Bitcoin Forum
May 08, 2024, 12:18:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Menzil şeyhlerine çıkan evler  (Read 128 times)
Phoenix Anka (OP)
Hero Member

Activity: 1036
Merit: 622

View Profile
February 21, 2024, 09:18:31 AM

Arkadaşlar Adıyaman Kahta’da 13 kura sonucunun 7 tanesi menzil tarikatı üst grubunun olduğu El Hüseyni ailesine çıkmış. Bu konuda mantıklı açıklaması olan var mı? Yoksa kuralara hile karıştığının bariz bir kanıtı mı bu? Nedir bu ev muhabbeti tam olarak?

Haber : https://www.gazeteipekyol.com/amp/haber/15690348/tokinin-deprem-konutu-menzil-seyhlerine-cikti
1715170732
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715170732
Reply with quote  #2

1715170732
Report to moderator
1715170732
Hero Member
*

Ignore
1715170732
Reply with quote  #2

1715170732
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715170732
Hero Member
*

Ignore
1715170732
Reply with quote  #2

1715170732
Report to moderator
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
February 21, 2024, 09:27:37 AM

bunun bariz bir kanıt olduğu söylenemez, toplamda 46 bin konut yapıldı, 46 bine oranlandığında 7 büyük bir sayı değil ama yine de benim için belirsiz bir konu çünkü detaylarına hakim değilim.

ancak, bence bir hile olsaydı bunu zemin kat için yapacaklarını sanmazdım. yani, en azından ara kat alırlardı.

ayrıca, kuraya nasıl katılmışlar bilmiyorum, bölgede yaşayan herkes gibi kuraya katılma hakkına sahipler sonuçta.

zemin kat ne? binalar tek katlı mı? konuda birçok eksik var. doğrudan hile ya da hile değil demek doğru değil. bu haliyle adamlara kura çıktı o zaman kesin ip vardır demek gibi bir şey oluyor.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
February 21, 2024, 09:29:43 AM

Oda birşeymi işe alımda aynı adamın adı 2 kere çekiliyor. Cheesy
Zafer Sunkur abimizde nasıl bir taşak varsa artık çekiyorsun çekiyorsun o geliyor Cheesy

https://twitter.com/halktvcomtr/status/1759827724431135166

Burası Hibrit bir sistemle yönetiliyor o yüzden çok şey etmemek lazım ne olmuş yani menzil tarikatından birilerine çıkmışssa geçende adamların çakarlı korumaları vardı bu adamlar ne iş yaparda çakarlar gezerler anlamış değilim.

Heyt be şansa bak ki 13'de 7 çekmişler helal olsun.

iftira atmayın din kardeşlerimize.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
trendcoin
Legendary
*

View Profile
February 21, 2024, 09:45:23 AM

geçmişi camileri ahıra çevirmek ve ezanı susturma çabası ile geçmiş meşhur bir kitle yine aynı yollara başvurmuş ama bu defa bazı şeyleri aleni bir şekilde yapamıyorlar tabii... :)

Muhtar Mehmet Erdem, “Göçeri köyüne bağlı Buhara (Belin) mezrasındaki evler yıkıldı veya ağır hasar aldı. Elhüseyni Ailesi’nin mezramızda bulunan 3 katlı bir binada depremde ağır hasar aldı. Evleri yıkılan ve ağır hasar alan 13 hak sahibi kuraya dahil edildi. Mezramızda toplam 17 konut inşa ediliyor. Bu kurada 13 hak sahibinin tamamına konut çıktı. Bunlardan 6’sı Elhüseyni Ailesi mensubudur. Bu aileye ayrıcalık tanınmadı. Hak sahibiydi, kurada ismi çıktı. Herhangi bir ayrıcalık yada farklı bir uygulama yok. Yapılan haberler kasıtlı ve yıpratma amaçlıdır” dedi.
https://www.iha.com.tr/adiyaman-haberleri/kurada-adi-cikan-elhuseyni-ailesi-ile-ilgili-muhtardan-aciklama-58187408

mahalle muhtarının açıklamasına göre depremde ağır hasar alan ve kuraya dahil edilen 13 hane varmış ve köye 17 konut yapılmış... yani, kura dışında kalan kimse yok, bu ismi geçen şahıslar birilerini egale ederek konut elde etmemiş. ya islam düşmanlığı yapacaksınız da bari adam akıllı yapın be kardeşim...

Phoenix Anka (OP)
Hero Member

View Profile
February 21, 2024, 10:12:38 AM

geçmişi camileri ahıra çevirmek ve ezanı susturma çabası ile geçmiş meşhur bir kitle yine aynı yollara başvurmuş ama bu defa bazı şeyleri aleni bir şekilde yapamıyorlar tabii... Smiley

Muhtar Mehmet Erdem, “Göçeri köyüne bağlı Buhara (Belin) mezrasındaki evler yıkıldı veya ağır hasar aldı. Elhüseyni Ailesi’nin mezramızda bulunan 3 katlı bir binada depremde ağır hasar aldı. Evleri yıkılan ve ağır hasar alan 13 hak sahibi kuraya dahil edildi. Mezramızda toplam 17 konut inşa ediliyor. Bu kurada 13 hak sahibinin tamamına konut çıktı. Bunlardan 6’sı Elhüseyni Ailesi mensubudur. Bu aileye ayrıcalık tanınmadı. Hak sahibiydi, kurada ismi çıktı. Herhangi bir ayrıcalık yada farklı bir uygulama yok. Yapılan haberler kasıtlı ve yıpratma amaçlıdır” dedi.
https://www.iha.com.tr/adiyaman-haberleri/kurada-adi-cikan-elhuseyni-ailesi-ile-ilgili-muhtardan-aciklama-58187408

mahalle muhtarının açıklamasına göre depremde ağır hasar alan ve kuraya dahil edilen 13 hane varmış ve köye 17 konut yapılmış... yani, kura dışında kalan kimse yok, bu ismi geçen şahıslar birilerini egale ederek konut elde etmemiş. ya islam düşmanlığı yapacaksınız da bari adam akıllı yapın be kardeşim...

Eğer böyleyse tabi doğal olarak herkese çıkmış olmuş. 13 hasarlı bina olan yere 17 konut yapmak güzelmiş umarım buna benzer adımları Hatay ve diğer illerde de görürüz. Bir ara haberleştirilmiş bir konuydu bu muhtarın söylediklerinde bir yanılma olacağını zannetmiyorum. Sadece tarikata ait 7 hane olunca haber değeri taşımış bir rastlantıdan ibaret anladığım kadarıyla.
trendcoin
Legendary
*

View Profile
February 21, 2024, 10:18:20 AM

Eğer böyleyse tabi doğal olarak herkese çıkmış olmuş. 13 hasarlı bina olan yere 17 konut yapmak güzelmiş umarım buna benzer adımları Hatay ve diğer illerde de görürüz. Bir ara haberleştirilmiş bir konuydu bu muhtarın söylediklerinde bir yanılma olacağını zannetmiyorum. Sadece tarikata ait 7 hane olunca haber değeri taşımış bir rastlantıdan ibaret anladığım kadarıyla.

inan hangi şehre kaç tane konut yapıldı bilmiyorum, samimi olarak söylüyorum ki bunu araştırmadım, dağılıma bakmak gerekir, belki illere göre belki nüfusa göre belki olabilir başka şeylere göre bir dağılım oluşturmuşlardır ama 17 konut yapılmasının sebebi de bölgesel dağılımda düşen pay ve ekipmanları verimli kullanmak için yapılan bir planlama dahilindeki bir gelişme olabilir.

yani, biz şimdi din düşmanı ve özelde islam düşmanı olduğunu bildiğimiz bir kesimin saçma sapan söylemlerine kulak asmak yerine yetkililerin bilimsel açıklamalarına güveneceğiz tabii ki...

Phoenix Anka (OP)
Hero Member

View Profile
February 21, 2024, 11:08:06 AM

inan hangi şehre kaç tane konut yapıldı bilmiyorum, samimi olarak söylüyorum ki bunu araştırmadım, dağılıma bakmak gerekir, belki illere göre belki nüfusa göre belki olabilir başka şeylere göre bir dağılım oluşturmuşlardır ama 17 konut yapılmasının sebebi de bölgesel dağılımda düşen pay ve ekipmanları verimli kullanmak için yapılan bir planlama dahilindeki bir gelişme olabilir.

yani, biz şimdi din düşmanı ve özelde islam düşmanı olduğunu bildiğimiz bir kesimin saçma sapan söylemlerine kulak asmak yerine yetkililerin bilimsel açıklamalarına güveneceğiz tabii ki...

Dini kullananları ben de sevmiyorum ancak her şeyi din karşıtlığı ile kullanmanın da yanlış olduğunu düşünüyorum. Yine aynı şekilde insanlarımızın dine olan hassasiyeti ile bir yerlere gelmiş, aslında bir takım kişileri kullanan çuf çuf hoca gibi saçma tarikatlara ve şeyhlere de asla müsamaham yok. Din adına gerçek bilgiye sahip alimler zaten insanlara para karşılığı değil, hayır karşılığı yardımda bulunuyorlar bana göre. Neyse o bu konunun mesajı değil zaten. Din üzerinden siyaset olmaz, olmamalı. Bu konuda iktidar da, muhalafet de bunu artık bir kenara bırakıp ülkenin geleceği için dini kullanmadan gelişmeye odaklanmalı.
trendcoin
Legendary
*

View Profile
February 24, 2024, 12:37:05 PM

...
Din üzerinden siyaset olmaz, olmamalı. Bu konuda iktidar da, muhalafet de bunu artık bir kenara bırakıp ülkenin geleceği için dini kullanmadan gelişmeye odaklanmalı.

bu ülkede dini siyasete alet eden falan yok, dindar kimliğe sahip insanlar ve siyasetçiler var çünkü siyaset gölgesi altında ve birtakım başka şeyler öne sürülerek dine karşı yapılmış düşmanca tavırlar yaşanmış bu topraklarda...

yani, birileri camileri ahıra çevirmişse, birileri ezanı susturmak istemişse, birileri de kalkmış ve bunun aksi yönde vücut bulmuş. yani, bugün biz aslında yalnızca tarikatlara karşıyız diyenlerin 20 yıl önce üniversiteye giden küçücük baş örtülü kız çocuklarına düşmanlık beslediğini ve birkaç 20 yıl önce de camilere ve ezana karşı neler yaptığını herkes biliyor.

bu nedenle ki her kim buna benzer yalan haberler ile hareket ederse biz aslında onların neyi amaçladığını çok iyi biliyoruz. ki zaten onlardan da büyük tarikat yoktur, onların tek tarikat olma arzusunda olduklarını da çok iyi biliyoruz ve çocuklarımızı onlardan korumak için her şeyi yapıyoruz...

totti67
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 298

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
February 24, 2024, 12:45:34 PM

Kuraya toplam kaç kişi iştirak etti, kaç konut vardı gibi daha gerçekçi çıkarımlar elde etmemize yardımcı veriler yok tabloda, ama ilk 13 sirada aynı soy isimdeki kişilerin olması ister istemez olaya şüphe ile bakılmasını sağlıyor, bu zemin katta olsa böyle orta katta olsa böyle.

Dini siyasete alet edenler yok lafına da hiç katılmıyorum, hatta siyaseti bizzat dinin içine sokanlar var bu ülkede.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬

Hero -
trendcoin
Legendary
*

View Profile
February 24, 2024, 12:48:48 PM

...
ama ilk 13 sirada aynı soy isimdeki kişilerin olması
...

muhtarın açıklaması var, bilerek mi okumadın? bir de burası köy, köyde yaşadığını iddia edip köy hayatından bihaber olman garip değil mi? köy küçük bir yerleşim birimidir.

...
Dini siyasete alet edenler yok lafına da hiç katılmıyorum, hatta siyaseti bizzat dinin içine sokanlar var bu ülkede.
...

camileri ahıra çevirenlerin ve ezan düşmanlığı yapanların olduğu yerde çok normal değil mi? böylesi büyük bir etki, böylesi büyük tepkiler doğrurur doğal olarak... bizim normalleşmemiz için zaman ihtiyacımız var. tehlike hala varken bir anda normale dönemeyiz...

totti67
Sr. Member

View Profile
February 24, 2024, 02:05:30 PM

...
ama ilk 13 sirada aynı soy isimdeki kişilerin olması
...

muhtarın açıklaması var, bilerek mi okumadın? bir de burası köy, köyde yaşadığını iddia edip köy hayatından bihaber olman garip değil mi? köy küçük bir yerleşim birimidir.

...
...

camileri ahıra çevirenlerin ve ezan düşmanlığı yapanların olduğu yerde çok normal değil mi? böylesi büyük bir etki, böylesi büyük tepkiler doğrurur doğal olarak... bizim normalleşmemiz için zaman ihtiyacımız var. tehlike hala varken bir anda normale dönemeyiz...

O senin dediğin bildiğin sulalece köy kuranlarda oluyor, benim bildiğim köylerde daha homojen bir dağılım var, üstelik tek bir yerde değil de birçok yerde böyle ama doğudaki durumun ilk cumlemdeki gibi olmasına da lafım yok, sizin probleminiz karşıt görüşlü herkesi düşman gibi görüp ona göre üslup gelistirmeniz, ki benim yazdiklarimda bu üslubu gerektirecek bir taraf da yok, Size direkt yapılmış bir hakaret veya yorum da.

Camilerin ahır olması ile alakalı da bir link bırakıyorum, inanıp inanmamak size kalmış.
https://www.sozcu.com.tr/inonu-camileri-ahir-yapti-oyle-mi-wp6838674

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 24, 2024, 02:18:05 PM
Merited by totti67 (1)

Kim ne kadar görüneni, kelimeleri, hatta uzay zamanı bükmeye çalışırsa çalışsın, herkes gayet iyi biliyor ki, olan bitende tesadüfün hiçbir yeri yok, yapan da biliyor, gören de biliyor.
Şuursuzların bilmedikleri ne kadar büyük bir kumar oynadıkları...
Yüzde elli elli ihtimal var, ya ülkeyi tam olarak işgal edecekler, yanlarına kar kalacak, ya da zamanı gelince bedel misliyle ödenecek.
Çeyrek yüzyıla rağmen emniyet ve yargıdaki vatanseverleri tamamen yok edemediler ve bir çok şey dosyalanıyor. Bugün o dosyaları açacak cesarette savcı yok belki (eleştiri değil, canları dahil gidebilir) ama o zaman olacak.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
trendcoin
Legendary
*

View Profile
February 28, 2024, 02:57:11 AM

O senin dediğin bildiğin sulalece köy kuranlarda oluyor, benim bildiğim köylerde daha homojen bir dağılım var, üstelik tek bir yerde değil de birçok yerde böyle ama doğudaki durumun ilk cumlemdeki gibi olmasına da lafım yok, sizin probleminiz karşıt görüşlü herkesi düşman gibi görüp ona göre üslup gelistirmeniz, ki benim yazdiklarimda bu üslubu gerektirecek bir taraf da yok, Size direkt yapılmış bir hakaret veya yorum da.

Camilerin ahır olması ile alakalı da bir link bırakıyorum, inanıp inanmamak size kalmış.
https://www.sozcu.com.tr/inonu-camileri-ahir-yapti-oyle-mi-wp6838674

adamlar zaten aşiret ve doğuda aynı soy ismi görmek son derece doğal ama siz illa din düşmanlığı yapmak için mal bulmuş mağribi gibi olayın üzerinde tepineceksiniz tabii ki; buna bir şey diyemem...

ayrıca, ben camileri ahıra çevirenler deyince inönü'den ya da tek parti devrinden bahsetmedim ki, sen neden hemen tek parti dönemini savunmaya geçtin anlamadım.

...ama madem bahsini açtın, o zaman değinelim; senin islam düşmanı olduğun bilinen bir şey, bu konuda senin gibi birinin veyahut benim gibi sana göre karşıt konumda olan birinin görüşleri ve kaynakları yerine ikimize göre daha tarafsız olan birinden faydalanırsak tarihe daha objektif yaklaşırız. yani, siz sopsolcu, ipilerici ve mipmilliyetçi tek partici arkadaşlar fark etmiyorsunuz ama hiçbir muhalifin olmadığı tek parti döneminden tarihi vesikalar getirdiğinizde komik oluyor... istersen sonra başka bir yerde o dönemlerde neden hiçbir muhalifin olmadığını da konuşuruz ama bu tartışma bu konunun öznesi olamaz.

https://youtu.be/HZR6A6q1wNU

bu arada, ben keçiden alınan vergiye daha çok takıldım, onu söylemeden geçmeyeyim çünkü herkes tarafından bilinen bir şeydir ki ahıra çevrilen camiler onarılır ama vergisi ödenemediği için kesilen keçiyi geri getiremeyiz (rip).

ula, gülsüm inek bile yakın dönemde yaşadığı için daha şanslıymış, en azından sürgünle kurtarmış paçayı... :)

totti67
Sr. Member

View Profile
February 28, 2024, 07:40:10 AM

Kim ne kadar görüneni, kelimeleri, hatta uzay zamanı bükmeye çalışırsa çalışsın, herkes gayet iyi biliyor ki, olan bitende tesadüfün hiçbir yeri yok, yapan da biliyor, gören de biliyor.
Şuursuzların bilmedikleri ne kadar büyük bir kumar oynadıkları...
Yüzde elli elli ihtimal var, ya ülkeyi tam olarak işgal edecekler, yanlarına kar kalacak, ya da zamanı gelince bedel misliyle ödenecek.
Çeyrek yüzyıla rağmen emniyet ve yargıdaki vatanseverleri tamamen yok edemediler ve bir çok şey dosyalanıyor. Bugün o dosyaları açacak cesarette savcı yok belki (eleştiri değil, canları dahil gidebilir) ama o zaman olacak.

Hocam inancını kurallar çerçevesinde yaşayan insana lafimiz yok, ama cumhuriyetin kuruluş döneminde Atatürk, şeyhler dervişler ile ilgili sorun teşkil edebilecek durumlar ayan beyan ortaya çıktığından sorunun çözümüne yönelik radikal kararlar almış olabilir. Buradan Atatürk dinsiz bir adamdı çıkarımı yapanlar olabilor, ama aynı adam diyaneti kurdu, insanlar daha iyi anlasın diye Kur'an i Kerimin tefsirini yaptırdı, kul kula kulluk etmesin diye uğraştı.
Ben arada bu ülkede vatanseverler bitmez hocam ne yaparsalar yapsınlar, ve kadim türk devlet geleneklerinde hiçbir şey de unutulmaz.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
trendcoin
Legendary
*

View Profile
March 01, 2024, 03:12:32 AM

Hocam inancını kurallar çerçevesinde yaşayan insana lafimiz yok, ama cumhuriyetin kuruluş döneminde Atatürk, şeyhler dervişler ile ilgili sorun teşkil edebilecek durumlar ayan beyan ortaya çıktığından sorunun çözümüne yönelik radikal kararlar almış olabilir. Buradan Atatürk dinsiz bir adamdı çıkarımı yapanlar olabilor, ama aynı adam diyaneti kurdu, insanlar daha iyi anlasın diye Kur'an i Kerimin tefsirini yaptırdı, kul kula kulluk etmesin diye uğraştı.
Ben arada bu ülkede vatanseverler bitmez hocam ne yaparsalar yapsınlar, ve kadim türk devlet geleneklerinde hiçbir şey de unutulmaz.

konunun atatürk ile hiçbir alakası yokken konu birden atatürk'e geliyor... :) neden pkk'nın siyasi uzantısı olan hdp ile işbirliği yaptığınızda aklınıza atatürkçülüğünüz gelmiyor? konu din olunca atatürk maskesi takıp din düşmanlığı yapmak daha mı kolay oluyor?

atatürk'ün neye inandığı kimseyi ilgilendirmez ama bu konuda ben de birtakım araştırmalar yaptım ve şu iki farklı sonuca ulaştım:

Murat Bardakçı, Tarihin Arka Odası, Haber Turk, 15 11 2014
https://archive.org/details/mustafa-kemalin-ateist-metinleri-murat-bardakci-tarihin-arka-odasi-haber-turk-15-11-2014

Mustafa Kemal Atatürk Hafızdır (Haydar Baş)
https://www.youtube.com/watch?v=kDdG2I9A-4k

yani, atatürk'ü sömürmekten ne zaman vazgeçeceksiniz çok merak ediyorum. din düşmanlığı yapmak için atatürk'ü maske olarak kullanmaktan ne zaman vazgeçeceksiniz çok merak ediyorum.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: