Bitcoin Forum
May 22, 2024, 01:14:48 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: GRİDSEEDDEN SONRA KNC TİTAN İÇİN ÖDEME TAMAM  (Read 2622 times)
vonuke (OP)
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

I'm on the moon

View Profile
April 01, 2014, 02:54:40 PM

EVET ARKADAŞLAR GRİDSEED SİPARİŞLERİMDEN SONRA KNC TİTANDA SİPARİŞİMİ TAMAMLADIM 12000$ MAL OLUCAK İNŞALLAH GETİRİSİ İİİ OLUR YA BATACAĞIM YADA TAM ÇIKACAĞIM.
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
April 01, 2014, 03:24:37 PM

Bu işe kendini çok kaptırma derim,değişken parametre çok.Riske ettiğin para hayatını etkilememeli hiçbir zaman.
emrcan
Full Member

Activity: 174

View Profile
April 02, 2014, 08:40:02 PM

Canını sıkmak gibi olmasın ama bu tür miner cihazlarına para vermek bana kumar geliyor. Sonuçta bu cihazların garantisi yok ve bozulma riskleri epey yüksek. Ayrıca rig kurup, satmak oldukça kolay. Ekran kartı, anakart, psu vs satmak kolay fakat bu minerlar artık %99 sizinle kalacak. Piyasada yavaş yavaş düşüşte. Riskli yatırım olmuş. Rig kursanız en kötü satarım diyebilirdiniz fakat minerlar da bu imkanınız yok.
labtek38
Full Member

Activity: 224

View Profile
April 02, 2014, 08:45:56 PM

Günlük kazıp satma değilde değer artışı bekleyerek biriktirme daha avantajlı olabilir.

vonuke (OP)
Full Member

I'm on the moon

View Profile
April 04, 2014, 06:27:32 AM

ben cihazı za ten yasal olarak alacağım buda maksimum 12000$ civarına geliyor vergiler içinde bana en geç teslim olarak ağustos ayı dendi ki o zaman bile bu cihazla diff oranlarını yüksek tuttugumda günlik 110$ getiri oluyor daha nasıl anlatabilirim buda aylık 6000TL yapıyor değilmi?
syslog
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile WWW
April 04, 2014, 08:04:38 AM

EVET ARKADAŞLAR GRİDSEED SİPARİŞLERİMDEN SONRA KNC TİTANDA SİPARİŞİMİ TAMAMLADIM 12000$ MAL OLUCAK İNŞALLAH GETİRİSİ İİİ OLUR YA BATACAĞIM YADA TAM ÇIKACAĞIM.
Yaptığın yatırım hoş, ancak yaklaşımın yanlış.
Günde en az 16 kez fiyat değişikliği yaşayan bir ürüne yatırım yapıyorsun.  Ya batar ya çıkar klişesi ile iş yaparsan  %90 batarsın.

emrcan
Full Member

Activity: 174

View Profile
April 04, 2014, 08:50:37 AM

İlk hesaplar hep güzeldir. Bizde 3.5 mh ortalama makinalar günde günde 0.07 btc kazanmayı hedefliyorduk fakat piyasa malum. Piyasa ne kadar düşerse düşsün biz çok zararda değiliz. 8 bin tl'lik sistem kurduysak bunu 5,6 bin tl'ye satabiliriz ama mineri odada süs olarak kullanabilirsin. Bozulma ihtimalini söylemiyorum bile.
labtek38
Full Member

View Profile
April 04, 2014, 11:08:01 AM

Bitcoin asicleri ilk alanlar iyi paralar kazandı. Şimdi scrypt asicleri ilk alanlarda kazanabilir mi acaba? Bitcoin yine pazarda belirli bir talebi olan bir üründür. Fakat altcoinlerde fiat dalgalanması çok fazladır. Buna bağlı olarak gpu miner gibi sürekli altcoinler arasında geçiş yaparak mı madencilik yapacaksınız? Artık coinler her blokda diff ayarlayacak şekilde  geliştiriliyor bunun için diffi çok düşük bir coini kazmaya başladığınız anda diff yükselecektir. Bununla birlikte çöp coinleri kazma büyük risk. Anında satıp btc ye dönüştürebileceğiniz coinleri kazmalısınız. Ben arkadaşın zarar edeceğini sanmıyorum en kötü cihaz parasını çıkartır. Fakat sonrasında çok fazla bir getirisi kalmayacaktır. 5-6 aylık bir işgücü harcayacak bunu da unutmamak gerekir. Günlük coin takip etmek çok sıkıcı bir iş. Ltc falan kazmak en iyisi ama getirisi düşük olur.

vonuke (OP)
Full Member

I'm on the moon

View Profile
April 04, 2014, 12:22:14 PM

o zaman ne yapabiliriz arkadaşlar var mı fikri olan ne yapalım gpuların elektrik masrafı çok gridseedlerde mhash kısıtlı gpu su anda bence pek aklılıca gelmiyor diyorsunuz satarız paraya döner vatandan aldıgımız 820 tllik kartı kaça satabiliriz ki aynı anda piyasaya 100lercesi düşecek şuanda bile pazaralanına bakın heryer ekran kartı oazaman en mantıklı 20tane gridseed alıp 8mhashle çorbamızamı bakmak olacak koca türkiyede okadar miner var kimsede ne gridseed nede miner var varsa 10 parmak adedini geçmiyor değilmi çözüm ne suna eminim ben bitcoin 3 hafta içinde sıçrıcak yüzde 20 yada 30 bir artış olacak ben aldım 10 tanemi yatırdım uykuya
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
April 04, 2014, 01:55:45 PM

vonuke bu kısım sizin için (Diğer arkadaşlar burayı atlayıp alt taraftan başlayabilirler.)

bBitcoin asic kelimeleri bir arada güzel duruyor/du yapılacak iş çok basitti btc kazılır karzarar hesabı öncesinde zaten yapılmıştır btc aya doğru harekettedir her şey güllük gülüstanlık iyisiyle  kötüsüyle  inişiyle  çıkışıyla çalıştığımız tablo şu

kısaorta vadede cihazların kendisini amorti etmesi uzun vadede bitcoinin önlenemez yükselişi düşünüldüğünde btc kendini fiyatladığı günden beri tamam asic uygundur yatırım yapılabilir diyebiliyorduk altcoin piyasası ise başka bir dünya herhangi bir altcoin için yukarıdakine benzer bir tablo yakalamak anca bitcoinin yükselişi sayesinde olabiir aksi taktirde usd bazında kendi gücüyle kendi inovasyonuyla böyle bir ivmeyi yakalayabilecek bir coin bugüne kadar olmadı en azından ben görmedim %80 scam coin  %15 ne yaptığını bilmeyen developer %4,99 oranında ise ne yaptığını bilen developerların piyasaya sürdüğü bir yığın coin var ,1de ltc ve müritlerinden oluşuyor piyasa bu yığın içinde doğru coini bulmak cihaza ödenen miktarın iki katı kadar işçilik maliyeti demek haydi bu işçiliği otomatize edeyim ben yapmayayım deseniz  multipool vs çözümleri bir başka dezavantaj zinciriyle geliyor bu seçimde de karlılık hayal bu işin sırrı asenkron olabilmekte işçilik gerektiren konu işte bu bitcoin büyük bir gemi bir şekilde akıntısına kapılıp gidilebilir ama altcoin olayı dantel işlemek gibizaman zaman bitcoine göre 10 kat profitable olabiliyor bitcoinin kendi ivmesini de katarsanız bu oran daha da büyüyor, öte taraftan olmayınca da olmuyor Altcoin için ASIC yatırımı için şöyle bir teorim var benim%80 kumar 20 işçilik zaman zaman işçilik karınızın %80'ine yakın kısmını yapmaya yetebiliyor bu dönemde ise geleceğe yatırım yapmak dışında yapılacak herhangi bir şey yok Eğer öncesinde bu işin içindeyseniz ve şu anda yaptığınız yatırımı karlı günler finanse ettiyse hiç bir problem yokama balıklama atlayıpgeçmiş 1,5aydan bugüne kadar ve bundan sonra kış başına kadar  ciddi bir yatırım yaptıysanız çok fazla şansınız olduğunu düşünmüyorum.

---

Meali:

Bitcoin ve ASIC kelimeleri bir arada güzel duruyor/du. Yapılacak iş çok basitti, BTC kazılır, kar/zarar hesabı öncesinde zaten yapılmıştır, BTC aya doğru harekettedir, her şey güllük gülüstanlık. İyisiyle, kötüsüyle, inişiyle, çıkışıyla çalıştığımız tablo şu:

Kısa/orta vadede cihazların kendisini amorti etmesi, uzun vadede bitcoinin önlenemez yükselişi düşünüldüğünde, BTC kendini fiyatladığı günden beri tamam ASIC uygundur, yatırım yapılabilir diyebiliyorduk.

Altcoin piyasası ise başka bir dünya. Herhangi bir altcoin için yukarıdakine benzer bir tablo yakalamak anca bitcoin'in yükselişi sayesinde olabiir. Aksi taktirde, USD bazında, kendi gücüyle, kendi inovasyonuyla böyle bir ivmeyi yakalayabilecek bir coin bugüne kadar olmadı. En azından ben görmedim.

%80 scam coin, %15 ne yaptığını bilmeyen developer, %4,99 oranında ise ne yaptığını bilen developerların piyasaya sürdüğü bir yığın coin var. %0,1 de LTC ve müritlerinden oluşuyor piyasa.

Bu yığın içinde doğru coini bulmak cihaza ödenen miktarın iki katı kadar işçilik maliyeti demek. Haydi bu işçiliği otomatize edeyim, ben yapmayayım deseniz, multipool vs çözümleri bir başka dezavantaj zinciriyle geliyor. Bu seçimde de karlılık hayal.

Bu işin sırrı asenkron olabilmekte. İşçilik gerektiren konu işte bu.

Bitcoin büyük bir gemi. Bir şekilde akıntısına kapılıp gidilebilir. Ama altcoin olayı dantel işlemek gibi. Zaman zaman bitcoin'e göre 10 kat profitable olabiliyor, bitcoinin kendi ivmesini de katarsanız bu oran daha da büyüyor, öte taraftan olmayınca da olmuyor.

Altcoin için ASIC yatırımı için şöyle bir teorim var benim:

%80 kumar, %20 işçilik.
Zaman zaman işçilik karınızın %80'ine yakın kısmını yapmaya yetebiliyor. Bu dönemde ise geleceğe yatırım yapmak dışında yapılacak herhangi bir şey yok.

Eğer öncesinde bu işin içindeyseniz ve şu anda yaptığınız yatırımı karlı günler finanse ettiyse hiç bir problem yok. Ama balıklama atlayıp, geçmiş 1,5 aydan bugüne kadar ve bundan sonra kış başına kadar, ciddi bir yatırım yaptıysanız/yapacaksanız çok fazla şansınız olduğunu düşünmüyorum.
vonuke (OP)
Full Member

I'm on the moon

View Profile
April 04, 2014, 04:12:53 PM

Bence bu isin sorunu risk o zaman ne yapmali 13 mhashlik bir rig gunde 70-80 tl kazandiriyor iş bununda 40 lira bazen daha fazla elektrige gidiyorsa ne yapmali ayda 600 lira icin 13 mhash calisir mi tabi bu is gridseedle yapilior olsa idi yakacagi elektrik gunluk 5 lirayi gecmezdi ozaman alternatif yollar bulalim herkes tecrubesini bilgisini ongorusunu paylassin ozaman bizim baska ulkelerde kaymagini yiyenlerden neyimiz eksik
syslog
Member
**

View Profile WWW
April 04, 2014, 06:14:30 PM

Bizim baska ulkelerde kaymagini yiyenlerden neyimiz eksik
Bilgin eksik, tecrüben yok, şansla iş yapmaya çalışıyorsun.

+Bonus TR'de yaşıyorsun.

vonuke (OP)
Full Member

I'm on the moon

View Profile
April 04, 2014, 08:20:29 PM

Bilgim neye gore eksik onu anlamadim bir fiil isleyen 8mhashlik iki rigim var ama artik yordular beni cunki artik cok rakip var ve cok guclu makinalar var oyuzden aki seuini kurtarmiyor acikcasi litecoin icin yeni minerlar ciktiginda resmi n bu coin olecek biz ne yapacagiz su an bile gridseedlerle 80 HMAS ile kazanlar var sonimuz ne olacak bilmiyorum
syslog
Member
**

View Profile WWW
April 04, 2014, 09:30:16 PM

Bilgim neye gore eksik onu anlamadim.
Kazı konusunda ahkam kesecek değilim o sebeple işin borsa kısmı üzerinden konuşacağım.

Borsada kazanç için kazıcıların en zayıf olduğu anı bulman gerekmekte. Madencilerin en zayıf oldukları an elektrik ve diğer faturalarını ödemeye başladıkları zaman aralığı. Bu dönemde nakit akışına ihtiyaç duymaktalar. Bu sebeple ne kazıyorlarsa kazsınlar faturalarını ödeme tarihi geldiğinde nakit akışı sağlamak için kazançlarını yada en azından bir kısmını pazara koyuyorlar. ( Birden fazla kişinin acil(?) nakit akışı ihtiyacı olduğu dönemde fiyat düşüşü hızlı olmakta )

Gözlemlediğim kadarı ile BTC üzerinden sana örnekleyeyim.  

Çin  : Ayın 6-9 arası
USA: Ayın  20
TR   : 15-20 si arası
(... listeyi uzatmıyorum )

elektrik faturalarını ödemekte.  Bu tarihler arası alım yapıp, bu tarihler sonrası ise satım yapmak kazanmanı belirleyen unsurlardan bir tanesi.
Çünkü;
Yukarıdaki tarihler sonrasında BTC almaya çalışırsan madencilerin tuzlarının kuru olduğu zamana denk gelir ve onların talep ettiği fiyat üzerinden alım yapıyor olursun.

Bu sadece borsa izleme yöntemlerden birtanesi.

Kısaca;
-   ya batarım ya çıkarım,  sonumuz ne olacak bilmiyorum gibi cümleler kafanda varsa durma uzaklaş bu sektörden. Çünkü zarar edersin.

Umarım anlatabilmişimdir.

[ Konu Dışı]
Sen karadenizlisin değil mi?
[/ Konu Dışı ]

labtek38
Full Member

View Profile
April 04, 2014, 09:51:45 PM

Burda asıl mesele geleceği öngörmenin zorluğu. Kimse geçen sene böyle bir meretin 50 kat artacağını öngöremezdi. şimdi yıl sonuna kadar 2000 dolar olacaktır diye sallasam ya da böyle birşeyin olacağına emin olsam gider ne var ne yok gömerim. İşler iyi giderken sürekli öyle gidecek gibi görünür kötü giderken de sürekli kötü gideceği düşünülür. 2013 son çeyrekte btc 1000 doları görünce herkez seneye kesin 10 000 dolar falan diye yazmaya başladı. Ltc 2014 ilk çeyrek için kesin 150 dolar deniyordu. Bunların çok uçuk tahminler olduğu ortaya çıktı. Fakat yine de geçen yıla göre çok yüksek değerinde. 1000 doları gördüğünde birileri çok fena para kazandı. belki yüzmilyonlarca dolar bilemiyorum. Bu para +400 dolardan alanların cebinden çıktı. Şimdi 2. bir dalga gelir mi ve gelirse ne zaman gelir bunu hissedebilmekte. Elinde belki 20 milyon doları olan bu tırmanışın ateşini yakabilir. Ama bunu desteklemek kolay olmayacaktır. Yani bişeyi 25 dolardan pumplamakla 400 dolardan pumlamak arasında dünya fark var. Belki bu deli para kazananlar bir süre daha piyasayı rahat bırakıp düşebildiği kadar düşmesini bekleyecek ve yeniden btc alımına başlayacaktır tipik pump yani ekonomist olmaya gerek yok. Ama biz bunların zamanını bilemeyiz yapabileceğimiz şey yatırım yapmayı düşünüyorsak. bir şekilde bitcoin alıp sabırla beklemek olacaktır. Bir şekildenin bir şeklide mining. Ama burda her ay kazdığımı satıp ev geçindireyim falan derseniz pek kazancınız olmaz. Ama ben kazandıkları btc 2000 dolar olduğunda satıcam derseniz (böyle bir umudunuz varsa) o zaman kar ederseniz. Diğer yandan Btc nin 2000 dolar olacağına inancınız varsa. elinizdeki 50 k tl ile donanım almak mı natıklı yoksa direk btc mi sorusu geliyor akla. Eğer yükselme aşamasında kazdıklarınızı bu günkü fiattan daha ucuza mal edebileceğinizi hesaplıyorsanız mining yapabilirsiniz. Benim tamamen amatörce hissiyatım ve gözlemim balina tabir edilen yatırımcılar en yakınınız bile olsa iliğinizi kurutmak için uğraşır ve bunun için btc yi mümkün olduğunca düşürmek isteyeceklerdir. Belki de 100 doların altına bilemiyorum. Ve ondan sonra alımlarını yapıp operasyona başlar. Ve en korkukları şey kendilerinden daha büyük bir balinanın pumpladıkları coini üzerlerine dumplamasıdır. Böyle birşeyi hisseden balina çok büyük kaybı olacağı için elindekini anında satar ve piyasa dibi görür. Yani halkı ezmek için elinden geleni yapar ama kendinden büyüğe yem olmamak için çok korkakça hareket eder.

vonuke (OP)
Full Member

I'm on the moon

View Profile
April 05, 2014, 05:42:54 AM

Bilgim ne ye gore ve kime gore eksik 8 mhasjlik zar n isleyen iki rigim var ama biktim elekt ik giderinden sorun o zaten amacimda kisa vadede zengin olmak deil belirledigimbi kac tam coin den kisa zamanda vok kazmak zaten amacim zengin olmak olsa direk al sat yaparim isin ve ceremesini cekmem
sawgiray
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
April 06, 2014, 09:03:04 PM

Tabii tabii bende 30 tane knc titan aldım yazmakla olsa öyle  Cool
vonuke (OP)
Full Member

I'm on the moon

View Profile
April 07, 2014, 06:22:55 AM

zaten yazmakla olmuyo ön ödeme sorunu var bizim ülkemiz için malesef ben banka ödemesi yapmak istedim sağolsun banka kırk tane sorun çıkardı.bakalım nasıl çözeceğiz???
desperado596
Member
**

Activity: 95

View Profile
April 07, 2014, 11:36:21 AM

zaten yazmakla olmuyo ön ödeme sorunu var bizim ülkemiz için malesef ben banka ödemesi yapmak istedim sağolsun banka kırk tane sorun çıkardı.bakalım nasıl çözeceğiz???

bitpay ile ödeyin ozaman ?
vonuke (OP)
Full Member

I'm on the moon

View Profile
April 07, 2014, 11:47:51 AM

ben yaptıgım ödemeyi bankadan taksitlendireceğim için bitpay bana pek uymuyor
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: