Bitcoin Forum
May 11, 2024, 12:25:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Çin'de beklenen gerçekleşiyor - Büyük düşüş  (Read 2860 times)
lewentkurt (OP)
Full Member

Activity: 218
Merit: 100

View Profile WWW
April 10, 2014, 11:43:05 AM

Çin'de beklenen gerçekleşiyor

http://coin-turk.com/cinde-beklenen-gerceklesti/
1715430357
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715430357
Reply with quote  #2

1715430357
Report to moderator
1715430357
Hero Member
*

Ignore
1715430357
Reply with quote  #2

1715430357
Report to moderator
1715430357
Hero Member
*

Ignore
1715430357
Reply with quote  #2

1715430357
Report to moderator
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715430357
Hero Member
*

Ignore
1715430357
Reply with quote  #2

1715430357
Report to moderator
1715430357
Hero Member
*

Ignore
1715430357
Reply with quote  #2

1715430357
Report to moderator
1715430357
Hero Member
*

Ignore
1715430357
Reply with quote  #2

1715430357
Report to moderator
ssantur
Sr. Member

Activity: 387
Merit: 252

View Profile
April 10, 2014, 11:59:29 AM

En azıdan çözüm arayışı içinde olunduğunu duymuş olduk. Banka hesaplarını yurtdışına taşıyarak sorunu çözecekler sanıyorum
runomata
Full Member

Activity: 134
Merit: 101

View Profile WWW
April 10, 2014, 12:44:53 PM

bana da öyle geliyor. Ayrıca, Çin artık piyasayı ilk zamanlarda etkilediği kadar sert vuramıyor anlaşılan.. Tüm dünyada belirli bir direnç oluştu..
Bitcoin Haber
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile
April 10, 2014, 01:07:20 PM

Çin exchange şirketlerinin, bugün banka depozitlerini askıya almasının ardından fiyatlar bir anda %10 düşüş gösterdi.

Çinli işletmelerin çoğu, BTC China, BTC38, OKcoin, FXBTC ve Bter gibi büyük şirketler bugün resmen banka hesaplarının durdurulduğunu açıkladı. Ayrıca Çin’de bulunan tüm şirketlerin Banka aracılığıyla yapılan tüm işlemleri 15 Nisan’a kadar durdurulması bekleniyor. Çin’de öğle saatlerinde gerçekleşen bu durumdan hemen sonra, fiyatlar 450 dolar seviyesinden aniden düşüş göstererek 403 dolar seviyelerine indi.

Diğer altcoinler de bu düşüşten nasibini aldı, TAGcoin ve MEGAcoin %50, QRK %40 ve DOGEcoin %25 değer kaybetti. Hatta Litecoin %20 değer kaybetti. Buradan Bitcoin ’deki bu düşüşlerin, diğer altcoinlere daha büyük oranda yansıdığı sonucunu çıkarabiliriz.

Şu anki durumda, Çinli şirketler kullanıcı hesaplarında bir kayıp olmayacağını ve kripto paralarının güvenli bir şekilde saklandığını vurguluyorlar ve en kısa zamanda banka depozitleriyle ilgili olarak üçüncü parti şirketlerle ortak çalışmalarla, farklı bir formül üreterek, eski duruma dönülebileceğini belirtiyorlar.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
April 10, 2014, 01:07:27 PM

bana da öyle geliyor. Ayrıca, Çin artık piyasayı ilk zamanlarda etkilediği kadar sert vuramıyor anlaşılan.. Tüm dünyada belirli bir direnç oluştu..

daha ne vursun ya bitcoin 3 de 1 fiyatına düştü
şuanda kasım ortası fiyatına geriledi
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
April 10, 2014, 01:50:55 PM

Hakikaten düşüş var, 400 seviyelerinden düşerse ciddi önlem alınması gerekir. 300 dolara bitcoin olmaz çünkü, 800 dolara olur mesela. 300 dolara olmaz. OLAMAZ!  Grin
ssantur
Sr. Member

View Profile
April 10, 2014, 02:59:34 PM

300 dolara düşerse şayet bir iki gün geçmeden 800lere fırlar tahminim. Zira bitcoin çoğunluk için güven sorununu çoktan aşmış durumda, millet  kredi çeker, arabasını satar yine alır, almalıdırda  Wink
aybey
Sr. Member

Activity: 243
Merit: 250

View Profile
April 10, 2014, 03:35:50 PM

205 dolara alım emirlermi girdim Grin 102 dolara kadar satan cıkmıştı düşer belki yine panik atak birileri Grin

[ CENTRA ] Creating a World Connected to Cryptocurrency
▚▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▞
ssantur
Sr. Member

View Profile
April 10, 2014, 03:59:58 PM

İllaki çıkacaktır müdür. Örneği kendimden vereyim 1400tl btc alıp altcoine yatırdım, alt coin çıktı btc düştü giren çıkan aynı derken şimdi altcoinde düşüşte az daha ha çıktı ha çıkacak derken zarardayım, cepte kaldı 200-300bişey bikaç güne kadar böyle giderse durum, btc kuru ne olursa olsun mecbur satıcam.. bu da bana kapak, alana hayırlı olacak =) panik yapanlardan çok benim gibi mecbur kalanda illaki olacaktır.
lewentkurt (OP)
Full Member

View Profile WWW
April 10, 2014, 04:01:29 PM

Düşüş devam ediyor, 395 civarı şuan ama sakin kalmak çok önemli, 350 lere kadar inebilir, bir hafta içerinde özellikle  salıdan sonra yükselecektir diye düşünüyorum bakalım hayırlısı.
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
April 10, 2014, 05:17:11 PM

iyi çaktılar müdür.
1 den bine çıkan bir meta.
adamlar büyük oynamış.
şimdi realize ediyorlar.
bu iş kurgusu olan 2 yılını saymazsak 2-3 yılda hazırlandı. bundan sonra ne zaman çıkar derseniz, işte onu, bunu yapan o. çocukları bilir....
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
April 11, 2014, 10:41:16 AM

iyi çaktılar müdür.
1 den bine çıkan bir meta.
adamlar büyük oynamış.
şimdi realize ediyorlar.
bu iş kurgusu olan 2 yılını saymazsak 2-3 yılda hazırlandı. bundan sonra ne zaman çıkar derseniz, işte onu, bunu yapan o. çocukları bilir....

çok doğru tespitler. ayrıca diğer arkadaşlarada aman diyim öyle 200-300 dolara indi diye ev araba satıp almaya kalkmayın. çin bu şe girmeden önce 100 dolardı bu meretin fiyatı.
ben ömrümde bir kez kısa yoldan zenginlik peşine düştüm ondada eli yüzü düzgün bir sıfır dizel araç parası kaybettim çin çıktıktan sonra bu coin işi nerde dip yapar bilinmez.
bu işte en büyük parayıda bundan daha dibi olmaz deyip aldığım coinlerden kaybettim. bu işin tek dibi var oda tımarhane.
esatceza
Sr. Member

Activity: 385
Merit: 250

www.thegeomadao.com

View Profile
April 11, 2014, 11:48:25 AM

Beğen buton u olsaydı ziya1453. Senin yazının beğenmiştim.

▓▓▓▓▓▓▓▓▓           
          ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█▓███       
       ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▓     
     ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█▓▓████████▓   
    ▓▓▓▓▓▓▓▓███████████▓▓▓██████ 
   ▓▓▓▓▓▓▓███████████████████████ 
  ▓▓▓▓▓▓██████████████████████████
 ▓▓▓▓▓▓███████████████████████████▒
 ▓▓▓▓▓▓████████████████████████████
▓▓▓▓▓▓██████████▓▓▓▓███▓▓▓▓████████
▓▓▓▓▓▓█████████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓██████████▓▓▓▓███▓▓▓▓████████
 ▓▓▓▓▓▓███████████████████████▓▓▓█▓
 ▓▓▓▓▓▓██████████████████████▓▓▓▓█▒
 ▓▓▓▓▓▓████████████████████▓▓▓▓██
  ▓▓▓▓▓▓▓████████████████▓▓▓▓███ 
   ▓▓▓▓▓▓▓▓████████████▓▓▓▓▓██▓ 
    ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█▓▓▓▓▓▓▓██▓   
     ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▓   
     ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
               ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓           

GEOMA DAO

Take a Look Into the Future

█▀▀▀

█▄▄▄

▀▀▀█

▄▄▄█
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2081

Crypto Swap Exchange

View Profile
April 11, 2014, 12:04:52 PM

Panik yapanların tamamı Kasım 2013 ve sonrasında foruma üye olmuş. Smiley

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
cwne
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
April 11, 2014, 12:07:05 PM

Panik yapanların tamamı Kasım 2013 ve sonrasında foruma üye olmuş. Smiley

Cheesy Cheesy Cheesy
Ben sizin yorumu bekliyordum hocam beklediğim gibi geldi  Grin
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
April 11, 2014, 12:15:49 PM

Sanırım ben de Kasım 2013'ten sonra üye oldum. Hatta ealfskillz sayesinde üye oldum.

İlk çakılışı dün gibi hatırlıyorum. Bir Cuma akşamıydı. Yeni olan biri için ciddi bir oranda düşüş oldu. O gece sabaha kadar izlemiştim. Pazartesi olunca da tüm hafta yükselişi izledim. İkinci hafta, üçüncü hafta derken, bu çakılışların hafta sonu rutini olduğundan şüphelenmeye başladım. 1 ay sonra yukarı ya da aşağı ivmeli olmasına aldırmaksızın sinüs eğrisini keyifle izliyordum.

Bugüne kadar öğrendiğim tek şey, hiçbir şeyin sürekli olmadığı. Bitcoinin (crypto currency'nin) önlenemez yükselişi hariç!

Sabır, sakin kalmak, hedef belirleyip o hedefe göre hareket etmek, dış etkenleri göz ardı ederek hep önüne bakmak bu işin ve bir çok işin sırrı.

Ben her ne olacaksa olsun, yani bitcoin olayı hikaye çıksa da veya çağın en büyük icadı da olsa da her iki durum için işin içinde olmayı istedim ve kabul ettim. Bir hedefim var ve bugüne kadar şaşmadım. BTC/USD paritesindeki değişiklik benim için sadece bir rakamdan ibaret. DOGE/POT paritesi kadar önemli hatta. Bakacağım tek şey hedeflediğim tarihte rezervimin TL olarak değeri. Bu tarih de pek yakın bir tarih değil açıkçası Smiley
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
April 11, 2014, 12:22:03 PM

evi arabayı satıp girmedim bu işe
ilk btc mi 6 kasım 2013 de aldım o zamanlar 500 küsür tl idi
o kdr hızlı yükseldiği günlerde de hep diyordum keşke düşse de alsak diye
ben alım taraftarıyım açıkçası
1050 den aldım 950 den aldım bgn 830dan aldım ama çok yüksek meblağlarla almıyorum ufak ufak alıyorum
benim için eğlence bitcoin zevkini çıkarıyorum
eğer tutarsa tüm dünyanın ekonomi sistemini değiştirebilecek birşey bence
ve bizlerde bunlara şahit oluyoruz
btcturkün üye sayısı bir röportajda okumuştum 3000 di birkaç ay önce
şuanda 10000 olsun ne kdr az kişi bu işin içinde düşünün daha nerelere gidebilir
evet 1000 dolar bir balondu ve patladı kabul edelim evet belki daha da düşecek
ama her durumda bitcoin yaygınlaşacak ve daha çok kişi tarafından kullanılacak
belki yatırım aracı olmaktan çıkacak temel çıkış mantığı olan bankalardan ülkelerden bağımsız transfer aracı olarak kullanılacak kim bilir
ama bence fiyatının artmaması için bir sebep yok şimdilik
lewentkurt (OP)
Full Member

View Profile WWW
April 11, 2014, 12:57:27 PM

Sürekli söylendiği gibi sakın kalmak, panik yapmamak gerçekten çok önemli, eğer yatırım yaptığınız para sizin için çok önemliyse bu işe girmeyin, hatta hemen çıkın, gözden çıkardığınız bir parayla devam ederseniz çok daha rahat hareket edersiniz. Düşüşler aslında bir avantaj, şuanda bu düşüşü bir fırsat olarak görüp binlerce kişi daha btc ekosistemine katıldı, çin kötü de olsa reklamı iyi yaptı. Çin den daha fazla olumsuzluk artık gelemez, adamlar tüm banka hesaplarını kapattı, olabilecek en kötü senaryo bu idi, yine de ancak %10-20 geriledi. Ama hemen üçüncü parti şirketlerle de arayışa girdiler depositlerle ilgili bir formül bulmaya çalışıyorlar.

Şuan 430'larda çıkış trendi gelecek gibi görünüyor, sakin olun ve arkanıza yaslanın arkadaşlar..
cwne
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
April 11, 2014, 01:39:31 PM

Sanırım ben de Kasım 2013'ten sonra üye oldum. Hatta ealfskillz sayesinde üye oldum.

İlk çakılışı dün gibi hatırlıyorum. Bir Cuma akşamıydı. Yeni olan biri için ciddi bir oranda düşüş oldu. O gece sabaha kadar izlemiştim. Pazartesi olunca da tüm hafta yükselişi izledim. İkinci hafta, üçüncü hafta derken, bu çakılışların hafta sonu rutini olduğundan şüphelenmeye başladım. 1 ay sonra yukarı ya da aşağı ivmeli olmasına aldırmaksızın sinüs eğrisini keyifle izliyordum.

Bugüne kadar öğrendiğim tek şey, hiçbir şeyin sürekli olmadığı. Bitcoinin (crypto currency'nin) önlenemez yükselişi hariç!

Sabır, sakin kalmak, hedef belirleyip o hedefe göre hareket etmek, dış etkenleri göz ardı ederek hep önüne bakmak bu işin ve bir çok işin sırrı.

Ben her ne olacaksa olsun, yani bitcoin olayı hikaye çıksa da veya çağın en büyük icadı da olsa da her iki durum için işin içinde olmayı istedim ve kabul ettim. Bir hedefim var ve bugüne kadar şaşmadım. BTC/USD paritesindeki değişiklik benim için sadece bir rakamdan ibaret. DOGE/POT paritesi kadar önemli hatta. Bakacağım tek şey hedeflediğim tarihte rezervimin TL olarak değeri. Bu tarih de pek yakın bir tarih değil açıkçası Smiley

Aynı şeyleri bende düşündüm ne diyeyim Smiley

Mtgox sayesinde 52 dolar kaybettim ama zaten denemek için koymuştum ve şimdi bu zararımı kapatmak için böyle bir düşüş bekliyordum.
Belki miktar küçük olabilir ama yaşımla doğru orantılı   Cheesy

Sadece sabır  Cheesy
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
April 11, 2014, 01:43:09 PM

çin sanal parada sadece ltc ye cevaz veriyoruz derse 15 nisanda, o zaman görün cümbüşü:)
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: