Bitcoin Forum
March 19, 2024, 02:21:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 »
  Print  
Author Topic: Български (Bulgarian)  (Read 494649 times)
toni3444
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 19
Merit: 0


View Profile
September 12, 2013, 03:57:58 PM
 #61

Нещо не намирам къде в БГ могат да се сменят коини за левове.
Тези http://bitcoiner7.com/ не са ли същите, които завлакоха маса народ  Huh

Ето тук изкупуват койни за левове:

https://bitcoini.com/
1710814879
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1710814879

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1710814879
Reply with quote  #2

1710814879
Report to moderator
1710814879
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1710814879

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1710814879
Reply with quote  #2

1710814879
Report to moderator
1710814879
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1710814879

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1710814879
Reply with quote  #2

1710814879
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
toni3444
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 19
Merit: 0


View Profile
September 12, 2013, 04:54:24 PM
 #62

Изпробвано е  Smiley
ThePeshMod
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 46
Merit: 0


View Profile
September 22, 2013, 01:22:22 PM
 #63

Отдавна не бях писал тук, обаче открих, че в BTC Guild има отбор Bulgaria. Понеже не може да не участваме във виртуалното мерене на пи*ки, ако копаете там, включете се, ще е забвано да минем Team USA и други подобни. Гледам че минимума на Топ 25 е малко повече от 600 GH, което е 10-12 BFL Single-а, тоест нищо особено. Аз от другата седмица се включвам с един Single 60 GH... Не съм копал от 2011 година, ама най-накрая писаха че е shipped, та няма да пропусна Grin

Пускам го това и в другата БГ тема (https://bitcointalk.org/index.php?topic=28020), дано се съберем повече. Айде успех с минирането... че нема да забогатеем - нема, ама поне да си правим густо Wink
overcoin
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 53
Merit: 0


View Profile
October 16, 2013, 07:34:27 AM
 #64

Има вече доста държави в които са създадени национални биткойн фондации. Какво мислите за създаване на Българска Биткойн Фондация? Или е още твърде рано?
thcmakaveli
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 252
Merit: 250


View Profile
October 28, 2013, 04:30:55 PM
 #65

Има вече доста държави в които са създадени национални биткойн фондации. Какво мислите за създаване на Българска Биткойн Фондация? Или е още твърде рано?

Da shte bude chudesno ako suzdadem takava
Boston.Miner
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 54
Merit: 0



View Profile
November 22, 2013, 04:25:16 AM
 #66

Отдавна не бях писал тук, обаче открих, че в BTC Guild има отбор Bulgaria. Понеже не може да не участваме във виртуалното мерене на пи*ки, ако копаете там, включете се, ще е забвано да минем Team USA и други подобни. Гледам че минимума на Топ 25 е малко повече от 600 GH, което е 10-12 BFL Single-а, тоест нищо особено. Аз от другата седмица се включвам с един Single 60 GH... Не съм копал от 2011 година, ама най-накрая писаха че е shipped, та няма да пропусна Grin

Пускам го това и в другата БГ тема (https://bitcointalk.org/index.php?topic=28020), дано се съберем повече. Айде успех с минирането... че нема да забогатеем - нема, ама поне да си правим густо Wink


Хей ThePesh,

Кво стана ? Появи ли се в BTC Guild отбор Bulgaria ? 

Днес сме на 13 отборно място с 6,692.98 GH/s , а имаме и от скоро съотборник с 2,271.10 GH/s  Shocked дето ни отсрамва всички там !!!
overcoin
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 53
Merit: 0


View Profile
November 22, 2013, 07:55:02 AM
 #67

Вчера в темата "Развитие на Проекти" обявих нов проект. Става въпрос за Биткойн със златно покрите. Това по същество е нов тип валута състояща се едновременно от Биткойн и от динамично златно покритие винаги в съотношение 1 към 1. Не ми е известно досега някой друг да е предлагал подобен подход за едновременното решаване на една огромна група от проблеми стоящи пред Биткойн. Някои от вас може да обмислят или вече работят по сходни теми?

https://bitcointalk.org/index.php?topic=341889.0
de-cho
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
November 22, 2013, 09:28:03 AM
 #68

още не са те налазили първите 20 Smiley
Boston.Miner
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 54
Merit: 0



View Profile
November 22, 2013, 07:02:55 PM
 #69

Вчера в темата "Развитие на Проекти" обявих нов проект. Става въпрос за Биткойн със златно покрите. Това по същество е нов тип валута състояща се едновременно от Биткойн и от динамично златно покритие винаги в съотношение 1 към 1. Не ми е известно досега някой друг да е предлагал подобен подход за едновременното решаване на една огромна група от проблеми стоящи пред Биткойн. Някои от вас може да обмислят или вече работят по сходни теми?

https://bitcointalk.org/index.php?topic=341889.0

Overcoin,

wow ... Ти с тва в свободното си време ли се занимаваш?

въпорс към теб :

Какво означава "динамично златно покритие" ?
overcoin
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 53
Merit: 0


View Profile
November 23, 2013, 08:11:40 AM
Last edit: November 23, 2013, 08:22:57 AM by overcoin
 #70

Бяха ми забранили сметката в този форум поради причина "спам"!?
Така че трябваше да пиша специален имейл-апел до собственика. Да се надяваме, че сега вече ще мога свободно да влизам и да отговарям на въпроси и лични съобщения.

wow ... Ти с тва в свободното си време ли се занимаваш?
Даже използвам малко и от несвободното си.  Smiley

Какво означава "динамично златно покритие" ?
Представи си едно превозно средство - това е Биткойн. А златото, което стои в неговия багажник е единственият товар. При всеки такт на метронома - това е създаването на Биткойн блок в блокверигата - част от този товар се разтоварва или пък се натоварва с допълнителен. Целта е цената на превозното средство винаги да е равна на товара, който това средство превозва. Концепцията за търговска система, която предлагам е справедлив начин за изчисляване на това съотношение и съответното златно покритие, което Биткойн ще има при всеки блок.
Boston.Miner
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 54
Merit: 0



View Profile
November 24, 2013, 01:49:30 AM
 #71

Quote
Представи си едно превозно средство - това е Биткойн. А златото, което стои в неговия багажник е единственият товар. При всеки такт на метронома - това е създаването на Биткойн блок в блокверигата - част от този товар се разтоварва или пък се натоварва с допълнителен. Целта е цената на превозното средство винаги да е равна на товара, който това средство превозва. Концепцията за търговска система, която предлагам е справедлив начин за изчисляване на това съотношение и съответното златно покритие, което Биткойн ще има при всеки блок.
Аз първоначално погледнах на "динамично-то златно покритие" като на физичен порцес за наслояване на злато върху дадена повърхност. И се загубих някъде дълбоко в инжинерня свят ... дори и не предположих че говориш с икономически термини ...
 
Май започвам да разбирам ( поне повърхностно ) за каво говориш. Под термина "покритие" ти имаш в предвид "Банков Резерв" в злато ... ами тук ти моментално "централизираш" Биткойн. Поправи ме ако смятъш че не съм прав !
Boston.Miner
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 54
Merit: 0



View Profile
November 24, 2013, 02:33:04 AM
 #72

Бяха ми забранили сметката в този форум поради причина "спам"!?
Така че трябваше да пиша специален имейл-апел до собственика. Да се надяваме, че сега вече ще мога свободно да влизам и да отговарям на въпроси и лични съобщения.

overcoin,

Това е нормална практика тук от април тази година. Не е нужно да пишеш "апели" до никой !!! Моля, прочети тази публикация първо.
overcoin
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 53
Merit: 0


View Profile
November 24, 2013, 12:37:44 PM
 #73

overcoin,

Това е нормална практика тук от април тази година. Не е нужно да пишеш "апели" до никой !!! Моля, прочети тази публикация първо.
Прегледах го. Не разбирам, къде ми е грешката. Продължавам да бъда тероризиран с постоянни забрани да пиша. Не зная точно, какво става?

Май започвам да разбирам ( поне повърхностно ) за каво говориш. Под термина "покритие" ти имаш в предвид "Банков Резерв" в злато ... ами тук ти моментално "централизираш" Биткойн. Поправи ме ако смятъш че не съм прав !
Не си прав за деценрализацията. Биткойните със златно покритие са си в твоя портфейл и никой няма достъп до тях освен самият ти. Разликата е само, че тези биткойни са 2 пъти по-скъпи от обикновените, защото предоставят допълнителни права на притежателите им. Централизирана е само златната част, тъй като не може другояче. Златото трябва да се пази някъде и от някого. Предложил съм това да е организация от нов тип с безпрецедентна досега прозрачност, демократичност и децентрализираност.

Може би трябва да прегледаш, какво представляват тъй наречените "цветни биткойни" и също така Диаграма 1, връзка към която съм посочил във въпросната тема?

Gold Backed или Backed by Gold най-правилно се превеждат на български със златно покритие или със златно съдържание. Първото е по-разпространено и така са били обозначавани книжните левове от началото на миналия век, когато все още са ги пускали в обръщение като са спазвали златния стандарт.
stamen123
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 58
Merit: 0


View Profile WWW
November 25, 2013, 12:09:34 PM
 #74

Привет на всички Smiley
От една страна ще ползвам този постинг да си активирам акаунта за форума, от друга страна имам и въпрос:

Прочетох всички постинги в този thread и виждам, че се концентрирате предимно над mining-a.. Както и повечето хора в България, които са били запознати с биткойна, са запознати само от към копането... Защо не обръщаме внимание на по-интелигентните неща?
Boston.Miner
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 54
Merit: 0



View Profile
November 25, 2013, 06:55:04 PM
 #75

Привет на всички Smiley
От една страна ще ползвам този постинг да си активирам акаунта за форума, от друга страна имам и въпрос:

Защо не обръщаме внимание на по-интелигентните неща?

Например ?  Huh
stamen123
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 58
Merit: 0


View Profile WWW
November 26, 2013, 12:21:51 PM
 #76

Ами идеи от сорта на тази, предложена от overcoin...
overcoin
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 53
Merit: 0


View Profile
November 26, 2013, 12:39:32 PM
 #77

Както и повечето хора в България, които са били запознати с биткойна, са запознати само от към копането...
Няма лошо. Така е по целия свят. От векове няма по примамлива идея от това, да създадеш машина и тя да работи вместо теб.  Smiley

За съжаление обаче, при Биткойн копачите не създават машината с която копаят, а я купуват. Съвсем нормално поведение от пазарна гледна точка е доставчикът на тези машини да ги държи на изкуствено дишане и скъпернически да отмерва всяка възможност за печалба на копачите.
Boston.Miner
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 54
Merit: 0



View Profile
November 26, 2013, 04:22:38 PM
 #78

Както и повечето хора в България, които са били запознати с биткойна, са запознати само от към копането...

Стамен:

Копаенето изисква технически познания, "плямпането" не ... ха ха ха

Явно повечето хора в България имат технически познания ...  Grin

Копачите сме хора с предимно технически познания и интересуващи се повече от техническата страна. Ние нямаме намерение да станем милионери. Просто създаваме средата в която Bitcoin съществува.

Бих казал че копаенето е повече за признание  ( аристократичен статус  ) а не за печалби ( както Overcoin го представя )

   
Boston.Miner
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 54
Merit: 0



View Profile
November 26, 2013, 04:31:47 PM
 #79

Няма лошо. Така е по целия свят. От векове няма по примамлива идея от това, да създадеш машина и тя да работи вместо теб.  Smiley

За съжаление обаче, при Биткойн копачите не създават машината с която копаят, а я купуват. Съвсем нормално поведение от пазарна гледна точка е доставчикът на тези машини да ги държи на изкуствено дишане и скъпернически да отмерва всяка възможност за печалба на копачите.

Overcoin,

Има и работещи бизнес модели за копаене. Явно ти не се интересуваш от тях, за това коментираш по този начин.

Какво ще кажеш за акционерните "копаещи" дружества със собствени разработки на ASIC-ове и копачи ?   
overcoin
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 53
Merit: 0


View Profile
November 27, 2013, 09:57:17 AM
 #80

Какво ще кажеш за акционерните "копаещи" дружества със собствени разработки на ASIC-ове и копачи ?  
Запознат съм. Няма принципна разлика между това някой да ти продава желязо за копаене или да ти продава акции от минен пул със собствена разработка на желязо за копане. Определянето на цената за крайния купувач става по абсолютно еднакъв начин. Никъде не казвам, че няма работещи модели. Това което казвам е, че ако не си от първите то ти си от последните. Ето например, ти сам признаваш, че не правиш печалби от копането!

Стамен е прав като казва, че трябва да се стремим към нещо новаторско в Биткойн екосистемата ако искаме да направим наистина сериозни пари. Нещо, което досега никой не е направил. Биткойн откъдето и да се погледне е една бинарна инвестиция. Ако инвестираш време или пари резултатът може да бъде само 1 или 0. Средно положение няма. Или си от първите, които правят баснословни печалби или си от последните, които правят само загуби. Няма такъв филм, като Биткойн модел за малки, но устойчиви във времето доходи!
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!