Bitcoin Forum
June 26, 2024, 06:24:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Paypal ile 15 btc nin mahzun hikayesi  (Read 2211 times)
teramit (OP)
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
May 05, 2014, 07:08:56 PM

btc ile birçok işlem yapmış birisi olarak paypal ile localbitcoins üzerinden btc satışı yapmak çok denediğim bir yöntemdi.Güvenilir olmayan birçok satıcının bulunduğu sitede 150 dolarlık ödeme ger çevrilince sadece 100+ üzerindeki işlemden olumlu oy almış kullancılara satmaya başladım ama önceki ay 15 btc yi 3 gün içinde sattığım https://localbitcoins.com/accounts/profile/taeyang/ eleman 3. gün sonunda parayı geri çekti paypal üzerinden.Bende paypal sorgulama yapıyor diye başta çok dikkat etmedim ama sonra case içinde kullanıcıdan habersiz kullanım görünce mevzunun ciddiyetini anladım.Adam offline anında ve bir kaç kişi daha parayı geri çekti diye yorum yapmıştı.Aslında çok güvenilir olmadığını bildiğim bir yöntem olduğundan vaktiyle fatura göndererek ödeme alıyordum ama son zamanlarda ihmal ettim bu yöntemi direkt gelen parayı alıyordum.Sadece para geldiği gibi banka hesabına çekiyordum.
Neyse ödeme 7-8 parça halinde yapılmıştı ve case açılınca her parçaya ayrı açıldı.
bende uyanık geçindiğimden adama hemen bir fiziksel ürün yolladım adresine. case e onun bilgilerini girdim.tabi birine resmini diğerine de bu case diğeriyle alakalıdır yazısını ekledim.
Burdan sonrası paypal ın naneleriyle dolu.
ilk olarak 8 bin dolarlık tutarın yaklaşık yarısını hesaba çekmiş oldum case ler açılmadan hemen önce çekme emri vermiştim açıldıktan sonra işlem tamamlandı.
Sonra hesaba bloke kondu tabi, orada karmaşa oldu tl ye çevrilen paralar geri döndü yarısı tl yarısı dolar negatif bakiye kaldı.
Paypal beni birkaç kez irlanda dan aradı.ne gönderdiğimi falan sordu.
Sonradan öğrendiğim kadarıyle 1 ödeme için 1 kargo kabul ediliyor.ürün için parçalı ödeme alma kabul edilmiyor.Dolayısıyla sadece bin dolarlık ödemeyi kargo gönderdim diye bana bıraktılar diğerlerini adama geri gönderdiler.
Bütün bunlar olurken paypal adama ödeme yaparken benim ilk başta çektiklerimi de geri ister diye bekliyordum ama istemedi.Önceden de yaptığım işlemler vardı ama hesaba geçen paraya baktığımda btc de gelen paranın bir kısmı elime geçmiş gözüküyor.son kapanan case ile %65 ini almış oldum.Paypal dan ödeme başına kargo bilgisini daha önce öğrenmiş olsaydım her ödeme için ayrı kargo göderip bütün parayı kurtaracaktım muhtemelen.
Enteresan bir deneyim oldu.
sahtekar eleman amerika fort cambell de askerlik yapan bir çinli face hesabı gözüküyor.Daha uğraşmadım tabi...

goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
May 05, 2014, 08:07:32 PM

gereksiz bir macera olmuş bence 
3 kuruş ucuz olsun sağlam olsun
btcturk ün gözünü seveyim 😀
teramit (OP)
Legendary
*

View Profile
May 05, 2014, 08:09:34 PM

gereksiz bir macera olmuş bence 
3 kuruş ucuz olsun sağlam olsun
btcturk ün gözünü seveyim 😀

Valla altcoinlerde gereksiz deniyor şunlarda gereksiz deniyor ama ona bakarsak bitcoinde gereksiz denmişti bir vakitler.Sonuçta milletin gereksiz gördüğünü vaktiyle gerekli gördüğümüz için buralardayız.
ferman
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

Sanırım BAN 11 Nisan'a uzadı...

View Profile WWW
May 05, 2014, 08:30:48 PM

geçmiş olsun bro

ripzombie
Full Member

Activity: 589

View Profile
May 06, 2014, 07:47:35 AM

geçmiş olsun.Ama yaşanan sorunun asıl kaynağı her zaman olduğu gibi paypal. paypal Zaten saçma bir zihniyet.

Mesela çok yakın bir arkadaşımın yaşadığı olayı anlatayım. paypal ile ödeme kabul eden e-ticaret siteleri var.
bir müşterisi 1200 TL değerinde telefon alıyor paypal ile(paypal ödemesini de kredi kartı ile yapmış müşteri), site telefonu müşteriye gönderiyor. müşteri ürünü teslim aldığında paypal'e değil, bankaya izinsiz harcama itirazında bulunuyor. haliyle banka da paypal'e ödeme itirazında bulunuyor. E-Ticaret sitesinden faturalar-Kargo teslim belgeleri isteniyor. Derhal gönderiliyor. Ancak paypal diyor ki, banka bizden parayı geri aldı. Bizde sizden alırız.. böylece e-ticaret sitesini bir güzel dolandırıyorlar.

Ondan sonra dünyanın En yoğun kullanılan ödeme sistemi paypal miş, en güvenilirmiş vs.vs.vs.

Bence her koşulda satıcı konumundaysanız paypalden uzak durun.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
May 06, 2014, 10:59:59 AM

Geçmiş olsun Sad Paypal alıcı için biçilmiş kaftan, eğer ebay'seniz satıcı da olabilirsiniz. Aksi taktirde ben uzak durmayı tercih ediyorum.
marqha
Newbie
*

Activity: 19
Merit: 0

View Profile
May 06, 2014, 02:25:02 PM

Paypal ve Payza müşteri memnuniyeti için her şeyi yapar. Güvenlik açıklarını kapatmaları yerine kullanıcıların hesaplarını bloke ediyorlar. Tamamen sistem dışı yapılmış para birimleridir.
teramit (OP)
Legendary
*

View Profile
May 06, 2014, 02:31:08 PM

Ben çine ve abd ye bilgisayar parçaları satıyorum paypal üzerinden.Çok denedim farklı bir yolu ama olmuyor paypal dışında yöntemle adamlar almıyorlar illa o olacak yoksa almayız diyorlar.En hızlı para çekme yöntemi de mecburen o oluyor hesabına 4-5 gün gibi para geçmiş oluyor alıcı ürünü almadan sen paranı alıyorsun.Bu btc yüzünden sıkıntı yaşadım başka sıkıntım olmadı fakat diğer işlerimi engelledi resmen hesabı kullanamadım.Mecburen yeni paypal banka hesabı falan açıp onun üzerinden gitmek zorunda kaldım.Bayılmıyorum paypala ama çalıştığınız yer yurt dışı ise geçerli adam gibi tek yöntem neredeyse bu.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
May 06, 2014, 02:37:22 PM

yurt dışı ise geçerli adam gibi tek yöntem neredeyse bu.

Yakın gelecekte BTC de "adam gibi" yöntemler arasında girmiş olacak Smiley
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
May 06, 2014, 05:45:51 PM

Paypal mi aman Ha!!!!

Ufkabakan
Full Member

Activity: 182

View Profile
May 07, 2014, 11:35:24 AM

Paranizin %65 kurtardiysaniz yine ucuz atlatmisiniz. Daha oncede dedim, baska konularda, PayPal da yaptiginiz islem satici olarak, param giderse kabul ederim diyebileceginiz bir islem olmali.

oli123123
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
May 22, 2014, 04:27:09 PM

Geçmiş olsun, PayPal kullanmamakta fayda var.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: