Bitcoin Forum
April 30, 2024, 10:28:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: eğitim sistemi  (Read 95 times)
wolwoo (OP)
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
September 28, 2023, 05:09:22 PM
Merited by Vispilio (3), meser# (1)

eğitim sistemi neden her yerde aynı? yani bizim zamanımızda 5+3+3 idi sonra 4+4+4 oldu sonra anaokul yaygınlaştı sonra kreşler felan derken üniversitesi hazırlık kursları özel dersi masterı business schoolu felan feşmekan dallanıp budaklandı...
yani eğitim güzel bir şey elbette ama sistematik ve sıradan rutin bir iş (!) halini aldı

zabaahın köründe kalk öğleden sonra hatta akşama eve gel Smiley benim çocuk olsa (param da olsa) hiç uğraşmam direkt özel hocalar ile hallederim
1994-95te dersaneye gitmiştim ve 1 dönemde müthiş bilgi birikimi olmuştu o zaman 11 yıla ne gerek var? bana biraz zaman kaybı ya da çocukları eğleme gibi geliyor. daha pratik ve pragmatik yollar bulunmalı bence...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
1714516097
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714516097
Reply with quote  #2

1714516097
Report to moderator
1714516097
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714516097
Reply with quote  #2

1714516097
Report to moderator
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Vispilio
Legendary
*

Merit: 1609

View Profile WWW
September 28, 2023, 05:35:32 PM
Merited by wolwoo (1), ajanwalker (1), meser# (1)

Günümüzdeki eğitim sistemleri modern köleler yetiştirmek üzerine tasarlanmıştır, kimsenin çocukların mutluluğunu veya entelektüel gelişimini taktığı yok yani.

Eski prenslerin ve asilzadelerin çocuklarının nasıl yetiştirildiğine bakın gerçek eğitimi orada görebilirsiniz, doğa içinde, ata binmeyi, kılıç kullanmayı öğrendiği bir yandan felsefe ve astronomi dersleri aldığı fantastik bir program  Smiley, çocukların çok fazla enerjisi olduğu için beden eğitimi ön planda, ve doğrusu da bu.

Sürekli oynaması ve hareket halinde olması, vücudunu geliştirmesi gereken bir çocuğu günde 8 saat 50dk oturmaya zorlarsanız, o çocuktan psikolojisi bozuk bir piyon elde edebilirsiniz sadece...

Bazı uluslararası özel kolejlerde ve yatılı okullarda çok küçük bir azınlığa sağlıklı bir eğitim verilebiliyor, onun dışında çarpık müfredatla dolu baştan aşağı hatalı sistem, ki zaten kasıtlı olarak böyle olması isteniyor...

wolwoo (OP)
Legendary
*

Merit: 1135

View Profile
September 28, 2023, 06:02:28 PM
Last edit: September 28, 2023, 06:23:58 PM by wolwoo

Günümüzdeki eğitim sistemleri modern köleler yetiştirmek üzerine tasarlanmıştır, kimsenin çocukların mutluluğunu veya entelektüel gelişimini taktığı yok yani.

Eski prenslerin ve asilzadelerin çocuklarının nasıl yetiştirildiğine bakın gerçek eğitimi orada görebilirsiniz, doğa içinde, ata binmeyi, kılıç kullanmayı öğrendiği bir yandan felsefe ve astronomi dersleri aldığı fantastik bir program  Smiley, çocukların çok fazla enerjisi olduğu için beden eğitimi ön planda, ve doğrusu da bu.

Sürekli oynaması ve hareket halinde olması, vücudunu geliştirmesi gereken bir çocuğu günde 8 saat 50dk oturmaya zorlarsanız, o çocuktan psikolojisi bozuk bir piyon elde edebilirsiniz sadece...

Bazı uluslararası özel kolejlerde ve yatılı okullarda çok küçük bir azınlığa sağlıklı bir eğitim verilebiliyor, onun dışında çarpık müfredatla dolu baştan aşağı hatalı sistem, ki zaten kasıtlı olarak böyle olması isteniyor...
aynen üstad söylemek istediklerimi daha güzel ifade etmişsin teşekkürler kalemin dert görmesin

sosyalleşme açısından önemli diyenler olabilir ama bakıyosun ne sosyalleşmesi ahlaksızlık kötü alışkanlıklar kötü arkadaşlar...

çocuklar özellikle erken yaşlarda müthiş öğrenme yeteneğine sahip, iyi bir eğitim öğretim ile üç beş yılda birkaç dil öğrenip matematik ve sosyal bilimlerde ileri düzeye gelebilir. tabii hepsinin zeka kapasitesi bir olacak diye bişi yok o zaman tasniflersin kimini spora kimini mesleğe yollarsın

diploma zaten basit! pandemide tek kelime ingilizce bilmeyenler 90-100 ile geçti!!!  Wink

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 457

View Profile
September 28, 2023, 06:30:40 PM
Merited by meser# (1)

Eğitim sistemi:
1) Öğretmen önlük giysin. ( her kuşu s..k bir kaldı leylek misali)
2) uygulamalı matematik kalksın
3) yeniden kalma olsun ( ben kalanın olacağına inanmıyorum)
4) ortak sınav yapılsın ( sanki her şey eşit o kaldı) zaten LGS tyt ayt var
5) bir sürü atama bekleyen var ama bütçe yok ( güya Almanya bizi kıskanıyor)
6) kpss ye gir 1 yıl sonra çalışmaya başla. ( kpss%50 mülakat %50 son durum)
....

EPSILOAN
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
▄▄████████████████████▄▄
██████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████████████████████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████▄     ███████    ▄█████
███████     █████    ███████
███████ ▄    ███     ███████
███████ █▄    █ █    ███████
███████ ██▄    ██    ███████
███████ ███▄  ███    ███████
█████▀   ▀██▄███▀     ▀█████
▀▀████████████████████▀▀
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1507

View Profile
September 28, 2023, 09:51:12 PM
Merited by meser# (1)

Eğitim sistemi her sene değişiyor eskiden de öyleydi bizden 2-3 sene önce okuyanlar farklı sınavlara giriyordu bizden sonra gelenler farklı sınavlara girdi okunan yıl sayısı bile değişiyordu ben liseyi 1 sene hazırlık ve 3 sene normal olarak okudum sonrakiler 4 sene lise okudu öncekiler ortaokuldayken liseye girmişti 8. sınıfta lise sınavı yoktu 4'te mi ne giriliyordu. Böyle karman çorman sistemden düzgün insanlar çıkmasını bekleyemezsin.
Şimdi durum daha vahim Fen Lisesi Anadolu Lisesi gibi öğretim kalitesini yükselten okullar yerine imam hatip gibi hiçbir işe yaramayan şeylerle gençleri zehirliyorlar. Ülkenin sosyal bilimler ve matematik konusundaki netleri ortada her sene bu ortalamalar daha da düşüyor 2 net matematik sorusu yapamayan bir nesil yetişiyor. Bizim zamanımızda da kötüydü ama şu anda tarihin en kötü dönemini yaşıyoruz ve gittikçe daha kötüye gidiyor. Akran zorbalığı desen yine zirve noktasında. Öğrencilerin çoğu okuldaki yabancılardan şikayetçi her milletten insan yaşar oldu okulda Türk'ten çok Rus Ukraynalı Suriyeli Arap Afgan var.

Verilen eğitimin kalitesi düşüyor öğretmen kalitesi düşüyor onları da fazla suçlayamıyorum düzgün maaş aldıkları yok, ülkenin hiçbir yerinde liyakat yok. En torpilli olan müdür oluyor en çok yalakalık yapan müdür yardımcısı oluyor. Öğrencileri kimsenin düşündüğü yok ders bitsin evime gideyim derdinde çoğu, idealist öğretmen kalmamış. Olanlar da bakıyor bir şeyleri değiştiremiyor sisteme yenik düşüyor pes ediyor.

Yazacak çok şey var da biz yazsak ne olacak bu ülkede hiçbir şey düzelmez kasıtlı olarak eğitim sistemini böyle ayarladılar ülkenin altına dinamiti koydular ne zaman patlatacaklar diye bekliyoruz elden bir şey gelmiyor.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2184
Merit: 1131

View Profile
September 29, 2023, 06:25:28 PM

tek tip insan yetiştiriyor. hangi tip insan yetiştirdiğini söylemedim ama biraz zeki olan anlar...

bu eğitim sistemine rağmen kazanamıyor olmalarını da hiç anlayamıyorum. gerçekten yüce zeus bunları feci lanetlemiş. :))))

neyse, öhö öhö, biraz ciddiyet lütfen; tabana yayılmasından çok memnunum çünkü o rus bu olacaksa okumuş o rus bu olsun diyenlerdenim (ilk defa yılmaz diyorum hayatımda; çok heyecanlıyım :d). https://youtu.be/qDjHtmmnXiI

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: