Bitcoin Forum
July 27, 2024, 12:26:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: In ce portofel > moneda sa trimit btc pentru fees mai mici?  (Read 37 times)
Laura2003 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 21
Merit: 0


View Profile
June 12, 2024, 03:19:53 PM
 #1

Am btc pe blockhain.com si as vrea sa fac tranzactii micute de 2-5$, am aprox valoarea a 20$ in btc, din ce m-am uitat pe blockchain as avea de platit vreo 3$ la fiecare tranzactie, deci cred ca cel mai bine ar fi sa transfer pe un portofel care sa ma lase sa transform in xrp sau alta moneda.
Ca sa pot sa fac exchange pe blockchain ar trebuii sa fac verificarea identitatii, si pentru vreo 50$ total cat am acolo nu cred ca merita sa expun buletinul si ce mai vor ei pe un site online.
deci ideal ar fi un portofel in care sa pot convertii din btc in alta moneda, ma intereseaza sa fie taxele cat mai mici ca altfel raman cu nimic avand o suma micuta.
PrivacyG
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 868
Merit: 1862


Crypto Swap Exchange


View Profile
June 14, 2024, 05:12:55 PM
 #2

Eşti sigur că îţi iese mai bine dacă te muţi pe un alt fel de portofel care să te lase să schimbi din Bitcoin în alte Criptomonede?

Dacă portofelul despre care spui este DEcentralizat, tranzacţiile de schimb între Bitcoin şi alte Criptomonede ar fi taxate ca şi cum ai transfera prin portofelul tău Blockchain.  Ajungi tot acolo, nu te salvează cu nimic.

Varianta care te poate salva este fie să utilizezi Lightning Network, fie să utilizezi un Exchange fără Know Your Customer unde să rişti să îţi ţii toată suma depusă în cont.  Aşa poţi schimba din Bitcoin în ce doreşti tu, fără a mai plăti nimic în afară de comisioanele percepute de Exchange.  Ar mai fi o singură altă variantă, anume să aştepţi ca taxele de transfer Bitcoin să scadă puţin ca să poţi transfera liniştit.  Când se va întâmpla asta sau dacă se va întâmpla curând, nu prea ştiu.

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
GazetaBitcoin
Legendary
*
pizza
Offline Offline

Activity: 1778
Merit: 7063


Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker


View Profile
July 18, 2024, 09:46:43 AM
 #3

Am btc pe blockhain.com si as vrea sa fac tranzactii micute de 2-5$, am aprox valoarea a 20$ in btc, din ce m-am uitat pe blockchain as avea de platit vreo 3$ la fiecare tranzactie, deci cred ca cel mai bine ar fi sa transfer pe un portofel care sa ma lase sa transform in xrp sau alta moneda.

Daca muti toata suma dintr-un portofel in altul, ce iei pe mere dai pe pere, cum a spus si IntimitateaG Smiley In plus, sunt 20$, nu vreo suma astronomica... Nu cred ca are rost sa-ti bati capul cu 90 lei.

Ca sa pot sa fac exchange pe blockchain ar trebuii sa fac verificarea identitatii, si pentru vreo 50$ total cat am acolo nu cred ca merita sa expun buletinul si ce mai vor ei pe un site online.
deci ideal ar fi un portofel in care sa pot convertii din btc in alta moneda, ma intereseaza sa fie taxele cat mai mici ca altfel raman cu nimic avand o suma micuta.

Pentru viitor, iti recomand sa utilizezi, mai degraba, un portofel care sa aiba codul cu sursa deschisa si la care sa detii cheile private. Portofelul Blockchain are multe bube si, pe viitor, s-ar putea sa ramai fara bani, neavand acces la cheile private. Incearca, mai degraba, un portofel recomandat de pe bitcoin.org.

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!