Bitcoin Forum
May 10, 2024, 02:37:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Turkiye'de Bitcoin Mining ile ilgilenen var mi?  (Read 1616 times)
contactlight (OP)
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

View Profile
May 20, 2014, 02:17:58 PM

Merhaba,
Haziran ayinin ortasina kadar Turkiye'de olacagim ve elimde bir adet AntMiner S1 var. 200GH/s'de calisiyor. Ilgilenen varsa benimle iletisime gecebilir ve kendilerine urunu satabilirim.

Bunun disinda, Turkiye'de bir mining pool kurmayi dusunuyorum. Burada mining ile ugrasan yeterince kisi varsa planlayabiliriz.
1715351836
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715351836
Reply with quote  #2

1715351836
Report to moderator
1715351836
Hero Member
*

Ignore
1715351836
Reply with quote  #2

1715351836
Report to moderator
1715351836
Hero Member
*

Ignore
1715351836
Reply with quote  #2

1715351836
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
May 20, 2014, 02:29:24 PM

Merhaba,
Haziran ayinin ortasina kadar Turkiye'de olacagim ve elimde bir adet AntMiner S1 var. 200GH/s'de calisiyor. Ilgilenen varsa benimle iletisime gecebilir ve kendilerine urunu satabilirim.

Bunun disinda, Turkiye'de bir mining pool kurmayi dusunuyorum. Burada mining ile ugrasan yeterince kisi varsa planlayabiliriz.

Merhaba, Turkiyede calisan bazi guclu poollarimiz mevcut, ornegin en basarililarindan birisi hatta bana gore en basarilisi

http://www.coinium.org/

Urunu satabilirmisiniz bilemem, bir cok kisi negatif seyler yazacaktir.
Miningle ugrasan kisi sayisi tahmin edebileceginizin cok ama cok uzerinde.
contactlight (OP)
Full Member

View Profile
May 20, 2014, 02:31:47 PM

Merhaba,

Merhaba, Turkiyede calisan bazi guclu poollarimiz mevcut, ornegin en basarililarindan birisi hatta bana gore en basarilisi

http://www.coinium.org/

Urunu satabilirmisiniz bilemem, bir cok kisi negatif seyler yazacaktir.
Miningle ugrasan kisi sayisi tahmin edebileceginizin cok ama cok uzerinde.

Anladim, tesekkurler. Neden insanlar negatif yorumlar yazacaklardir? Antminer S1 her gun 5$ degerinde BTC uretebiliyor. Turkiye'deki elektrik fiyatlari hakkinda pek bilgim yok ancak Amerika'dayken 1kW/saat'e 0.014$ civarinda oduyorum.

Coinium sadece scrypt coin'ler icin gorunuyor. Antminer'i Bitcoin ve benzeri SHA-256 coin'ler icin kullanabilirsiniz. Turkiye'de Bitcoin mining pool yok mu?
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
May 20, 2014, 02:41:48 PM

Turkiyeye geldiginde ne demek istedigimi daha iyi anlarsin. Sozler yetmez buna.  Cheesy  Anlatilmaz yasanir.

SHA256 icin pool kuracak kadar guc bulmaniz zor. CUnku asicler pahali cihazlar ve alacak gucu olanlarin cogu yurt disinda host ediyor, gumruk denilen kahrolasi bir tas devri mekanizmasi var burada, o yassah bu yassah gardasss  seklinde. bfl olsun ant olsun knc olsun alanlar gumrukten sokanlar var elbette, ama bir cok kisi bu foruma takilmiyor bile, eskiler bile gorunmuyor.
  Benim bildigim kadari ile SHA256 pool yok, varsada ben bilmiyorum.
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2078

Crypto Swap Exchange

View Profile
May 20, 2014, 02:48:22 PM

Turkiye'de Bitcoin mining pool yok mu?

Türkiye'de Bitcoin maden havuzu yok. Bitcoin madenciliği yapan kişi sayısı da çok az diye tahmin ediyorum.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
May 20, 2014, 02:51:10 PM

Anlasilan sen New Jerseydesin, ordaki fiyatlar ole Ny ta 16 cent, floridada 12 falandi yanlis hatirlamiyorsam, washingtondada 6 centti.
Ucuza almak isteyeceklerdir cihazi o yuzden oyle dedim, pazar alanindaki ilanlari biraz vaktin oldugunda oku daha iyi anlayacaksin.
contactlight (OP)
Full Member

View Profile
May 20, 2014, 02:56:49 PM

Anladim, cevaplariniz icin tesekkurler. Turkiye'de elektrik pahali gorunuyor, gumruk de tabii buyuk sorun.

Iste bu yuzden Turkiye'ye valizde sokmayi basardigim Antminer S1'i uygun bir fiyata satabilecegimi dusunuyordum. Bakalim, belki ilgilenen birisi cikar.

Ben Illinois'denim. Normalde elektrik 14 cent ancak benim sehrimde dagitimi yapan alternatif bir sirket var, fiyati bu kadar dusuruyor.
bonesoul
Sr. Member

Activity: 389
Merit: 250

View Profile WWW
May 20, 2014, 03:33:34 PM

Bitcoin madenciliği zaten çok büyük pool'ların kontrolü altında. Kuracağınız havuza kullancı bulmak hiçde kolay olmayacaktır, hatta inovasyon katmazsanız imkansıza yakın birşey.

Hatta şu anda yeni kurulacak alt-coin havuzları bile oldukça sıkıntılı, multipool & auto-exchange, inovatif özelliker eklemediğiniz sürece pek bir bekletiniz olmasın. Bizde sırf bu yüzden, auto-exchange destekleyecek kendi pool-server yazılımız üzerinde çalışmaya başladık; https://github.com/CoiniumServ/CoiniumServ ve kısa süre içerisinde aktif hale getireceğiz.

Her ne kadar en baştan beri, auto-exchange'lerin crypto dünyasına zarar verdiğini söylesek ve savunsak bile malasef kullanıcıların sadece günü düşünmesinden dolayı, bu sistemin bir gerekliliği oldu.

Auto-exchange desteği olmadan hiç bir pool ayakta kalamayacak duruma geldik. Biz şu anda coinium.org pool'larını çalıştırmak için 7 adet vps kullanıyoruz ve oldukça masrafı olan bir iş. Son zamanlarda bitcoin fiyatının düşmesi, alt-coin'lerin toplu olarak çökmesi, POS coin'lerin revaçta olması ve bu pos coin developerlarının tek bir pool'u öne çıkarması gibi nedenlerden dolayı şu anda pool işi oldukça zahmetli ve getirisi götürüsünden fazla. Ancak belli bir derece isim yapmış pool'lar ayakta kalabiliyor.

Biz uzun vaadeli bir projeye başladık, ilerleyen dönemde daha iyi şeyler olacağı kanatindeyiz, özellikle de yazdığımız yazılımla birlikte sunacağımız yeni özelliklerle kullanıcı tabanımızı tekrardan büyütmeyi hedefliyoruz.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: