Bitcoin Forum
July 07, 2024, 09:21:34 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Merkez Bankası Çalışanlarına Ödül  (Read 189 times)
totti67 (OP)
Sr. Member

Activity: 896
Merit: 308

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
May 30, 2024, 08:08:34 AM

Geçen sene kur korumalı mevzusu ve diğer nedenlerle 818 milyar tl zarar eden Merkez Bankası ile ilgili enteresan iddialar dönüyor iki gündür. "Banka yönetiminin aldığı karar doğrultusunda, zarara karşın, başkan ve başkan yardımcıları haricinde kalan çeşitli kademelerdeki yöneticilerle çalışanlara 'performans tazminatı' olarak maaşların 2 katından fazla ödül dağıttı." şeklinde bir ifade var haber kaynağında, lan performans ödülü mantıken işler beklenenden de iyi giden organizasyonlar için geçerli değil midir, ben mi yanlış biliyorum acaba? Sayıştayın performans tazminatına yaklaşımı, bunun nasıl alınabileceği ile ilgili gereksinimleri açıkken, bu kararı kim aldı, kim onay verdi acilen kamuoyunun aydınlatılması lazım.

https://onedio.com/haber/merkez-bankasi-zarar-etse-de-personeline-performans-tazminati-dagitti-1225459
https://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/100-emekli-maasina-denk-sayistay-kriterini-bildirmisti-merkez-bankasi-ndan-calisanlarina-4-maasa-kadar-tazminat/483405/

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬

Hero -
ZekiBeyy
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 897

View Profile
May 30, 2024, 08:14:24 AM

Ülkede tasarruf tedbirleri çıkarılmışken böyle ekstra ödemeler neden yapılır bilemiyorum. Üstelik milyarlarca lira zarar etmişken bu ödüllendirme neden yapılır, bu tarz işlemleri hiç doğru bulmuyorum. Bu tarz haberler neticesinde kimse tasarruf edelim demeyecektir artık. Kimsenin aldığı parada gözüm yok hak ettilerse alsınlar bir şeyler başardılarsa alsınlar.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
▬▬▬▬▬
mandown
Legendary
*

Activity: 1974
Merit: 1321

View Profile
May 30, 2024, 08:15:50 AM

Hocam hala öğrenemediniz değil mi? eğer Türkiye Cumhuriyetini ekonomik anlamda zarara uğratacak bir durum varsa ödüllendirilir belediyeye zarar mı veriyor bir başkan al 2. maaş 3. maaş.  818 milyar lira zarara uğramış bir banka düşün tüm dünyaya rezil olmuşssun al sana ödül çünkü görevini tam yaptın zarara uğrattın zarara uğratanlar koltuklarında oturmaya devam ediyor burası türkiye. Kamu yararına birşey yaparsan cezalandırılırsın.

████████▀▀████▀▀█▀▀██████
█████▀████▄▄▄▄████████
███▀███▄███████████████
██▀█████████████████████
██▄███████████████▀▀▄▄███
███▄███▀████████▀███▄████
█████▄████▀▀▀▀████▄██████
████████▄▄████▄▄█████████

BitList 
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
REAL-TIME DATA TRACKING
CURATED BY THE COMMUNITY

.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█

List #kycfree Websites   
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1331

View Profile
May 30, 2024, 08:23:09 AM

Evet mandown sanırım anlamamışlar, hala zannediyorlar ki iyi çalışan kazanır, kötü çalışan bedelini öder. Bence ZekiBeyy ve totti67 arkadaşlarımız Finlandiya'da ikamet ediyorlar. Grin

Bu mevzu da bence çocuklarımızın eğitimine interaktif bir katkı olarak düşünülmüş basit bir aksiyon, büyütülecek bir şey yok.

- Evet çocuklar, şimdi bizim yaptığımızı hangi atasözüyle anlatabiliriz, kim cevap verecek?
- Örtmeniiim
- Söyle Kuddusi Berke
- Bal tutan parmağını yalar
- Aferiiin
totti67 (OP)
Sr. Member

View Profile
May 30, 2024, 10:27:37 AM

Evet mandown sanırım anlamamışlar, hala zannediyorlar ki iyi çalışan kazanır, kötü çalışan bedelini öder. Bence ZekiBeyy ve totti67 arkadaşlarımız Finlandiya'da ikamet ediyorlar. Grin

Bu mevzu da bence çocuklarımızın eğitimine interaktif bir katkı olarak düşünülmüş basit bir aksiyon, büyütülecek bir şey yok.

- Evet çocuklar, şimdi bizim yaptığımızı hangi atasözüyle anlatabiliriz, kim cevap verecek?
- Örtmeniiim
- Söyle Kuddusi Berke
- Aferiiin

Hocam Kuddusi Berke nedir allasen, nereden geldi böyle yaratıcı bir isim aklına, olaydan koptum ismi görür görmez  Grin

Finlandiya mevzusuna gelince, bizim oralar gibi olma şansımız yok ki be hocam, adamlar cücük kadar ülke, kozmopolit bir yapıları yok, komşuları ile problem yaşayacak bir coğrafyada da değiller, bak en kral Finliyi getir bizim ülkeye, 6 aya kendini bozmazsa ben de birşey bilmiyorum. O bozmasa biz zorla bozarız bir şekilde  Grin
Ülkede tasarruf tedbirleri çıkarılmışken böyle ekstra ödemeler neden yapılır bilemiyorum. Üstelik milyarlarca lira zarar etmişken bu ödüllendirme neden yapılır, bu tarz işlemleri hiç doğru bulmuyorum. Bu tarz haberler neticesinde kimse tasarruf edelim demeyecektir artık. Kimsenin aldığı parada gözüm yok hak ettilerse alsınlar bir şeyler başardılarsa alsınlar.
Hocam tedbiri bize alıyorlar, yani halka, gözü açılıp da doğru yoldan şaşmasınlar diye bizim muslukları kesip, evlerinin önünden nehir akanlara katkı yapıyorlar .

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
mandown
Legendary
*

View Profile
May 30, 2024, 10:34:45 AM

- Örtmeniiim
- Söyle Kuddusi Berke
- Aferiiin

Hocam Kuddusi Berke nedir allasen, nereden geldi böyle yaratıcı bir isim aklına, olaydan koptum ismi görür görmez  Grin

Finlandiya mevzusuna gelince, bizim oralar gibi olma şansımız yok ki be hocam, adamlar cücük kadar ülke, kozmopolit bir yapıları yok, komşuları ile problem yaşayacak bir coğrafyada da değiller, bak en kral Finliyi getir bizim ülkeye, 6 aya kendini bozmazsa ben de birşey bilmiyorum. O bozmasa biz zorla bozarız bir şekilde  Grin
Hocam tedbiri bize alıyorlar, yani halka, gözü açılıp da doğru yoldan şaşmasınlar diye bizim muslukları kesip, evlerinin önünden nehir akanlara katkı yapıyorlar .

tedbir diye birşey yok hocam servisleri kaldırınca çalışanlar işe uçarak gitmiyor bir çoğu ya kendi aracını kullanacak yada dolmuş vs ile daha fazla harcamaya sebep olacak asıl servisler tasarruf sağlıyordu bu salaklar olayı yanlış anladı herbirimi kendileri gibi sanıyorlardı millet lüks yaşamdan ölüyor sanıyorlar gerçeklerden tamamen kopmuş durumdalar lale devrinin sonlarını yaşıyoruz saraydakiler ve dışarıdakiler diye bir kavram var artık hayatımızda.

█████▀████▄▄▄▄████████
███▀███▄███████████████
██▀█████████████████████

BitList 
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
REAL-TIME DATA TRACKING
CURATED BY THE COMMUNITY

.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█

List #kycfree Websites   
totti67 (OP)
Sr. Member

View Profile
May 30, 2024, 01:17:51 PM

- Örtmeniiim
- Söyle Kuddusi Berke
- Aferiiin

tedbir diye birşey yok hocam servisleri kaldırınca çalışanlar işe uçarak gitmiyor bir çoğu ya kendi aracını kullanacak yada dolmuş vs ile daha fazla harcamaya sebep olacak asıl servisler tasarruf sağlıyordu bu salaklar olayı yanlış anladı herbirimi kendileri gibi sanıyorlardı millet lüks yaşamdan ölüyor sanıyorlar gerçeklerden tamamen kopmuş durumdalar lale devrinin sonlarını yaşıyoruz saraydakiler ve dışarıdakiler diye bir kavram var artık hayatımızda.

Valla hocam tüm tasarruf tedbirleri tastamam hayata geçse elde edilebilecek tutar 100 milyar falan gibi bir rakamdı galiba, kapanması gereken açık ise neredeyse 2-3 trilyon civarı, rakamlar yalan söylemez, bunlar havalı tüfek saçmasıyla gergedan öldürebilmenin peşindeler, ben zaten artık saldım, çevremde hala o kadar boş beleş sistem yanlısı insan var ki, eti üç ayda bir görüp bunları savunanlar olduğu sürece yukarıdakiler toschak geçer gibi uygulamalarla gündemi daha çoook meşgul ederler. 

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
bobita
Legendary
*

View Profile
May 30, 2024, 02:20:30 PM

- Örtmeniiim
- Söyle Kuddusi Berke
- Aferiiin

Grin Grin

Finlandiya ve benzeri yerler konusuna katılıyorum, coğrafya kader maalesef. Hatta şöyle geliştirelim, medeni memleketlerdeki medeniyetin dayanağı bence %40 kişisel, %60 toplumsal, sonuçta oraların insanları mükemmel falan değil ama bir halt yediklerinde bedel ödeyeceklerini biliyorlar, mevzu bu.
Daha bizden örnek vereyim, yaşadıkları ülkelerde ipe ipe trafik dahil tüm kurallara uyan Almancılar memlekete gelince bambaşka bir karaktere bürünüveriyorlar. Çünkü yazdığım gibi şunu biliyorlar; orada ağızlarına sıçarlar, burada kimse umursamaz.
W Jr.
Copper Member
Legendary
*

Activity: 1330
Merit: 1013

View Profile
May 30, 2024, 04:27:57 PM

Neden tezatlık olsun ki?Geçen sene nefes almadan para bastılar.

Bu görselde sadece 4 ayda basılan paranın 43 milyon bin TL cinsi olarak görülmesi çalıştıkları yoğun mesaiyi gösteriyor.Elbette kötü ekonomi onların suçu değil.Baştakiler ve yönetimin aldığı kararları ile bu durum yaşanırken orada bir çalışana para bas talimatı gelip, arkadaş görevi olandan fazla çalıştığı için fazla çalışma tazminatı alması bana abes gelmez.

En fazla mesai yapan devlet kurumlarından biriydiler sonuçta…

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
verbakalim
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 645

View Profile
May 30, 2024, 06:11:39 PM

Çalışıp üreten biz isek tüketen de bizolmalıyız. Sanırım böyle bir söz vardı. Eh mrkez bankası da birazcık buna uymuş. Epey çalışıp ürettiler. Karşılıksız ürettikleri malı birazda kendileri tüketsin tabi. Nasıl olsa matba sizde basın basın kullanın. Biraz daha basın biraz daha dağıtın. Oh halimem yandan yandan. Valla çok neşeli bir ülke burası birde burada yaşamak zorunda olmasak. Her tarafımız neşe kaynağı.

█████▀████▄▄▄▄████████
███▀███▄███████████████
██▀█████████████████████

BitList 
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
.
REAL-TIME DATA TRACKING
CURATED BY THE COMMUNITY

.
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█

List #kycfree Websites   
karabiber
Hero Member

Activity: 1414
Merit: 685

View Profile
May 31, 2024, 07:13:47 AM

Bu görselde sadece 4 ayda basılan paranın 43 milyon bin TL cinsi olarak görülmesi çalıştıkları yoğun mesaiyi gösteriyor.Elbette kötü ekonomi onların suçu değil.Baştakiler ve yönetimin aldığı kararları ile bu durum yaşanırken orada bir çalışana para bas talimatı gelip, arkadaş görevi olandan fazla çalıştığı için fazla çalışma tazminatı alması bana abes gelmez.

Bende katılıyorum. Sonuçta verilen görevi eksiksiz yerine getiren bir kurum vardı. Yap denildi ve onlar da yaptı. Bunun elbette karşılığı olacaktı. Yapılan görevin sonuçlarının bir önemi yok arkadaşlar eğer bir kurumda verilen görevi sorgulamadan yaparsanız zaten başarılı olmuş olursunuz. Merkez Bankası çalışanlarının para basma döneminde fazla mesailer yaparak piyasaya hızlı bir şekilde para sürdüğünü biliyoruz. Bunun sonucunda da performans zammını hak etmişler. Ne diyelim…

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
totti67 (OP)
Sr. Member

View Profile
May 31, 2024, 07:29:06 AM

Bu görselde sadece 4 ayda basılan paranın 43 milyon bin TL cinsi olarak görülmesi çalıştıkları yoğun mesaiyi gösteriyor. Elbette kötü ekonomi onların suçu değil.Baştakiler ve yönetimin aldığı kararları ile bu durum yaşanırken orada bir çalışana para bas talimatı gelip, arkadaş görevi olandan fazla çalıştığı için fazla çalışma tazminatı alması bana abes gelmez.

Hocam devlet memurunun fazla mesai yapması durumunda alacağı ücret bellidir, bu ücret de buradaki rakamların yanında bile geçmez, o derece devede kulak rakamlardır yani devlet memurunun fazla mesai ücreti, ha merkez bankasının ekstra kendi mevzuatı çerçevesinde yapılan bir ödeme ise bu onu bilemem. Sizin mantığa göre EYT lilerin emeklilik sürecinde sgk da çalışan memurlar epey yıpranmıştı, emeklilik işlemlerinin tam da seçim dönemine gelmesi nedeniyle ekstra bir yoğunluk vardı, canları çıktıydı sgk da görevli arkadaşların, onlara da benzer bir ödeme yapıldığını ben duymadım.
Bizim ülkede görevinin gereğini yapan adama ödül verildiği için, sokakta ortalama ahlak kurallarına uyup huzuru bozmayana, mesela yere tükürmeyen veya çöp atmayana, yani normalde zaten olması gerekeni  yapan insana aferin denildiği için biraz da bu günlere geldik, kötü sıradan oldu, o yüzden de normal baş tacı ediliyor memlekette.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
bobita
Legendary
*

View Profile
May 31, 2024, 10:15:01 AM

Çalışıp üreten biz isek tüketen de bizolmalıyız. Sanırım böyle bir söz vardı. Eh mrkez bankası da birazcık buna uymuş. Epey çalışıp ürettiler. Karşılıksız ürettikleri malı birazda kendileri tüketsin tabi. Nasıl olsa matba sizde basın basın kullanın. Biraz daha basın biraz daha dağıtın. Oh halimem yandan yandan. Valla çok neşeli bir ülke burası birde burada yaşamak zorunda olmasak. Her tarafımız neşe kaynağı.

Bu paylaşımımla konu sulanacak biraz ama sen şimdi böyle yazınca aklıma direkt Yiğit Özgür'ün bu karikatürü geldi, her okuyuşumda güldüklerimdendir kendisi.

totti67 (OP)
Sr. Member

View Profile
May 31, 2024, 12:36:11 PM

Bu paylaşımımla konu sulanacak biraz ama sen şimdi böyle yazınca aklıma direkt Yiğit Özgür'ün bu karikatürü geldi, her okuyuşumda güldüklerimdendir kendisi.

Laaaaaan, yahu son dönemde hiç bu kadar gülmemiştim, valla Allah ikinizi de güldürsün her anlamda ne diyeyim. Ben normalde muzip bir adamım ama benim bile aklıma gelmedi bu karikatürü burada görene kadar. Yiğit Özgür karikatürleri zaten efsanedir de bu tam cuk oturmuş mevzunun üzerine  Grin

Şaka bir yana bu ödül işini yapanların zeka seviyelerinin karikatürdeki ile aynı olması ihtimali de yok değil hani bence, lan biz işin mutfağındayız zaten, hiç mi bize faydası olmasın bu çeşmenin gürül gürül akarken demiş olabilirler.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
verbakalim
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 645

View Profile
May 31, 2024, 07:01:31 PM

Laaaaaan, yahu son dönemde hiç bu kadar gülmemiştim, valla Allah ikinizi de güldürsün her anlamda ne diyeyim. Ben normalde muzip bir adamım ama benim bile aklıma gelmedi bu karikatürü burada görene kadar. Yiğit Özgür karikatürleri zaten efsanedir de bu tam cuk oturmuş mevzunun üzerine  Grin

Şaka bir yana bu ödül işini yapanların zeka seviyelerinin karikatürdeki ile aynı olması ihtimali de yok değil hani bence, lan biz işin mutfağındayız zaten, hiç mi bize faydası olmasın bu çeşmenin gürül gürül akarken demiş olabilirler.

Bu metinleri yazarken bu karikatür aklıma geldi de ben bunu koymadım. Şimdi birileri alınır falan diye. Ama olsun alınmış alınmıştır seneyede kullanırlar artık. Grin
Merkez bankası üretiyor kendi tüketiyor vib-san ürünleri de halka kitleniyor. Olmazki böyle düzen. Daha önce de demiştim. Düzeni değil düzüleni değiştirmek lazım diye. Yani düzen yine hep aynı. Düzülen de boynu bükük kaderinde olana katlanıyor. Grin

█████▀████▄▄▄▄████████
███▀███▄███████████████
██▀█████████████████████

BitList 
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
.
REAL-TIME DATA TRACKING
CURATED BY THE COMMUNITY

.
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█

List #kycfree Websites   
mandown
Legendary
*

View Profile
May 31, 2024, 07:28:54 PM

lan sizde 818 milyar tl yok edin kimse size hesap soramasın koca ülke iflasa sürüklensin elini kolunu sallayıp gece kafanı yastığa rahat soksun vallaha billaha ben bile ödül veririm.
kafayı yedirecek büyüklükte bir para bu cumhuriyet tarihinin en büyük zararı bile olabilir.

█████▀████▄▄▄▄████████
███▀███▄███████████████
██▀█████████████████████

BitList 
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
.
REAL-TIME DATA TRACKING
CURATED BY THE COMMUNITY

.
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█

List #kycfree Websites   
bobita
Legendary
*

View Profile
May 31, 2024, 09:24:13 PM

lan sizde 818 milyar tl yok edin kimse size hesap soramasın koca ülke iflasa sürüklensin elini kolunu sallayıp gece kafanı yastığa rahat soksun vallaha billaha ben bile ödül veririm.
kafayı yedirecek büyüklükte bir para bu cumhuriyet tarihinin en büyük zararı bile olabilir.

Cumhuriyetin kuruluşundan bugüne dünya kadar hükümet geldi geçti, bazıları da ciddi yolsuzluklara, hırsızlıklara bulaştı ama 100 yıllık ülkenin bunlardan önceki yönetimlerinin yolsuzluklarının toplamı bunların çaldıklarının yarısı bile etmez. O kadar büyük bir soygun, İstiklal Mahkemelerini yeniden kurdurtacak kadar.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2184
Merit: 1079

View Profile
June 01, 2024, 07:57:15 AM

Cumhuriyetin kuruluşundan bugüne dünya kadar hükümet geldi geçti, bazıları da ciddi yolsuzluklara, hırsızlıklara bulaştı ama 100 yıllık ülkenin bunlardan önceki yönetimlerinin yolsuzluklarının toplamı bunların çaldıklarının yarısı bile etmez. O kadar büyük bir soygun, İstiklal Mahkemelerini yeniden kurdurtacak kadar.
İstiklal mahkemeleri en son görevini sanırım şeyh sait isyanında veya İzmir Suikasti girişiminde yapmıştı tekrar kurulacağını zannetmiyorum yüce divan suratıyla yargılama yapılır en fazla bu arada herkesin altında pislikler olduğu için kimsenin de o topa gireceğini düşünmüyorum artık Türkiye vergilerle idare ettirilen vatandaştan para kazanılan bu yüzden 3-4 çocuk teşvik ettirilen bir ülke haline gelmiştir ne yazık ki nüfusumuzun Çin kadar olmasını dilediklerine eminim ama o kadar yüksek olmadığı için nüfusumuz artan fiyatlar yüzünden vergileri de arttırdıkça arttırıyorlar burada da suriyeliler ise pozitif ayrımcılıktan faydalanıyor ne vergi ne sigorta 20 sene sonra meclisteler zaten

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
mandown
Legendary
*

View Profile
June 01, 2024, 08:06:52 AM

adamlar göt kılı olmaya yıllar önce razıydı eee bir yerden sonrada bu kıllığa suriyelilerin kılı olarak devam devam ederler ne olacak abi seçim zamanı veriyorsun 3 kuruş satın alamadığın oy yok şuan akp'ye oy verip ağlayanları da anlamıyorum kardeşim adam ne dediyse onayladınız zamanında başkanlık sistemine bile evet dediniz şimdi neden rahatsızsınız? 10 bin tl verdi emekliye bitti gitti onu isteyen sensisn zaten başkası değil ki.

█████▀████▄▄▄▄████████
███▀███▄███████████████
██▀█████████████████████

BitList 
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
.
REAL-TIME DATA TRACKING
CURATED BY THE COMMUNITY

.
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█

List #kycfree Websites   
bobita
Legendary
*

View Profile
June 01, 2024, 10:43:26 AM
Last edit: June 01, 2024, 10:59:00 AM by bobita

İstiklal mahkemeleri en son görevini sanırım şeyh sait isyanında veya İzmir Suikasti girişiminde yapmıştı tekrar kurulacağını zannetmiyorum yüce divan suratıyla yargılama yapılır en fazla bu arada herkesin altında pislikler olduğu için kimsenin de o topa gireceğini düşünmüyorum artık Türkiye vergilerle idare ettirilen vatandaştan para kazanılan bu yüzden 3-4 çocuk teşvik ettirilen bir ülke haline gelmiştir ne yazık ki nüfusumuzun Çin kadar olmasını dilediklerine eminim ama o kadar yüksek olmadığı için nüfusumuz artan fiyatlar yüzünden vergileri de arttırdıkça arttırıyorlar burada da suriyeliler ise pozitif ayrımcılıktan faydalanıyor ne vergi ne sigorta 20 sene sonra meclisteler zaten

O zaten işin boyutunu daha da güçlü vurgulamak için yazdığım bir şeydi RaltcoinsB.
İster İstiklal Mahkemesi olsun, ister DGM, ister diğer özel amaçlı ve özel yetkili mahkemeler, "yasa benim, kitapta yazan beni bağlamaz" diyen tüm mahkemelere, soruşturmalara, yargılamalara karşıyım. Bir insanın ya da grubun eline fazladan ve hukuksuz güç verirsen illa sınırları zorlar, haksızlık yapar, kendisine yontar.
Haydi İstiklal Mahkemeleri savaşın hemen sonrasında ve yeni kurulmuş bir devletin kendisini koruyabilmesi amacıyla kurulduğu için çok küçük fazladan bir tolerans tanınabilir ama varlığı oturmuş ve sivil yönetimli bir ülkede böyle şeylerin gerekip gerekmediği bile tartışılamaz.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: