Bitcoin Forum
April 28, 2024, 01:41:51 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Teoman Duralı: Arap düşmanlığı Müslüman düşmanlığından ileri gelir  (Read 115 times)
trendcoin (OP)
Legendary
*

Activity: 2184
Merit: 1131

View Profile
January 13, 2024, 05:40:08 PM

SALONDAN- Hocam, Yunan’dan ve orada felsefeden
söz ettik. Diğer taraflarda çıkmadı da niye orada çıktı?
Bir de özellikle Sümerlerden, Fenikelilerden, Mısır’dan
bahsettiniz. Oradan neler aldılar da onları birleştirerek öyle
bir ortama çıkardılar?
https://zeytinburnu.istanbul/wp-content/uploads/2022/12/Durali-Konusmalar-BSK-tumu.pdf

aşağıya doğru birkaç satırdan ibaret kısa ve öz bir açıklama...

türkiye'de malum bir kesim var, herkes onların kim olduğunu biliyor, olağanca islamofobik söylemlerine rağmen bugün ortam müsait olmadığı için veya ortam kuzey kore seviyesinde olmadığı için hınçlarını araplardan çıkarıyorlar. :)

biliyorum, şimdi frenk mukalliti olan birileri beni arap sevici olmakla suçlayacak. arapları neden seveyim? bugün esad'a baktığımda onların kapkaranlık tarihlerinin bir yansımasını görüyorum ve esad'dan nefret ediyorum. ona keza selman denilen çakma martin luther king'den nefret ediyorum, saymakla bitiremeyeceğim kadar sevmediğim arap var ama malum kesimin arap nefretini genelleme sebebini çok iyi bildiğim için (bu konuda teoman duralı'ya %100 katılıyorum) bu çabalarını komik buluyorum.

not: bu konu kuzey kore sevdalılarının kendilerini rahat hissettikleri alışılagelmiş self moderated konulardan biri değildir. sapına kadar herkese açık bir konudur.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714311711
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714311711
Reply with quote  #2

1714311711
Report to moderator
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
January 13, 2024, 06:04:11 PM

Şimdi Arap düşmanlığım demeyeyim de yavşak düşmanlığım var. Birçok arap ülkesinden tanışıklığım olan insan oldu ne yazık ki 10 kişi tanıyorsam 9'undan ne yazık ki tiksiniyorum. Bu da genel tutumları ve zihniyetlerinden ötürü. Örneğin tanıdığım bir Arabın iki tane evi vardı ve birisine ailesiyle gelip kalırdı ama diğer evinden ailesinin haberi yoktu ve sürekli bu eve her geldiğinde yanında bir Fas'lı kızla gelirdi ve dedim bu zina değil mi? Dediği şey ise gerçekten de çok saçmaydı mutta nikahının bir benzerinden bahsediyordu (Kadın ve erkek yaşadığı yerden çok uzağa giderse bu noktada cinsel ihtiyaçlarını zinaya düşmeden karşılıklı anlaşmaya dayalı olursa sıkıntı olmadığını öne sürüyordu. Ben o noktada sinirlerimi zor tutarak yani senin ailenden birisiyle ben bunu yapabilir miyim dememek için zor tuttum) ve bu şekilde zina olmayacağından bahsediyordu ama öyle bir kıvırtarak bahsediyordu ki işte Şıh'ımız böyle dedi diyerekte sağlam bir zemine dayandırmaya çalışıyordu. Hakeza bir diğer tanıdığımız arap amcamla çok sıkı fıkıydı sürekli birbirlerinin işlerini hallediyorlardı. Neyse amcam bir defasında Amerika'ya gideceğinde ondan borç istemişti birkaç ay öncesinde o da tamam o zaman sende demişti sonra telefonlarına bakmadı. Amcam sineye çekti bu durumu çok sonrasında ise birisiyle tanıştırdı diyebiliriz ama emri vaki oldu ve aylar sonrasında bu adamla amcam iş yaptı bizim arap pişkin pişkin gelip bak ben tanıştırdım sizi diyerek komisyon istedi. Şimdi bir söz var ya arap yağı bol bulunca dönüp götüne sürermiş o hesap bunların ki de toprağın altından çıkan bir petrol bunları şımarttı ve şuanda gerçekten karaktersizleştiler ( çoğunluğu ). Bu yüzden genel bir arap düşmanlığı var.
trendcoin (OP)
Legendary
*

View Profile
January 13, 2024, 06:19:01 PM

kişisel ıslak hikayelerin dışında ilgi çekebilecek bir şey yok mu meser? çünkü, bu anlatıların benzerlerini fötr takan bir amca bana daha önce anlatmıştı ve ben ona anlatılarının çok inandırıcı olmadığını söylemiştim. ayrıca, anlattığın hikayeler doğrudan arap olmayı ilgilendiren şeyler değil çünkü bu gibi şeyleri arap olanlar da arap olmayanlar da pek ala yapabilir ve yapıyor da...

meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
January 13, 2024, 06:44:37 PM
Merited by ZekiBeyy (1)

kişisel ıslak hikayelerin dışında ilgi çekebilecek bir şey yok mu meser? çünkü, bu anlatıların benzerlerini fötr takan bir amca bana daha önce anlatmıştı ve ben ona anlatılarının çok inandırıcı olmadığını söylemiştim. ayrıca, anlattığın hikayeler doğrudan arap olmayı ilgilendiren şeyler değil çünkü bu gibi şeyleri arap olanlar da arap olmayanlar da pek ala yapabilir ve yapıyor da...

O zaman şöyle söyleyeyim benim birebir gözlemlerimin deneyim ve yaşadıklarımın seni tarafından ciddiye alınmaması sana karşı daha fazla cümle kurmam artık tamamen zaman kaybı olacak. Çünkü kendi nezdinizdeki tabularınızın tamamen kabul görmesi ve üst bir tabakadan sanki en doğrucu kişi sizmişsiniz gibi kabul görme arayışı içindesiniz Smiley
Mustang Shelby
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 476

View Profile
January 13, 2024, 07:38:21 PM

Arap bilim adamları, İslami ilim insanları bugün ki dünyayı şekillendiren şeyler ürettiler. Cabir bin hayyan, İbn-ül Baytar gibi geçmişte önemli işler yapmış bilim insanları da var. İslamın altın dönemlerinde onların da söz hakkı vardı ve batı cadı diye kadınları diri diri yakarken, bunlar bilimle uğraşıyordu ancak Osmanlı son döneminde ihanet eden bir kesim var ki, bugün insanların onlara karşı nefret duymasına sebep oldu. Genel olarak Arapları bilmem içlerinde yaşamadım ama geçmişte yaşattıkları, savaşta saf değiştirip kurşunladıkları olduğu için biraz antipatik yaklaşıyorum. Yoksa benim için Arap veya Japon turist fark etmiyor. Ülkeye dolar giriyorsa tamamım.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
January 13, 2024, 11:10:44 PM

şahsi subjektif görüşüm: Müslüman bir Türk olarak milletimi severim gurur duyarım ancak bu bana kendimi başkalarından üstün görme hakkı tanımaz. Bütün insanlar eşittir. Araplarla sorunum yok esasen hiç bir millete toptan bir düşmanlık beslemem, saçmalıktır çünkü! her milletten iyi ve kötü insanlar vardır. insanları iyi ve kötü olarak ayırd ederim.

objektif bakıldığında ise 1. Dünya savaşı öncesi palazlan(dırıl)an milliyetçilik akımı zaman zaman makul düzeylere indirgense de etkisini koruyan bir mesele..20. yy başlarında Arap milliyetçiliği Osmanlı'ya pahalıya patladı, şu anki filistin bayrağının aslı Arap isyan bayrağıdır(1) Keza Balkanları da kaptırdık Kuzey Afrika'dayı da...

Olaya sadece Arap düşmanlığı vs olarak bakmamak lazım tüm dünyada aşırı milliyetçilik tekrar tavan yapmış durumda..nerdeyse birbirini seven farklı ırk kalmadı diyebiliriz, herkes herkese düşman! Aslında ben bunun halklar arasında bilerek körüklenen bir durum olduğunu düşünüyorum yani genelin diğer milletlerle bir sorunu yok ama birileri çıkıyor savaşlar icat ediyor, kaostan kaçanlar başka ülkelere sığınıyor, ulusal ve küresel dengeler şaşıyor, bu arada birileri silah satıp zengin oluyor vs vs..

Milyonlarca insan aniden plansız göç edince ortaya çok fazla sorun çıkıyor bu da insanların birbirine hoşgörülü yaklaşmasını zorlaştırıyor. Gidişat iyi değil maalesef çok ciddi önlemler alınıp öncelikle vatandaşların sorunları çözülmeli, mültecilerin geri gönderilmesi için de ne gerekiyorsa yapılmalı, vatandaşlık verilmemeli, ülkenin demografik yapısı ile oynanmamalı..Savaştan kaçanlar barış sağlanıp geri gönderilmeli bence, bunun da Arap düşmanlığı ile bir ilgisi yok.
Ekonomik sıkıntılar insanımızı bunaltmiş durumda kiralar arttı, talep çok arz az olunca haliyle kümes gibi evlere 0nbinlerce tl kira isteniyor.

1- https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Arap_%C4%B0syan%C4%B1_bayra%C4%9F%C4%B1

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Spack17
Sr. Member

Activity: 1610
Merit: 271

View Profile
January 15, 2024, 05:36:31 AM

Benim Arap düşmanlığım yok sadece kendi milletinden önce yabancı milletlere iltimas geçen anlayışa düşmanlığım var.Orta Doğunun karmaşık yapısı,göçler,ülkenin ekonomik kriz içerisinde olması derken Araplarla son zamanlarda Cumhuriyet tarihinde olmadığı kadar etkileşim haline girdik.Cumhuriyetle birlikte hatta tanzimat fermanına kadar bu işi götürebiliriz Türklerin sağ iktidarlar zamanında dahi Batılılaşma çabası ile birlikte toplum kültürel olarak Arap kültüründen çok farklı bir noktaya geldiği için iki kültür arasında kültür çatışması yaşanması da son derece doğal.Körü körüne Arap düşmanlığı yapan bir kesmin aslında İslama düşman olduğu görüşüne ben de katılıyorum ancak asıl konu gerçekten bu değil.
mandown
Legendary
*

Activity: 1904
Merit: 1283

View Profile
January 15, 2024, 06:01:15 AM

Hiç Arap düşmanı değilimdir Smiley.

Ne kadar modern, ne kadar saygılı ve görgülü. Çok keyif verici bir görüntü değil mi.  Aşığım bu Araplara. Bu abilere saygılı olmayacağız da kime saygılı olacağız. Hele paraları yokmu offf yeterki para getirsinler. Smiley

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
trendcoin (OP)
Legendary
*

View Profile
January 15, 2024, 05:13:07 PM

Hiç Arap düşmanı değilimdir :).
...

iyi ki azerbaycanlı kardeşlerimiz senin gibi münferit olayları genelleyip bize düşmanlık beslemiyor.

ruslara teslim ettiğimiz azerbaycanlı kardeşlerimiz bize boraltan mevzusu üzerinden bir husumet besleseydi, bugün malum kesimin binbir çamur attığı siha'lar ile karabağ'ı özgürlüğüne kavuşturamazdık.

senin tescilli bir islam düşmanı olduğunu herkes biliyor, işin bu kısmı önemli değil, farkında mısın bilmiyorum ama sizin iradeniz tarihin çöplüğüne karıştıkça bizim için her şey çok daha güzel bir hal alıyor.

...

bence önemli noktalara parmak basmışsın, şu anahtar kelimelerden yol alırsan kürt sorunu hakkında da iyi çıkarımlar yapabilirisin: dağ türkçesi, sarı, kırmızı ve mavi trafik lambaları, kara basınca çıkan kart-kurt sesi.

bunların hepsi özünde aynı malum zihniyet nedeniyle yaşanan sorunlar. bu ülkede hangi sorunu eşelesek altından onlar çıkar.

totti67
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 294

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
January 15, 2024, 06:53:35 PM

Hiç Arap düşmanı değilimdir Smiley.

Ne kadar modern, ne kadar saygılı ve görgülü. Çok keyif verici bir görüntü değil mi.  Aşığım bu Araplara. Bu abilere saygılı olmayacağız da kime saygılı olacağız. Hele paraları yokmu offf yeterki para getirsinler. Smiley

Şu anda dünyada trend olan, yani global seviyedeki Arap seviciliginin en büyük sebebi zaten money. Amerika mesela paraya sıkışsa bunlara her an tehdit altindasiniz birader diyip silah satıyor, en kelle topçular Süper ultra emeklilik için koşa koşa gidiyor, dünya kupalarına falan ev sahipliği yapıyorlar, lan biz gittik 100 yılımızda yarak gibi en basiti. Hani Cübbeli birşeyler saçmalamışti, Arapları şöyle sevin falan diye, hiç alakası yok, kitapta nerde diyor kardeşim şunu az sev bunu çok diye, tam aksi, biz hiçbirinizi birbirinize üstün kilmadik diyor.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀