Bitcoin Forum
July 04, 2024, 05:32:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Comunitate monede virtuale 100% romaneasca  (Read 1653 times)
alex- (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 13
Merit: 0


View Profile WWW
May 20, 2014, 04:15:29 PM
 #1

Salut , vreau sa pune bazele unei comunitati pentru toti cei care folosesc Bitcoin sau alte monede virtuale.

Sunt abea la inceput si caut STAFF , oameni care sa se ocupe cat le permite timpul (sa posteze sau sa modereze) in scopul de a invata unii de la altii pentru a face un profit cat mai mare Smiley

Desigur as vrea si niste pareri , de la orice user de aici , despre (domeniu , platforma , idee si orice va trece prin cap ... )

http://www.monedevirtuale.ro/

Multumesc. Grin
maok
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 392
Merit: 250


View Profile
May 22, 2014, 01:57:53 PM
 #2

moneda virtuala e ce-ti arata tie in contul bancar online pana sa faci retragere numerar, sau in contul skrill, sau in contul paypal, LR, etc. Bitcoin e o moneda digitala nu virtuala, asta pentru ca balanta ce ti-o afiseaza in wallet chiar exista in mod real si e criptata direct in blockchain, deci exista fizic in toate nodurile bitcoin; tot aud asta cu virtuala in forumul romanesc e ciudat cat de putin informati sunt unii utilizatori ai Bitcoin-ului, sa faci si un domeniu cu numele asta chiar e dezamagitor..

QRKHn6UK3ToS53V6jD1rYWRYS4mxQ1mako
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▀▄▀▄▀ Quark core wallet updates  ▀▄▀▄▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
alex- (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 13
Merit: 0


View Profile WWW
May 23, 2014, 03:20:04 AM
 #3

eu am gasit asta pe Wikipedia

A virtual currency or virtual money has been defined in 2012 by the European Central Bank as "a type of unregulated, digital money,

sau asta

Bitcoin, an example of a decentralized, convertible virtual currency

Bitcoin is the first truly decentralized global currency system, and at the same time the largest virtual currency as of 2014


Si suna mai bine www.monedevirtuale.ro decat www.monededigitale.ro , nu ? Cheesy
maok
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 392
Merit: 250


View Profile
May 23, 2014, 05:46:00 AM
 #4

Da pe wiki e mentionata ca o moneda virtuala pentru ca institutii oficiale au incadrat-o la un loc cu Webmoney, etc. doar ca sa o poata introduce intr-o categorie deja existenta, insa stim ca bitcoin nu e o moneda virtuala per se pentru ca exista in mod fizic in nodurile retelei, nu poate fi modificata balanta si nu exista nimeni care sa o controleze, cei care apreciaza lucrul asta nu o definesc ca o moneda virtuala, si asta ma asteptam de la utilizatorii de pe forumul romanesc ca macar ei sa faca distinctia si sa foloseasca termenii corecti.

QRKHn6UK3ToS53V6jD1rYWRYS4mxQ1mako
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▀▄▀▄▀ Quark core wallet updates  ▀▄▀▄▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Mikez
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 508
Merit: 500



View Profile
May 23, 2014, 09:33:10 AM
 #5

Deja al treilea(daca nu ma insel) care vrea sa ajute comunitatea instaland un script de forum din cateva clickuri. Cred ca va place mai mult titulatura de 'patron de forum' decat sa ajutati cu ceva.
Vrei sa ajuti? Tradu proiecte Bitcoin in romana sau ofera un serviciu pe piata romaneasca(sau nu numai), sau incearca sa vorbesti cu cunostiinte/magazine etc sa accepte Bitcoin.

Legat de nume, +1 maok.

alex- (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 13
Merit: 0


View Profile WWW
May 23, 2014, 02:26:06 PM
 #6

Deja al treilea(daca nu ma insel) care vrea sa ajute comunitatea instaland un script de forum din cateva clickuri. Cred ca va place mai mult titulatura de 'patron de forum' decat sa ajutati cu ceva.
Vrei sa ajuti? Tradu proiecte Bitcoin in romana sau ofera un serviciu pe piata romaneasca(sau nu numai), sau incearca sa vorbesti cu cunostiinte/magazine etc sa accepte Bitcoin.

Legat de nume, +1 maok.

Judeci inainte sa cunosti ... specific romanesc ... nu e absolut nimic adevarat din ce zici aici Smiley .

  • nu ma intereseaza sa fiu patron de nimic , celelalte proiecte ale mele sunt 100% gratuite (vreau doar sa invatam unii de la altii) , eu scriu acolo tot ce stiu si impart cu lumea fara sa cer nimic in schimb
  • normal ca instalez ipboard , e cel mai bun (chiar daca e din cateva click-uri) , ce conteaza asta ? conteaza ca eu fac programare de 10 ani de zile ? habarnistule Smiley
  • de unde sti ca nu vb cu lumea sa implementeze plata in Bitcoin ? de unde sti ca nu caut chiar eu sa implementez plata in Bitcoin ? iar esti un penibil habarnist ...

deci am facut destul cand te-am bagat in seama Smiley

Bafta!
maok
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 392
Merit: 250


View Profile
May 23, 2014, 04:18:07 PM
 #7

lol.. si ti-ai pus cunostiintele de programare de 10 ani intr-un site de cateva click-uri ? in orice caz nu te acuza nimeni de nimic, erau doar niste sfaturi poti sa faci ce vrei nu vad de ce te apuci sa injuri si sa jignesti, mai ales cand nu ai dreptate.

QRKHn6UK3ToS53V6jD1rYWRYS4mxQ1mako
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▀▄▀▄▀ Quark core wallet updates  ▀▄▀▄▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
alex- (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 13
Merit: 0


View Profile WWW
May 23, 2014, 06:34:08 PM
 #8

lol.. si ti-ai pus cunostiintele de programare de 10 ani intr-un site de cateva click-uri ? in orice caz nu te acuza nimeni de nimic, erau doar niste sfaturi poti sa faci ce vrei nu vad de ce te apuci sa injuri si sa jignesti, mai ales cand nu ai dreptate.

eu nu stiu cum poti sa iti pui cunostintele de php , js , c++ , linux , etc ... intr-un IPboard , poate ma inveti tu ca am impresia ca abea ai invatat sa deschizi compu ... :* bafta!
alex- (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 13
Merit: 0


View Profile WWW
May 26, 2014, 09:52:37 AM
 #9

Incepand de azi oferim DOGECOINS gratuit pentru cei care au nevoie sa invete sa foloseasca monedele virtuale/digitale: http://www.monedevirtuale.ro/topic/37-dogecoins-gratis/

Acum cat nu valoreaza cine stie ce ... ca dupa nu mai dau nimic Smiley)
crocko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 1000


'All that glitters is not gold'


View Profile
May 26, 2014, 04:40:42 PM
 #10

De ce nu ai pus un link si catre walletul de Doge (sub Windows cel putin) ? Plus alt link catre un exchange.. daca tot te adresezi unor incepatori ..
Si ca sa pari mai serios precizeaza si ce suma esti dispus sa donezi.

Find my posts helpful? Click my Trust link and rep me!
BTC: 1MqUxoDQE8Q88sDvoaLMbBJSMToSfPgKSy  DOGE: D61Na9wjuneAn9GFLRNrHgWHHFwVfd1T7y  LTC: 3Luo136zrqkCi53jT72FEY52GbwW1ZYi6X
alex- (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 13
Merit: 0


View Profile WWW
May 26, 2014, 05:17:13 PM
 #11

De ce nu ai pus un link si catre walletul de Doge (sub Windows cel putin) ? Plus alt link catre un exchange.. daca tot te adresezi unor incepatori ..
Si ca sa pari mai serios precizeaza si ce suma esti dispus sa donezi.


am pus link la website si cate dau minim , pentru ca maxim nu stiu , poate dau si mai multe de 10 cuiva ... daca are si posturi de calitate ...

si dc trebuie exchange ? am zis ca dau sa le invarta sa se invete cu ele , crezi ca donez in valoare de 10-20$ sau ce iti imaginai ?
crocko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 1000


'All that glitters is not gold'


View Profile
May 28, 2014, 03:50:04 AM
 #12

De ce nu ai pus un link si catre walletul de Doge (sub Windows cel putin) ? Plus alt link catre un exchange.. daca tot te adresezi unor incepatori ..
Si ca sa pari mai serios precizeaza si ce suma esti dispus sa donezi.


am pus link la website si cate dau minim , pentru ca maxim nu stiu , poate dau si mai multe de 10 cuiva ... daca are si posturi de calitate ...

si dc trebuie exchange ? am zis ca dau sa le invarta sa se invete cu ele , crezi ca donez in valoare de 10-20$ sau ce iti imaginai ?


defineste " sa le invarta "

Find my posts helpful? Click my Trust link and rep me!
BTC: 1MqUxoDQE8Q88sDvoaLMbBJSMToSfPgKSy  DOGE: D61Na9wjuneAn9GFLRNrHgWHHFwVfd1T7y  LTC: 3Luo136zrqkCi53jT72FEY52GbwW1ZYi6X
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!