Bitcoin Forum
June 04, 2024, 10:15:57 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Vergilerin Sürekli Artması  (Read 204 times)
verbakalim
Hero Member

Activity: 1246
Merit: 637

View Profile
February 24, 2024, 08:49:47 PM

Sahte rapor olayı oluyor mu ya? Eğer böyle bir imkan varsa herkes değerlendirir tabi. 5 sene satmaz, 5 sene sonunda arabasını satar bedavadan vergi kazanır ki arabası da değer kazanır o açıdan bakınca. Ben sağlık kurulu raporu ile belirli yüzde üstüne ÖTVsiz araç verildiğini biliyorum. O iş öyle kolay değil. Ailesinde gerçekten engelli olan vardır ve onun üstünden alırlar bu zaten haktır. Sahte rapor değil. Bu arada vergilerin sürekli artması gerçekten can sıkıcı.
Hocam sahte rapor olayı olup olmadigini bilmiyorum ama şu anda hastanelerde  engelli raporu için heyetler ince eleyip sık dokuyor, geçenlerde annem için gittiğimizde bunu bizzat gördüm, insanlar ucuz araba almak için hiç olmadık hastalıklardan medet umar hale gelmiş, ki gerçek hastaları görüp haline sukretmesi gerekirken üstelik. Evet vergiler inanılmaz yerlere geldi ama bazı şeyleri asmak için sahtekarlığı da gerek yok.

Sadece hastane işlerinde kullanmak sıra beklememk ve muayeneye gidince oradaki beklem süresini kısaltmak için anneme engelli raporu çıkarttım %78.
İşlerimi görüyor. Ama son zamanlarda hastanede bekleme olayları epeyce arttı. Sanki her gelen engelli raporu ile giriş yapıyor. Eskiden gidince özel randevu gibi ilk sıra nerdeyse bize geliyordu.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
bobita
Legendary
*

Activity: 2548
Merit: 1324

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 24, 2024, 11:12:21 PM

Sahte rapor olayı oluyor mu ya? Eğer böyle bir imkan varsa herkes değerlendirir tabi. 5 sene satmaz, 5 sene sonunda arabasını satar bedavadan vergi kazanır ki arabası da değer kazanır o açıdan bakınca. Ben sağlık kurulu raporu ile belirli yüzde üstüne ÖTVsiz araç verildiğini biliyorum. O iş öyle kolay değil. Ailesinde gerçekten engelli olan vardır ve onun üstünden alırlar bu zaten haktır. Sahte rapor değil. Bu arada vergilerin sürekli artması gerçekten can sıkıcı.
Hocam sahte rapor olayı olup olmadigini bilmiyorum ama şu anda hastanelerde  engelli raporu için heyetler ince eleyip sık dokuyor, geçenlerde annem için gittiğimizde bunu bizzat gördüm, insanlar ucuz araba almak için hiç olmadık hastalıklardan medet umar hale gelmiş, ki gerçek hastaları görüp haline sukretmesi gerekirken üstelik. Evet vergiler inanılmaz yerlere geldi ama bazı şeyleri asmak için sahtekarlığı da gerek yok.

Sadece hastane işlerinde kullanmak sıra beklememk ve muayeneye gidince oradaki beklem süresini kısaltmak için anneme engelli raporu çıkarttım %78.
İşlerimi görüyor. Ama son zamanlarda hastanede bekleme olayları epeyce arttı. Sanki her gelen engelli raporu ile giriş yapıyor. Eskiden gidince özel randevu gibi ilk sıra nerdeyse bize geliyordu.

Hastane, daha doğrusu sağlık olayı rezalet durumda, bunun aksini iddia eden varsa buyursun iddiasını ispatlasın. Şu an Türkiye'de paran yoksa sana sağlık hizmeti de yok, sikindirik troller hemen şehir hastanelerini vb övecekler ama bir iki branş dışında randevu yok, Survivor'u kazandın ve randevu kaptın diyelim, ışık hızıyla muayene sonucunda (talimat böyle) derdine derman bulmana imkan yok, haydi imkansızı da başardın diyelim, seni iyileştirecek ilaç eczanede yok, bazılarının muadil kabul edilebilecek yakın özelliktekileri bile yok. Bir çok kemoterapi ilacı yok, otoimmün hastalıkların sürekli kullanılması gereken ilaçları yok, kalp ilaçlarının bazıları yok, hormonal düzenleyici ilaçlar yok, doğru ölçen şeker ölçüm cihazlarının stripleri yok, ortopedik malzemelerin düzgünü yok. Ve paran olsa da yok, olmasa da yok çünkü gelmiyor.
Özel hastanelere para vermeye mecbursun ama tedavideki sıkıntılar tabii ki aynı şekilde devam.

Keşke zamanında Lozan'ın gizli maddelerine sağlıkla ilgili de bir şeyler koysalarmış da 2023'de devreye girseymiş. Lozan'ın gizli maddeleri sayesinde çağ atladık ama sağlığı unutmuşlar.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1050
Merit: 623

View Profile
February 25, 2024, 02:24:53 AM

Kesinlikle doğru. Ben eğer o aracı almayı hak etmiyorsam, almayayım. Neden böyle bir şeyler yapmaya gerek duyayım ki? Elbette ekonomik sebeplerden bu yönelim ama bu da bir şekilde diğer insanların hakkına girmek demek. İhtiyacı olan vergisiz araç bulamazken hayatında hastalık görmeyen kişi kâğıt üzerinde yüzdelik dilimle engelli gibi gösteriyor kendini.
verbakalim
Hero Member

Activity: 1246
Merit: 637

View Profile
February 25, 2024, 07:21:45 AM

Sağlık konusunda Ankarada bir sorunun var ise gideceğin belli hastaneler vardı. Özellikle numune, yüksek ihtisas bu hastanelerde önde gidenlerden di. Buraya gidip sana konacak olan teşhisi değiştirecek başka hastane zor çıkardı. Neden mi. Adamlar işini gerçekten güzel yapıyorlardı. Binası eski olabilir. Burada derman bulamayan üniversite hastanesine gider. Burada tahlil çok fazladır. Aklına gelmeyecek sorunlarını da ortaya çıkartırlardı. Şimdi Şehir hastanesi var bina güzel ihtişamlı. Ama doktor yok denecek kadar az. Her mezun olan doktor olmuyor. Sana derman olmuyor. Sadece orada konu mankenliği ypan pek çok personel var. Ama derman yok.

Bun durumu sürdürmek için kara delik durumuna gelen şehir hastanelerini vergiler ile karşılayan ama derman bulamayan bir halk var.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████