Bitcoin Forum
June 16, 2024, 07:19:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: DRK Darkcoin Hakkinda tespit [23 Mayis itibari ile DARK LTC yi gecmis durumda]  (Read 13055 times)
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1000

View Profile
May 24, 2014, 01:12:31 PM

Darkcoin'in zorluğu ne durumda? Rig kiralanıp kazılır mı yoksa değmez mi? Hangi poolda kazıyorsunuz?
emrcan
Full Member

Activity: 174
Merit: 100

View Profile
May 24, 2014, 04:41:47 PM

Darkcoin'in zorluğu ne durumda? Rig kiralanıp kazılır mı yoksa değmez mi? Hangi poolda kazıyorsunuz?

Mining kazancı çok azaldı. Şu an 15 mh rig ile 0.008 btc veriyor günde.
samed1
Member
**

Activity: 62
Merit: 10

View Profile
May 26, 2014, 10:59:39 AM

http://www.coinium.org/pool/DRK

Burda Difficulty 266.55 bu ne derece doğru ben anlayamadım anlayan hocalarımız bi inceleyip bilgi verirlerse sevinirim

BTC www. btcX2 . com - Double your BTC
ziggurat
Newbie
*

Activity: 30
Merit: 0

View Profile
May 26, 2014, 11:16:11 AM

Burda Difficulty 266.55 bu ne derece doğru ben anlayamadım anlayan hocalarımız bi inceleyip bilgi verirlerse sevinirim

Dün itibari ile Darkcoin hardfork geçirdi; coinium pool'u şu an yanlış fork'da. Dolayısıyla difficulty seviyesi de gerçek fork'un seviyesinden farklı. Coinium bu problemi düzeltene kadar orada mining yapmamanızı tavsiye ederim.
samed1
Member
**

Activity: 62
Merit: 10

View Profile
May 26, 2014, 11:22:13 AM

Dün itibari ile Darkcoin hardfork geçirdi; coinium pool'u şu an yanlış fork'da. Dolayısıyla difficulty seviyesi de gerçek fork'un seviyesinden farklı. Coinium bu problemi düzeltene kadar orada mining yapmamanızı tavsiye ederim.
Teşekkür ederim

BTC www. btcX2 . com - Double your BTC
wadili89
Legendary
*

Activity: 1106

View Profile
May 26, 2014, 11:44:33 AM

değmiyor. başka bir coin için 150 kh/s rig kiralamıştım. günün yarısında bunu da kazdım fakat kurtarmıyor gerçekten. zaten kurtarsa neden rig i satsın millet o da ayrı konu

yakında dump ederler ayrıca

Lebraam
Sr. Member

Activity: 655
Merit: 258

View Profile
May 26, 2014, 06:36:33 PM

0,022'den aldım 0,017'ye düştü bende mi var bişey Smiley
ziggurat
Newbie
*

View Profile
May 26, 2014, 06:55:39 PM

Dün yapılan hardfork sonrası masternode'lara yapılacak ödemelerde bir problem çıktı; development ekibi patch üzerinde çalışıyor. Panik satış yapmamanızı tavsiye ederim; problem düzeldikten sonra fiyat eskisi gibi artacaktır.
Lebraam
Sr. Member

View Profile
May 26, 2014, 08:30:17 PM

Mintpal da yok oldu drk
teramit
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
May 26, 2014, 08:52:16 PM

şu fork (çatal) olayı teknik olarak nasıl zarar verir bir coine açıklayabilecek olan var mı yabancı linkte kabul ederim.Çözemediğim bir durum çatalı kim niye çıkarır istemeden mi olmuş yazılı hatası mı?
wadili89
Legendary
*

Activity: 1106

View Profile
May 26, 2014, 08:56:19 PM

şeytan feci dürtüyor. cryptsyden tüm paramla dark alasım var.

ama crypto dünyasının bazı durumlarda paniğini anlamak  ve dinlemek gerekir

marketler açıldığında fiyatı ne olacak acaba? crptsyde 14 şuan

cakir
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
May 26, 2014, 09:59:21 PM

şu fork (çatal) olayı teknik olarak nasıl zarar verir bir coine açıklayabilecek olan var mı yabancı linkte kabul ederim.Çözemediğim bir durum çatalı kim niye çıkarır istemeden mi olmuş yazılı hatası mı?

tam emin değilim ama;
fork olayı galiba çift harcamadan kaynaklanıyor.

aynı cüzdandaki coin 2 kez harcanırsa 2 farklı dallanma açılıyor aynı kökten, miner'ların bir kısmı bir daldan, diğer bir kısmı diğer daldan onay vermeye başlıyor bu sayede 2 farklı "onaylanmaya devam eden" ama aynı paranın 2 kez harcandığı chainler oluşuyor.

yapılması gereken aynı coin harcamasının daha sonra yapılanın iptal edilip blockchain'den silinmesi.

post etmeden önceki edit: http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/1a51xx/now_that_its_over_the_blockchain_fork_explained/

fork'lar cüzdan sürüm farklarından kaynaklanıyormuş, çift harcama sadece bu forkların sonucuymuş.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
Lebraam
Sr. Member

View Profile
May 26, 2014, 10:21:45 PM

Ne olacak bakalım sonumuz çok merakla bekliyorum. Ciddi zararım var şuan. Mecbur beklenecek artık.
Karartma1
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1422

View Profile
May 26, 2014, 10:41:50 PM

Bir kaç coinde bu tür çatallaşmadan dolayı sorun olmuştu. Dev takımı sorunu çözdüğünde emin ol ki tekrar artış göstricktir. Sync de de aynı durum var panik satışlar. Ben biraz bu işi hileli görüyorum. Coin para etmiş bi çatallaşma hop panik satışları başla toplamaya. Sonra bi haber çatallaşma çözüldü. Biraz pump dump gene herşey eskisi gibi. Umarım kısa zamanda toparlarlar. Bende Sync'yi bekliyorum bakalım ne olacak. Umarım kısa zaman da toparlanır az zarar yada karlı ayrılırsın darkdan.
ziggurat
Newbie
*

View Profile
May 27, 2014, 05:39:35 AM

Bir kaç coinde bu tür çatallaşmadan dolayı sorun olmuştu. Dev takımı sorunu çözdüğünde emin ol ki tekrar artış göstricktir. Sync de de aynı durum var panik satışlar. Ben biraz bu işi hileli görüyorum. Coin para etmiş bi çatallaşma hop panik satışları başla toplamaya. Sonra bi haber çatallaşma çözüldü. Biraz pump dump gene herşey eskisi gibi. Umarım kısa zamanda toparlarlar. Bende Sync'yi bekliyorum bakalım ne olacak. Umarım kısa zaman da toparlanır az zarar yada karlı ayrılırsın darkdan.

Hardfork sonrası çıkan problemler aslında son kullanıcıdan çok coin mine edenleri ve pool'ları ilgilendiriyor. Ancak kara haber hızlı yayıldığı için hardfork sonrasında bir problem oluşmuşsa, bir kısım coin sahibi fiyatların düşeceğini düşünerek elindeki coin'leri satmaya başlıyor. Talep arzı karşılayamadığı için satışlar geldikçe fiyat daha da düşüyor, fiyat düştükçe kalan coin yatırımcıları da panik yapıp daha çok coin satma eğilimi gösteriyorlar. Sonuç olarak coin fiyatı olması gereken seviyenin altına inse bile satışlar kolay kolay durmuyor.

Dün gece Darkcoin'de gerçekleşen tam da bu oldu. Darkcoin'in anonim bir şekilde coin gönderilmesine olanak sağlayan bileşenine Darksend adı veriliyor. Bu teknolojinin çalışmasını sağlayan masternode'ların sahiplerine coin mining işinden %10 komisyon aktarılabilmesi için Pazar günü akşamı yeni bir hardfork güncellemesi gelmişti. Ancak bir kısım masternode/pool/exchange yeni versiyon client'lara upgrade etmeyi unutunca blockchain birden fazla fork'a bölünmeye başladı; yani bir çok ledger-muhasebe defteri ortaya çıktı. Dün gece vakti yeni bir client güncellemesi yayımlanarak bu problem geçici olarak düzeltildi. Ortada ciddi bir problem yokken, sadece diğer trader'ların davranışlarını görüp panik satış yaparak elindeki coin'leri piyasa fiyatının %30-%40 altından satan yatırımcılar ciddi miktarda para kaybetmiş oldular.

Dolayısıyla bu tarz hardfork problemlerinde bir hile/hülle/üçkağıttan şüphelenmeye gerek yok. Sadece sakin kalıp problemin düzeltilmesini beklemek gerekiyor.

Lebraam
Sr. Member

View Profile
May 28, 2014, 11:35:34 PM

Dark için ne diyelim artik 11lere düştü ya. Bütün para eridi gitti valla. Ne diyorsunuz hala bekleyelim mi yoksa parayi çekip FALIM 5li paket mi alalım? Smiley

Iphone 5 alabilecekken artik FALIM bari alabileyim diyorum
ziggurat
Newbie
*

View Profile
June 03, 2014, 12:24:02 PM

Dün yapılan hardfork sonrası masternode'lara yapılacak ödemelerde bir problem çıktı; development ekibi patch üzerinde çalışıyor. Panik satış yapmamanızı tavsiye ederim; problem düzeldikten sonra fiyat eskisi gibi artacaktır.

Dark için ne diyelim artik 11lere düştü ya. Bütün para eridi gitti valla. Ne diyorsunuz hala bekleyelim mi yoksa parayi çekip FALIM 5li paket mi alalım? Smiley

Darkcoin dün 0.025'lere kadar çıktı; şu an ise 0.022 civarında. Umarım daha önceden acelecilik yapıp elinizdeki coinleri ucuza satmamışsınızdır.
Lebraam
Sr. Member

View Profile
June 03, 2014, 05:04:56 PM

Darkcoin dün 0.025'lere kadar çıktı; şu an ise 0.022 civarında. Umarım daha önceden acelecilik yapıp elinizdeki coinleri ucuza satmamışsınızdır.

0,22'den almıştım 0,11'lere kadar düşmüştü. 0,23'ten sattım ben dün. Fazlada gözümüz yok parayı kurtardığımıza şükür Smiley Beklemeyim erken satıp parayı 2'ye katlama fırsatını kimbilir kaç kere tepmişimdir. Bugün WC'den zarar eden arkadaşlar da zararını kurtardı. Artık forum olarak güzel günler görelim Smiley Ben şimdi gene DRK alıyorum 0,019'a inerse.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
June 03, 2014, 05:34:22 PM

[quote author=Lebraam link=topic=610065.msg7112233#msg7112233 date
0,22'den almıştım 0,11'lere kadar düşmüştü. 0,23'ten sattım ben dün. Fazlada gözümüz yok parayı kurtardığımıza şükür Smiley Beklemeyim erken satıp parayı 2'ye katlama fırsatını kimbilir kaç kere tepmişimdir. Bugün WC'den zarar eden arkadaşlar da zararını kurtardı. Artık forum olarak güzel günler görelim Smiley Ben şimdi gene DRK alıyorum 0,019'a inerse.
[/quote]
allah razı olsun senden wc 130 dan almıştım senden gördüm pump olduğunu 230 dan sattım şimdi
Lebraam
Sr. Member

View Profile
June 03, 2014, 06:48:54 PM

[quote author=Lebraam link=topic=610065.msg7112233#msg7112233 date
allah razı olsun senden wc 130 dan almıştım senden gördüm pump olduğunu 230 dan sattım şimdi
[/quote]

Ufak bir katkım da olduysa ne mutlu bana Wink Bol kazançlar olsun
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: