Bitcoin Forum
May 04, 2024, 04:13:04 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Kuzey Kore'de sürpriz yok, Kim Yong yine kazandı  (Read 129 times)
trendcoin (OP)
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
November 29, 2023, 08:02:40 AM

Kuzey Kore yerel seçimlerinde 67 yıl sonra ilk kez hayır oyu verildi.

🟩 EVET: %99,91
🟥 HAYIR: %0,09
https://twitter.com/bpthaber/status/1729431900240966045

kuzey kore'de 67 yıl sonra ilk defa hayır oyu kullanıma sunulmuş. bizim kaç sene gerimizdeler bilmiyorum ama bayağı gerimizdeler...

eğer açık oy gizli tasnif ile oylama yapılıyorsa hayır oyu kullananlar muhakkak belirlenmiştir ve haklarında gereken yapılacaktır, keşke hayır oyu kullanmasaymışlar. gerçeği "seçim sonucu %100 olmasın, ayıp olur" diyerek %0,09'luk oranı kendilerinin belirlemiş olma ihtimalleri de var. :)

not: konum self moderated değil, biz kuzey kore gibi veya kuzey kore sevdalıları gibi özgürlüğe ve özgür düşünceye düşman değiliz. :)

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
1714839184
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714839184
Reply with quote  #2

1714839184
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714839184
Hero Member
*

Ignore
1714839184
Reply with quote  #2

1714839184
Report to moderator
1714839184
Hero Member
*

Ignore
1714839184
Reply with quote  #2

1714839184
Report to moderator
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1484
Merit: 458

View Profile
November 29, 2023, 08:26:23 AM

Onlar bizden daha mutludur. Yönetim şekilleri net ve kesin millet ona göre şekil alıyor. Bizde yönetim şekli demokrasi ama demokratik bir ortam var gibi olsa da pek yok.
Neyse bu mevzu çok su götürür.
Ulan şimdi bu kim gidip te o hayır oyu atan kişiyi bulmaya çabalamasın. 😂

EPSILOAN
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
▄▄████████████████████▄▄
██████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████████████████████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████▄     ███████    ▄█████
███████     █████    ███████
███████ ▄    ███     ███████
███████ █▄    █ █    ███████
███████ ██▄    ██    ███████
███████ ███▄  ███    ███████
█████▀   ▀██▄███▀     ▀█████
▀▀████████████████████▀▀
trendcoin (OP)
Legendary
*

View Profile
November 29, 2023, 08:43:15 AM
Last edit: November 29, 2023, 09:02:39 AM by trendcoin

Onlar bizden daha mutludur. Yönetim şekilleri net ve kesin millet ona göre şekil alıyor. Bizde yönetim şekli demokrasi ama demokratik bir ortam var gibi olsa da pek yok.
Neyse bu mevzu çok su götürür.
Ulan şimdi bu kim gidip te o hayır oyu atan kişiyi bulmaya çabalamasın. 😂

kuzey kore'nin daha gidecek çok yolu var. önce çok partili hayata geçiyoruz ayağı yapıp muhalifleri sıraya dizecekler, sonra yalandan bir suikast tirişkası ile muhalefeti temizleyecekler, sonra halk sizin dayatmanızı s2m diyecek ve bir başbakan seçecek, sonra o başbakanı asacaklar, sonra süngülerin üzerine kurdukları despotizm sandıkta her defasında yenilecek, sonra kim yong taraftarları forumlarda falan keşke kim yong 10 sene daha yaşasaydı bu ülke tam aydınlansaydı diyecek ve milletin iradesine küfredecek...

arada daha bir sürü olay yaşanacak, kuzey kore kepi takmadığı için asılanlar olacak, etek boyu uzun olduğu için üniversitelere alınmayan koreli küçük kız çocukları olacak, olacak da olacak...

milletin iradesi öyle kolay tecelli bulmuyor hocam... kuzey kore halkı özgürlüğüne kavuşmak istiyorsa bedel ödemek zorunda, bedel!

yani, uzun lafın kısası kuzey kore gerici bir ülke. öyle gerici ki bazı ülkelerin tarihleri ile kıyasladığımızda bunu çok net bir şekilde görüyoruz, aşağı yukarı 60-70 sene falan geride. allah, kuzey kore'de yaşamak zorunda olan insanlara sabırlar versin.

yenerbatmaz
Full Member

Activity: 544
Merit: 124

View Profile
November 29, 2023, 01:30:52 PM

Kuzey Kore diyince aklıma the village filmi geliyor.
Onlarda kendilerini bir köye izole etmiş dış dünya ile alakası olmayan bir yer kurmuşlardı. Kuzey Kore de öyle;-)))
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 29, 2023, 03:31:14 PM

Ben o ruh hastasını biraz olsun anlamışsam boşuna kafa yorup da kimmiş ya da kimlermiş diye uğraşmaz, hayır oyunun çıktığı sandığın bulunduğu bölgenin nüfusunu yarıya indirir. Kaldı ki, bu tarz neredeyse ortaçağ derebeyliklerinde zaafiyetin sonu yok olmaktır, dolayısıyla şahsen çok önemli bulmasa bile ibret olsun diye son derece sert karşılık verecektir.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
November 29, 2023, 06:43:18 PM

Valla piçliğine o bir hayır oyu da kendisi veriyormuş birde Cheesy Malum adamın baya bi dublajını yaptılar bizim ülkemizde öylede bir yüzü var ki beklenir ondan Cheesy O hayır oyu verene de acıdım şimdi yani sadece onunla da bırakmaz bu manyak insanlık dışı bir hareket görebiliriz daha doğrusu görebilirler bize yansıtmaz yansıtırlarsa da ona da güzel bir hareket çektirir.

Kuzey Kore diyince aklıma the village filmi geliyor.
Onlarda kendilerini bir köye izole etmiş dış dünya ile alakası olmayan bir yer kurmuşlardı. Kuzey Kore de öyle;-)))

Sevdiğim tarz bi bakayım nasıl bir filmmiş teşekkürler öneri için hocam.
CLS63
Legendary
*

Activity: 1736
Merit: 1634

View Profile
November 29, 2023, 10:48:25 PM

Dikta yönetimi ile halkın baskı altında tutulduğu yerlerde bu tarz sonuçların çıkması normal örneğin 1980 darbesi sonrası yapılan 1982 anayasa referandumunun da ülkemizde yüksek oranla kabul edilmesi aslında bunun bir referandumdan ziyade plebisit olduğunu bizlere gösteriyor.Bu arada Kuzey Kore liderinin oy verme görüntülerini izledim sanırım evet ve hayır oyları farklı sandıklara atıldığı için kimin nereye ne oy verdiği belli oluyor.  Cheesy

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
trendcoin (OP)
Legendary
*

View Profile
December 01, 2023, 12:24:52 PM

Dikta yönetimi ile halkın baskı altında tutulduğu yerlerde bu tarz sonuçların çıkması normal örneğin 1980 darbesi sonrası yapılan 1982 anayasa referandumunun da ülkemizde yüksek oranla kabul edilmesi aslında bunun bir referandumdan ziyade plebisit olduğunu bizlere gösteriyor.Bu arada Kuzey Kore liderinin oy verme görüntülerini izledim sanırım evet ve hayır oyları farklı sandıklara atıldığı için kimin nereye ne oy verdiği belli oluyor.  :D

bu anayasa oylaması üzerinden "türk halkının bilmem ne kadarı şöyle böyledir (aptaldır diyorlar da benim dilim varmıyor), 1982 anayasa refendumuna %92 oranında evet çıktı" muhabbeti dönüyor bazı ortamlarda bir de... :( o oylamaya hayır verilse darbeci vesayetçi zihniyet başta kalmaya devam edecekti, evet denilerek kötü de olsa bir sivilleşme çabasına girildi... bu aziz ve şerefli millet gerçekten de acılar çekmiş ve karanlık çağlardan geçmiş, haklarını hiçbir zaman ödeyemeyiz.

21. yüzyılda, internet çağında halkı dünyadan ne kadar habersiz tutabilirler ki diyoruz ama kuzey kore'de kim yong (lanetullah aleyh :d) bunu başarıyor. elon musk starlinkleri buraya gönderse bu şişko arkadaş çaresiz kalacağı için bol bol denemeler yaptığı nükleer başlıklı füzelerle 3. dünya savaşını başlatır.

kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
December 01, 2023, 07:13:31 PM

Dikta yönetimi ile halkın baskı altında tutulduğu yerlerde bu tarz sonuçların çıkması normal örneğin 1980 darbesi sonrası yapılan 1982 anayasa referandumunun da ülkemizde yüksek oranla kabul edilmesi aslında bunun bir referandumdan ziyade plebisit olduğunu bizlere gösteriyor.Bu arada Kuzey Kore liderinin oy verme görüntülerini izledim sanırım evet ve hayır oyları farklı sandıklara atıldığı için kimin nereye ne oy verdiği belli oluyor.  Cheesy

bu anayasa oylaması üzerinden "türk halkının bilmem ne kadarı şöyle böyledir (aptaldır diyorlar da benim dilim varmıyor), 1982 anayasa refendumuna %92 oranında evet çıktı" muhabbeti dönüyor bazı ortamlarda bir de... Sad o oylamaya hayır verilse darbeci vesayetçi zihniyet başta kalmaya devam edecekti, evet denilerek kötü de olsa bir sivilleşme çabasına girildi... bu aziz ve şerefli millet gerçekten de acılar çekmiş ve karanlık çağlardan geçmiş, haklarını hiçbir zaman ödeyemeyiz.

21. yüzyılda, internet çağında halkı dünyadan ne kadar habersiz tutabilirler ki diyoruz ama kuzey kore'de kim yong (lanetullah aleyh :d) bunu başarıyor. elon musk starlinkleri buraya gönderse bu şişko arkadaş çaresiz kalacağı için bol bol denemeler yaptığı nükleer başlıklı füzelerle 3. dünya savaşını başlatır.

Çılgın bir karakteri olsa da, dünya için çok tehlikeli bir siyasetçi sayılır, yaşı da genç aksi gibi, Uzun yıllar daha kuzey koreyi sömüren bir düzeni devam ettirir, güney kore ile aralarında ayrı dünyalar olacak kadar saçma farkı hala anlayamıyorum, bir çizgi ile ayrılmış 2 millet ve biri dünyanın en iyilerinden iken diğer tarafta internet yok,
CLS63
Legendary
*

View Profile
December 01, 2023, 11:03:52 PM

Çılgın bir karakteri olsa da, dünya için çok tehlikeli bir siyasetçi sayılır, yaşı da genç aksi gibi, Uzun yıllar daha kuzey koreyi sömüren bir düzeni devam ettirir, güney kore ile aralarında ayrı dünyalar olacak kadar saçma farkı hala anlayamıyorum, bir çizgi ile ayrılmış 2 millet ve biri dünyanın en iyilerinden iken diğer tarafta internet yok,

Konuyu çok fazla dağıtmak istemiyorum ama son zamanlarda netflixde güney kore dizilerine denk geldim diziler üzerinden belki yorum yapmak çok sağlıklı olmayacak ama bu iki halk aslında birleşmek istiyor ancak yakın ve orta gelecekte bu pek mümkün gözükmüyor.Ben yine de bir gün batı almanya ve doğu almanyada olduğu gibi kore yarımadasında da bir bütünlük sağlanabileceğini düşünüyorum ancak burada hamle güneyden değil kuzeyden gelmeli kuzeydeki halktan gelmeli o da yakın gelecekte bu baskıdan dolayı pek mümkün değil.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 01, 2023, 11:33:54 PM

Dikta yönetimi ile halkın baskı altında tutulduğu yerlerde bu tarz sonuçların çıkması normal örneğin 1980 darbesi sonrası yapılan 1982 anayasa referandumunun da ülkemizde yüksek oranla kabul edilmesi aslında bunun bir referandumdan ziyade plebisit olduğunu bizlere gösteriyor.Bu arada Kuzey Kore liderinin oy verme görüntülerini izledim sanırım evet ve hayır oyları farklı sandıklara atıldığı için kimin nereye ne oy verdiği belli oluyor.  Cheesy

bu anayasa oylaması üzerinden "türk halkının bilmem ne kadarı şöyle böyledir (aptaldır diyorlar da benim dilim varmıyor), 1982 anayasa refendumuna %92 oranında evet çıktı" muhabbeti dönüyor bazı ortamlarda bir de... Sad o oylamaya hayır verilse darbeci vesayetçi zihniyet başta kalmaya devam edecekti, evet denilerek kötü de olsa bir sivilleşme çabasına girildi... bu aziz ve şerefli millet gerçekten de acılar çekmiş ve karanlık çağlardan geçmiş, haklarını hiçbir zaman ödeyemeyiz.

Sen Kuzey Kore halkının bu baskı ve yalıtımdan kurtulabileceği temennisiyle böyle bir soru/tespit cümlesi kuruyorsun, belli ki olumlu anlamda inancın var ama ben de diyorum ki, dünyada (hatta tüm evrende) her şey bir döngüden ibaret ve "özgür" zamanların döngüsünün sonuna yaklaşıyoruz, dünya yine diktaların kontrolüne geçecek. Yazdığım şey belki çok iddialı, saçma gelecek ama dünyanın bir çok bölgesinde neyin çok net bir şekilde yükselişe geçtiğine bakarsan bunun ipuçlarını görebilirsin ve bu sadece belirtilerden birisi.
Yükselişe geçen şey de aşırı sağ, daha da ötesi,  faşizm (faşist liderler, partiler vb). Faşist derken bunu solcu jargonuyla "ötekiler" anlamında söylemiyorum, kelimenin tam anlamı, tanımıyla, sağdan, soldan bağımsız olarak faşizm yine hortluyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Silence Scream
Hero Member

Activity: 896
Merit: 881

View Profile
December 02, 2023, 07:10:11 PM

Konuyu çok fazla dağıtmak istemiyorum ama son zamanlarda netflixde güney kore dizilerine denk geldim diziler üzerinden belki yorum yapmak çok sağlıklı olmayacak ama bu iki halk aslında birleşmek istiyor ancak yakın ve orta gelecekte bu pek mümkün gözükmüyor.Ben yine de bir gün batı almanya ve doğu almanyada olduğu gibi kore yarımadasında da bir bütünlük sağlanabileceğini düşünüyorum ancak burada hamle güneyden değil kuzeyden gelmeli kuzeydeki halktan gelmeli o da yakın gelecekte bu baskıdan dolayı pek mümkün değil.

Gelecekte de çok mümkün görünmüyor herhalde. Kuzey Kore’de mevcut iktidar başta kaldığı sürece bir şey olacağını zannetmiyorum. Bu yüzden kuzey halkı komple isyana kalkmadıkça bir şey olmaz. Böyle bir şey de pek mümkün olmayacak sanırım. Bu yüzden tek Kore Cumhuriyeti çok zor.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
kriminall
Sr. Member

View Profile
December 02, 2023, 07:20:38 PM

Bence de Kimyon bir adım atarsa güzel olur yoksa birleşme gibi bir ihtimal olamaz herhalde çünkü Güney Kore halkı hayatından memnun, Kuzey Kore halkı halinden memnun değil, ülkede herkesin işçi olduğunu ve önemli kademede yer alanların bile bir anda idam edilebilecek kadar basit bir ülkede olduğunuzu düşünün, kimsenin hayali kalmaz,
CLS63
Legendary
*

View Profile
December 02, 2023, 07:42:15 PM

Gelecekte de çok mümkün görünmüyor herhalde. Kuzey Kore’de mevcut iktidar başta kaldığı sürece bir şey olacağını zannetmiyorum. Bu yüzden kuzey halkı komple isyana kalkmadıkça bir şey olmaz. Böyle bir şey de pek mümkün olmayacak sanırım. Bu yüzden tek Kore Cumhuriyeti çok zor.

Sizinle tamamen aynı fikirdeyim Kuzey Kore halkı isyan etmediği sürece oradaki yönetim asla böyle bir şeye yanaşmayacaktır.Şuan bana hangi ülkenin başında olmak istersin diye sorsalar hiç düşünmeden Kuzey Kore'yi seçerdim sizi tehdit eden hiçbir şey kafanıza göre her şeyi yapabilirsiniz.Osmanlı dönemindeki padişahlardan daha güçlü durumda  Cheesy

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
kriminall
Sr. Member

View Profile
December 03, 2023, 03:35:27 AM

Sizinle tamamen aynı fikirdeyim Kuzey Kore halkı isyan etmediği sürece oradaki yönetim asla böyle bir şeye yanaşmayacaktır.Şuan bana hangi ülkenin başında olmak istersin diye sorsalar hiç düşünmeden Kuzey Kore'yi seçerdim sizi tehdit eden hiçbir şey kafanıza göre her şeyi yapabilirsiniz.Osmanlı dönemindeki padişahlardan daha güçlü durumda  Cheesy

Dünyadan izole olmaları da çok üzücü, 2024 yılına giriyoruz ve insanların hala interneti bilmemesi, devletin onları her türlü imkanlardan kısıtlarken eminim inanılmaz paralar kazanması, saçmalıklarla dolu ülkede katı kuralların olması, turistlere bile bir çok yasak olması ve belli ülkelerden bu ülkeye giriş yapılması ülkeyi gittikçe kötü bir duruma sokuyor, insanlar birer işçi arı gibi sadece çalışıyor ve çalışıyor,
Mustang Shelby
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 490

View Profile
December 03, 2023, 05:03:20 AM

Hayır oyu veren 0.09 delikanlıyı tebrik ediyorum. Böyle bir ülkede hayır deme şartları da çok zordur muhtemelen şeffaf mektup falan vardır verdiğin oy görülüyordur falan. Hatta Kim Jong global bir mesaj için bunu yaptırmış olabilir. Sonuçta bu kadar hayır oyu verilmesi onun seçimlerin demokratik ortamda yaptık mesajı olabilir Grin

.
SPIN

▄▄▄██████████▄▄▄
     ▄███████████████████▄
   ▄██████████▀▀███████████▄
   ██████████    ███████████
 ▄██████████      ▀█████████▄
▄██████████        ▀█████████▄
█████████▀▀   ▄▄    ▀▀▀███████
█████████▄▄  ████▄▄███████████
███████▀  ▀▀███▀      ▀███████
▀█████▀          ▄█▄   ▀█████▀
 ▀███▀   ▄▄▄  ▄█████▄   ▀███▀
   ██████████████████▄▄▄███
   ▀██████████████████████▀
     ▀▀████████████████▀▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
.
RIUM
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
SAFE GAMES
WITH WITHDRAWALS
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
▄▀▀▀

▀▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
SIGN UP

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▄

▄▄▄▀
trendcoin (OP)
Legendary
*

View Profile
December 06, 2023, 10:41:16 PM

...
kelimenin tam anlamı, tanımıyla, sağdan, soldan bağımsız olarak faşizm yine hortluyor.

konuyu dallandırıp budaklandırmak istemiyorum ama oliver roy abimiz, işid'e ***din değiştirerek*** avrupa'dan katılanların radikalliği islamlaştırdığı tespitini yapmıştı (mevzuya tersten bakmıştı, biz kendimizi böyle savunamadık o dönemde, aro ondan :d).

şimdi radikallik kendine yeni bir cephe açıyor; dün dindi (işid bugün yok, yarın yine çıkabilir, o ayrı bir mesele), bugün aşırı sağ (dün yoktu ama bugün eskisi gibi yine ortaya çıktı ve artış eğilimi gösteriyor), paralel evrendeki bir başka zaman diliminde ise bu konudaki kim yong'un ışıklı sol yolu (bugün biraz yalnız ama yine eski ihtişamlı(!) günlerine dönebilir)...

kore'de çocuk olmak zor be bobita, müzik kitabını açıyorsun karşına kim yong çıkıyor, resim kitabı yok ama olsa onda bile karşına kim yong çıkar, öyle bir eğitim sistemleri var ki, çocukları bir kuzey korelinin bütün uzaya bedel olduğuna inandırmışlar, sonra yetmemiş, kuzey kore'de her çeşit meyve ve sebzenin çok iyi bir şekilde yetiştirildiğine inandırmışlar, tabii bunlar hep kuzey kore işçi partisinin yaratma sıfatı ile hemhal olmuş şeyler olarak aktarılmış...

şimdi bunlar yarın öbür gün azıcık medeniyet ile tanışsalar ve süngülerin üzerine kurdukları despotizmi bir sandıkta karşıt fikirler ile test etseler ve doğal bir sonuç olarak kaybetseler şu eğitim sisteminden beyni yıkanmış olarak geçen çocukların sağa sola nasıl da hunharca saldıracaklarını düşünebiliyor musun?

çok şükür halimize be, beterin beteri var, allah daha beterlerinden saklasın hepimizi...

Pages: [1]
  Print  

Jump to: