Bitcoin Forum
May 25, 2024, 07:23:08 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Exchange Piyasası Hakkında  (Read 868 times)
CarnageTR (OP)
Full Member

Activity: 150
Merit: 100

View Profile
March 30, 2014, 09:26:09 PM

Merhaba arkadaşlar. Borsa işine bitcoin ile başlamış biri olarak teknik anlamda oldukça eksiğim. Basit analizleri öğrenmeye yeni yeni başladım. Ancak piyasa hakkında aklıma takılan bir iki şey var. Alış ya da satış emri verdiğimizde, emirlerimiz derinlik tablolarına kaydediliyor. Ancak gözlemlediğim kadarıyla her alış emri satış tablosuna yazılmayabiliyor (en azından koinim de öyle.) Aynı şekilde her satış da alış tablosuna yazılmıyor. Ben mi yanlış gözlemledim yoksa bilmediğim bir detay mı var? Huh
Ufkabakan
Full Member

Activity: 182

View Profile
March 30, 2014, 09:45:28 PM

Merhaba arkadaşlar. Borsa işine bitcoin ile başlamış biri olarak teknik anlamda oldukça eksiğim. Basit analizleri öğrenmeye yeni yeni başladım. Ancak piyasa hakkında aklıma takılan bir iki şey var. Alış ya da satış emri verdiğimizde, emirlerimiz derinlik tablolarına kaydediliyor. Ancak gözlemlediğim kadarıyla her alış emri satış tablosuna yazılmayabiliyor (en azından koinim de öyle.) Aynı şekilde her satış da alış tablosuna yazılmıyor. Ben mi yanlış gözlemledim yoksa bilmediğim bir detay mı var? Huh

Koinimi bilemiyeceğim ama işin normalinde sizin satış emiriniz ile, başkasının alış emri eşleşene kadar fiyatlar tabloda yazılı durur.

Koinim de şu olabilir, belli seviyelerde otomatik alım yada satım yapan BOT vardır sistemde. Sizin girdiğiniz değerde BOT göre uygunsa tabloya yansımadan BOT tarafından işleniyordur.

CarnageTR (OP)
Full Member

Activity: 150

View Profile
March 30, 2014, 10:09:56 PM
Last edit: March 30, 2014, 10:28:18 PM by CarnageTR

Tabloda yazıyor zaten ancak bazı alış emirleri alış tablosunda bazı alış emirleri satış tablosunda gözüküyor. Bunun nedeni nedir?
Ufkabakan
Full Member

Activity: 182

View Profile
March 30, 2014, 11:07:54 PM

Tabloda yazıyor zaten ancak bazı alış emirleri alış tablosunda bazı alış emirleri satış tablosunda gözüküyor. Bunun nedeni nedir?

Bu sorunuzu anlayamadım.
syslog
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile WWW
March 31, 2014, 04:26:51 AM

Alış emirleri ile satış emirleri birbirinden izoledir.

Eğer ikisi içerik birbirine karışmış ise;
İlgili websitesi üzerinde yapılan bir güncellemeye denk gelmiş olabilir yada küçük (?) bir bug bulmuş olabilirsiniz.

Websitesi yöneticileri ile iletişime geçmeniz tavsiye edilir.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: