Bitcoin Forum
May 11, 2024, 05:40:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Rig kiralama işlemi  (Read 2645 times)
lorylore (OP)
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1002

View Profile
May 16, 2014, 08:05:46 AM

Arkadaşlar ben daha önce rig kiralamadım, kiralamak istiyorum ama cesaret edemiyorum. Daha önce rig kiralamış olan arkadaşlar aşama aşama detaylı bir şekilde anlatabilirler mi acaba, öğrenelim ki bir hata yapmayalım, şimdiden teşekkürler.
1715449231
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715449231
Reply with quote  #2

1715449231
Report to moderator
1715449231
Hero Member
*

Ignore
1715449231
Reply with quote  #2

1715449231
Report to moderator
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715449231
Hero Member
*

Ignore
1715449231
Reply with quote  #2

1715449231
Report to moderator
1715449231
Hero Member
*

Ignore
1715449231
Reply with quote  #2

1715449231
Report to moderator
1715449231
Hero Member
*

Ignore
1715449231
Reply with quote  #2

1715449231
Report to moderator
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
May 16, 2014, 08:21:04 AM

Arkadaşlar ben daha önce rig kiralamadım, kiralamak istiyorum ama cesaret edemiyorum. Daha önce rig kiralamış olan arkadaşlar aşama aşama detaylı bir şekilde anlatabilirler mi acaba, öğrenelim ki bir hata yapmayalım, şimdiden teşekkürler.

Ornegin betarigs

www.betarigs.com

1.- kiralamak istedigin turdeki algoritmanin oldugu seceneklerden hangisini istiyorsan tikliyorsun (rent a mining rig butonu)
2.- Search filterden seceneklerini ayarliyorsun, kucuk,orta, buyuk rig yada, kucuk ciftlik buyuk ciftlik seklinde ve search butonuna basiyorsun.
3.- Asagida listelenecek riglerden sag tarafinda yesil "rent now" butonu olanlar arasindan hizina ve fiyatina gore sana uygun olanin yesil butonuna yani " rent now" butonuna basiyorsun
4.- Simdi sayfada kac saat kiralamak istiyorsan onu seciyorsun, genelde 3,6,12,24 falan diye gider. Kac saat kiralamak istiyorsan secip rent butonuna basiyorsun.
5.- Sonraki sayfada :

Status
Waiting funds...
Please pay EXACTLY in one payment xxxxx BTC to the address xxxxxx
You have 30 minutes to do so.
Diye bir ibare goreceksin, orada senden tam olarak yazdigi miktarda btcyi verilen adrese yollamani istiyor bunun icin yarim saat zaman taniyor. Bu noktada dikkat edecegin husus tam olarak istenen miktari yollaman genellikle btc transferlerinde kucuk bir miktar gonderme ucreti bulunur, senden istenen ucretin uzerine bu transfer bedelinide ekleyip yolladigin taktirde 1 dogrulamadan sonra kazma isine basliyorsun.

6.- odeme istenen sayfada ikinci kisimda control paneli var, oraya kazi yapacagin pool bilgilerini ekleyip " save" demeyi unutma.

Bu kadar., kiralayacagin kisilerin geribildirimleri yuksek olanlari tercih edersin bi sikinti olmaz.

lorylore (OP)
Legendary
*

View Profile
May 16, 2014, 08:27:35 AM

Değerli açıklamaların için teşekkür ederim, yani parayı peşin ödüyoruz. Bir yerde okuduğum yanlış bilgi şöyleydi, "parayı kazdıktan sonra ödüyorsunuz". Peki parayı ödedikten sonra bir problem çıkarsa paramızı geri alabiliyor muyuz merak ediyorum.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
May 16, 2014, 08:32:45 AM

Değerli açıklamaların için teşekkür ederim, yani parayı peşin ödüyoruz. Bir yerde okuduğum yanlış bilgi şöyleydi, "parayı kazdıktan sonra ödüyorsunuz". Peki parayı ödedikten sonra bir problem çıkarsa paramızı geri alabiliyor muyuz merak ediyorum.

Simdiye kadar hic bir problem yasamadim, ama fikir vermesi acisindan diyeyim,siz odemeyi betarigs e yapiyorsunuz, rig sahibine degil. Betarigs destek bolumu eminim yardimci olacaktir ama boyle bir tecrubem olmadi.
lorylore (OP)
Legendary
*

View Profile
May 16, 2014, 08:34:19 AM

Ödemeyi betarigs'e yapıyorsak sorun yok demektir tekrar teşekkürler.
Karartma1
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1422

View Profile
May 16, 2014, 10:18:19 AM

Hata çıkarsa kiraladığın rig de diyelim ki rig sahibi rigi kapattı yada kirayı iptal ettiğinde sana mesaj yollar ticket aç ödemeni geri al diye. rigde donanımsal sorun yaşandığı zaman da aynı şekilde ödemeni geri alabilirsin. Rig eğer kiraladığın hashrate ile alakası yok ise de paranı geri iade alabilirsin. Yazdığım 3 sorunun 3ünüde yaşadım. Hepsinde de 24 saat sonra paramı iade ettiler.
lorylore (OP)
Legendary
*

View Profile
May 16, 2014, 12:53:00 PM

Herkese çok teşekkür ediyorum.
lorylore (OP)
Legendary
*

View Profile
May 17, 2014, 06:53:20 AM

Arkadaşlar son olarak merak ettiğim birşey daha var, fazla para gönderirsen o para içerisinden devamlı kiralama yapabiliyor muyuz yoksa parayı tam olarak mı yollamalıyız?
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
May 17, 2014, 07:18:24 AM

tam tutarında yollamalısın
lorylore (OP)
Legendary
*

View Profile
May 17, 2014, 07:57:14 AM

tam tutarında yollamalısın
anladım teşekkürler
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
May 18, 2014, 03:52:24 PM

Arkadaşlar son olarak merak ettiğim birşey daha var, fazla para gönderirsen o para içerisinden devamlı kiralama yapabiliyor muyuz yoksa parayı tam olarak mı yollamalıyız?

Şuanda böyle bir sistemimiz yok ancak yakında eklemeyi düşünüyoruz.
isyet
Sr. Member

Activity: 255
Merit: 250

View Profile
May 18, 2014, 07:27:55 PM

Ornegin betarigs

www.betarigs.com

1.- kiralamak istedigin turdeki algoritmanin oldugu seceneklerden hangisini istiyorsan tikliyorsun (rent a mining rig butonu)
2.- Search filterden seceneklerini ayarliyorsun, kucuk,orta, buyuk rig yada, kucuk ciftlik buyuk ciftlik seklinde ve search butonuna basiyorsun.
3.- Asagida listelenecek riglerden sag tarafinda yesil "rent now" butonu olanlar arasindan hizina ve fiyatina gore sana uygun olanin yesil butonuna yani " rent now" butonuna basiyorsun
4.- Simdi sayfada kac saat kiralamak istiyorsan onu seciyorsun, genelde 3,6,12,24 falan diye gider. Kac saat kiralamak istiyorsan secip rent butonuna basiyorsun.
5.- Sonraki sayfada :

Status
Waiting funds...
Please pay EXACTLY in one payment xxxxx BTC to the address xxxxxx
You have 30 minutes to do so.
Diye bir ibare goreceksin, orada senden tam olarak yazdigi miktarda btcyi verilen adrese yollamani istiyor bunun icin yarim saat zaman taniyor. Bu noktada dikkat edecegin husus tam olarak istenen miktari yollaman genellikle btc transferlerinde kucuk bir miktar gonderme ucreti bulunur, senden istenen ucretin uzerine bu transfer bedelinide ekleyip yolladigin taktirde 1 dogrulamadan sonra kazma isine basliyorsun.

6.- odeme istenen sayfada ikinci kisimda control paneli var, oraya kazi yapacagin pool bilgilerini ekleyip " save" demeyi unutma.

Bu kadar., kiralayacagin kisilerin geribildirimleri yuksek olanlari tercih edersin bi sikinti olmaz.

Altıncı maddede "6.- ..... oraya kazi yapacagin pool bilgilerini ekleyip " save" demeyi unutma." dediniz.
Bir örnek verir misiniz. Oradaki bilgileri tam anlayamadığım için dolduramadım...

Pool bilgilerine örnek vererek anlatır mısınız?
Bir de , rig kiralayarak kazanma imkanı nedir, değer mi?
Bu yararlı bilgiler için de teşekkür ediyorum.
CarnageTR
Full Member

Activity: 150
Merit: 100

View Profile
May 18, 2014, 10:18:14 PM

kazançtan kastınız nedir. ne kadar bir biktarı hedefliyosunuz. he sürede bu hedefe erişeceksiniz. eğer rig kiralayıp bitcoin kasçaksanız gerek yok çünkü kirası zaten kardığından fazla olacaktır. diğer türlü adam kendi kazardı. alternatif algoritmalar üzerine gitmek daha mantıklı olur. bilgi beceri ve şans faktörleri hesaba katıldığında ciddi miktarlar kazanabilirsiniz. önemli olan pump olacak coini önceden kestirip diff düşükken kazmak.
isyet
Sr. Member

Activity: 255
Merit: 250

View Profile
May 18, 2014, 10:23:57 PM

kazançtan kastınız nedir. ne kadar bir biktarı hedefliyosunuz. he sürede bu hedefe erişeceksiniz. eğer rig kiralayıp bitcoin kasçaksanız gerek yok çünkü kirası zaten kardığından fazla olacaktır. diğer türlü adam kendi kazardı. alternatif algoritmalar üzerine gitmek daha mantıklı olur. bilgi beceri ve şans faktörleri hesaba katıldığında ciddi miktarlar kazanabilirsiniz. önemli olan pump olacak coini önceden kestirip diff düşükken kazmak.
Teşekkür ederim.
gokcey
Full Member

Activity: 208

View Profile
May 22, 2014, 09:31:30 AM

Rig kiralama da solo mining yapma imkanı varmıdır?
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
May 22, 2014, 09:32:35 AM

bildiğim kadarıyla yok. solo mining'de wallet ve rig aynı makinada (localhostta) çalışması lazım.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
May 22, 2014, 09:33:53 AM

cakir pm atmistim kardes dun sana, gozunden kacti sanirim bi ara cevap verrisen super olur.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
May 22, 2014, 09:50:57 AM

Elbette yapabilirsin,
Fakat betarigs yalnizcastratum protokolu desteklediginden oradaki ile yapamazsin fakat https://leaserig.net adresinde ki ler ile yapabilirsin. dikkat edecegin sey listedeki rig in yaninda LRP ikonu olmasin, LRP olanlar LeaseRigProxy kullaniyor yalnizca.

Yapacagin sey rpc portunu modem yada routerindan acmak o kadar.
Senin icin asagiya resmini koyuyorum. 

gokcey
Full Member

Activity: 208

View Profile
May 22, 2014, 10:11:37 AM

DeepCoin zahmetin için tşk ederim, LRP kısmını anladım fakat rpc portunu açtıktan sonra leaserig paneline ne tür bilgileri girmem gerekiyor. Cüzdan dada herhangi bir işlem yapmak gerekiyormu?

DeepCoin
Legendary
*

View Profile
May 22, 2014, 10:18:07 AM

kazacagin coinin conf dosyasinda rps user ve password ve portu yazar.
Oradaki username ve passwordu muhakkak degistir ilk adim olarak
sonra modem yada routerindan rpc portunu ac
adamlarin sayfada url kismina senin ipni ve port numarani yaz mesela  123.123.123.123:321   gibi
username ve passwordada conf dosyasinda verdigin bilgileri gir bu kadar.

Haa bu arada elbette cuzdani -server komutu kullanarak calistirman gerek onu demeyi unuttum

kiralama yapmadan evvel ikinci bir pcden, bir arkadasindan yada android kullaniyorsan orada bir iki mining app var, amac farkli bir ip den disaridan denemek bir deneme yap, calistirabilirsen rigi kirala paran bosa gitmesin.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: