Bitcoin Forum
July 09, 2024, 11:57:23 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Ehliyetleri yenileyin  (Read 218 times)
Mustang Shelby (OP)
Hero Member

Activity: 714
Merit: 551

View Profile
May 28, 2024, 08:50:23 PM
Merited by ILuckyGuyI (1), karabiber (1)

Arkadaşlar mevcut durumda eski tip ehliyetleri olan arkadaşlar 31 Aralık 2024’den önce ehliyetleri yenilemeleri gerekiyor. 7 milyon insanın ehliyetleri eski tipmiş. Forumda da aramızda eski tip olan vardır. Şimdi nasıl yenileyeceğinizi ve neler gerektiğini söyleyeceğim :

1- Öncelikle sağlık ocağına gidip ehliyet yenilemek için sürücü olur belgesi almanız lazım. Bunun için de doktor e-devletten sağlık bildirim formu doldurmanızı istiyor. Oradaki bilgileri doldurduktan sonra en altta kaydet gibi bir seçenek olacak ona basın. Onlar sistemde görüyor. Kan grubunu da oraya yazmalarını isteyin yazmazlarsa yoksa kan kartı gerekiyor.

2- Daha sonra nvi.gov.tr’den randevu alacaksınız. Randevu aldıktan sonra da veya önce de fark etmez, 15 lira ziraat, halk veya Vakıfbank’tan internet bankacılığından yenileme harç ücreti ödemeniz gerekiyor.

3- 1 adet son 6 ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf,

4- Nüfus cüzdanınız.

5- Eski ehliyetiniz ile randevuya gidip ehliyet yenileyebilirsiniz.

█████████████████████████
████████▀▀████▀▀█▀▀██████
█████▀████▄▄▄▄████████
███▀███▄███████████████
██▀█████████████████████
██▄███████████████▀▀▄▄███
███▄███▀████████▀███▄████
█████▄████▀▀▀▀████▄██████
████████▄▄████▄▄█████████

BitList 
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
REAL-TIME DATA TRACKING
CURATED BY THE COMMUNITY

.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█

List #kycfree Websites   
ZekiBeyy
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 897

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
May 28, 2024, 09:10:21 PM

Aslında bu karar geçen sene uygulanacaktı ama ne olduysa 1 sene ertelenmiş oldu, pandeminin hemen ardından yoğunluktan yetişmez mi dediler bilemiyorum yoksa 31 Aralık 2023 eski ehliyet kullanılmayacaktı. Kendi adıma çok daha önce değiştirmiştim hatta ehliyeti kimliğime de yüklettim. Dikkat etmeniz geren bir husus daha var mesela B sınıf ehliyetiniz varsa ehliyetin geçerlilik süresi otomobil için 10 yıl iken bazı araçlar için 5 yıl olarak belirlenmiş yani yeni ehliyetinizle 6. yılınızda süre kısıtlaması bulunan araçlardan kullanırken ceza yiyebilirsiniz.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1310
Merit: 593

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
May 29, 2024, 06:21:08 AM

HAzır nüfus müdürlüğüne gitmişken ehliyet bilgilerinizin kimlik kartınıza aktarılması için de talepte bulunun. Böylece ehliyeti (kartı) taşımak zorunda kalmazsınız. Polis çevirdiğinde sadece çipli kimlik kartınızı göstermeniz yeterli olur.
totti67
Sr. Member

Activity: 896
Merit: 308

View Profile
May 29, 2024, 06:35:17 AM

Babası emekli makinist, kardeşleri uluslararası tır şoförü olan biri olarak ehliyetim yok, hatta 43 yaşındayım, araba kullanma ile ilgili yeteneğim olduğunu düşünmemekle birlikte, hiç hevesim bile olmadı neredeyse. Yapım gereği anlık sinirlenebilen, bir anda parlamaya müsait biri olduğumdan, trafikte olmamam zaten bence en doğrusu. Herkes araba kullanacak diye birşey de yok zaten bana kalırsa.
Konunun özüne dönecek olursak, ben de hatırlıyorum, @zekibey hocamın dediği gibi daha önce de gündeme gelmişti sanırım bu olay ama sonrasında ne oldu da bir sene ertelendi bilemiyorum.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
eightdots
Hero Member

Activity: 826
Merit: 715

View Profile
May 29, 2024, 07:02:26 AM

Aslında bu karar geçen sene uygulanacaktı ama ne olduysa 1 sene ertelenmiş oldu, pandeminin hemen ardından yoğunluktan yetişmez mi dediler bilemiyorum yoksa 31 Aralık 2023 eski ehliyet kullanılmayacaktı. Kendi adıma çok daha önce değiştirmiştim hatta ehliyeti kimliğime de yüklettim. Dikkat etmeniz geren bir husus daha var mesela B sınıf ehliyetiniz varsa ehliyetin geçerlilik süresi otomobil için 10 yıl iken bazı araçlar için 5 yıl olarak belirlenmiş yani yeni ehliyetinizle 6. yılınızda süre kısıtlaması bulunan araçlardan kullanırken ceza yiyebilirsiniz.

Bu kimlik yenileme işlemleri hep ertelendi ama hala yaptırmayanlar var. 1 sene gibi uzun bir süre veriliyor ama nedense yenilemeyenler var inatla. Büyük şehirlerdeki nüfus müdürlükleri yoğundur diyeceğim ama zaman da çok uzun ve fırsat bulunmalı. İlla ceza zamanı geldiğinde kısıtlı zamanda yaptırmak için uğraşacaklar.

Ehliyeti kimliğe yükletme olayını bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu.

██
█████▀▀███████▀▀███████
█████▀░░▄███████▄░░▀█████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▀░░▀▀▀████████████░░▀██
██░░█▄████▀▀███▀█████░░██
██░░███▄▄███████▀▀███░░██
██░░█████████████████░░██
██▄░░████▄▄██████▄▄█░░▄██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
█████▄░░▀███▌░░▐▀░░▄█████
███████▄▄███████▄▄███████
.
.ROOBET 2.0..██████.IIIIIFASTER & SLEEKER.██████.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
ZekiBeyy
Hero Member

View Profile
May 29, 2024, 07:26:46 AM

HAzır nüfus müdürlüğüne gitmişken ehliyet bilgilerinizin kimlik kartınıza aktarılması için de talepte bulunun. Böylece ehliyeti (kartı) taşımak zorunda kalmazsınız. Polis çevirdiğinde sadece çipli kimlik kartınızı göstermeniz yeterli olur.
Ben bu durumu geçen sene halletmiştim ve ehliyetimi araca bıraktım üstümde taşımıyorum çünkü bazen dışarıya yada yakın bir yerlere gittiğim zaman cüzdanım evde kalabiliyor en azından arabada ehliyet olduğu için böyle bir çözüm buldum Smiley

Aile hekiminden sağlık raporu alamazsanız özel bir kuruluştan almanız kolaylık sağlar. Aile hekimi bazı ilaçları kullananlara sağlık raporu vermek istemiyor.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
▬▬▬▬▬
mandown
Legendary
*

Activity: 1974
Merit: 1321

View Profile
May 29, 2024, 08:23:00 AM

Babası emekli makinist, kardeşleri uluslararası tır şoförü olan biri olarak ehliyetim yok, hatta 43 yaşındayım, araba kullanma ile ilgili yeteneğim olduğunu düşünmemekle birlikte, hiç hevesim bile olmadı neredeyse. Yapım gereği anlık sinirlenebilen, bir anda parlamaya müsait biri olduğumdan, trafikte olmamam zaten bence en doğrusu. Herkes araba kullanacak diye birşey de yok zaten bana kalırsa.
Konunun özüne dönecek olursak, ben de hatırlıyorum, @zekibey hocamın dediği gibi daha önce de gündeme gelmişti sanırım bu olay ama sonrasında ne oldu da bir sene ertelendi bilemiyorum.

evlenene kadar benimde pek ihtiyacım olmuyordu hele araba konusunu pek seven biri değilim bırak arabayı olduğu gibi durur elime bez alıp silmem bile o kadar sevmem ama çoluk çocuk olunca kapıda araba şart oluyor yeri geliyor olmadık saatlerde hastaneye gitmen gerekebiliyor. O yüzden araba şart abi şart.

Ehliyet ve kimliği değiştireli yıllar var insanlardaki bu rahatlığıda anlamıyorum bugün yarın birşey olsa uğraşacaklar ne gerek var abi ben benim çocukların kimliğini bile resimli yaptırdım ne olur ne olmaz diye bugün yarın biryere gidecek olsam gereksiz uğraşacağım.

█████▀████▄▄▄▄████████
███▀███▄███████████████
██▀█████████████████████

BitList 
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
REAL-TIME DATA TRACKING
CURATED BY THE COMMUNITY

.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█

List #kycfree Websites   
verbakalim
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 645

View Profile
May 29, 2024, 08:46:42 AM

onurgozupek hocam uzun yolda çevirmelerde ben genellikle yeni kimlik kartımı veriyorum şimdiye kadar ehliyetimi hiç vermedim. Kimlik bilgilerimden zaten ehliyet bilgilerime ulaşıyorlar. Bizim yapmamız gereken ehliyet yeterlilik için sağlık ve diğer işlemleri yapmamız yeterli. Diğer resim ve buna benzeyen işler aslında gereksiz bir durumda değil mi. 

█████▀████▄▄▄▄████████
███▀███▄███████████████
██▀█████████████████████

BitList 
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
.
REAL-TIME DATA TRACKING
CURATED BY THE COMMUNITY

.
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█

List #kycfree Websites   
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1331

View Profile
May 29, 2024, 11:17:52 AM

Yeni tip ehliyet denilen şu iskambil kağıdı inceliğinde yıllar önceki beyaz ehliyetlerin yerine çıkan değil mi? İnce plastik olana birkaç yıl önce çevirmiştim ama eğer ondan da yenisi varsa işlem yapmak gerekecek.
Zaten aslında yurtiçinde hiç taşımaya gerek olmaması lazım, sonuçta sistemden görüyorlar ama kart basılacak ki hem vatandaştan para alınacak, hem de o işlerin ihale geliri(!) olacak.
verbakalim
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 645

View Profile
May 29, 2024, 11:45:00 AM

Yeni tip ehliyet denilen şu iskambil kağıdı inceliğinde yıllar önceki beyaz ehliyetlerin yerine çıkan değil mi? İnce plastik olana birkaç yıl önce çevirmiştim ama eğer ondan da yenisi varsa işlem yapmak gerekecek.
Zaten aslında yurtiçinde hiç taşımaya gerek olmaması lazım, sonuçta sistemden görüyorlar ama kart basılacak ki hem vatandaştan para alınacak, hem de o işlerin ihale geliri(!) olacak.

Yok hocam benimde bildiğin yeni ehliyetler halen tek tip. Daha yenisi çıkmadı. Kimlik kartlarının arkasında bulunan barkodu okutunca bizle ilgili her birşey e devlet kayıtlarını adamlar görüyorlar. Yada tam olarak neleri gördüklerini bilmiyoruz diyeyim. Sadece bir kazaya karışınca o zaman ehliyetin resmini istiyor karşı taraf. Yoksa devlet katında pek geçerli değil. Herşeyi içeren bir kimlik kartımız var zaten.

█████▀████▄▄▄▄████████
███▀███▄███████████████
██▀█████████████████████

BitList 
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
.
REAL-TIME DATA TRACKING
CURATED BY THE COMMUNITY

.
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█

List #kycfree Websites   
karabiber
Hero Member

Activity: 1414
Merit: 685

View Profile
May 29, 2024, 06:05:15 PM

Bu kimlik yenileme işlemleri hep ertelendi ama hala yaptırmayanlar var. 1 sene gibi uzun bir süre veriliyor ama nedense yenilemeyenler var inatla. Büyük şehirlerdeki nüfus müdürlükleri yoğundur diyeceğim ama zaman da çok uzun ve fırsat bulunmalı. İlla ceza zamanı geldiğinde kısıtlı zamanda yaptırmak için uğraşacaklar.

Her sene mutlaka bu haberi görüyorum. Bu sefer de uzatılırsa şaşırmam cidden. İnsanlar tamamen tembellikten kaynaklı yeni ehliyetlere başvurmuyorlar yoksa büyükşehirlerdeki nüfus yoğunlukları fazla olsa bile nüfus müdürlükleri randevu usulü çalıştıkları için mutlaka uygun bir saat aralığı bulunuyor. Zaten bu işlem için kurumda harcayacağınız hepi topu 10 dakikayı geçmez. Beyefendiler ve hanımefendiler ayaklarına servis istiyorlar sanırım. Her yıl bu süreyi uzatacaklarına kallavi bir ceza getirseler ve işi bitirseler her sene bu haberleri görmek zorunda kalmasak.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1528

View Profile
May 29, 2024, 06:35:44 PM

Çünkü niye yaptıralım ki? Gıcır gıcır ilk günkü kondüsyonda ehliyetimiz varken niye vaktimizi harcayıp ehliyet yeniletelim? Neden tekrardan biyometrik fotoğraf çektirip ona bir dünya para ödeyelim? Milletin işi gücü var bir de bu angarya şeylerle mi uğraşacak? Sürekli bir şeyleri değiştiriyorlar ama hiçbir işe yaramıyor. Ceza falan da veremezler milyonlarca insan var 20-30 yıllık ehliyeti olan. Sen önce onları değiştirmek için bir şey yap sonra sıra 5-10 yıllık eski ehliyetlere gelir. Bu olaydan hiçbir şey çıkmaz geçen sene olduğu gibi bu sene de uzatırlar kimse buna vaktini harcamaz.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
ZekiBeyy
Hero Member

View Profile
May 29, 2024, 07:22:40 PM

Çünkü niye yaptıralım ki? Gıcır gıcır ilk günkü kondüsyonda ehliyetimiz varken niye vaktimizi harcayıp ehliyet yeniletelim? Neden tekrardan biyometrik fotoğraf çektirip ona bir dünya para ödeyelim? Milletin işi gücü var bir de bu angarya şeylerle mi uğraşacak? Sürekli bir şeyleri değiştiriyorlar ama hiçbir işe yaramıyor. Ceza falan da veremezler milyonlarca insan var 20-30 yıllık ehliyeti olan. Sen önce onları değiştirmek için bir şey yap sonra sıra 5-10 yıllık eski ehliyetlere gelir. Bu olaydan hiçbir şey çıkmaz geçen sene olduğu gibi bu sene de uzatırlar kimse buna vaktini harcamaz.
Hocam amaç zaten eski kimlikleri yeniletmek devletin burada çok fazla bir kazancı zaten yok, bir an önce eski model kimlikler yenilenmeli çünkü eski tiplerde hile hurda yapmak oldukça kolay yani ehliyetinizi çok iyi şartlarda bile taşısanız bir şekilde yıpranıyor benim ehliyetim ön arka olarak ortadan ayrılıyordu mesela fotoğrafı değiştir kaplat mis gibi kullan bu şekilde yapan bir sürü kişi vardır. Bence süre uzatılmamalı ve denetimler sıklıkla yapılmalı yoksa sorun çözülmez.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
▬▬▬▬▬
xzone
Legendary
*

Activity: 2632
Merit: 1495

View Profile
May 29, 2024, 07:48:31 PM

Bunca zamandır bu süreyi uzatıyorlar. Bence bir kere daha uzatma kararı gelecektir. Geçen senenin sonunda nüfus müdürlüğüne gittiğim zaman ehliyet için değiştirme konusunu sordum. Orada çalışan kişiler bile “neden şimdi değiştiriyorsunuz ki nasıl olsa süre uzatıldı, boş yere şimdiden para ödemeye gerek yok bir sene sonra yaparsınız” demişlerdi. Bence bu sene de aynı senaryo gerçekleştirilecektir Smiley

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
bobita
Legendary
*

View Profile
May 29, 2024, 10:28:30 PM

Hocam amaç zaten eski kimlikleri yeniletmek devletin burada çok fazla bir kazancı zaten yok, bir an önce eski model kimlikler yenilenmeli çünkü eski tiplerde hile hurda yapmak oldukça kolay yani ehliyetinizi çok iyi şartlarda bile taşısanız bir şekilde yıpranıyor benim ehliyetim ön arka olarak ortadan ayrılıyordu mesela fotoğrafı değiştir kaplat mis gibi kullan bu şekilde yapan bir sürü kişi vardır. Bence süre uzatılmamalı ve denetimler sıklıkla yapılmalı yoksa sorun çözülmez.

Yok, esas amaç her vatandaşın biyometrik verisini depolamak, belki hatırlarsın şu açtığım konuda Aselsanın aldığı ihaleden bahsetmiştim ( https://bitcointalk.org/index.php?topic=5496524.0 ), işte o sistemin fonksiyonel olması için veri gerekiyordu ve yeni kimlik/ehliyet sayesinde o da elde edildi.
Daha öncesinde biyometrik veri bildiğim kadarıyla sadece pasaport çıkartanlardan alınıyordu, o da mecburi bir evrak değil.
Tabii şunu da belirtmek lazım, bu iş yavaş yavaş tüm dünyada standart hale gelmekte olduğu için "bizde böyle ama filanca ülkedekiler rahat" diye bir durum yok, veya yok demeye az kaldı.
emrecemsan
Sr. Member

Activity: 1680
Merit: 357

View Profile
May 30, 2024, 11:58:21 AM

Güzel bir hatırlatma olmuş hocam. Ülkemizde 7 milyonun üzerinde insan hala eski tip ehliyet kullanıyormuş. Yeni tipe geçme uyarılarını internet harici hangi kanallardan veriyorlar hiç bilmiyorum. Örneğin SMS olarak da geliyor mu acaba? Çünkü günümüzde hala interneti etkili kullanamayan çok fazla insan olduğu için haberi bile olmayan insanlar vardır. Son günlere atan da çok fazla insan oluyor. Ehliyet yenileme için son tarihler de son yıllarda hep erteleniyor. Yine nasıl olsa ertelenir diyip bekleyenler de vardır.

███████████████████████████████▀▀▀▀
███████████████████████████████
█████████▀▀▀▀▀█▀█▀▀▀▀▀█████████
███▄▀▀▀   ▄▄▄▄   ▄▄▄▄   ▀▀▀▄███
███████▀▀▀████▌ ▐████▀▀▀███████
█████▀███▀█▀██▌ ▐██▀█▀███▀█████
███████▀▄▀▄███▌ ▐███▄▀▄▀███████
█████▄██▄██▄██   ██▄██▄██▄█████
███████▄▄▄████   ████▄▄▄███████
██████████▀▀▀▀   ▀▀▀▀██████████
██████████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████
███████████████████████████████▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
TRUST DICE
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
█▀▀▀

█▄▄▄
#1 RATED CRYPTO
CASINO IN THE WORLD
██ ██ ██ ██ █Trustpilot
▀▀▀█

▄▄▄█
▄█████████████████████████████
██████████████████▀▀█████▀▀████
█████████████████▀█████████▀███
███████████████████████████▄███
█████████████████████████▄▄████
█████████████░░░███████████████
███████████░░░█████████████████
█████████░░████████████████████
█████░░░██████████████████████
███░░█████████████████████████
▀░░░█████████████████████████▀
█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
May 30, 2024, 02:05:44 PM

onurgozupek hocam uzun yolda çevirmelerde ben genellikle yeni kimlik kartımı veriyorum şimdiye kadar ehliyetimi hiç vermedim. Kimlik bilgilerimden zaten ehliyet bilgilerime ulaşıyorlar. Bizim yapmamız gereken ehliyet yeterlilik için sağlık ve diğer işlemleri yapmamız yeterli. Diğer resim ve buna benzeyen işler aslında gereksiz bir durumda değil mi. 

Eşiyle kavga eden, amirinden fırça yemiş bir polis memuruna denk gelirseniz, ehliyeti yanınızda bulundurmamaktan ceza yiyebilirsiniz Smiley Siz yine de ehliyeti yanınızda bulundurun.

Ben ehliyetimi genelde ruhsatla birlikte saklıyorum. Dolayısıyla ehliyeti yanımda taşıma derdi olmuyor. (Ruhsatı da sadece arabaya bindiğim zaman yanıma alıyorum)

Neredeyse 20 senedir B sınıfı ehliyetim var. Şimdiye kadar toplamda 3 kere kontrole girdim. Bunların ikisi son 2 senede bayram döneminde paralı otoyollardaydı. Ondan önce birkaç kere polis tarafından durduruldum ancak sadece 1 kere ehliyetimi sordular Smiley
bobita
Legendary
*

View Profile
May 30, 2024, 02:53:59 PM

Eşiyle kavga eden, amirinden fırça yemiş bir polis memuruna denk gelirseniz, ehliyeti yanınızda bulundurmamaktan ceza yiyebilirsiniz Smiley Siz yine de ehliyeti yanınızda bulundurun.

Ben ehliyetimi genelde ruhsatla birlikte saklıyorum. Dolayısıyla ehliyeti yanımda taşıma derdi olmuyor. (Ruhsatı da sadece arabaya bindiğim zaman yanıma alıyorum)

Neredeyse 20 senedir B sınıfı ehliyetim var. Şimdiye kadar toplamda 3 kere kontrole girdim. Bunların ikisi son 2 senede bayram döneminde paralı otoyollardaydı. Ondan önce birkaç kere polis tarafından durduruldum ancak sadece 1 kere ehliyetimi sordular Smiley

Haydi bakalım Onur hocam, bir yumurta/tavuk ikileminin daha fitilini ateşlemişsin, tebrikler. Evet, herkese soruyorum, şimdiye kadar aldığım cevaplar aşağı yukarı başa baş.

Ruhsat arabada bırakılır mı bırakılmaz mı? Kalsın bir şey olmaz diyenlerin de sağlam argümanları var, araçta bırakılmaz, yanına almak lazım diyenlerin de.
Buyurunuz...
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
May 30, 2024, 07:41:07 PM

Haydi bakalım Onur hocam, bir yumurta/tavuk ikileminin daha fitilini ateşlemişsin, tebrikler. Evet, herkese soruyorum, şimdiye kadar aldığım cevaplar aşağı yukarı başa baş.

Ruhsat arabada bırakılır mı bırakılmaz mı? Kalsın bir şey olmaz diyenlerin de sağlam argümanları var, araçta bırakılmaz, yanına almak lazım diyenlerin de.
Buyurunuz...

Kısa cevap: Bırakılmaz.

Aracınız çalınırsa, polis sizden ruhsat ve anahtarı ister. Ruhsatınız yoksa, sigortadan faydalanamazsınız. Çünkü ruhsat kimdeyse, aracı kullanma hakkı onundur.

Özellikle istanbul gibi metropollerde aracınızı valeye vermek zorunda kalıyorsanız tavsiyem ruhsata bir orrganınız gibi değer verin 😀

O yüzden ruhsatı arabada değil, çantanızda taşıyın. Arabanızı çok sık kullanmıyorsanız sadece arabaya bineceğiniz zaman yanınıza alın.
mandown
Legendary
*

Activity: 1974
Merit: 1321

View Profile
May 31, 2024, 08:32:55 AM

Yurt dışına çıkmak istiyorsanız eski kimlikleri artık komşu ülkeler bile kabul etmiyor o yüzden ehliyet vs ne varsa yenilemek gerekiyor.
Arkadaş ne zaman araca bineceğiniz belli olmuyor ki bunu sık sık yanınızdada taşıyamıyorsunuz ne olacak? küçük bir şehirdeyim aracımda durur pek ile gittiğimde olmaz. Ruhsat kayboldu diye tekrar çıkartılmıyormu? üzerinde sahibinin adı var sonuçta? aracı kullanma hakkı onundur demek ne kadar doğrudur?

█████▀████▄▄▄▄████████
███▀███▄███████████████
██▀█████████████████████

BitList 
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
.
REAL-TIME DATA TRACKING
CURATED BY THE COMMUNITY

.
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█

List #kycfree Websites   
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: