Bitcoin Forum
July 27, 2024, 12:01:09 PM *
News: Help 1Dq create 15th anniversary forum artwork.
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Strona freebitco.in się sypie  (Read 53 times)
garlonicon (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 828
Merit: 2011


View Profile
June 01, 2024, 09:36:11 AM
 #1

Nie wiem, czy już o tym słyszeliście, ale mają problemy: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5498013.0

Ewidentnie widać, że coś jest nie w porządku. Polecam się stamtąd ewakuować, jeśli ktoś ma tam jakieś środki.

W sumie szkoda, bo od lat to było dość zaufane miejsce, ale w świetle ostatnich wydarzeń to pokazuje, że jeśli nie mamy kluczy prywatnych, to nie są nasze środki. Też zastanawia mnie w tym kontekście, ile czasu potrzeba, żeby zbudować odpowiednik czegoś takiego w zdecentralizowany sposób, gdzie klucze byłyby zawsze w rękach użytkowników i gdzie każdy robiłby transakcje (na przykład takie, jak w LN).

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2828
Merit: 1726


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 05, 2024, 08:32:06 PM
Merited by garlonicon (1)
 #2

widze ostatni update ze powoli ludziska dostaja swoje wypłaty i udaje im sie zmienic adresy i 2FA

miejmy nadzieje ze sprawa sie wyjasni, wyglada na to ze ktos ich zhakował

oczywiscie jest duzo niepewnosci wobec włascicieli i zarzuca im sie insider job ale jakos mi sie nie wydaje

jak by mieli walnąc exit scam zabrali by wszystko a nie nagrody z ostatniej rozgrywki tylko

pamietac trzeba ze tam jest o wiele wiecej mozliwosci zarabiania niz tylko bilety i klikanie, refs

Freebitco.in oferuje takze około 5% rocznie i wiele ludzi wpłacała hajc i własnie tu mysle ze jest najwiecej funduszy, wiec gdyby to był insider job wzieli by cała pule, takie moje gdybania

garlonicon (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 828
Merit: 2011


View Profile
June 07, 2024, 08:34:50 AM
 #3

Quote
widze ostatni update ze powoli ludziska dostaja swoje wypłaty i udaje im sie zmienic adresy i 2FA
Owszem, sam odzyskałem to, co tam miałem, więc faktycznie, nie jest najgorzej. Natomiast na pewno to nadszarpnęło moje zaufanie i po prostu jestem ostrożny.

Quote
oczywiscie jest duzo niepewnosci wobec włascicieli i zarzuca im sie insider job ale jakos mi sie nie wydaje
Nie sądzę, aby ktoś z właścicieli chciał celowo coś przywłaszczyć. Raczej myślę, że albo mają bugi w kodzie, albo ktoś ich zaatakował. Niemniej, za każdym takim razem się zastanawiam, czy zyski są warte ryzyka i obecnie dochodzę do wniosku, że te 4,08% nie jest tego warte.

Poza tym, kiedyś na przykład pamiętam, że był formularz kontaktowy, gdzie rzeczywiście dało się ich o coś zapytać i dość sprawnie odpowiadali. Obecnie tego nie ma. Tak samo kiedyś opcja wypłaty wyciągała wszystko, obecnie zostawia domyślnie jeden satoshi, chyba że użytkownik ręcznie to skoryguje. Już jedna giełda kiedyś padła, gdy liczyła źle BID/ASK o jeden satoshi, więc bym uważał na takie dziury.

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2828
Merit: 1726


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 07, 2024, 08:37:57 PM
Last edit: June 17, 2024, 01:57:40 PM by wwzsocki
Merited by garlonicon (1)
 #4

Quote
widze ostatni update ze powoli ludziska dostaja swoje wypłaty i udaje im sie zmienic adresy i 2FA
Owszem, sam odzyskałem to, co tam miałem, więc faktycznie, nie jest najgorzej. Natomiast na pewno to nadszarpnęło moje zaufanie i po prostu jestem ostrożny.

wypłaciłeś i wszystko ok, czy cos musiałeś zrobić ponad to? czy wszystko po staremu? miałeś 2fa?

troche poczytałem te watki o freebitco.in wychodzi na to ze to hack ale nie w kodzie i starają sie z sukcesami wprowadzić ludzi w błąd, żeby zaczęli zmieniać adresy z powodów bezpieczeństwa, wtedy właśnie następuje hack, adres zostaje zamieniony (cholera wie jak) i zaczyna sie problem, kasa znika.

w wątku ludzie piszą, ze to bardzo trudny skam, małe prawdopodobieństwo sukcesu ale ja jestem innego zdania, na bank masa ludzi dała sie oszukać co widać po komentarzach


garlonicon (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 828
Merit: 2011


View Profile
June 08, 2024, 01:17:11 PM
Merited by wwzsocki (1)
 #5

Quote
wypłaciłeś i wszystko ok, czy cos musiałeś zrobić ponad to?
Po prostu trzeba było zaczekać na maila. Problem był taki, że po godzinie link wygasał, a mail potrafił przyjść po dwóch dniach, więc był bezużyteczny. Ale jak któregoś dnia przyszedł po paru minutach, to po prostu potwierdziłem wypłatę i poszło.

Quote
miałeś 2fa?
Nie, ale teraz mam, w razie gdyby maile znowu nie dochodziły. Przy czym stan konta jest bliski zera, więc się tym nie przejmuję, niech sobie powoli rośnie i jak dobije do 30k satoshi, to najwyżej się to wypłaci i tyle. Na razie nie jestem skłonny tam wkładać większych kwot niż jakiś pył, który może sobie czekać na potwierdzenie miesiącami i który można zawsze cofnąć przez full-RBF w razie czego (albo po prostu przestać go rozgłaszać i wtedy w praktyce wróci na swoje miejsce po dwóch tygodniach).

Quote
to hack ale nie w kodzie i starają sie z sukcesami wprowadzić ludzi w błąd, żeby zaczęli zmieniać adresy z powodów bezpieczeństwa, wtedy właśnie następuje hack, adres zostaje zamieniony i zaczyna sie problem, kasa znika
Nie wiem, u mnie tam nigdy nie było takich kwot, żebym miał kiedykolwiek włączone automatyczne wypłaty, jeśli o to chodzi. Zawsze ręcznie tworzę nowy adres, zarówno do wpłat, jak i do wypłat.

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!