeli oyuncağım altcoindir.  Hikaye aslında bu kadar basit.

Ben artık bir şey aramıyorum kardeşim.
Aradığım tek şey güzel bir short lokasyonu galiba.
Sonra da ..tir olup gitmek. İsterse boğa değil kralı gelsin . Solona 90 dolar olmuş biz burada marjör coin arıyoruz. Bosverin Biraz sitemkarım birazda kırgın.  Tongue
Dzigie
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 367

Life is so short but wonderful.

View Profile
December 21, 2023, 08:08:17 PM

Daha önceden artmış ve majör coin vasfını almış ama bir önceki boğada hiç artmamış bazı coinler var. XRP ve TRX bunlardan bazıları. Ben bu coinlerin bir sonraki boğada destan yazabilecek coinler olduklarını düşünmüyorum. Bir sonraki boğada destan yazabilecek coinler olsaydılar bir önceki boğada da destan yazabilirlerdi. Bu nedenle Bitcoin ve Ethereum gözümde gitgide büyümeye başlıyor. Bu coinlere yatırım yaparsam belki çok para kazanamam ama para kaybetmem. Bugün olmasa da günü geldiğinde en kötü ihtimalle yatırdığım parayı geri alırım.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBITCRYPTO
FUTURES
[
1,000x
LEVERAGE
][
.
COMPETITIVE
FEES
][
INSTANT
EXECUTION
]██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████████████████████████████████████████████████
.
TRADE NOW
.
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
halloweenn666 (OP)
Member
**

View Profile
December 21, 2023, 10:11:32 PM

Daha önceden artmış ve majör coin vasfını almış ama bir önceki boğada hiç artmamış bazı coinler var. XRP ve TRX bunlardan bazıları. Ben bu coinlerin bir sonraki boğada destan yazabilecek coinler olduklarını düşünmüyorum. Bir sonraki boğada destan yazabilecek coinler olsaydılar bir önceki boğada da destan yazabilirlerdi. Bu nedenle Bitcoin ve Ethereum gözümde gitgide büyümeye başlıyor. Bu coinlere yatırım yaparsam belki çok para kazanamam ama para kaybetmem. Bugün olmasa da günü geldiğinde en kötü ihtimalle yatırdığım parayı geri alırım.

Geçtiğimiz boğada Xrp beni en çok şaşırtan coin olmuştu. Tron artmasa bile dünkü bebek dedik geçtik ama xrp nin harcanması üzdü. 2013 bogasında olsun aynı sekilde 2017 bogalarında kendini kanıtlamış Cep 2021 de de gerekeni yapsaydı bugün ethereum üzerinde yer alırdı. Hatta şuan  BTC ye yakın bir piyasa değeri olurdu.  Bitcoini geçer mi diye de tartışırdık...

Dediğiniz gibi son bogada bir çok majör koin beklenilen performansın kat kat gerisindeydi hatta çoğu yatırımcı boğaya geç adapte olduğu için zarar bile etti. Şimdi bu eski koinlere millet nasıl güvensin de yatırım yapsın. Herkes meme, nft, kopek coin fan token vs peşinde koşuyor Smiley
demir77
Member
**

Activity: 702
Merit: 51

View Profile
December 22, 2023, 04:08:45 PM

$cake de bir şeyler yapabilir.
Dzigie
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 367

Life is so short but wonderful.

View Profile
December 22, 2023, 07:34:58 PM

Dediğiniz gibi son bogada bir çok majör koin beklenilen performansın kat kat gerisindeydi hatta çoğu yatırımcı boğaya geç adapte olduğu için zarar bile etti. Şimdi bu eski koinlere millet nasıl güvensin de yatırım yapsın. Herkes meme, nft, kopek coin fan token vs peşinde koşuyor Smiley

Çok doğru bir değerlendirme. Fakat böyle olunca Satoshi'nin misyonu ve marketin bugünkü durumu arasında bir uçurum oluşuyor. Benim gibi kripto paraların felsefesine inanan insanlar ise hayal kırklığına uğruyor. Ben eskiden kripto paraları bankaların esaretine karşı bir başkaldırış olarak yorumlardım. Merkezi otoriteler olmadan finansal işlemlerimizi halledebilmenin bir yolu olarak görürdüm. Fakat bugün benim bile geldiğim nokta bambaşka bir şey. Hangi memecoini alırsam günü fazladan 20 dolar kar ile tamamlarım diye düşünüyorum. Yanlış bir düşünceye kapıldığımın farkındayım. Eski coinlerin güven vermediğini de biliyorum. Ancak, eski coinlere güvenmesek bile eski coinlerin çizgisinde olan coinlere güvenebilmeyi istiyorum yeniden. Finansal sistemi tehdit eden ve mevcut statükoyu değiştirmeyi amaçlayan coinlerin destan yazan coinler olmasını istiyorum.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBITCRYPTO
FUTURES
[
1,000x
LEVERAGE
][
.
COMPETITIVE
FEES
][
INSTANT
EXECUTION
]██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
TRADE NOW
.
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
ajanwalker
Sr. Member

View Profile
December 22, 2023, 07:58:26 PM

Majör coin olarak nitelendirilen coinler bir zamanlar sıradan coin iken yaşanılan boğada ciddi değer kazanmış marketcap sırasında tepede olan coinler.
Mesela bu zamanda kim ada alır xrp ,xlm alır. ( Ben şahsen almam)
Majör adayı coinler var.
Arbitrum, aptos, kaspa illaki majör olacak ise benim adayım bunlar. Kaspa en çok güvendiğim majör adayım.

EPSILOAN
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
▄▄████████████████████▄▄
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
▀▀████████████████████▀▀
marvelllouss
Member
**

Activity: 76
Merit: 10

View Profile
February 01, 2024, 01:40:25 AM

Xrp nın dava surecı var yıllardır o yuzden pek hareket yok.Ama dava lehine biterse bir çok kurumsal firma xrp davasını bekliyor.Hızlı bir yükseliş olabilir.Dava sanırım Haziranda sonuçlanacak.
Solana, ftx olayında baya etkilendi ama toparladı sağlam coin gideri olacaktır.
Avax yine ekosistemiyle güçlü proje.Cp morgan ve Citi ile çalışmaya başladılar.Emin gürer le Tr de bankalar resmi kurumlar vs anlaşmalar bekliyorum.
Etherium her zaman sağlam . Yeni boğada   5x-7x gibi bekliyorum.15.000-18.000 usd arası.

Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: