Bitcoin Forum
April 28, 2024, 05:33:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcointalk'ta Türkiyeye hakaret!  (Read 250 times)
Captain Corporate (OP)
Hero Member

Activity: 1960
Merit: 575

View Profile WWW
October 03, 2023, 03:46:53 PM
Merited by meser# (1)

Kendini bilmez rusçukun bir tanesinin bir adet paylaşımını burayla paylaşmak istiyorum ;

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5467831.msg62938324#msg62938324

Burada bir adet söz dikkatinizi çekebilir belkide;

By NATO member you mean Turkey right? Turkey reminds me of a prostitute, who is doing only what is profitable for her. They are signing all kinds of agreements and deals with anyone including Russia. They are afraid of losing Russian tourists and Russian gas and oil as it will finish off their struggling economy.

İşte bahsettiğim o rus bu çocuğun ta kendisi arkadaşlar. Reported ettim elbette kendisini, fakat daha fazla kişi olarak reported edersek daha başarılı olacağına inanıyorum. Arkadaşın legendary account'ı hiç etmiş olması elbette kendi bileceği iş, fakat burada bu kadar kişi, reported edilmesi dışında aklınıza neler gelebileceğini tahmin edebiliyorum. Ben size sadece reported edilmesini rica ettiğimi belirtmek isterim, artık geri kalanı forum kuralları gereği benim söyleyemeceğim şeyler.

İnsan ağzını bozmak istemiyor, ne demiş olursa olsun kurallara göre oynamak lazım onların seviyesine inmeyelim diyor, ama analarını bacıları oralarda üniversite okuduktan sonra o bi lira etmeyen diplomalarıyla bizim ülkeye dikiş nakış öğrenmeye gelmediklerini hatırlatmak isterim kendilerine.

▄▄███████████████████▄▄
▄█████████▀█████████████▄
███████████▄▐▀▄██████████
███████▀▀███████▀▀███████
██████▀███▄▄████████████
█████████▐█████████▐█████
██████████▀███▀███▄██████
████████████████▄▄███████
███████████▄▄▄███████████
█████████████████████████
▀█████▄▄████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714282398
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714282398
Reply with quote  #2

1714282398
Report to moderator
1714282398
Hero Member
*

Ignore
1714282398
Reply with quote  #2

1714282398
Report to moderator
1714282398
Hero Member
*

Ignore
1714282398
Reply with quote  #2

1714282398
Report to moderator
Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
October 03, 2023, 10:05:14 PM
Merited by Granxis (1)

Küfür etmemiş benzetme yapmış. Fahişe kelimesini küfür anlamıyla değil para kazanmak yada para kazanma durumunun bozulmaması için her şeyi yapabilecek anlamında kullanmış ki zaten kurduğu diğer cümleler de bunu destekliyor. Türkiye'nin maddi çıkarlarının diğer şeylerden üstün geldiği gibi bir tespitte bulunmuş ki bizde zaten NATO'nun uyguladığı ambargo kararlarına %100 uyduğumuzu söyleyemeyiz.

Bazı kelimeler farklı toplumlarda farklı derecede etki uyandırıyor. Bizde çok ağır anlam ifade eden bir kelime Ruslarda yada başka bir ülkede çok daha basit günlük hayatta kullanılabilir halde olabiliyor yada bunun tam tersi de mümkün.

Velev ki küfür etti report etmeniz bir şeye yaramaz çünkü forumun böyle bir kuralı yok. Report ettiğiniz için hesabı kilitlenmez yada yazdıkları silinmez.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 03, 2023, 11:16:45 PM

Bu konuda Türkiye çok oynak ve tehlikeli bir sınır çizgisinde ama (ve bence uluslararası ilişkilerde mazisi fiyasko ve rezaletlerle dolu dolu bir akepe varken) beklenmedik derecede başarılı bir pozisyonda. Fakat bu pozisyonun doğal sonuçlardan birisi de her iki taraftan kemik kesimlerin hedef tahtası olmak, ki, şu satranç tahtasında rahatça gözden çıkartılabilecek bir piyon bu.
Beni bilen bilir, net ve açık bir şekilde muhalifim ve bir an önce bu hırsızlardan kurtulmak gerektiğini düşünüyorum ama bu kriz baştan beri (bazen sıkıntı yaratma potansiyeli olan hatalar yapılsa da) iyi yönetildi.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
CLS63
Legendary
*

Activity: 1722
Merit: 1630

View Profile
October 04, 2023, 01:35:52 AM

Farklı kelimelerin farklı algınacağı konusuna ben de katılıyorum örneğin bayrak bizim kutsalımız ve devlet görevlileri katıldıkları uluslararası toplantılarda Ay Yıldızlı Bayrağımızı her zaman öpüp yerden kaldırırlar ancak bazı ülkelerde bayrak bir bez parçası gibi yere serilip üstüne ayaklarında basabiliyorsun ya da boxer şeklinde görebiliyorsunuz.

serveria.com zaten meser'e verdiği yanıtta hakaret bile olmayan bir benzetme olduğunu söylüyor.Bunu bizim ülkemizden kültürümüzden biri söyleseydi ben de sizlerle aynı tepkiyi verirdim ancak kültürler değişince o bakış açısından da olaya bakmak gerektiğini düşünüyorum.

Devletlerarası ilişkilerde Türkiye şuanda yapması gerekeni yapıyor Rusya ile dip dibe olup ekonomik açıdan onlarla ciddi bir ticaret hacmimiz olmasa biz de farklı davranırdık ancak şuan yapabileceğimiz bir şey yok hükümeti bu başarılı dış politika hamlesinden dolayı da tebrik ediyorum.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
October 04, 2023, 03:39:23 PM
Merited by Cacabey_40 (1)

Bu benzetmesinde ne yazık ki ılımlı yaklaşacak bir nokta göremiyorum birçoğunuzun aksine. Eğer birisine aynı şunun gibisin bunun gibisin diyerek bir benzetme yaptığınızda nasıl ki bu yapılan benzetmeler o kişiye atfediliyorsa aynı durumu Türkiye diyerek yaptığı için farklı bir çıkışla kendisine tepkimi gösterdim. Farklı kültürler farklı anlayışlar diyerek bu tarz benzetmelere ya da ifadelere izin verilmemesini düşünüyorum. Hatırlarsanız birkaç sene öncesine kadar ülkemizin ismi yabancılar tarafından bazen küçük düşürme amacıyla kullanıyorlardı ve artık Turkey değil Turkiye diyerek bu durumun önüne geçtik. Bu tarz şeylere hoşgörü göstermemek gerek düşüncesindeyim.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2044
Merit: 1603

View Profile WWW
October 04, 2023, 03:44:02 PM
Last edit: October 04, 2023, 06:42:59 PM by Vispilio

Bu benzetmesinde ne yazık ki ılımlı yaklaşacak bir nokta göremiyorum birçoğunuzun aksine. Eğer birisine aynı şunun gibisin bunun gibisin diyerek bir benzetme yaptığınızda nasıl ki bu yapılan benzetmeler o kişiye atfediliyorsa aynı durumu Türkiye diyerek yaptığı için farklı bir çıkışla kendisine tepkimi gösterdim. Farklı kültürler farklı anlayışlar diyerek bu tarz benzetmelere ya da ifadelere izin verilmemesini düşünüyorum. Hatırlarsanız birkaç sene öncesine kadar ülkemizin ismi yabancılar tarafından bazen küçük düşürme amacıyla kullanıyorlardı ve artık Turkey değil Turkiye diyerek bu durumun önüne geçtik. Bu tarz şeylere hoşgörü göstermemek gerek düşüncesindeyim.

meser'in yorumu süper olmuş o konuya gerçekten takdir ettim, olayın en saçma kısmı batı dünyasında Rusya'ya izolasyon uygulamayan ender ülkelerden Türkiye, yani burada Türkiye'nin fırsatçılığına ancak sevinebilir aklı başında bir Rus vatandaşı,

Ruslar zaten halinden memnun klan halinde Türkiye'nin Akdeniz kıyılarına göç ediyorlar, böyle bir durumda Türkiye'ye hakaret etmek kadar abzürt bir tavır olamaz, senin milyarderinden tuğlacısına savaş karşıtı nerdeyse bütün Ruslar soluğu Türkiye'de alıyor...

Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
October 04, 2023, 06:34:52 PM

Söz konusu kişiyi tanımıyorum, bugüne kadar hiç bir bağlantım yada sempatim olmadı bunu baştan belirteyim. Ama yazısının kıvamından kullandığı kelimenin bizdeki fahişe kelimesiyle eşdeğer olmadığı sadece tek bir özellik bakımından benzetildiği ortada. Biz gayet doğal olarak kelimenin kültürel açıdan bize hissettirdiği şekilde tepki veriyoruz lakin dediğim gibi karşı taraf bunu bizim algıladığımız gibi kullanmıyor.

Benzetme yapış şeklinin çok hoş yada çok doğru olduğunu iddia etmiyorum. Rahatsız eden bir durum varsa bile kişiye söylediklerinin bizim kültürümüzdeki anlaşılma biçiminin onun yazdığından daha farklı anlaşıldığı söylenebilir. Ortada kişiyi linç edecek yada hedef tahtasına koyacak bir durum olmadığını düşünüyorum. Belki 5-6 sene önceki ben olsaydım sizle aynı pencereden olaya bakıyor olabilirdim.

Foruma girdiğim ilk dönemlerde bu işi gerçekten Türk topluluğunu rencide etme amaçlı olarak yapan sürekli benzer kelimeleri Türklerle eşleştiren kişiler vardı ve sıklıkla kavga ediyordum o kişilerle ama buradaki durum öyle değil.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
October 04, 2023, 08:41:44 PM

Söz konusu kişiyi tanımıyorum, bugüne kadar hiç bir bağlantım yada sempatim olmadı bunu baştan belirteyim. Ama yazısının kıvamından kullandığı kelimenin bizdeki fahişe kelimesiyle eşdeğer olmadığı sadece tek bir özellik bakımından benzetildiği ortada. Biz gayet doğal olarak kelimenin kültürel açıdan bize hissettirdiği şekilde tepki veriyoruz lakin dediğim gibi karşı taraf bunu bizim algıladığımız gibi kullanmıyor.

Benzetme yapış şeklinin çok hoş yada çok doğru olduğunu iddia etmiyorum. Rahatsız eden bir durum varsa bile kişiye söylediklerinin bizim kültürümüzdeki anlaşılma biçiminin onun yazdığından daha farklı anlaşıldığı söylenebilir. Ortada kişiyi linç edecek yada hedef tahtasına koyacak bir durum olmadığını düşünüyorum. Belki 5-6 sene önceki ben olsaydım sizle aynı pencereden olaya bakıyor olabilirdim.

Foruma girdiğim ilk dönemlerde bu işi gerçekten Türk topluluğunu rencide etme amaçlı olarak yapan sürekli benzer kelimeleri Türklerle eşleştiren kişiler vardı ve sıklıkla kavga ediyordum o kişilerle ama buradaki durum öyle değil.

Yazmış olduklarımdan neden tepki göstermiyorsunuz gibi bir fikir oluşmasın lütfen. Bu konuda yazan hocalarımın neler düşünerek bu cevapları yazdığını geçirdiğim süreç zarfında rahatlıkla anlayabiliyorum Smiley Benim o konuda yazmış olduğum iki mesajda da belirtmek istediğim şey biraz agresifçe olsa da bir kültürde normal algılanabilecek birşeyin başka bir kültürde çok ağır olabileceğini göstermek.

Şey gibi düşünün bir siyahi diğerine rahatlıkla ni**a gibi seslenmesinde bir sıkıntı yokken bir beyaz böyle bir şekilde seslense orada kıyamet kopar. Bir beyazın böyle bir hitap kullanmaması gerektiğini bilir ve kullanırsa neler olabileceğini de peşinen bilir. Özelliklle milliyetçilik duygusu ağır basan ülkemize dair böyle söylemleri normalleştirmemek adına ben tepkimi koydum.

Daha fazla da birşey yazmam o arkadaşla ilgili çünkü gerisi klavye savaşlarına dönecektir ki boşuna vaktimi öldürecek.

Captain Corporate (OP)
Hero Member

View Profile WWW
October 04, 2023, 09:49:07 PM
Last edit: October 04, 2023, 11:05:12 PM by Captain Corporate
Merited by Vispilio (1)

Bende mesere katılıyorum ve bu kadar "rahat" karşılayamıyorum durumu. Öncelikle belirtmeliyim evet forumun "küfür yasak" diye bir kuralı var, yani eğer birisi size gelir ve küfür ederse, bunu report edebiliyorsunuz, bu durum genel ülkelere hakaret için geçerli mi onu bilemiyorum, onuda hep beraber report ederek görebiliriz, bunda bir sakınca olduğunu düşünmüyorum.

Report sayfasına girerseniz orada bile diyor, report etmekten çekinmeyiniz, bir valid report binlerce invalide değer diye, yani denenebilir ve eğer ülkelere hakaret için sorun çıkartmadığı belirtilirse ona göre hakarete hakaretle cevap vermenin sorun olacağını düşünmüyorum.

Mesela arkadaşın bunu yazdığı başlığa gidip ülkemizde bulunan rusların ne gibi meslekler icra ettiği hakkında bir yorumda bulunursak bu da bizim kültürümüzde ok diyip geçiştirebiliyorsak ne ala. Madem mezhebimiz "o küfür anlamında değil" düzeyinde olacak, bizde o konuyu açarız, sorana o küfür değil deriz. Kimse kusura bakmasın benim ülkem hakkında fahişeyi herhangi bir benzetmede kullanacak kişiye karşı hiddetlenirim ben, ister hakaret amacı olsun ister olmasın onun niyeti umrumda değil, niyet okumaya gelmiyoruz buraya, gitsin tartışığı kişinin ülkesi abd hakkında konuşsun, kimse ona Türkiye dememişken kalkıp bize böyle bir laf ediyorsa o zaman ona göre cevap verme hakkımız doğar, bu bu kadar basit.

Her şeyi bu kadar modern karşılamak zorunda değiliz, bazı şeylerin kırmızı çizgi olarak kalmasından yanayım ben. Gidip ülkü ocaklarına alperenlere falan katılacak düzeyde bir adam olmadığımı burada ki herkes çok iyi bilir, bin senelik sosyal liberalim, hayatımda milliyetçilikle gram işim olmamıştır, ama kalkıpda ülkeme böyle bir laf edilmesini sadece seyredecek değilim, report ederim, report işe yaramazsa demek ki izin var der bu sefer ona giydiririm, benim için yol haritası çok belli.

edit: moderatörümüz yardımcı olmuş, kendisine teşekkür ediyorum, hakaret serbestmiş, bu durumda ben bu rus arkadaşa ana bacı canım ne isterse sövebiliyorum, ve bu bir sıkıntı olmuyor, yani benim bu durumdan anladığım budur, forum kurallarına uygun en azından anladığım, ne güzel kurallar.

Ben yinede sükunetimi koruyarak bir şey yazmıyorum burada ki arkadaşlarımızın refahı ve daha fazla ilgi çekmemek için konuya, fakat bu sıradanlaştırmadan son derece büyük bir rahatsızlık duyduğumu belirtmeden geçemeyeceğim, beklediğim tepkinin tam tersi tepki almış ve ülkemize fahişe benzetmesi yapan adama nerdeyse "doğru demiş be adam" moduna gelmiş grubumuzu görüp üzülerek ve hayal kırıklığına uğrayarak bu konuyu kendi adıma kapatıyorum.

▄▄███████████████████▄▄
██████▀███▄▄████████████
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3710
Merit: 2068

Crypto Swap Exchange

View Profile
October 04, 2023, 10:55:24 PM

Sabit başlıklarda bulunan resmi olmayan forum kurallarını tekrar okumanızı öneririm. Forumda küfür yasak değil. Mesaj konu dahilinde olduğu sürece forum yönetimi üyelerin kullandığı üsluba karışmaz.
Raporladığınız mesaj forum kurallarına aykırı değilse o mesajı kaç üyenin raporladığı fark etmez, tüm raporlar Bad Report alır.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2044
Merit: 1603

View Profile WWW
October 04, 2023, 11:32:37 PM
Merited by Captain Corporate (2)

...

Ben yinede sükunetimi koruyarak bir şey yazmıyorum burada ki arkadaşlarımızın refahı ve daha fazla ilgi çekmemek için konuya, fakat bu sıradanlaştırmadan son derece büyük bir rahatsızlık duyduğumu belirtmeden geçemeyeceğim, beklediğim tepkinin tam tersi tepki almış ve ülkemize fahişe benzetmesi yapan adama nerdeyse "doğru demiş be adam" moduna gelmiş grubumuzu görüp üzülerek ve hayal kırıklığına uğrayarak bu konuyu kendi adıma kapatıyorum.

Mesajının son bölümü çok ilginç bir noktaya değiniyor ve gerçekten başarılı bir gözlem,

bu biraz siyaset biliminde "nationalist sentiment" denilen ulusalcı hissiyatla ilgili bir konu, eğer şu an bu ülkede yaşayan halk Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan biraz olsun mutlu ve kültürel olarak da hakim medeniyet konumunda olsaydı, böyle olaylara arkadaşlarımız çok daha rahat tepki gösterebilirlerdi...

Ancak gelinen noktada zaten ülkenin kendini yetiştirmiş büyük çoğunluğu bu dünyaya Türkiye'de geldiği için küskünleri oynuyor, 195 ülkeden nasıl oldu da sondan ilk 10'a girebilecek iflas etmiş bir toplumda kendimi buldum diye kara kara düşünüp bir an evvel kaçmanın hesaplarını yapıyor,

üstüne, devletle karşı karşıya geldiği bütün noktalarda ağır vergiler ve insan haklarına aykırı çeşitli uygulamalar sebebiyle kendini enayi gibi hissediyor, böyle bir ortamda beklediğin ulusalcı hissiyatın gelişmesi tabii oldukça zor oluyor...

gospodin
Legendary
*

Activity: 2296
Merit: 1452

Cashback 15%

View Profile WWW
October 05, 2023, 04:15:16 PM

Küfür etmemiş benzetme yapmış. Fahişe kelimesini küfür anlamıyla değil para kazanmak yada para kazanma durumunun bozulmaması için her şeyi yapabilecek anlamında kullanmış ki zaten kurduğu diğer cümleler de bunu destekliyor. Türkiye'nin maddi çıkarlarının diğer şeylerden üstün geldiği gibi bir tespitte bulunmuş ki bizde zaten NATO'nun uyguladığı ambargo kararlarına %100 uyduğumuzu söyleyemeyiz.

Bazı kelimeler farklı toplumlarda farklı derecede etki uyandırıyor. Bizde çok ağır anlam ifade eden bir kelime Ruslarda yada başka bir ülkede çok daha basit günlük hayatta kullanılabilir halde olabiliyor yada bunun tam tersi de mümkün.

Velev ki küfür etti report etmeniz bir şeye yaramaz çünkü forumun böyle bir kuralı yok. Report ettiğiniz için hesabı kilitlenmez yada yazdıkları silinmez.
orospu, orospudur dostum merak etme.

@Captain Corporate ee dostum sen de kalkıp bütün rus halkına "orospu" diyorsun. bu ne olacak peki şimdi? lan benim kardeşim rus vatandaşı!!! zamanında çifte vatandaşlık olmadığı için almayan ben son anda orospuluktan kurtulmuşum desene.

...analarını bacıları oralarda üniversite okuduktan sonra o bi lira etmeyen diplomalarıyla bizim ülkeye dikiş nakış öğrenmeye gelmediklerini hatırlatmak isterim kendilerine.

not: Türkiye'ye.

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄███████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
Captain Corporate (OP)
Hero Member

View Profile WWW
October 05, 2023, 05:57:32 PM

Yazdıklarımı tekrar tekrar bir çok kez okudum, öyle bir şey mi demişim diye, bakıyorum ama sanırım bulamadım. Bana lütfen "bütün ülkeye" hakaret ettiğim yeri bulup gösterebilir misiniz? Eğer ki rusyada üniversite eğitimi alıp Türkiyeye gelip bu mesleği icra eden bir Rus değilseniz bu sözü üzerinize alınmanızı gerektirecek bir durum olmamıştır, demek ki ben geri kalan ruslar hakkında böyle bir laf kullanmamışım, he elbette Ruslar hakkında genel görüşüm hoş değil, bu olmasa bile genel anlamda kaba, agresif, küstah, ve anti-demokratik, arka kapıdan iş çevirmeyi çok sıradan gören, "alla alla kendi kafasına iki kere sıkarak intihar etmiş"lerin olduğu toplum olduğuna dair düşüncem sabit, ve fakat bahsettiğiniz hakareti "tüm topluma" ettiğime dair bir sözüm olduğuna inanmıyorum, sadece dediğim şeyi yapanlar dediğim şeyi yapmıştır, geri kalan nüfusun %99.99uyla alakalı hiçbir yorumum bulunmamaktadır.

▄▄███████████████████▄▄
██████▀███▄▄████████████
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
Ondekinecakabilirim
Hero Member

Activity: 1162
Merit: 721

View Profile
October 17, 2023, 05:24:42 PM

Captain Corporate tipik Türk insanının bi yansıması gibi davranmış. Bana kalırsa davranışı doğal. Sokaktaki adam da böyle tepki verir. Ama onların seviyesine inmeden cevap vermek daha bi şık olur. Söylediği kelimenin kötü bi kelime olduğunu hatırlatmak. Ve bu tür kelimeleri ülkelere karşı kullandığında o ülkelerin halklarını da kötü bi şekil etiketlediğini söyleyerek ikaz etmek bana daha bi doğru davranış gibi geliyor. O hakaret etti diye kötü bi şekil karşılık vermek yangına körükle gitmek oluyor. Bu şekil hiçbir sorun çözülemez bana göre. Daha bi sakin tavırla karşılık vermek her zaman benim açımdan daha doğru.

Bthd'nin tespiti doğru bana göre. Ama benzetme yapıyoruz diye her şeyi söyleyemeyiz. Ağzımızdan çıkanları kulaklarımız tarttığında her şey için çok bi geç oluyor. Aklımızla tarttıktan sonra ağzımızdan bişiler çıkmalı. Türkiye için kullanılan kelime hoş diiil. Benzetme diyerekten geçilemez.

Katıldığım, katılmadığım görüşleri saygı çerçevesinde yazmaya çalıştım. Herkese saygılar.

███████████████▄▄
    ██████████████████████▄
  ██████████████████████████▄
 ███████   ▀████████▀   ████▄
██████████    █▀  ▀    ██████▄
███████████▄▄▀  ██  ▀▄▄████████
███████████          █████████
███████████▀▀▄  ██  ▄▀▀████████
██████████▀   ▀▄  ▄▀   ▀██████▀
 ███████  ▄██▄████▄█▄  █████▀
  ██████████████████████████▀
    ██████████████████████▀