Bitcoin Forum
June 21, 2024, 02:57:32 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Covid aşıları masummuş  (Read 153 times)
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 23, 2024, 10:29:11 AM

Covid aşıları hakkında o kadar fazla bilimsel açıklama var ki hangisine inanacağını şaşırıyor. Uzun bir dönem boyunca aşıların kalp hastalıklarına da yol açabildiği ile ilgili bilgi dolaştı durdu. Bu bilginin ne kadarı doğru ne kadarı yanlış bilmiyoruz mesela. Belki de aşı karşıtlarının bir tür propagandası da olabilir ya da belki de gerçeklik payı da var. Aşılar peki covid'in etkisinin azalmasına yardımcı oldu mu, oldu. Geçen de bir haber okumuştum bu arada Almanya'da adamın biri 217 kez aşı olmuş.  Cheesy  Üzerinde araştırma yapmışlar ve bir probleme rastlamamışlar.

Kaynak: https://www.bbc.com/turkce/articles/crg06mz1gq5o

Aynen öyle, çok sayıda bilimsel çalışma var ve bunlar aşıların güvenli olduğunu ve içerdikleri çok düşük seviyedeki riskin aşısız hasta olunursa Covidin yarattığı risklere kıyasla son derece kabul edilebilir olduğunu söylüyor. Yarın öbür gün aşının beklenmedik bir yan etkisi keşfedilirse bunu da aynı bilim insanları yapacaktır.
Aşı karşıtları millet okurken sorgulamadığı için araştırmaları evirir çevirir, manipüle eder ve kendilerini haklıymış gibi gösterirler, yeni bir durum değil bu.
Bana göre aşı karşıtları ile dünyanın düz olduğunu iddia edenler aynı mental kapasiteye sahipler.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Ondekinecakabilirim
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 754

View Profile
March 23, 2024, 10:29:53 AM

Bilim yobazlığı yapan kişiler ön yargılara sahipti aşı konusunda. Hoş benim de ön yargılarım oldu. Ama bilimsel açıklamalara inanan bi kişilik olduğum için bunlardan çabuk kurtuldum. Beni üzen akademik kişiliklerin bile bu komplo teorilerine inanması oldu. Halkın arasında inanlara kızmadım. Çünkü Covid çok büyük kitlesel bi hastalıktı. Halka bişiler anlatmak zordu o dönem. Ama profesör ünvanlı özgür düşünceli insanları bile aşı karşıtlığı yaparken gördüm o süreçte. Bana kalırsa kabul edilir bişi olamaz böyle böyle bişi.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
verbakalim
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 638

View Profile
March 23, 2024, 11:27:09 AM

Bilim yobazlığı yapan kişiler ön yargılara sahipti aşı konusunda. Hoş benim de ön yargılarım oldu. Ama bilimsel açıklamalara inanan bi kişilik olduğum için bunlardan çabuk kurtuldum. Beni üzen akademik kişiliklerin bile bu komplo teorilerine inanması oldu. Halkın arasında inanlara kızmadım. Çünkü Covid çok büyük kitlesel bi hastalıktı. Halka bişiler anlatmak zordu o dönem. Ama profesör ünvanlı özgür düşünceli insanları bile aşı karşıtlığı yaparken gördüm o süreçte. Bana kalırsa kabul edilir bişi olamaz böyle böyle bişi.

@Ondekinecakabilirim hocam o dönemde gerçekten işin aslını bilen hocalar bu işi ancak temizlik mesafe naske ve aşı ile çözüleceğini hep söylediler. Bu günlere gelirken alman aşısı olmasaydı bu salgın bu sürede pek durulacak gibi de durmuyordu. Pek çok avrupa ülkesi ve abd de sağlık sistemi nerdeyse çöktü. Tabi bizde artık yapılan bazı yanlış hesaplar doğru zamanda orada olduğu için aslında hesaplanmamış sonuçlar da alındı. ŞEhir hastanelerine karşıyım bu boyutta bir noktada olması yanlış Dağınık bir şekilde şehrin farklı noktalarında ve ulaşımı kolay olmalı hastanelerin. Bu hastanelerin oldugu dönem eski hastanelerin hayatta ve faliyete olduğu dönem kapasite yüksek olduğu dönem yinede açıklanan raklmlara güvenmesem de farklı ülkelere göre düşük kaln bir ölüm oranı oldu. Ha bu arada dünya sağlık örğütünü de kandırıdk raporlama ile.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
bobita
Legendary
*

View Profile
March 23, 2024, 12:05:44 PM

@Ondekinecakabilirim hocam o dönemde gerçekten işin aslını bilen hocalar bu işi ancak temizlik mesafe naske ve aşı ile çözüleceğini hep söylediler. Bu günlere gelirken alman aşısı olmasaydı bu salgın bu sürede pek durulacak gibi de durmuyordu. Pek çok avrupa ülkesi ve abd de sağlık sistemi nerdeyse çöktü. Tabi bizde artık yapılan bazı yanlış hesaplar doğru zamanda orada olduğu için aslında hesaplanmamış sonuçlar da alındı. ŞEhir hastanelerine karşıyım bu boyutta bir noktada olması yanlış Dağınık bir şekilde şehrin farklı noktalarında ve ulaşımı kolay olmalı hastanelerin. Bu hastanelerin oldugu dönem eski hastanelerin hayatta ve faliyete olduğu dönem kapasite yüksek olduğu dönem yinede açıklanan raklmlara güvenmesem de farklı ülkelere göre düşük kaln bir ölüm oranı oldu. Ha bu arada dünya sağlık örğütünü de kandırıdk raporlama ile.

Şehir hastanelerinin yapılış amaçları belli, iktidarın en çok avantayı ne tür ihalelerden elde ettiğine ve şehir hastanesi bahanesiyle kapatılan devlet hastanelerinden "mecburen" kayacak hastaların gideceği özel hastanelerin çoğunun kimlere ait olduğuna bakınca resim gayet netleşiyor.
Böyle bir şeyi gerçekten hizmet için yapsalardı sadece birkaç tane ve "doğrudan elini kolunu sallaya sallaya gidilemeyen" tam olarak ihtisas hastaneleri olurlardı, yüksek standartta hizmet verecekleri için özel kadar olmasa da bir miktar bedeli olurdu ve ayrıca yurtdışından da ciddi hasta gelir, onlar tek başına sistemi finanse etmeye yeterdi.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
verbakalim
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 638

View Profile
March 23, 2024, 12:33:22 PM

Şehir hastanelerinin yapılış amaçları belli, iktidarın en çok avantayı ne tür ihalelerden elde ettiğine ve şehir hastanesi bahanesiyle kapatılan devlet hastanelerinden "mecburen" kayacak hastaların gideceği özel hastanelerin çoğunun kimlere ait olduğuna bakınca resim gayet netleşiyor.
Böyle bir şeyi gerçekten hizmet için yapsalardı sadece birkaç tane ve "doğrudan elini kolunu sallaya sallaya gidilemeyen" tam olarak ihtisas hastaneleri olurlardı, yüksek standartta hizmet verecekleri için özel kadar olmasa da bir miktar bedeli olurdu ve ayrıca yurtdışından da ciddi hasta gelir, onlar tek başına sistemi finanse etmeye yeterdi.

@bobita hocam senin anlattıklarını biliyorum. Bende bundan farklı düşünmüyorum.
Anlatmaya çalıştığım.
Hani bir laf var.
Bozuk saat bile günde iki kere doğruyu gösterir. Bu adamlar bu hizmeti halkın yararına yapmadılar ama zamanı farklı bir durumda ortaya çıktı ve fydası oldu.
İtalyada ilk zamanlar yaşlılar yurdu benzeri yerşerdeki bakıcılar falan bırakıp gittiler adamlar göz göre göre öldüler.
Biz doğru iş yaparmıyız.
Yapmış olsak Atatürk Havaalimanı pistini kırıp Sahra hastanesi yapmazdık. Yermi yoktu. Bu olayı yapanları ölmeden yargılandığı günü görmek istiyorum.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
bobita
Legendary
*

View Profile
March 23, 2024, 04:11:10 PM

@bobita hocam senin anlattıklarını biliyorum. Bende bundan farklı düşünmüyorum.
Anlatmaya çalıştığım.
Hani bir laf var.
Bozuk saat bile günde iki kere doğruyu gösterir. Bu adamlar bu hizmeti halkın yararına yapmadılar ama zamanı farklı bir durumda ortaya çıktı ve fydası oldu.
İtalyada ilk zamanlar yaşlılar yurdu benzeri yerşerdeki bakıcılar falan bırakıp gittiler adamlar göz göre göre öldüler.
Biz doğru iş yaparmıyız.
Yapmış olsak Atatürk Havaalimanı pistini kırıp Sahra hastanesi yapmazdık. Yermi yoktu. Bu olayı yapanları ölmeden yargılandığı günü görmek istiyorum.

O işin tek amacı resmini görünce, adını okuyunca sarmısak demeti görmüş vampire döndükleri Atatürk adından kurtulmaktı, sırf tekrar açılması gündeme gelmesin diye pistleri de tahrip ettiler. Bu işi o kadar planlı yaptılar ki, kimse itiraz etmesin, farklı tartışmalar başlamasın diye yeni havaalanının adını sadece İstanbul yaptılar, yoksa kesinlikle çok bayıldıkları dinbazlardan ya da eski sağcı siyasilerden birisinin adını verirlerdi.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████