Bitcoin Forum
June 17, 2024, 03:23:54 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Dikkatli olmak lazım  (Read 187 times)
meser# (OP)
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 964

View Profile
January 04, 2024, 01:42:42 PM
Last edit: January 08, 2024, 12:19:06 PM by meser#

Bugün instagramda karşıma çıkan bu videoyu izledikten sonra sizlerle paylaşmak istedim. Belki de sahte para gelmesi olası en son yer olarak düşündüğümüz yer herhalde atm cihazıdır. Hadi normal insan verse dersin ki görmez farketmez ama bu şekilde anlıyoruz ki belli bir kısmını atm sensörleri doğru olduğuna kanaat getirmesi yeterli oluyormuş. Hani tahribata uğramış bir parayı yenisi ile değiştirmek için o paranın %51'i olması gerektiği gibi  bu şekilde bir tane 100 lirayı ikiye bölüm sahte ile birleştirip 200 tl yapıyor adamlar. Atm den para çekerken hızlıca paralar ortadan 2'ye yapıştırılmış mı bi kontrol etmek lazım eğer böyle birşey varsa atm'nin görüş açısından kaybolmadan bunu kamerasına gösterip müşteri hizmetlerini aramak lazım.

https://www.instagram.com/reel/C1pZEO1ti6C/?igsh=MTN5OWYxdG9pMnR1eQ%3D%3D

-

EDİT:

Bu olayın kurgu olduğunu ya da olmasını çok isterdim ancak şöyle bir habere denk gelince de ister istemez olabileceğini düşünüyor insan. Alttaki mesajımı görmeden mesaj atanlar olduğu için buraya da ekleyeyim.

Açıkcası bende fake olmasını isterim böyle bir şeyin ama dur bi google'yayım deyipte şöyle bir habere denk geldim ATM'lere sahte para yatırıp, gerçeğini çekti! Ayrıntılar pes dedirtti.... Tabi bu arkadaş 50 tl ile yapmış ama sonuçta yapılabilirliğini göstermiş ve Mali Suçlar tarafından yakalanmış. İlla ki bir noktadan sonra alınan önlemler aşılıyor adamlar denemekten vazgeçmiyor. O yüzden dikkatli olmak lazım yani.
W Jr.
Copper Member
Legendary
*

Activity: 1316
Merit: 1012

View Profile
January 04, 2024, 02:22:30 PM

Video orjinal mi sorgulamak lazım aslında.Eğer oynanmamış bir video ve doğal olarak doğru bir olaysa bu sıkıntı büyük.ATM sistemini bilen birisi tarafından yapılan bir suistimal ve dolandırıcılık bu.Böyle olursa bence mutlaka paralar üzerinde bir takım izler bırakmış olabilirler.Bırakmış olacağı izler onların izlerinin bulunmasına yarayabilir.

Yine de dikkat etmek lazım bu tarz paralara.Benim bildiğim bantlı paraları atm kabul etmiyor.Acaba garanti bankasının atmlerinde sorun mu var?

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
meser# (OP)
Hero Member

View Profile
January 04, 2024, 02:26:20 PM

Video orjinal mi sorgulamak lazım aslında.Eğer oynanmamış bir video ve doğal olarak doğru bir olaysa bu sıkıntı büyük.ATM sistemini bilen birisi tarafından yapılan bir suistimal ve dolandırıcılık bu.Böyle olursa bence mutlaka paralar üzerinde bir takım izler bırakmış olabilirler.Bırakmış olacağı izler onların izlerinin bulunmasına yarayabilir.

Yine de dikkat etmek lazım bu tarz paralara.Benim bildiğim bantlı paraları atm kabul etmiyor.Acaba garanti bankasının atmlerinde sorun mu var?

Videoda kesilmeler olduğuna dair yorumlar var özellikle parayı yatırırken ama biraz dikkatli baktığımda ben pek göremedim ama dikkatli olmakta fayda var yani. Sonuçta bazen eksik para verebiliyor atm hatta fazla para bile verdiği oluyor. Yani bu da olabilir gibime geliyor çünkü bazı atmlerin kabul etmediği parayı başka atm kabul edebiliyor yani her atmnin farklı bir algılama yapısı var gibi duruyor ve bu işi yapan belki Garantinin atmleri üzerine çalışmış birisi de olabilir yani.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
January 04, 2024, 03:37:11 PM

aramızda bankada çalışan varsa bu atmlerin işleyişini zaten açıklar da benim anlamadığım konu sahte 100 lira için orijinal 100 lira kullanmak:) lan olm maliyetin çok yüksek kardeş. hem de bu sahte para ile yakalanma oranın çok yüksek. hangi parayı kimin ne saatte yatırdığı belli olur. bana video pek inandırıcı gelmedi. bu yüzden otur 0 diyorum arkadaşa.
ula meser ben de dikkatli olmak lazım yazınca herhalde yine pandemi tarzı bir şey yayıldı da ondan bahsediyor sandım. Cheesy
verbakalim
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 637

View Profile
January 04, 2024, 04:09:00 PM

Dolar üzerindeki siyah gıri olan bölgelerin pek çogu karbon karışım olduğunu biliyorum. Bunlar eski teyp kristali gibi yapılar ile okunab,liyor. Belli bir manyetik değere sahipler. Ama bizim tl de bu tür bir yapı yok. Halogramlar ve gizli  olabilecek şekilde yapılmış küçük kabartmalar falan var. Makine haloğramları okuyor. Metal para için bir de manyetik ve ağırlık tartı sistemi var.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
ZekiBeyy
Hero Member

Merit: 894

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
January 04, 2024, 06:01:19 PM

Bu tarz olaylar aslında yeni değil benzer bir olayda ben anlatayım. Sahte para çetesi bir banka çalışanı ile anlaşarak atmlere sahte para koyuyorlar atm cihazları parayı alırken kontrol ediyor atmden para çekerken direkt olarak para veriliyor siz atmden para çekince içinde sahte paralar olan parayı çekmiş oluyorsunuz kimse banka sahte para vermez diye düşündüğü için bu tarz olaylarda yaşanmıştı. Banka atmsi takibe alındıktan sonra olay çözülmüştü.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
meser# (OP)
Hero Member

View Profile
January 04, 2024, 06:10:19 PM

ula meser ben de dikkatli olmak lazım yazınca herhalde yine pandemi tarzı bir şey yayıldı da ondan bahsediyor sandım. Cheesy

Pandemi yok belki abi ama parademi çıkabilir yani tutup güneşe yanındakine para demi la bu diye sorma bağımlılığı baş gösterir buna yakalananda Cheesy

Bu tarz olaylar aslında yeni değil benzer bir olayda ben anlatayım. Sahte para çetesi bir banka çalışanı ile anlaşarak atmlere sahte para koyuyorlar atm cihazları parayı alırken kontrol ediyor atmden para çekerken direkt olarak para veriliyor siz atmden para çekince içinde sahte paralar olan parayı çekmiş oluyorsunuz kimse banka sahte para vermez diye düşündüğü için bu tarz olaylarda yaşanmıştı. Banka atmsi takibe alındıktan sonra olay çözülmüştü.

Bu olayda yakalanmaları apaçık belli bir durum yani banka illa ki takibe alacaktır ve bulacaktır o adamı. Asıl komik olan olay ise yanan bu bankacı arkadaşın başı olmuştur 10 lira kazandıysa diğerleri 1000-2000 lira cukkalamıştır ve ucu onlara değmeden çoktan topuklamışlardır yani. 
ZekiBeyy
Hero Member

Merit: 894

View Profile
January 04, 2024, 07:06:07 PM

Bu olayda yakalanmaları apaçık belli bir durum yani banka illa ki takibe alacaktır ve bulacaktır o adamı. Asıl komik olan olay ise yanan bu bankacı arkadaşın başı olmuştur 10 lira kazandıysa diğerleri 1000-2000 lira cukkalamıştır ve ucu onlara değmeden çoktan topuklamışlardır yani. 
Eninde sonunda yakalanacağı belli nasıl böyle bir işe cesaret edip kariyerini hayatını riske atabiliyorlar anlamış değilim. Birde vatandaş banka sahte para verecek değilya düşüncesinde ama maalesef para çekerken para kontrol edilmiyor bu konuda atmlerde yeni düzenleme olduysa bilemiyorum ama her daim dikkatli olmak lazım.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
▬▬▬▬▬
Black Mbaye
Member
**

Activity: 69
Merit: 25

View Profile
January 04, 2024, 09:31:37 PM

Eninde sonunda yakalanacağı belli nasıl böyle bir işe cesaret edip kariyerini hayatını riske atabiliyorlar anlamış değilim. Birde vatandaş banka sahte para verecek değilya düşüncesinde ama maalesef para çekerken para kontrol edilmiyor bu konuda atmlerde yeni düzenleme olduysa bilemiyorum ama her daim dikkatli olmak lazım.

Kimin aklına gelir ki ATM’yi dolandıracakları? Ben de kontrol etmiyorum para çektikten sonra. Sadece telefondan QR ile çekmeye özen gösteriyorum o da kart kopyalama işinin ihtimalini kaldırması için.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2170
Merit: 1073

View Profile
January 05, 2024, 06:29:05 AM

Kimin aklına gelir ki ATM’yi dolandıracakları? Ben de kontrol etmiyorum para çektikten sonra. Sadece telefondan QR ile çekmeye özen gösteriyorum o da kart kopyalama işinin ihtimalini kaldırması için.

Her tarafı kameralarla çevrili ATM’lere yapılan hileler hemen tespit ediliyor zaten para çekmeye gidince bir bakın kafanızı kaldırın en az 2-3 kamera atm üstünde konuşlandırılmış durumda telefondan para çekmek en güvenli yöntem doğru yapıyorsunuz hocam ben de böyle şeylere dikkat eden birisi olarak ara sıra mobil uygulama üstünden para çekimi yapıyorum

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
January 05, 2024, 08:05:26 AM

Güzel bir konuya dikkat çekmişsiniz hocam, bu konularda çok dikkatli olmak lazım, atmden çekerken bile böyle paralar olup olmadığına dikkat etmek gerekiyor, ülkede dolandırıcıdan daha fazla ne var ki?

Kolay paranın bir yolunu bulup getirip hallediyorlar burada, yurtdışından Türkiye’ye de bence çok sayıda kalpazan giriyor çünkü eskiden bu kadar çok dolandırıcı haberleri yansımıyordu, hepsinin de farklı stili var, vatandaş olarak ne yapacağımızı şaşırdık artık,
meser# (OP)
Hero Member

View Profile
January 05, 2024, 09:06:36 AM

Ayrıca demin aklıma geldi bu yöntem sadece fiziki paralarda kullanılmaz kripto paralarda da kullanılabilir. Daha önceden @Bthd hocamın paylaştığı bir dolandırıcılık yöntemi var:

!!! Yeni Dolandırıcılık Yöntemi !!!

Cüzdanlarınızda daha önce hiç bilmediğiniz bir birim gelmişse onu satmaya çalışmadan önce bu yazıyı okumanız dolandırılmanızı engelleyebilir. Ağda bir token yarattıktan sonra bunları kurbanlarının cüzdanlarına yolluyorlar. Daha sonra kendi siteleri üzerinden bu token için sahte bir fiyat ve sahte bir market alanı yayınlıyorlar. Cüzdanınıza gelmiş tokeni satmak için cüzdanınızı bağladığınızda ise eğer private key veya json dosyası kullanmışsanız cüzdanlarınızı tamamen boşaltıyorlar.

Özellikle ethereum ve tron ağında çok fazla karşılaşılan bu durumda AAVE, BAL gibi son dönemin moda birimlerinin adlarını kullanıyorlar. Örnek vermek gerekirse AAVE ethereum ağında bir birimdir ancak tron ağında yaratılmış sahte versiyonlarını görebilirsiniz. Güvenilir olduğundan emin olmadığınız hiç bir platforma bir ödül yada getiri için cüzdanlarınızı bağlamayın.

Örneğin ethereum ağındaki AAVE logo ve diğer veriler kopyalanarak Tron ağında dolandırıcılıkta kullanılıyor. Web sitesi tabi ki dolandırıcılara ait. Dikkatli olun.

Teorik olarak bu durumla benzer olduğunu da diyebiliriz. Yani şöyle cüzdana bir baktığınızda nft, token vb şeylerle gerçekmiş gibi gözüken etkileşime dayalı birimler görebiliriz şu aralar malum boğa öncesinde. Bu sefer yarısı sahte yarısı gerçek olmaz direk öpülürüz alimallah Cheesy
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 05, 2024, 10:47:49 AM

Atmlerin, hatta bildiğimiz sayma makinelerinin sahte parayı ayırdederken kullandığı pek çok parametre var, bu şekilde yapılmış bir parayı herhangi bir atmye kabul ettiremezsiniz, eğer sensörlerinde problem varsa para çekme/yatırma fonksiyonunu devre dışı bırakır. Zaten parayı çekerken ve yatırırken videoda kesilme var, fake olduğu oradan belli.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
January 05, 2024, 11:14:33 AM

Atmlerin, hatta bildiğimiz sayma makinelerinin sahte parayı ayırdederken kullandığı pek çok parametre var, bu şekilde yapılmış bir parayı herhangi bir atmye kabul ettiremezsiniz, eğer sensörlerinde problem varsa para çekme/yatırma fonksiyonunu devre dışı bırakır. Zaten parayı çekerken ve yatırırken videoda kesilme var, fake olduğu oradan belli.

Bence de fake, bu kadar da olmaz özellikle paralar ile ilgilenen bankaların kendi zararına bir şey yapmayacaklarını düşünürsek, o ATM’leri yıl içerisinde kim bilir kaç kere güncelliyorlardır, yazılım açısından, sensör açısından kontrolleri mutlaka oluyordur, kaldı ki böyle bir şey tespit edildiğinde o ATM’yi ve tüm ATM’lerini güvenlik açısından tedbiren kullanım dışı bile bırakabilirler bence,
meser# (OP)
Hero Member

View Profile
January 05, 2024, 11:34:46 AM

Açıkcası bende fake olmasını isterim böyle bir şeyin ama dur bi google'yayım deyipte şöyle bir habere denk geldim ATM'lere sahte para yatırıp, gerçeğini çekti! Ayrıntılar pes dedirtti.... Tabi bu arkadaş 50 tl ile yapmış ama sonuçta yapılabilirliğini göstermiş ve Mali Suçlar tarafından yakalanmış. İlla ki bir noktadan sonra alınan önlemler aşılıyor adamlar denemekten vazgeçmiyor. O yüzden dikkatli olmak lazım yani.
W Jr.
Copper Member
Legendary
*

Activity: 1316
Merit: 1012

View Profile
January 05, 2024, 11:43:58 AM

Devir artık teknoloji devri.Böyle durumlarda dolandırıcılık yapılırken ortada kayıt alan bir cihaz olmamalı.ATM’lerin kayıt durumu olduğu için anında bilgi kolluk güçlerine gidiyor olmalı.Bu yüzden yakalaması kolay olmalı.Haberlerde görüyoruz tüm mobese kameraları incelendi diyor.Onu inceleyen kolluk atm kayıtlarını da inceler.Hırsızlık kolay ama yakalanmamak için şu sıra güzellik merkezi de işe yaramıyor.Devlet enselerine çöküyor çok şükür.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1050
Merit: 629

View Profile
January 05, 2024, 12:31:33 PM

Para üstü alırken, marketten veya fırından fark etmez, bantlı para gördüğüm zaman direkt iade edip düzgün bir para rica ediyorum görevliden. Bence bant gibi şeyler paranın üzerine yapıştıysa o parayı tedavülden kaldırmalılar. Ama normal hayat akışı içerisinde olabilecek şeyler bunlara dikkatli olmakta fayda var.
totti67
Sr. Member

Activity: 882
Merit: 306

View Profile
January 07, 2024, 05:55:40 PM

Valla ben bu tarz işlere girecek olsam öyle 100 lira ile falan uğraşmam, bankamatiklere hiç bulaşmadan, mis gibi 50 lira ve 20 lira ağırlıklı çalışırım, artık hiçbir yerde gerçek mi sahte mi sorgulanmayan, artık bı nevi para üstü gibi itibar gören bu garibanlar ile günde 1500 lira çevirmek yeter, muhtemelen aynı günde birkaç el değişeceği icin takibi de imkansız olur. Bu arada belirtmek isterim, dolandırıcılık tavsiyesi değildir 😅😅😅

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
Fransiyum
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 2

View Profile
January 07, 2024, 06:06:45 PM

Valla ben bu tarz işlere girecek olsam öyle 100 lira ile falan uğraşmam, bankamatiklere hiç bulaşmadan, mis gibi 50 lira ve 20 lira ağırlıklı çalışırım, artık hiçbir yerde gerçek mi sahte mi sorgulanmayan, artık bı nevi para üstü gibi itibar gören bu garibanlar ile günde 1500 lira çevirmek yeter, muhtemelen aynı günde birkaç el değişeceği icin takibi de imkansız olur. Bu arada belirtmek isterim, dolandırıcılık tavsiyesi değildir 😅😅😅

Artık 100 liralara bile bakmak gelmiyor ki içimizden sahte mi gerçek mi diye o derece değersizleşti ki 200 liralara bile arada sırada bakıyoruz. Ama bir 5 dolar verseler sahte mi bu diye dikkatlice bakarız.
püsür
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 680

View Profile
January 07, 2024, 06:33:53 PM

Bence de video fake de böyle video yapıp ellerine ne geçecek insanların anlamıyorum. Şuna zaman ayıracağına otur tv izle yani en azından, tamamen zaman kaybı valla neden anlamıyorum. Catch me if you can filmini herkes izlemiştir. O zamanlardan sonra her dolandırıcılığı düşünüp önlemini almışlar zaten, atm'yi kandırıp büyük vurgun yapılabileceğini sanmıyorum. Ama benim gıcık olduğum bir şey var. A bankasından dolar çekmiştim, B bankasına yatıracaktım. Yatırmak istediğim atm kesinlikle kabul etmiyordu, içeriden sıra alıp yapmak zorunda kalmıştım. Daha yeni atm'den çektim kardeşim niye kabul etmiyor diğer atm.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: