Bitcoin Forum
June 15, 2024, 07:16:30 AM *
News: Voting for pizza day contest
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 🍕 Ziua Bitcoin Pizza pe BitcoinTalk  (Read 27 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
GazetaBitcoin (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1736
Merit: 6801


Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker


View Profile
May 20, 2024, 10:37:02 AM
Last edit: June 05, 2024, 05:45:07 PM by GazetaBitcoin
Merited by LoyceV (2), klarki (2), paid2 (1)
 #1

Autor: icopress
Topic original: 🍕 Bitcoin Pizza Day on Bitcointalk




Quote from: Votare pentru ce mai bună pizza [În curând]2022 [Rezultate]Petrecere BitcoinTalk [Discord] Premiu $250 new [Tombolă] 🎁


În fiecare an, pe 22 mai, comunitatea Bitcoin celebrează Ziua Bitcoin Pizza. Este ziua în care un tilizator al forumului cunoscut sub pseudonimul Laszlo a plătit 10.000 BTC pentru două pizza de la Papa John (în realitate, conform lui Laszlo însuși, a cheltuit cam 50.000 BTC pentru cele două pizza). Ca urmare, acest concurs reprezintă o bună oportunitate de a-ți testa calitățile culinare și de a deveni parte a tradiției vechi când bitcoinerii fac o bucurie lor și celor pe care-i iubesc, cu o pizza delicioasă 🍕

       Care sunt premiile

Sponsorii de anul acesta sunt BC.Game, BitcoinGirl și theymos (dacă cineva dorește să fie pe această listă îl rog să mă anunțe). De reținut, Ziua Pizza BitcoinTalk 2024 nu este un eveniment oficial și se desfășoară sub auspiciile comunității. Vor fi 5 câștigători care vor împărții premii totale în valoare de 2.500$ în bitcoin.




🥈 Locurile 2/3
🥇 Locul 1
🥉 Locurile 4/5



Premiu în valoare de 500$
Pemiu în valoare de 1000$
Prize of 250$



                                                                                                                                                                     
      Cum funcționează?

De la momentul publicării topicului și până pe 1 iunie veți avea oportunitatea de a posta poze cu pizza pe care o veți face (citiți regulile de mai jos). După această dată va fi creat un topic pentru votare în cadrul căruia, în urma unui efort colectiv, vom determina 5 câștigători (sistemul de vot va fi identic cu cel utilizat în cadrul BCA).

  • Postați cel puțin 2 poze: [1] Poza cu pizza + numele de utilizator și data [2] Poză cu pizza în timpul preparării Notă
  • Pizza trebuie să aibă tematică Bitcoin (Stilul BitcoinTalk este permis).
  • Pizza trebuie preparată personal de participanți / Este permisă doar o pizza per utilizator Notă.
  • Îmi rezerv dreptul de a decide, după bunul plac, dacă ceea ce ați preparat este pizza sau nu.

Permiteți-mi să vă dau un sfat… în timp ce am preparat pizza Bitcoin timp de trei ani, am ajuns la concluzia că este mai bine ca simbolurile Bitcoin să fie adăugate după ce pizza a stat la cuptor 7-10 minute. Dacă adăugați de la început simbolurile BTC, ele vor începe să se coacă foarte tare înainte ca pizza să fie gata.

Discuțiile sunt permise!



Traducere realizată la inițiativa:


█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!