Bitcoin Forum
May 04, 2024, 04:59:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: [BCN] Bytecoin (yalnızca işlemci (CPU) ile madencilik, gerçek anonimlik)  (Read 13182 times)
tersagun
Sr. Member

Activity: 280
Merit: 250

View Profile
May 26, 2014, 11:21:54 AM

Bunun cüzdanı nasıl? Coin kazdık ama gönderemiyorum bir yere..

Minergate'ten mi kazdın?

Wallet çıkartıp güncelledin mi? Monero-Quazar-Bytecoin birebir aynı algoritmayı kullanıyorlar, diğerlerini biliyorsan bu da aynısı.
Ama fark olarak bunun blockchain çok daha büyük, güncellemesi bir gününü alabilir :-)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
May 26, 2014, 11:31:18 AM

Evet minergateden kazıyorum..

http://www.quazarcoin.org/ adresinden win64 için olan exe yi indirip açtım, quazarcoind.exe yi çalıştırdım ve sonuç aşağıdaki fotoda ki gibi..

tersagun
Sr. Member

View Profile
May 26, 2014, 11:43:07 AM

Bu Quazar için ama, Bytecoin'i buna çekemezsin.
Bunda yaptığın işlemin aynısını bir de BCN için yapman gerekiyor (blockchain senkron olmalı)
mjpo
Hero Member

View Profile
May 26, 2014, 11:50:19 AM

Tamam bunu yaptım ama nereye adres yazcamda coin göndercem yada benim adresim ne Smiley
tersagun
Sr. Member

View Profile
May 26, 2014, 11:53:54 AM

Tamam bunu yaptım ama nereye adres yazcamda coin göndercem yada benim adresim ne Smiley

Klasörün içinde bir txt dosyası oluşur, address isimli. Orada görebilirsin ilgili cüzdanın adresini.
Minergate'ten buraya aktarmak için, Withdraw kısmına adresini yazman yeterli, kısa zamanda cüzdanına geçer miktar (güncelleme tamamlandıysa).

mjpo
Hero Member

View Profile
May 26, 2014, 11:59:53 AM

Klasörün içinde bir txt dosyası oluşur, address isimli. Orada görebilirsin ilgili cüzdanın adresini.
Minergate'ten buraya aktarmak için, Withdraw kısmına adresini yazman yeterli, kısa zamanda cüzdanına geçer miktar (güncelleme tamamlandıysa).

Çok teşekkür ederim.. Yeni cüzdan oluşturup şifreledim, cüzdan adresimi oluşturdu. Daha sonra simplewallet ekranındaki [wallet......] şeklinde yazan şey nedir?
ziggurat
Newbie
*

Activity: 30
Merit: 0

View Profile
May 26, 2014, 12:26:02 PM

Bytecoin'i mine etmeye hazırlanırken, veya bu coin'e yatırım yaparken geçmişini araştırmayı hiç düşündünüz mü acaba? Bytecoin 2012 yılında geliştirilmiş olan bir crypto coin. Ancak bytecoin'in 2014 yılı ortalarında birden bire ortaya çıkması sizce de garip değil mi? Bu durumu araştırdığınızda ne yazık ki tatsız bir durum ortaya çıkıyor:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=167826.0

Özetle, bytecoin'in ufak bir kesim tarafından %80+ oranında premine edildiğinden bahsediliyor. İlk 1000 blok için coin ödülü 5000 iken sonra 500 ve 50 şeklinde azaltılarak devam edilmiş. Arkasındaki teknoloji ne kadar inovatif olursa olsun, toplam coin miktarının %80'inden fazlasının dar bir kesimin elinde olması başlı başına bir güvensizlik kaynağı. Bu konuda tatmin edici bir açıklamaya rastlayanınız oldu mu?

2012 yılında geliştirilen bir coin'in bunca zamandır piyasada olmaması bence çok şüpheli bir durum.
tersagun
Sr. Member

View Profile
May 26, 2014, 12:40:06 PM

Çok teşekkür ederim.. Yeni cüzdan oluşturup şifreledim, cüzdan adresimi oluşturdu. Daha sonra simplewallet ekranındaki [wallet......] şeklinde yazan şey nedir?

Wallet adresinin ilk haneleri yazıyor olması lazım yanlış anlamadıysam.
tersagun
Sr. Member

View Profile
May 26, 2014, 12:44:28 PM
Last edit: May 26, 2014, 12:57:34 PM by tersagun

Bytecoin'i mine etmeye hazırlanırken, veya bu coin'e yatırım yaparken geçmişini araştırmayı hiç düşündünüz mü acaba? Bytecoin 2012 yılında geliştirilmiş olan bir crypto coin. Ancak bytecoin'in 2014 yılı ortalarında birden bire ortaya çıkması sizce de garip değil mi? Bu durumu araştırdığınızda ne yazık ki tatsız bir durum ortaya çıkıyor:

Özetle, bytecoin'in ufak bir kesim tarafından %80+ oranında premine edildiğinden bahsediliyor. İlk 1000 blok için coin ödülü 5000 iken sonra 500 ve 50 şeklinde azaltılarak devam edilmiş. Arkasındaki teknoloji ne kadar inovatif olursa olsun, toplam coin miktarının %80'inden fazlasının dar bir kesimin elinde olması başlı başına bir güvensizlik kaynağı. Bu konuda tatmin edici bir açıklamaya rastlayanınız oldu mu?

2012 yılında geliştirilen bir coin'in bunca zamandır piyasada olmaması bence çok şüpheli bir durum.

Sadece bu işi bilenler ve Bytecoin kullananlar arasında yaygın olarak kalmış çünkü hep. Kasım'dan sonra başlayan cryptocoin çılgınlığına kapılmamışlar, o yüzden kimsenin haberi olmamış bir kaç ay öncesine kadar. Zaten duyulduğu anda da Monero ve Quazar gibi iki çakması türetiliverdi :-)

Premine demek biraz saçma çünkü 2012'den beri binlerce kişi tarafından kazılan bir para aslında, sadece bir kaç kişinin kazdığı bir şey değil, o yüzden premine demek yanlış olur. Bitcoin'in ilk senesinde de kaç kişinin kazdığını düşünürsek, ona da premine demek gerekir aynı mantıkla :-)

Benim mantığıma yatan yanıtlar bunlar, umarım tatmin edici olur.

Ek olarak, verdiğin link BCN'e ait değil, BTE'e ait :-) Tamamen ayrı bir şey yani.

ziggurat
Newbie
*

View Profile
May 26, 2014, 01:51:43 PM
Last edit: May 26, 2014, 03:33:58 PM by ziggurat

Sadece bu işi bilenler ve Bytecoin kullananlar arasında yaygın olarak kalmış çünkü hep. Kasım'dan sonra başlayan cryptocoin çılgınlığına kapılmamışlar, o yüzden kimsenin haberi olmamış bir kaç ay öncesine kadar. Zaten duyulduğu anda da Monero ve Quazar gibi iki çakması türetiliverdi :-)

Bytecoin'in son bir kaç haftaya kadar duyulmamış olması, ilk madencilerin bloklardan yüksek pay alması, sadece iki senede tüm coin miktarının %80'inden fazlasının kazılmış olması bana ne yazık ki mantıklı ve daha önemlisi adil gelmiyor. Bu tabloya bakarak coin geliştiricilerinin ve eş/dostlarının ilk zamanlardaki blok başına düşen yüksek miktardaki coin ödülünden fazlasıyla yararlandıklarını düşünmek bence çok da paranoyakça değil. Kaldı ki altcoin piyasasının geldiği nokta ve developer'ların yeni geliştirilen coin'leri nasıl pazarladıkları ortadayken, bytecoin'in piyasaya çıktıktan sonra iki sene boyunca isminin duyulmayıp birden pat diye ortaya çıkması bende şüphe uyandırıyor.

Monero isimli coin ile ilgilenenler de bytecoin'in premine edilmiş olduğuna dem vurmakta:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=622738.0

Premine demek biraz saçma çünkü 2012'den beri binlerce kişi tarafından kazılan bir para aslında, sadece bir kaç kişinin kazdığı bir şey değil, o yüzden premine demek yanlış olur. Bitcoin'in ilk senesinde de kaç kişinin kazdığını düşünürsek, ona da premine demek gerekir aynı mantıkla :-)

Bytecoin'in binlerce kişi tarafından kazıldığına dair bir bilgiye rastlamadım. Bitcointalk forumunda 2012-2013 tarihli doğru düzgün bir bytecoin(bcn) başlığı yok. https://bitcointalk.org/index.php?topic=512747.0 adresindeki Bytecoin forum başlığı da 12 Mart 2014'de açılmış. 4 Temmuz 2012 ile 12 Mart 2014 tarihleri arasındaki 1,5 senede bu coin'i kimlerin kazdığını ve trade ettiğini merak ediyorum. Bytecoin iki sene boyunca çok dar bir kitle tarafından mine edilmediyse bununla ilgili çok sayıda forum başlığının ve mesajın olması, ayrıca bu coin'in bir yerlerde yoğun şekilde trade edilmiş olması gerekirdi.

Bytecoin başlığının içerisi de benim gibi premine kuşkusu duyan bir çok kişinin mesajları ile dolu. Başlık içerisinde 'premine' kelimesini aratıp inceleyebilirsiniz.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=512747.0

Bitcoin'in premine edilişini Bytecoin ile karıştırmak mantıksız; çünkü şu ana kadar geçen sürede toplam 21 milyonluk bitcoin rezervinin 12 küsür milyonu mine edildi. Yani toplam bitcoin rezervinin %40'ı halen kazılabilir durumda. Ancak Bytecoin'in daha piyasada ismi duyulana kadar toplam rezervinin %80'den fazlası belli bir kitlenin kontrolüne geçmiş durumda. Bence bu netice tam olarak bir premine vakasını ifade ediyor. Tüm coin'ler direkt olarak developer'ların kontrolünde olmayabilir, ancak dar bir kesimin bu coinin ismi piyasada duyulmadan toplam rezervin %80'ini ele geçirdiği net olarak görünüyor.

Benim mantığıma yatan yanıtlar bunlar, umarım tatmin edici olur.

Ek olarak, verdiğin link BCN'e ait değil, BTE'e ait :-) Tamamen ayrı bir şeyden yani.

Evet fark ettim; verdiğim link isim benzerliği olan diğer bytecoin(bte)'e ait; ancak ben 2012 yılında geliştirilen ve anonymity vadeden Bytecoin(bcn)'in premine edilmiş olmasından bahsediyorum. Dolayısıyla bu konuda bir karışıklık bulunmuyor. İlk mesajımda verdiğim linkteki forum başlığı görmezden gelinebilir.

Merhaba

Detaylı yanıtınız için teşekkürler, ben de görüşlerimi yukarıda kırmızı renkle belirttim..
tersagun
Sr. Member

View Profile
May 26, 2014, 01:56:55 PM
Last edit: May 26, 2014, 06:49:23 PM by tersagun

Detaylı okuyamadım, çıkmam gerekiyor şirketten ama cryptocoin dünyası Bitcointalk'tan ibaret değil, adı üzerinde "bitcoin" talk. Bu adamlar Bytecoin'i Bitcoin'den tamamen farklı bir algoritma üzerine kuruyor, o nedenle geniş topluluklara ulaşma ihtiyacı duymamışlar.
Amaç sadece kendilerinin (darkweb vs. diyorlar) kullanacağı bir coin üretmek olmuş, kitlelere ulaşıp coini değerlendirmek değil.

Ben de bir hafta önce farkına vardım BCN'in, geniş bir bilgi sahibi değilim ama oradan buradan topladığım bilgilerle harmanlayınca bu sonuçlara vardım.

Ek olarak, 2 senede 80%'i mine edilmesine karşı, bir haftada 100% mine edilen paraları örnek verebilirim veya Bitcoin'in hala kazılabiliyor olması gerçeği ne kadar yansıtır şüpheli; süper makinalarla ancak bitcoin kazabiliyorsun, kullanıcıların 99%u için Bitcoin üretmek pratikte imkansız yani.

Bunları öne sürdüğün noktalara karşı tez olarak sunuyorum, yoksa BCN'in şu gün için ideal coin olduğunu düşünüyor değilim.
ziggurat
Newbie
*

View Profile
May 26, 2014, 07:31:52 PM

Detaylı okuyamadım, çıkmam gerekiyor şirketten ama cryptocoin dünyası Bitcointalk'tan ibaret değil, adı üzerinde "bitcoin" talk. Bu adamlar Bytecoin'i Bitcoin'den tamamen farklı bir algoritma üzerine kuruyor, o nedenle geniş topluluklara ulaşma ihtiyacı duymamışlar.
Amaç sadece kendilerinin (darkweb vs. diyorlar) kullanacağı bir coin üretmek olmuş, kitlelere ulaşıp coini değerlendirmek değil.

Ben de bir hafta önce farkına vardım BCN'in, geniş bir bilgi sahibi değilim ama oradan buradan topladığım bilgilerle harmanlayınca bu sonuçlara vardım.

Ek olarak, 2 senede 80%'i mine edilmesine karşı, bir haftada 100% mine edilen paraları örnek verebilirim veya Bitcoin'in hala kazılabiliyor olması gerçeği ne kadar yansıtır şüpheli; süper makinalarla ancak bitcoin kazabiliyorsun, kullanıcıların 99%u için Bitcoin üretmek pratikte imkansız yani.

Bunları öne sürdüğün noktalara karşı tez olarak sunuyorum, yoksa BCN'in şu gün için ideal coin olduğunu düşünüyor değilim.

Cryptocoin dünyası Bitcointalk'tan ibaret değil, doğru; ancak altcoin duyurularının ve tartışmalarının ana zemininin bu forum olduğu bir gerçek. Başka bir mecra üzerinden yapılan altcoin duyuruları buradan olduğu kadar geniş kitlelere ulaşamaz. Yüzlerce birbirine benzer işe yaramaz altcoin'in olduğu, kimi developer'ların canı isteyince coin dump edip elde ettiği kazanç ile kaçtığı bu piyasada madenci ve yatırımcılara duyuru yapılmadan girişilen her iş şüphe uyandıracak, soru işareti doğuracaktır.

Bytecoin'deki problem de işte tam olarak burada. 2012'den beri tam gaz mine edilen, toplam miktarının %80'inden fazlasının küçük bir grubun kontrolünde olduğu bir coin'den bahsediyoruz. Örnek olarak gösterdiğiniz, bir haftada %100'ü mine edilen herhangi bir coin eğer halka açık bir şekilde arz edilmişse homojen olarak madencilere ve yatırımcılara dağılmış demektir. Bitcoin ise hala kazılabilmekte, ve isteyen kazma işine girip veya coin satın alıp bitcoin pazar payına ortak olabilmekte. Bitcoin'in zorlukla kazılabilmesinin konumuzla bir alakası yok; dünya üzerinde bitcoin kazan binlerce şirket onbinlerce kullanıcı zaten var. Evinde güçlü bir asic donanımı olmayan kullanıcı bitcoin kazamayabilir, ancak gidip kazan bir şirketten pay alabilir. Burada ısrarla dikkat çekmeye çalıştığım nokta şu: cryptocurrency ile ilgilenen insanların %99'u bugüne kadar bytecoin üretemediler; çünkü 2 senedir kazılan bu coinden haberleri bile yoktu. Bytecoin'i bilen gruptaki insanlar ise tüm coin miktarının %80'ini bu süreçte cebe attılar. Bu da şu demek; piyasa şu an bytecoin'in çoğunu elinde tutan bu azınlık kitlenin elinde; ve onlar da bytecoin piyasasını kendi amaçları uğruna istedikleri gibi pump/dump yaparak manipüle edebilirler.

Piyasada Darkcoin gibi sürekli geliştirilmekte olan ve kendini kanıtlamış, yükselişte olan, bir çok medya kanalında haber yapılmış bir para birimi dururken, veya Monero gibi Bytecoin ile aynı ring signatures mantığını kullanarak transaction anonymity sağlayan bir coin varken bir insan neden gidip de %80'i başkasının cebinde yatan, geliştiricisi/madencisi/yatırımcısı kimdir belli olmayan bir coin'e yatırım yapar bilemiyorum. Ya insanlara çok fazla güven duyuluyor, ya da allaha emanet hareket ediliyor.

Tabii ki herkes istediği şekilde yatırım yapmakta, parasını harcamakta serbesttir. Ben sadece kendi çekincelerimi belirtiyorum, karar vermek siz değerli yatırımcılara kalmış.
tersagun
Sr. Member

View Profile
May 29, 2014, 11:15:48 AM

Şu anda ciddi kar getiriyor CPU'dan mine etmek BCN'yi, kısa zamanda bir şeyler kazıp para kazanmak isteyenler varsa değerlendirebilir bu şansı.
Sonuçta bu işlerle uğraşmamızın en temel amacı para kazanmak, paranın geçmişine bakmadan :-)
mjpo
Hero Member

View Profile
May 29, 2014, 11:25:14 AM

Sadece byte değil, quazar da fena değil.. Ama CPU mining GPU mining kadar uzun soluklu olabilir mi bilemedim. Undecided
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1000

View Profile
May 29, 2014, 02:07:37 PM

Sadece byte değil, quazar da fena değil.. Ama CPU mining GPU mining kadar uzun soluklu olabilir mi bilemedim. Undecided

Quazar cryptonote klonu, yenilik getirmiyor. Türklerin çıkardığı pump&dump coini, ona göre yatırım yapın.
aliser
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
May 29, 2014, 11:42:55 PM

Quazar cryptonote klonu, yenilik getirmiyor. Türklerin çıkardığı pump&dump coini, ona göre yatırım yapın.

Quazar'ı Türkler mi çıkardı ?
tersagun
Sr. Member

View Profile
May 30, 2014, 07:11:15 AM

280x ile günlük getiri 2$'u bulmuyor hangi coini kazarsan kaz şu anda.
laptopumda Cryptonote kazarak günde 2$'dan fazla kazanıyorum ben ama :-)
hakcak
Newbie
*

Activity: 81

View Profile
June 14, 2014, 02:52:22 AM

Miner gate deki withdraw butonu çalışmadı bir türlü paramı wallet a aktaramadım siz de de varmı bu problem ?
ferman
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

Sanırım BAN 11 Nisan'a uzadı...

View Profile WWW
June 14, 2014, 07:50:58 AM

ben daha walleti kuramadım bir sürü coin içerde kaldı Cheesy

mjpo
Hero Member

View Profile
June 14, 2014, 08:04:35 AM

Miner gate deki withdraw butonu çalışmadı bir türlü paramı wallet a aktaramadım siz de de varmı bu problem ?

Coin bazlı withdraw sorunu olabiliyor arada ama düzeltiyorlar. Ben şuan fantom ve byte withdraw ettim, çok kısa sürede cüzdana geldi.

@ferman,

Dostum problem ne? Belki yardımcı olabilirim.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: