Bitcoin Forum
July 30, 2024, 11:13:41 PM *
News: Help 1Dq create 15th anniversary forum artwork.

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Otoyol ve Köprü Ücretine Zam  (Read 245 times)
bobita
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1333

View Profile
May 29, 2024, 08:57:55 PM

Ülkede zamlar öyle bir hal aldı ki (maaşlar hariç tabii ki), eminim başkaları da tıpkı şu an benim yaptığım gibi tepkisiz veya duyarsız bir şekilde okuyordur. Çünkü rakam algımız, eder/etmez muhakeme yeteneğimiz tamamen bozuldu, hiçbir şey için yorum yapamıyoruz. Mesela bu artışlar bana sanki başkası ödeyecekmiş de ben kullanacakmışım gibi hiçbir anlam ifade etmedi.
totti67
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 309

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
May 30, 2024, 07:19:59 AM

Ülkede zamlar öyle bir hal aldı ki (maaşlar hariç tabii ki), eminim başkaları da tıpkı şu an benim yaptığım gibi tepkisiz veya duyarsız bir şekilde okuyordur. Çünkü rakam algımız, eder/etmez muhakeme yeteneğimiz tamamen bozuldu, hiçbir şey için yorum yapamıyoruz. Mesela bu artışlar bana sanki başkası ödeyecekmiş de ben kullanacakmışım gibi hiçbir anlam ifade etmedi.

Hocam acayip bir kafası var artık memleketin, alıştık la resmen paranın cebimizden şaaaaak diye bir anda kaybolmasına, bir de benim anlamadığım bir süredir üç aşağı beş yukarı mazot aynı, dolar aynı ama zamlar hala devam ediyor ama az ama çok, bir sene önce bir haftamı rahatlıkla geçirdiğim paraya şimdi hafta sonunu geçiremiyorum, arada diyorum ki lan bu işte bir yanlışlık olabilir, önceden ne alıyordun, şimdi neler alıyorsun, belki aldıklarındaki farktan dolayı paran yetmiyordur, yok kardeşim neredeyse aynı düzende alışveriş yapıyorum ama sadece bir yılda enteresan şekilde paranın pul olduğunu bizzat yaşayarak görüyorum. Maaş artışına gelince, fiyatlar maaşa zammı duyunca zaten para cebe girmeden kendini güncelliyor, valla ben razıyım en azından yıl başına kadar zam falan yapmasınlar.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬

Hero -
verbakalim
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 645

View Profile
May 30, 2024, 06:30:19 PM

Hocam acayip bir kafası var artık memleketin, alıştık la resmen paranın cebimizden şaaaaak diye bir anda kaybolmasına, bir de benim anlamadığım bir süredir üç aşağı beş yukarı mazot aynı, dolar aynı ama zamlar hala devam ediyor ama az ama çok, bir sene önce bir haftamı rahatlıkla geçirdiğim paraya şimdi hafta sonunu geçiremiyorum, arada diyorum ki lan bu işte bir yanlışlık olabilir, önceden ne alıyordun, şimdi neler alıyorsun, belki aldıklarındaki farktan dolayı paran yetmiyordur, yok kardeşim neredeyse aynı düzende alışveriş yapıyorum ama sadece bir yılda enteresan şekilde paranın pul olduğunu bizzat yaşayarak görüyorum. Maaş artışına gelince, fiyatlar maaşa zammı duyunca zaten para cebe girmeden kendini güncelliyor, valla ben razıyım en azından yıl başına kadar zam falan yapmasınlar.

Yakında piyasadaki mevcut zamalara alışınca tabi alışabilirsek sonra bu sabitlenmiş olan vergi dairesi pardon yakıt istasyonlarındaki satılan mallara da zam gelecektir. Geçenlerde ir kuyumcu arkadaş ile sohbet ediyoruz. Adam diyorki "Abi altın çok düşük kaldı. Şimdi altın çok ucuz gerçekten ucuz altın almak zamanı." Al işte millet pahalı diye diye birşeyleri manüple ede ede herşeyin dengesi bozuldu. Alsana ucuz altın. Grin Grin Bak yıl sonuna kadar artırfığın tl leri altına dön. Dönemezsen canın sağolsun. Zaten maaş artışı da istememişsin sen. Grin Grin

████████▀▀████▀▀█▀▀██████
█████▀████▄▄▄▄████████
███▀███▄███████████████
██▀█████████████████████
██▄███████████████▀▀▄▄███
███▄███▀████████▀███▄████
█████▄████▀▀▀▀████▄██████
████████▄▄████▄▄█████████

BitList 
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
REAL-TIME DATA TRACKING
CURATED BY THE COMMUNITY

.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█

List #kycfree Websites   
xzone
Legendary
*

Activity: 2660
Merit: 1507

View Profile
May 30, 2024, 06:56:36 PM

Burada açıkça devlet zarara uğratılıyor ve bu durum bir değil iki değil bir sürü örneği var ve birileri çıkıp yol yaptık köprü yaptık tüneller yaptık diye övünebiliyorlar maalesef. Görüyoruzki o köprünün tünelin otoyolun yüzlerce kat fazlasını ödemek zorunda kalıyoruz ve bu durumlara birleri göz yumuyor bu ülke bu ve benzer durumlardan ilerleyemiyor.

Yap-İşlet-Devret modeli çıktı çıkalı devleti ciddi zarara uğratıyorlar. Bu model tamamen birilerini zengin etmek üzerine kurulu. Kullanılsın ya da kullanılmasın fark etmeksizin garanti bir para ödeniyor, kullanılırsa ekstra para kazanmış oluyorlar. Yolun yapım maliyeti 1 milyonsa adamlar 3 senede bunun parasını çıkartıyor, geriye kalan 47 sene boyunca kar elde ediyorlar.
Devletin böyle bir şeyi desteklemiş olması akıl alır gibi değil. Uzun yıllar boyunca soygun devam edecek, bunun mutlaka değiştirilmesi gerekiyor

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
totti67
Sr. Member

View Profile
May 31, 2024, 05:10:09 AM

Benim anlamadım ise boğaz köprüsünün geçiş ücreti tek taraflı geçişte alınıyor diyebiliyorum fiyatlandırma 1x diyelim ama Osmangazi köprüsü neden 10x ücret alınıyor. Uzunluk olarak bir birine yakın sayılırlar.

Boğaziçi Köprüsü (1. Köprü) şimdiki adıyla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü de diğer köprüler gibi gidiş geliş ayrı ücretlendiriliyor. Bu köprü zamanında hükümet tarafından yaptırıldığı için eski Türkiye'de tek yön ücret alınıyordu ve bayramlarda, resmi tatillerde ücretsiz oluyordu.

Ancak Osmangazi, Yavuz Sultan Selim, Çanakkale vs. diğer köprüler yap-işlet-karun kadar zengin ol-devret modeliyle yapıldığı için köprü yapılırken devlet para ödemiyor ama geçiş garantisi ve sözleşme süresi garantisi veriyor. Garanti ettikleri geçiş sayısı da normalde geçen araç sayısının 4-5 katı olduğu için o köprüler asla kendini amorti edemiyor. En basitinden Avrasya tüneline daha 24 yıl geçiş garantisi ücreti ödeyeceğiz. 7 yılda köprü yapım maliyetinin neredeyse 2 katını ödemişiz bile. O yüzden o köprüleri, tünelleri, yolları yapanlar o köprülerden tünellerden yollardan geçmeyenlerden alınan paralarla karun kadar zengin oluyor.

Hocam diyelim ki üç sene sonra seçimde AKP halkın oylarıyla tamamen pasifize edildi, bu sizin tabirinizle yap-işlet-karun kadar zengin ol-devret modeliyle yapılan Osmangazi, Yavuz Sultan Selim, Çanakkale vs. diğer köprülerle alakalı ihale sürecinden itibaren inceleme başlatılıp, kamu zararı varsa bu miktarlar çetelerden ve onların siyasi destekçilerinden alınabilir mi yoksa maalesef yaptıkları ve çaldıkları yanlarına kar mı kalacak tarih boyunca genelde olduğu gibi.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
ZekiBeyy
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 897

View Profile
May 31, 2024, 12:24:35 PM

Benim anlamadım ise boğaz köprüsünün geçiş ücreti tek taraflı geçişte alınıyor diyebiliyorum fiyatlandırma 1x diyelim ama Osmangazi köprüsü neden 10x ücret alınıyor. Uzunluk olarak bir birine yakın sayılırlar.

Boğaziçi Köprüsü (1. Köprü) şimdiki adıyla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü de diğer köprüler gibi gidiş geliş ayrı ücretlendiriliyor. Bu köprü zamanında hükümet tarafından yaptırıldığı için eski Türkiye'de tek yön ücret alınıyordu ve bayramlarda, resmi tatillerde ücretsiz oluyordu.

Ancak Osmangazi, Yavuz Sultan Selim, Çanakkale vs. diğer köprüler yap-işlet-karun kadar zengin ol-devret modeliyle yapıldığı için köprü yapılırken devlet para ödemiyor ama geçiş garantisi ve sözleşme süresi garantisi veriyor. Garanti ettikleri geçiş sayısı da normalde geçen araç sayısının 4-5 katı olduğu için o köprüler asla kendini amorti edemiyor. En basitinden Avrasya tüneline daha 24 yıl geçiş garantisi ücreti ödeyeceğiz. 7 yılda köprü yapım maliyetinin neredeyse 2 katını ödemişiz bile. O yüzden o köprüleri, tünelleri, yolları yapanlar o köprülerden tünellerden yollardan geçmeyenlerden alınan paralarla karun kadar zengin oluyor.

Hocam diyelim ki üç sene sonra seçimde AKP halkın oylarıyla tamamen pasifize edildi, bu sizin tabirinizle yap-işlet-karun kadar zengin ol-devret modeliyle yapılan Osmangazi, Yavuz Sultan Selim, Çanakkale vs. diğer köprülerle alakalı ihale sürecinden itibaren inceleme başlatılıp, kamu zararı varsa bu miktarlar çetelerden ve onların siyasi destekçilerinden alınabilir mi yoksa maalesef yaptıkları ve çaldıkları yanlarına kar mı kalacak tarih boyunca genelde olduğu gibi.
Önceki ihale süreçleri alakalı hiç bir zaman bir inceleme yada başka bir şey olacağını sanmıyorum bir şekilde birileri buna yeltense bile bir şekilde onü kapatılır araştırma yapmak isteyenin görev yeri değiştirilir her şey olur. Keşke herkes yaptıklarından sorumlu olarak hesap versin gerekli cezalandırma yapılsın isterim ama böyle bir şeyin bu ülkede olmayacağınada eminim diyebilirim.
karabiber
Hero Member

Activity: 1442
Merit: 690

View Profile
May 31, 2024, 02:33:31 PM

Ortalama %70e yakın zamlar gerçekleşmiş. Şimdi miktar küçük olunca yapılan zam azmış gibi görünebilir ancak durum öyle değil. Enflasyonla mücadele edileceğinden bahsediliyor ancak yapılan zamlara bakılırsa enflasyonla mücadele sadece maaşlara yapılacak olan ücret artışlarında ortaya çıkıyor gibi. Bir hizmete zam yapılacaksa oran konusunda bonkör olanlar konu maaşlara gelince görmezden geliyorlar. Emekli ve asgari ücretlinin durumu ortada. Yoksulluğu geçtim açlık sınırının bile altında olan maaş veriliyor artık. Enflasyonla mücadele etsek nolur etmesek nolur milyonlarca kişi insanca yaşamın çok uzağında.

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
ZekiBeyy
Hero Member

View Profile
May 31, 2024, 06:43:20 PM

Ortalama %70e yakın zamlar gerçekleşmiş. Şimdi miktar küçük olunca yapılan zam azmış gibi görünebilir ancak durum öyle değil. Enflasyonla mücadele edileceğinden bahsediliyor ancak yapılan zamlara bakılırsa enflasyonla mücadele sadece maaşlara yapılacak olan ücret artışlarında ortaya çıkıyor gibi. Bir hizmete zam yapılacaksa oran konusunda bonkör olanlar konu maaşlara gelince görmezden geliyorlar. Emekli ve asgari ücretlinin durumu ortada. Yoksulluğu geçtim açlık sınırının bile altında olan maaş veriliyor artık. Enflasyonla mücadele etsek nolur etmesek nolur milyonlarca kişi insanca yaşamın çok uzağında.
Vergilere ve harçlara otoyollara köprülere enflasyona göre zam yapmıyor yada açıklanan enflasyona göre yapmıyor desek daha doğru olur 2 sene önce enflasyon %78 açıklanmasına rağmen yeniden değerleme oranı %123 di sanırım yani kendilerine gelin fazla fazla kaptırıyorlar. Muğla, İzmir, Kocaeli arası otoyol ücretleri İstanbul - Ankara otoyolundan çok daha pahalı.
verbakalim
Hero Member

View Profile
May 31, 2024, 06:56:35 PM

Vergilere ve harçlara otoyollara köprülere enflasyona göre zam yapmıyor yada açıklanan enflasyona göre yapmıyor desek daha doğru olur 2 sene önce enflasyon %78 açıklanmasına rağmen yeniden değerleme oranı %123 di sanırım yani kendilerine gelin fazla fazla kaptırıyorlar. Muğla, İzmir, Kocaeli arası otoyol ücretleri İstanbul - Ankara otoyolundan çok daha pahalı.
Her yapılan otoyol ve köprü için farklı yap işlet modeli ortaya koyuyorlar. Bunların tek ortak noktaları yapan firma zarar etmesin halk zarar etsin. Firmaların almaları gereken para ne ise bunun hesabı yapılıp geçmeyen araçların parasını hazine karşılıyor. Geçmişteki haberlerden birisi şöyle diyordu. Gişelerde otomasyon sisteminden geçmeyen araçların parası nakit tahsil ediliyor sonra bu arabaların birde hazineden parası alındığı yönünde. Nereye baksan elinde kalıyor.

█████▀████▄▄▄▄████████
███▀███▄███████████████
██▀█████████████████████

BitList 
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
REAL-TIME DATA TRACKING
CURATED BY THE COMMUNITY

.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█

List #kycfree Websites   
totti67
Sr. Member

View Profile
June 03, 2024, 09:22:24 AM

Her yapılan otoyol ve köprü için farklı yap işlet modeli ortaya koyuyorlar. Bunların tek ortak noktaları yapan firma zarar etmesin halk zarar etsin. Firmaların almaları gereken para ne ise bunun hesabı yapılıp geçmeyen araçların parasını hazine karşılıyor. Geçmişteki haberlerden birisi şöyle diyordu. Gişelerde otomasyon sisteminden geçmeyen araçların parası nakit tahsil ediliyor sonra bu arabaların birde hazineden parası alındığı yönünde. Nereye baksan elinde kalıyor.

Kumar gibi la o zaman bu, sadece oynatan kazanıyor. Ki bunda arada sırada da olsa halkın hiçbir şekilde kazanma şansı yok ayrıca, kumar olsa arada bir de olsa vatandaş ta kazanır mutlaka. Geçmediğin köprüye, gitmediğin yola para veriyorsun, vermek zorunda bırakılıyorsun çünkü düzeni kuranlar herhangi bir aksilikte hesabı düzülene bırakmak üzere kurmuşlar sistemi. Benim asıl kafama takılan, bu beşli çete diye tabir edilenler sadece kendileri mi malı götürüyor yoksa birilerine de yoğurdun kaymağı düşüyor mu?

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
mandown
Legendary
*

Activity: 2002
Merit: 1328

View Profile
June 05, 2024, 09:26:11 AM

gıda  bu topraklarda ucuzlayamaz basit bir transit yakıyor kmde 8*10 lira bunun üstüne köprüsünü taşıma işçiliğini vs yapıştırdınmı bedavaya aldığın mal çoktan 10-20 lira oldu boşuna kimse suçlıu aramasın suçu ortada nas dedi caz dedi cuz dedi denenmiş başarılı olmamış politikaları uyguladı geldiğimiz noktada çöp bile paramızdan daha değerli oldu.

███████████████████████
████▐██▄█████████████████
████▐██████▄▄▄███████████
████▐████▄█████▄▄████████
████▐█████▀▀▀▀▀███▄██████
████▐███▀████████████████
████▐█████████▄█████▌████
████▐██▌█████▀██████▌████
████▐██████████▀████▌████
█████▀███▄█████▄███▀█████
███████▀█████████▀███████
██████████▀███▀██████████

███████████████████████
.
BC.GAME
▄▄▀▀▀▀▀▀▀▄▄
▄▀▀░▄██▀░▀██▄░▀▀▄
▄▀░▐▀▄░▀░░▀░░▀░▄▀▌░▀▄
▄▀▄█▐░▀▄▀▀▀▀▀▄▀░▌█▄▀▄
▄▀░▀░░█░▄███████▄░█░░▀░▀▄
█░█░▀░█████████████░▀░█░█
█░██░▀█▀▀█▄▄█▀▀█▀░██░█
█░█▀██░█▀▀██▀▀█░██▀█░█
▀▄▀██░░░▀▀▄▌▐▄▀▀░░░██▀▄▀
▀▄▀██░░▄░▀▄█▄▀░▄░░██▀▄▀
▀▄░▀█░▄▄▄░▀░▄▄▄░█▀░▄▀
▀▄▄▀▀███▄███▀▀▄▄▀
██████▄▄▄▄▄▄▄██████
.
..CASINO....SPORTS....RACING..
█░░░░░░█░░░░░░█
▀███▀░░▀███▀░░▀███▀
▀░▀░░░░▀░▀░░░░▀░▀
░░░░░░░░░░░░
▀██████████
░░░░░███░░░░
░░█░░░███▄█░░░
░░██▌░░███░▀░░██▌
░█░██░░███░░░█░██
░█▀▀▀█▌░███░░█▀▀▀█▌
▄█▄░░░██▄███▄█▄░░▄██▄
▄███▄
░░░░▀██▄▀

▄▄████▄▄
▄███▀▀███▄
██████████
▀███▄░▄██▀
▄▄████▄▄░▀█▀▄██▀▄▄████▄▄
▄███▀▀▀████▄▄██▀▄███▀▀███▄
███████▄▄▀▀████▄▄▀▀███████
▀███▄▄███▀░░░▀▀████▄▄▄███▀
▀▀████▀▀████████▀▀████▀▀
totti67
Sr. Member

View Profile
June 05, 2024, 11:08:40 AM

gıda  bu topraklarda ucuzlayamaz basit bir transit yakıyor kmde 8*10 lira bunun üstüne köprüsünü taşıma işçiliğini vs yapıştırdınmı bedavaya aldığın mal çoktan 10-20 lira oldu boşuna kimse suçlıu aramasın suçu ortada nas dedi caz dedi cuz dedi denenmiş başarılı olmamış politikaları uyguladı geldiğimiz noktada çöp bile paramızdan daha değerli oldu.

Hocam bazen marketlere boş yere yüklendiğimizi düşünüyorum özellikle sebze meyve fiyatlarında, ben doğu karadenizdeyim, akdenizin herhangi bir ilinde bahçede 5 lira olan herhangi bir ürünün buraya gelene kadar 30 liraları bulması artık bana pek de acayip gelmiyor. Gerçekçi düşünürsek koca kamyon zaten dünyayı yakıyor, aradaki aracıları da düşününce bence fiyatlar normal. Burada daha önce de bahsettiğim gibi asıl sorun, üreticinin yani çiftçinin yeterince kazanmaması, maliyetleri çok yüksek ki asıl düzelmenin oradan başlaması lazım ki tarımda devamlılık sağlanabilsin yoksa böyle giderse insanlar ne hayvancılık yapacaklar ne de çiftçilik.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
verbakalim
Hero Member

View Profile
June 05, 2024, 03:29:34 PM

Hocam bazen marketlere boş yere yüklendiğimizi düşünüyorum özellikle sebze meyve fiyatlarında, ben doğu karadenizdeyim, akdenizin herhangi bir ilinde bahçede 5 lira olan herhangi bir ürünün buraya gelene kadar 30 liraları bulması artık bana pek de acayip gelmiyor. Gerçekçi düşünürsek koca kamyon zaten dünyayı yakıyor, aradaki aracıları da düşününce bence fiyatlar normal. Burada daha önce de bahsettiğim gibi asıl sorun, üreticinin yani çiftçinin yeterince kazanmaması, maliyetleri çok yüksek ki asıl düzelmenin oradan başlaması lazım ki tarımda devamlılık sağlanabilsin yoksa böyle giderse insanlar ne hayvancılık yapacaklar ne de çiftçilik.

Şimdi Mehmet Şimşek enflasyon konusunda en kötü olanı gördük diye bişeyler söylüyor. Yani bu aydan sonra enflasyon aşağı inecek miş. Peki enflasyon aşağı inerken bu yakıt paraları göstermelik olarak sadece 1 tl mi inecek. Bu otoyol köprü paraları ne olacak. Halkın ucuz birşey alabilmesinin yolu sadece taşıma masraflarının düşmesi ve daha önceden yazın olan meyve sebze ucuzlayacak ve halk ucuza mal alabilecek ortamının oluşması. Adam bir kamyona 500 litre mazot alınca üstündeki sıfır tl ye aldığı hıyar kilosu acaip tl oluyor böyle.

█████▀████▄▄▄▄████████
███▀███▄███████████████
██▀█████████████████████

BitList 
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
.
REAL-TIME DATA TRACKING
CURATED BY THE COMMUNITY

.
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█

List #kycfree Websites   
Gencecikmen
Legendary
*

Activity: 1050
Merit: 1143

View Profile
June 12, 2024, 08:42:14 PM

Şimdi benim anlamadığım bir şey var, ben belli bir miktar para kazanıyorum ve bunun yine belli bir miktarını devlete vergi olarak ödüyorum ki devlet bana yol yapsın, köprü yapsın çeşitli durumlarda hizmet versin diye. Sonra bir de neden ben otoyola, köprüye tekrar para ödüyorum? Ya benim ilk verdiğim vergi arada kaybolmuş, yada dolandırılıyorum? Sorular retoriktir, sadece durumun saçmalığı daha net ortaya dökülsün istedim. Hem direkt vergi alıp hem de ikincil vergi veren tek milletiz.
1 liraya yapılacak köprüyü 15 liraya yaptırdıkları için birde geçiş garantiside verdikleri için (birde dolar olarak, dolarla maaş almıyoruz ama garantiler dolarla veriliyor) Benim anlamadım ise boğaz köprüsünün geçiş ücreti tek taraflı geçişte alınıyor diyebiliyorum fiyatlandırma 1x diyelim ama Osmangazi köprüsü neden 10x ücret alınıyor. Uzunluk olarak bir birine yakın sayılırlar.

Geçiş garantisi vererek bazı yandaş firmaları zengin ederken hazinenin kasasını yağmaladılar. 2023 verilerine göre, Osmangazi Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü için ödenen para ile 8 köprü yapılabiliyormuş. Ve Osmangazi Köprüsünün geçiş ücreti 2035 yılına kadar devam edecek. Düşünün daha kaç tane köprü parası ödeyip, bir yandaşı zengin edeceğiz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün bu Mayıs ayında bitti geçiş garantisi.

Kaynak: https://www.ekonomim.com/gundem/tarhan-yapilmis-2-kopru-icin-simdiye-kadar-8-kopru-parasi-odendi-haberi-707696

█████▀████▄▄▄▄████████
███▀███▄███████████████
██▀█████████████████████

BitList 
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
.
REAL-TIME DATA TRACKING
CURATED BY THE COMMUNITY

.
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█

List #kycfree Websites   
ZekiBeyy
Hero Member

View Profile
June 12, 2024, 08:53:23 PM

Şimdi benim anlamadığım bir şey var, ben belli bir miktar para kazanıyorum ve bunun yine belli bir miktarını devlete vergi olarak ödüyorum ki devlet bana yol yapsın, köprü yapsın çeşitli durumlarda hizmet versin diye. Sonra bir de neden ben otoyola, köprüye tekrar para ödüyorum? Ya benim ilk verdiğim vergi arada kaybolmuş, yada dolandırılıyorum? Sorular retoriktir, sadece durumun saçmalığı daha net ortaya dökülsün istedim. Hem direkt vergi alıp hem de ikincil vergi veren tek milletiz.
1 liraya yapılacak köprüyü 15 liraya yaptırdıkları için birde geçiş garantiside verdikleri için (birde dolar olarak, dolarla maaş almıyoruz ama garantiler dolarla veriliyor) Benim anlamadım ise boğaz köprüsünün geçiş ücreti tek taraflı geçişte alınıyor diyebiliyorum fiyatlandırma 1x diyelim ama Osmangazi köprüsü neden 10x ücret alınıyor. Uzunluk olarak bir birine yakın sayılırlar.

Geçiş garantisi vererek bazı yandaş firmaları zengin ederken hazinenin kasasını yağmaladılar. 2023 verilerine göre, Osmangazi Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü için ödenen para ile 8 köprü yapılabiliyormuş. Ve Osmangazi Köprüsünün geçiş ücreti 2035 yılına kadar devam edecek. Düşünün daha kaç tane köprü parası ödeyip, bir yandaşı zengin edeceğiz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün bu Mayıs ayında bitti geçiş garantisi.

Kaynak: https://www.ekonomim.com/gundem/tarhan-yapilmis-2-kopru-icin-simdiye-kadar-8-kopru-parasi-odendi-haberi-707696
Yazık cidden çok yazık bildiğin vatan hainliği benim gözümde. Dediğiniz gibi 2035 kadar ödenecek ama artan enflasyonuda işin içine katarsanız muazzam bir tutar yapıyor madem devlet bu paraları ödeyebiliyor o zaman neden neden kendisi yapmıyor öyle saçma rezil bir durum ki. Bu işte parmağı olan bir çok kişi yargılanmalı ve haksız ödenen paralar tazmin edilmeli.
verbakalim
Hero Member

View Profile
June 13, 2024, 05:59:29 PM

Mevcut yönetim gidip yerine hangi düşünceden olursa olsun farklı bir yönetim gelince bu kanayan yaralara bir merhem bulmak zorundalar. Sen dolar ile anlaşma yap doları çıkar. Borcun katmerlensin. Ne mantık bu. Kar etmeyen yandaşları sanırım dövüyorlar. Yok eğer dövmüyorlar ise bu paraları başka bir yerde kazanma şansları yok zaten. Kimverecek böyle yağlı ballı anlaşmaları.

█████▀████▄▄▄▄████████
███▀███▄███████████████
██▀█████████████████████

BitList 
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
.
REAL-TIME DATA TRACKING
CURATED BY THE COMMUNITY

.
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█

List #kycfree Websites   
ZekiBeyy
Hero Member

View Profile
June 13, 2024, 07:15:39 PM

Önümüz bayram devletin köprü ve otoyolları ücretsiz olacak ama malum köprü ve yollar para basmaya devam edecek doyuramıyoruz ki nasıl bir aç gözlülükse bu anlayamadım. kalan 11 senede yedi sülalesine yetecek kadar servet yaparlar sanırım nasıl olsa her 3-5 ayda bir köprü ve otoyollara zam geliyor sanki çok ucuzmuş gibi.
verbakalim
Hero Member

View Profile
June 14, 2024, 08:06:41 PM

Bu gün kullandığım hgs için bankadan bir uyarı geldi. Ptt tarafından yapılan düzenleme ile hgs alt limitleri yükseltilmiştir buna bağlı olarak sizin tanımladığınız minimum yükleme değerleri değişmiştir diye. Daha sonra hgs yükleme yapıldığına dair bir mesaj dah. Açtım banka uygulamasını biri bizim hsg ile bir hatmı yedi diye inceledim. Sistem minimum yğklemeyi 280 tl ye çıkartmış. Adamlar artık sorgusuz öpüyor. Hani bunları biz kendi istediğimiz zaman yükseltiyorduk. Milyonlarda araç için aynı şeyi yaptılar. Herkesin hesabundan bu gün 280 tl çekilmiş olmalı.

█████▀████▄▄▄▄████████
███▀███▄███████████████
██▀█████████████████████

BitList 
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
.
REAL-TIME DATA TRACKING
CURATED BY THE COMMUNITY

.
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█

List #kycfree Websites   
Silence Scream
Hero Member

Activity: 980
Merit: 944

View Profile
June 15, 2024, 03:50:19 AM

Dün berbere gittim. Geçen sene 60 liraya traş eden berber, 200 lira olmuş. 1 ay önce de 150 liraydı. Bayram yaklaşıyor ya ona yordum ben. Millet bayram traşı olacak diye fırsat bu fırsat bir de ben kitleyim dediler herhalde. Emek işine vermek zoruma gitmiyor da domates biber patlıcan 5 liraya da buluyorsun manava gidiyorsun 20 lira. Aradaki 15 lira fırsatçılıktan başka bir şey değil. O yüzden bu zamlar fırsatçılık zamları, fırsatçılık zamanları. Bunların ciddi bir ceza yemesi gerekiyor. Yoksa akıllanacak gibi değiller.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
emrecemsan
Sr. Member

Activity: 1708
Merit: 358

View Profile
June 15, 2024, 03:13:07 PM

Osmangazi 400 TL, Çanakkale Köprüsü 420 TL, Avrasya Tüneli 112 TL... Korkunç ücretlerden bahsetmeye başladık.  Sad  Osmangazi'yi geçen senenin sonlarında falan kullandığımda yanlış hatırlamıyorsam yarı fiyatı falandı. Çanakkale Köprüsü'nde ilk etapta euro üzerinden ücret alınıyordu hala öyle mi? Öyle olmasa bile bu ücret nedir yahu?

Avrasya Tüneli için de herhalde geçmesinler diye uğraşıyorlar. Orayı zaten en çok şirket araçları kullanıyordur. Öteki türlü düzenli olarak araçla işe giden herkesin gidiş-geliş her gün 224 TL vermesi çok zor. Geçiş garantisi saçmalığı yüzünden de ülke zaten kim bilir ne kadar zarara giriyor. Yap-işlet-devret sistemi safi zarar.

███████████████████████████████▀▀▀▀
███████████████████████████████
█████████▀▀▀▀▀█▀█▀▀▀▀▀█████████
███▄▀▀▀   ▄▄▄▄   ▄▄▄▄   ▀▀▀▄███
███████▀▀▀████▌ ▐████▀▀▀███████
█████▀███▀█▀██▌ ▐██▀█▀███▀█████
███████▀▄▀▄███▌ ▐███▄▀▄▀███████
█████▄██▄██▄██   ██▄██▄██▄█████
███████▄▄▄████   ████▄▄▄███████
██████████▀▀▀▀   ▀▀▀▀██████████
██████████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████
███████████████████████████████
███████████████████████████████▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
TRUST DICE
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
█▀▀▀

█▄▄▄
#1 RATED CRYPTO
CASINO IN THE WORLD
██ ██ ██ ██ █Trustpilot
▀▀▀█

▄▄▄█
▄█████████████████████████████
██████████████████▀▀█████▀▀████
█████████████████▀█████████▀███