Bitcoin Forum
May 04, 2024, 07:56:59 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Metin Uca  (Read 211 times)
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 24, 2023, 09:28:28 PM

Metin Uca benim de sevdiğim değerli bir insandı keşke vasiyeti yerine getirilseyi bir insanı inanmamasına rağmen neden dini törenle defnederseniz anlamak mümkün değil bu hem dine inananlara saygısızlık hem de ölüye saygısızlık.Krematoryum denilen yakma fırınları ülkemizde olmadığı için yakılmadığı söyleniyor ancak Metin Uca'nın en azından naaşını yurtışına götürüp orada yakabilirdiniz bunun için bıraktığı bir birikim vardır.

Hindistan'da ölüler yakılıyor. Bence çok otantik bir gelenek. Her zaman ilgimi çekmiştir. Fakat doğa ile uyumlu değil. Yanma esnasında oluşan kirli hava atmosferde temizlenme sürecinden geçiyor. Fakat toprağa gömülen insanlar toprağa ve topraktaki canlılara geri dönüşüm hizmeti veriyor. Benim de bir inancım yok. Ancak ekosisteme daha faydalı olduğu için ben toprağa gömülmek istiyorum.

Buna katılıyorum, öldüğünde başka yaşamların devamına destek olup düzenin, doğanın işleyişine katkıda bulunacakken, hem kısıtlı enerji kaynaklarını boşa harcamış, hem de önemli düzeyde çevre kirliliğine neden oluyorsun. Yani başka bir deyişle beslemen gereken ekosistemi zehirliyorsun. Üstelik bunun bir tık üstü olanı da var, küllerin denize dökülmesi mevzusu, yani toprağı ve havayı pisletmek kesmedi, suyu da kirletmek istiyorum!!!
Dinsel seremoniler kişisel tercihtir (yani en azından teorik olarak) ama ölü bedenin dönüşüm ortamı toprak olmalı bana göre.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
1714852619
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714852619
Reply with quote  #2

1714852619
Report to moderator
1714852619
Hero Member
*

Ignore
1714852619
Reply with quote  #2

1714852619
Report to moderator
1714852619
Hero Member
*

Ignore
1714852619
Reply with quote  #2

1714852619
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714852619
Hero Member
*

Ignore
1714852619
Reply with quote  #2

1714852619
Report to moderator
1714852619
Hero Member
*

Ignore
1714852619
Reply with quote  #2

1714852619
Report to moderator
1714852619
Hero Member
*

Ignore
1714852619
Reply with quote  #2

1714852619
Report to moderator
CLS63
Legendary
*

Activity: 1736
Merit: 1634

View Profile
November 24, 2023, 10:22:22 PM

Metin Uca benim de sevdiğim değerli bir insandı keşke vasiyeti yerine getirilseyi bir insanı inanmamasına rağmen neden dini törenle defnederseniz anlamak mümkün değil bu hem dine inananlara saygısızlık hem de ölüye saygısızlık.Krematoryum denilen yakma fırınları ülkemizde olmadığı için yakılmadığı söyleniyor ancak Metin Uca'nın en azından naaşını yurtışına götürüp orada yakabilirdiniz bunun için bıraktığı bir birikim vardır.

Hindistan'da ölüler yakılıyor. Bence çok otantik bir gelenek. Her zaman ilgimi çekmiştir. Fakat doğa ile uyumlu değil. Yanma esnasında oluşan kirli hava atmosferde temizlenme sürecinden geçiyor. Fakat toprağa gömülen insanlar toprağa ve topraktaki canlılara geri dönüşüm hizmeti veriyor. Benim de bir inancım yok. Ancak ekosisteme daha faydalı olduğu için ben toprağa gömülmek istiyorum.

Buna katılıyorum, öldüğünde başka yaşamların devamına destek olup düzenin, doğanın işleyişine katkıda bulunacakken, hem kısıtlı enerji kaynaklarını boşa harcamış, hem de önemli düzeyde çevre kirliliğine neden oluyorsun. Yani başka bir deyişle beslemen gereken ekosistemi zehirliyorsun. Üstelik bunun bir tık üstü olanı da var, küllerin denize dökülmesi mevzusu, yani toprağı ve havayı pisletmek kesmedi, suyu da kirletmek istiyorum!!!
Dinsel seremoniler kişisel tercihtir (yani en azından teorik olarak) ama ölü bedenin dönüşüm ortamı toprak olmalı bana göre.

Bence Metin Uca organlarını hatta kemiklerini bile tıp fakültesi için bağışlaması en doğrusu olurdu ancak bu kararları ondan başka kimse veremeyeceği için hiç yorum yapmadım sadece tercihlerine saygıda bulunmak gerekirdi camiden kalkan bir cenaze onun için gerçekten gerekli miydi sorusunu düşünüyorum yine de oraya gidip protesto edenlerin ölüye olan saygısı da hiç yok onlara da ayrıca yazıklar olsun.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
November 25, 2023, 03:04:37 PM

Bence Metin Uca organlarını hatta kemiklerini bile tıp fakültesi için bağışlaması en doğrusu olurdu ancak bu kararları ondan başka kimse veremeyeceği için hiç yorum yapmadım sadece tercihlerine saygıda bulunmak gerekirdi camiden kalkan bir cenaze onun için gerçekten gerekli miydi sorusunu düşünüyorum yine de oraya gidip protesto edenlerin ölüye olan saygısı da hiç yok onlara da ayrıca yazıklar olsun.

Ölüye protesto çok saçmaydı bence de, yaşarken ne demiş olursa olsun, sevilmesin sevilsin, cenazede böyle konuşmamak gerekiyordu, milletçe sorun yaşıyoruz bu konularda, böyle şeylerde tepki göstermek gibi bir alışkanlığımız var,
Mustang Shelby
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 490

View Profile
November 25, 2023, 04:15:59 PM

Allah rahmet eylesin. Tüm televizyon camiası ve sevenlerinin başı sağolsun. Ben de geçmişte passaparola yarışması ile onu tanımıştım. Çok sempatik bir gülüşü ve bakışı vardı. Sert eleştirileriyle siyasetin de bir dönem odağı olduğunu biliyorum. Ailesinin ve sevenlerinin başı sağolsun.

.
SPIN

▄▄▄██████████▄▄▄
     ▄███████████████████▄
   ▄██████████▀▀███████████▄
   ██████████    ███████████
 ▄██████████      ▀█████████▄
▄██████████        ▀█████████▄
█████████▀▀   ▄▄    ▀▀▀███████
█████████▄▄  ████▄▄███████████
███████▀  ▀▀███▀      ▀███████
▀█████▀          ▄█▄   ▀█████▀