Bitcoin Forum
May 03, 2024, 01:52:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Hergün buram buram tuzak kokuyor. Fomoya kapılmamak lazım.  (Read 182 times)
tetaeridanus (OP)
Member
**

Activity: 168
Merit: 33

Peace without Borders

View Profile
January 11, 2024, 04:25:37 PM

Selamlar dostlar,
Bir de herkesten farklı bir açıdan fiyat konusunda fikir beyan etmek isterim.
Bitcoin 32K-38K Volume areasını kırıp tahminler üzerine 40-44 aralarına geldi ve 48000 i gördü.
48000 her analize göre beklenen bir fiyattı ve downtrend öncesi likiditelerin alınması için zorunluydu.
6 aydır yaklaşık fiyatlanan bir etf haberine herkesin fomoya girmesi ve boğa boğa boğa diye bağırması için çok erken daha.

BTC ters köşeleri sever ve önce tam da ters köşe yapar herkesi içeri alır sonra yapıcağını yapar.

Bu piaysa volatil bir piyasa ve ne yazık ki forumun genelinin aksine boğa değil ikinci tepeyi görmüş olarak sağlam bir düşüş geleceğini düşünüyorum, etf haberini 30K dan hatta 25Kdan beri fiyatlayan halk bakalım burda ne yapacak.

Bu tezin destekleyicilerinden biride her halving öncesi btcnin çok büyük yediği düşüşler ve sonrası çıkış trendi. Bitcoin'in aynı zamanda dominance'ının rekor üstüne rekor kırması aylar boyunca daha da rahatsız ediyor beni.

Bu piyasanın en büyük olayı ders almaktır. Ben fomoya kapılmayacağım. Umarım kaybedebiliceğiniz kadar rakamla yatırım yapıyorsunuzdur ve küçük bir dipte satışa zorlanmazsınız.

Bu yazım başkalarının fikirlerine saygısızca yaklaşanlara değil, farklı fikirler duymak isteyenleredir.

Kaldıraçtan uzak durun.

Saygılarımla.

Haram'da huzur arayana, Huzur haram olur.
1714701141
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714701141
Reply with quote  #2

1714701141
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714701141
Hero Member
*

Ignore
1714701141
Reply with quote  #2

1714701141
Report to moderator
1714701141
Hero Member
*

Ignore
1714701141
Reply with quote  #2

1714701141
Report to moderator
halloweenn666
Member
**

Activity: 1011
Merit: 64

View Profile
January 11, 2024, 06:01:25 PM

Buraya çok şey yazılırda neyse hocam.

Ama yazınızı taktir ettim güzel yazı. Forumda Hero Member rütbesine eşdeğer bir yazı olmuş.

Bol kazançlar.
tetaeridanus (OP)
Member
**

Peace without Borders

View Profile
January 12, 2024, 05:33:34 PM

Ama yazınızı taktir ettim güzel yazı. Forumda Hero Member rütbesine eşdeğer bir yazı olmuş.

Bol kazançlar.

Doğruyu söyleyeni 9 köyden kovarlar Smiley. Bu yazıyı paylaştıktan sonra %6-7 düşüş oldu ve devamı gelecek. Bu kadar kolay boğaya dönülüceğine inanılmasından dolayı bu yazıyı paylaştım. Bütün işaretler trend kırılmasını ve yorgunluğu gösteriyordu ve öyle de devam edicek gibi.

Saygılarımla.

halloweenn666
Member
**

View Profile
January 12, 2024, 09:57:42 PM

Bol kazançlar.

Doğruyu söyleyeni 9 köyden kovarlar Smiley. Bu yazıyı paylaştıktan sonra %6-7 düşüş oldu ve devamı gelecek. Bu kadar kolay boğaya dönülüceğine inanılmasından dolayı bu yazıyı paylaştım. Bütün işaretler trend kırılmasını ve yorgunluğu gösteriyordu ve öyle de devam edicek gibi.

Saygılarımla.

Hocam hesaba katmadığınız noktalar var çoğunluk düşüş beklerken fiyat nasıl düşsün ?

Bu forumda BTC nin halving öncesi düşecegini bilmeyen yok mesele nereden düşeceği zaten. Sizin beklentilerinizi de boşa çıkarabilir bu piyasa.

tetaeridanus (OP)
Member
**

Peace without Borders

View Profile
January 12, 2024, 10:57:17 PM

Ben düşüş bekleyen görmüyorum hocam, ve düşmeye devam ediceğine de inanıyorum boğa rallisi gelmeyecek yakın zamanda çünkü hala çok long var aşağılardan açılan, oralar çulsuz bırakılmadan dönmeyeceğine inanıyorum.

Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
January 13, 2024, 05:40:51 PM

Şu anda olan şeyin tek bir açıklaması vardı bence "buy the rumor, sell the news". Çok belirgin bir fikirdir ya da durumdur bu. Bitcoin e etfler üzerinden elbette milyarlarca dolar girmeye başladı ve girmeye devam da edecek. Uzun vadede önümüz kesinlikle açık. Ama şu anki şartlarımızın altında 3 milyar dolar girdi diye 60 bin dolar göreceğimizi beklemek hiç de mantıklı değildi. Bitcoin böyle küçük (şaka değil) meblağlar için fazlasıyla büyümüş bir ürün artık. 2017 de olsaydı bu etf işi, durumlar çok daha farklı olurdu bana kalırsa.
tetaeridanus (OP)
Member
**

Peace without Borders

View Profile
January 18, 2024, 08:39:43 PM

Gordugumuz gibi, dusus devam etmekte 1 ay önceki boğalar nerede ama o işte meral konusu Smiley

tetaeridanus (OP)
Member
**

Peace without Borders

View Profile
January 23, 2024, 10:33:38 AM

Başlık açıldığından beri %15 düşüş oldu, BTC 100.000 olucak boğadayız diye başlık açsak 50 merit 200 cevap alırdık ancak kimsenin istemediği gerçekler olunca cevap bile veren yok. BTC ikinci tepeyi yaptı ve asıl ayı sezonuna giriyor. Mt. Gox satışlarıda başlicak, 1 yıldır fiyatlanan ETF haberi umarım çoğunuzu üzmemiştir.

halloweenn666
Member
**

View Profile
January 23, 2024, 12:43:05 PM
Merited by tetaeridanus (1)

Yazınıza hak vermek ile beraber en azından 52 binden dönmesi oradaki likidasyonu da alır diye düşünmekteydim. Bu yüzden 52 bin dolar bölgelerini BigShort olarak belirlemiştim.

Yalnız şu var herşey daha bitmedi. Bu piyasa akşamdan sabaha değişen bir piyasa gaza gelip short ve long girmek gereksiz olur

Ben 38 bin dolardan 49 bine kadar yaşanan bu yükselişi başından beri saçma bulan biriydim. Ama madem gidiyor bari 52 bin gelseydi diyorum.

Neyse artık olay siyah kugudan siyah tavuğa döndü. Herkesin düşüş beklediği bu ortamda fiyatın düşmesini normal karşılamak gerekiyor.

Eğer 38 bin dolarda, 2023 Ekim-kasımında gelecek bir dusus bütün dünyayı donsuz bırakırdı ama büyük fonlar izin vermedi çünkü kendileri de batacaktı. Batmayi kimse göze alamadı.

Şimdi siyah tavuğu izleyelim ve kerizleri silkeleyelim.
tetaeridanus (OP)
Member
**

Peace without Borders

View Profile
January 29, 2024, 06:12:37 PM

52 Denemesi beklentiler dahilinde artik hocam dediginiz gibi.

halloweenn666
Member
**

View Profile
January 30, 2024, 08:27:11 AM

49 bin gecilmedikce gaza gelmemek gerek. 38 bine düştüğünde gaza gelip short girenlerde oldu. 40 bin dolar altında hafta kapanışları görmedikçe shortlamak mantıksızdı.

Ayrıca Şubat ayında yukarı gidiş Fed in desteğiyle sürebilir. Piyasa ne zaman çökecek derseniz FED'in faiz indirmesiyle yerle bir olacak gibi duruyor.Çöküş için faiz indirimini beklemek gerekiyor.

Mart ayını beklenmeli. Aceleye gerek yok.

Şimdilik 49 binin geçilmesi piyasa için harika olur yukarı yönde 52-55 ve en üst nokta da 65 bin Big short bölgesi var. Nakitte bekleyenler arkalarına yaslanıp elinde çekirdek izlemeli bence...herhangi bir pozisyon veya aksiyona gerek duymamak gerek
halloweenn666
Member
**

View Profile
February 12, 2024, 01:42:56 AM

38 bine düştüğünde de belliydi zaten.

Yalnız grafikte estetik falanda kalmadı eskiden BTC grafiginde bir estetik vardı. Kaldıraç vs derken artık grafik bile ben ne yapıyorum diyor.

Marta kadar bu koşu devam eder erken coşmamak lazım.
execijutiere
Legendary
*

Activity: 1400
Merit: 1250

View Profile
February 12, 2024, 01:03:48 PM

Tekrardan 48 bin likiditesi alındı galiba.Buradan yukarıya gider mi bilinmez fakat temkinli olmakta fayda var.Bir çöküş ben de bekliyorum fakat ne zaman gelir tahmin etmek zor.ETF ile birlikte insanları iyice içeri sokup üstüne yığacaklar gibi geliyor.Bu tarz haberler zaten önceden BTC'nin fiyatını fiyatladı bana kalırsa.Küçük bir altcoin boğası görebiliriz tekrardan fakat ondan sonrasında 30 bin civarlarına düşüş gelmeli.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
halloweenn666
Member
**

View Profile
February 12, 2024, 04:01:09 PM

Tekrardan 48 bin likiditesi alındı galiba.Buradan yukarıya gider mi bilinmez fakat temkinli olmakta fayda var.Bir çöküş ben de bekliyorum fakat ne zaman gelir tahmin etmek zor.ETF ile birlikte insanları iyice içeri sokup üstüne yığacaklar gibi geliyor.Bu tarz haberler zaten önceden BTC'nin fiyatını fiyatladı bana kalırsa.Küçük bir altcoin boğası görebiliriz tekrardan fakat ondan sonrasında 30 bin civarlarına düşüş gelmeli.

52-55 bin dolar
1. Short bölgesi
Pages: [1]
  Print  

Jump to: