Bitcoin Forum
May 11, 2024, 09:05:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Akıl danışabileceğim ?  (Read 1919 times)
Rehber (OP)
Newbie
*

Activity: 57
Merit: 0

View Profile
May 22, 2014, 04:27:34 PM

Herkese merhaba forumda ki bir çok konuyu okudum fakat pek fazla birşey öğrendiğim söylenemez bitcoin hakkında yardım ederim sorularını yanıtlarım diyen bir arkadaşlar varsa skype adresini vermesini rica ediyorum.Birşey daha ekleme istiyorum kimse kusura bakmasın yapılan yorumlarda resmen boşa oksijen tüketen poposuyla kafası aynı hizada giden tipler çok çok fazla saçma saçma yorum yapacaklar yok geç kaldın bu iş olmaz başlamadan bırak diyecekler ctrl+w yapsın.

Şuan için https://cex.io/ işlem yapıyorum bir miktar ghs ulaştım yavaş yavaş ilerliyorum.Tekrar rica ediyorum bu konuda yardımcı olurum diyen arkadaşlar varsa skype adreslerini bekliyorum, teşekkürler.
1715461529
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715461529
Reply with quote  #2

1715461529
Report to moderator
1715461529
Hero Member
*

Ignore
1715461529
Reply with quote  #2

1715461529
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715461529
Hero Member
*

Ignore
1715461529
Reply with quote  #2

1715461529
Report to moderator
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
May 22, 2014, 04:46:19 PM

Hiçbir şey için geç kalınmaz Smiley
Dilediğin zaman yardımcı olamaya çalışırım dilimin döndüğünce. Fakat 0 aktiviteyle böyle bir beklentiye sahip olmak çok doğru değil, belirtmeden geçmeyeyim. Başarılar dilerim.
Rehber (OP)
Newbie
*

View Profile
May 22, 2014, 04:55:15 PM

Birşey söyleyebilecek bir bilgim olsa anlatırım fakat illa yardım almak için birşeyler yapmak gerekiyorsa sağolun ben kendi çabalarımla ilerlemeye devam ederim.Burada da hep bana hep bana şeklinde ilerliyorsa işler türk forumlarından tamamen sıyrılıp diğer bölümlere geçmek lazım demek.
MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
May 22, 2014, 05:02:09 PM

Birşey söyleyebilecek bir bilgim olsa anlatırım fakat illa yardım almak için birşeyler yapmak gerekiyorsa sağolun ben kendi çabalarımla ilerlemeye devam ederim.Burada da hep bana hep bana şeklinde ilerliyorsa işler türk forumlarından tamamen sıyrılıp diğer bölümlere geçmek lazım demek.
Bu bir görüş. Burada, diğer insanlara yardım etmek, paylaşmak için çabalayıp, emeği boşa harcanmış bir dolu insan bir örnek. Gayet iyi niyetle sizin gibi yardım yalap edip umduğunu bulamayanlar başka bir grup. Gerçek hayatta da böyle. Önce komünitenin onayı olması gerekiyor. Hele hele anonim bir dünyada kabul edersiniz ki bir gereklilik bu.

Sakın üzerinize alınmayın, yukarıda bahsettiğim gruplardan biriyle ilgili aklıma gelen şu örnek var: https://www.youtube.com/watch?v=MobKweEsA5E

MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
May 22, 2014, 05:04:00 PM

Bir de merak ettim. Neden bold? Yazdıklarınızı bold olmasını sağlamak için ekstra bir işleme ihtiyacınız var. Neden doğalı değil?
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
May 22, 2014, 05:15:19 PM

Benim anladigim kadari ile siz tembel birisiniz ve gercekten forumu okumaya usendiginiz icin ve mesajlarinizinda okunmamasindan endise ettiginizden bold olarak yaziyorsunuz. Bazi seyler icin evet cok gec ama bazi seyler icin degil. Bakis aciniza bu ise ayiracaginiz zamana ve emege bagli olarak degisir.  Bu Turkce forumda o kadar degerli bilgiler varki, yeterki arayin. ne arayacagini bilmemek ayri bir konu tabiki.
Rehber (OP)
Newbie
*

View Profile
May 22, 2014, 05:58:57 PM

Size de hak veriyorum tabiki fakat söylemek istediğimi tam anlatamadım sanırım bazı şeyler internette verilmemiş uğraşlarım arasında soracağım sorulara yanıt alabileceğim bir kişi dahi olursa ilerlemem de hızlı olur hemde sağlıklı bilgi edinirim.

Neden mi bold normal de hep kalın yazarım işim hep bigisayar üzerine olduğu için normal yazıları seçmekte bir süre sonra zorlanıyorum bunun için hep kalın yazarım hem daha rahat okunuyor normal yazı bana çok cılız bir yazı şekli gibi geliyor.Burada tartışma anlarında kalın yazılar kullanıldıysa zamanında bilemem fakat bir art niyet falan yok yani.Bana ulaşmak zor değil kardeş sanalda kendini gizleyenlemeye çalışanlara hep garip bakmışımdır.Gmail adresinizi ekledim görüşebilirsek memnun olurum.

@DeepCoin : Sana gelince kardeş başta bir örnek vermiştim bak iyi okumamışsın o örneğe cuk oturanlardan birisi de sensin.Birşey bilmeden yorum yapmayı ne kadar çok seviyorum yurdum insanı, benim kadar döküman veya kitap okumuşluğun varmı acaba ?.Link vermek yasak mı bilmiyorum ama yardım isterken konu tartışma konusu haline geldi deep kardeş bana buradan ulaşabilirsin http://www.cyber-warrior.org/168307 daha ilk cümlemde neredeyse bütün konuları okuduğumu yazmışım ama sen beyinden tasaruf ederek gelip saçma yorumunu yapıştırmışsın Allahın verdiği şu beyni kullanın az kullanmak sizi uzun yaşatmaz kullanın bunu.Yolladığım o profilden birşey anlamazsanız ki anlayacağınızı sanmıyorum konudan çekil ve işini yapmaya devam et.Kişiliği oturmuş şahıslarla görüşmek isterim.Bütün yazıları seçip B tuşuna tıklamak zorlanılacak birşey değil...

DeepCoin
Legendary
*

View Profile
May 22, 2014, 06:15:03 PM

tek cevap sana    

Gordugum kadari ile Lamerin tekiymissin verdigin link onu gosteriyor    Grin
ferman
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

Sanırım BAN 11 Nisan'a uzadı...

View Profile WWW
May 22, 2014, 06:18:36 PM

Size de hak veriyorum tabiki fakat söylemek istediğimi tam anlatamadım sanırım bazı şeyler internette verilmemiş uğraşlarım arasında soracağım sorulara yanıt alabileceğim bir kişi dahi olursa ilerlemem de hızlı olur hemde sağlıklı bilgi edinirim.

Neden mi bold normal de hep kalın yazarım işim hep bigisayar üzerine olduğu için normal yazıları seçmekte bir süre sonra zorlanıyorum bunun için hep kalın yazarım hem daha rahat okunuyor normal yazı bana çok cılız bir yazı şekli gibi geliyor.Burada tartışma anlarında kalın yazılar kullanıldıysa zamanında bilemem fakat bir art niyet falan yok yani.Bana ulaşmak zor değil kardeş sanalda kendini gizleyenlemeye çalışanlara hep garip bakmışımdır.Gmail adresinizi ekledim görüşebilirsek memnun olurum.

@DeepCoin : Sana gelince kardeş başta bir örnek vermiştim bak iyi okumamışsın o örneğe cuk oturanlardan birisi de sensin.Birşey bilmeden yorum yapmayı ne kadar çok seviyorum yurdum insanı, benim kadar döküman veya kitap okumuşluğun varmı acaba ?.Link vermek yasak mı bilmiyorum ama yardım isterken konu tartışma konusu haline geldi deep kardeş bana buradan ulaşabilirsin http://www.cyber-warrior.org/168307 daha ilk cümlemde neredeyse bütün konuları okuduğumu yazmışım ama sen beyinden tasaruf ederek gelip saçma yorumunu yapıştırmışsın Allahın verdiği şu beyni kullanın az kullanmak sizi uzun yaşatmaz kullanın bunu.Yolladığım o profilden birşey anlamazsanız ki anlayacağınızı sanmıyorum konudan çekil ve işini yapmaya devam et.Kişiliği oturmuş şahıslarla görüşmek isterim.Bütün yazıları seçip B tuşuna tıklamak zorlanılacak birşey değil...

CW

valla bu forumda destekten çok köstek var dostum. yani insaanlar bayılıyor "yapamazsın" "fak mi ask gugıl" balık tutmayı bile öğreten yok. keşke vaktim olsa skypedan yardımcı olabilsem. umarım yardımcı olacak ciddi bir mentor bulursun dostum ne diyim. yoksa se nyaz buraya elbet birimiz cevaplarız. arada bu google a sor diyenleri boşver post kasmaya çalışıyorlar. imzalarına post aşına para aldıkları için takma yani.

Rehber (OP)
Newbie
*

View Profile
May 22, 2014, 06:20:49 PM

Böyle bir cevap bekliyordum dikkate alınmayacak birisi olduğun belliydi Smiley. Ne kadar yazsak da böyle karaktersiz kendini bilmezler çıkacak yapacak birşey yok Rabbim sana bile rızık veriyor ya hamd olsun Smiley

@ferman : Sorun değil kardeş biraz vakti olan bilgi sahibi birisi varsa diye üye olup yazmak istedim yoksa nereden bilebilirim.Dışardan bakmakla içinde bulunmak farklı oluyor çıkarsa birisi ara ara kontrol ederim konuyu çıkmazsa da sağlık olsun.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
May 22, 2014, 06:28:12 PM

Ah benim gayserili kardesim, nevsehirde olabilir bilmiyorum. Belkide sana bu forumda yardim edebilecek en donanimli kisilerden birine bunu yazdin ya umarim birileri yardim eder sana skype den bire bir ucretsiz danismanlik yapar saatlerce.  Wink
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
May 22, 2014, 06:39:49 PM

tüm yazdıkların bold olduğu için okuyamadım. çok göz yoruyor.
biraz forum adabı öğrenmeye ne dersin?

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
Rehber (OP)
Newbie
*

View Profile
May 22, 2014, 06:45:53 PM

@DeepCoin :Egoları tavan yapmış nefsinde boğulmuş kişilerle malesef ki işim olmuyor bilgilerin sende kalsın.

@cakir:Tekrar tekrar yazmaktan usanmam fakat soruma cevap vermeyecekseniz lütfen yorum yazmayın.Forum adabı diye yeni bir terim mi ürettiniz şimdi de Smiley yapmayın gözünüzü seveyim şurada sorum iki satır yazılan bir ton yazı hala cevap alamadım.Gözünü aldıysa konudan çıkabilirsin ben hep bold yazarım böyle bir seçenek varsa orada bende bunu kullanıyorum buna kadar karışanlar da varmıymış ya Smiley.
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554

View Profile
May 22, 2014, 07:53:49 PM

Böylelerine yapılacak en iyi şey Ignore. Smiley
CarnageTR
Full Member

Activity: 150
Merit: 100

View Profile
May 22, 2014, 09:30:20 PM

Rehber kardeş, 3 aylık bilgi ve tecrübelerimle elimden gelen yardıma hazırım. Lakin öncelikle şunları belirteyim:
-Bitcoin işinde paranın havadan su gibi aktığını; herkesin altında Ferrari, limanda yat, boğazda yalı sahibi olduğunu düşünüyorsanız vazgeçin çünkü tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi, çoğumuz öyle değil.
-Ben bu işe hiçbirşey vermem ne sömürsem kârdır diyorsanız vazgeçin çünkü vermeden almak olmaz. Bir şeyler ortaya koyacaksınız ki onunla işlem yapıp kâr elde edesiniz.
-Ben okumaktan araştırmaktan haz etmem diyorsanız vazgeçin çünkü bu işin %99’u okumak, araştırmak ve anlamaya çalışmaktır.
-Ben beklemeyi ve bekletilmeyi sevmem her işim hemen hallolsun derseniz vazgeçin çünkü sabır bu işteki en önemli silahtır.
-İngilizcem kıttır okusam da anlamam derseniz vazgeçmeyin ancak beklentilerinizi yüksek tutmayın çünkü güncel bilgileri takip etmezseniz fırsatları kaçırırsınız.

Forumu gerçekten okuduysanız çok değerli bilgi ve tecrübelerin olduğunu göreceksiniz. Bir sorun hakkında cevap yazan arkadaşlar birkaç ay sonra tekrar sorulduğunu görünce doğal olarak üzülebilir ve sinirlenebilir. Bu nedenle birbirimizi yargılamadan önce bir daha düşünelim.

Yardım almak için tek yapmanız gereken gerçekten iyice okuyup araştırdıktan sonra tüm konuyu değil sadece gerçekten anlamadığınız şeyi sormanızdır. Mesela “cex.io nasıl kullanılır” yerine “cex.io’ya bitcoin nasıl yüklenir” gibi.

Yukarıda da dediğim gibi emek ve zaman harcamadan neredeyse hiçbir şey kazanamazsınız. Kazanç tanımınızı iyi yapın. 1 saatte 1 lira arttırmak mı yoksa 10 saatte 1 kuruş arttırmak mı? Ayrıca bir stratejiniz olsun. Aldığınız bütün kararları mantık çerçevesinde tekrar gözden geçirin. Hangi altcoine girmek daha mantıklı? Yatırımı nasıl yapmak mantıklı? Kazı yapmak mı yoksa alım-satım mı? Tüm bu değerlerin kâr, zarar ve risk analizlerini mutlaka yapın.

Eğer ki hedefiniz bu işten para kazanmak değil, sistemin mantığını öğrenmek, yeni bir bakış açısı geliştirmek ve bunları yaparken de eğlenmek ise, yani “hobi” ise yapacağınız yatırımın da sizin için gözden çıkarılabilir olması gerekmektedir. Örneğin 10 Dolar sermaye ile pek çok kumar sitesine giriş yapabilir; poker, blackjack vb oyunlarla vaktinizi güzel değerlendirebilirsiniz. (Not: Kumara yatırdığınız parayı zaten gözden çıkarmış olduğunuzu varsayıyorum.)

Bir de genel olarak foruma hitaben bir şey söylemek isterim. Son zamanlarda yazılan çizilen her şeyin sonu “ben senden daha iyi bildim, sen bunu bilemedin, hırsızsın, hainsin, egon çok yüksek” vs gibi yerlere gitmeye başladı. Forumda genel bir gerginlik var. Sanki konu açılsa da laf atsam diye pusuda bekliyor. Yorumlarımızdaki üslubun biraz daha yapıcı olması gerektiğini düşünüyorum. Fikirlerimizi beyan etmekte tabiki de özgürüz ancak kimsenin birbirine hakaret etmesi hoş değil.  Undecided
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
May 22, 2014, 09:39:13 PM

Rehber kardeş, 3 aylık bilgi ve tecrübelerimle elimden gelen yardıma hazırım. Lakin öncelikle şunları belirteyim:
-Bitcoin işinde paranın havadan su gibi aktığını; herkesin altında Ferrari, limanda yat, boğazda yalı sahibi olduğunu düşünüyorsanız vazgeçin çünkü tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi, çoğumuz öyle değil.
-Ben bu işe hiçbirşey vermem ne sömürsem kârdır diyorsanız vazgeçin çünkü vermeden almak olmaz. Bir şeyler ortaya koyacaksınız ki onunla işlem yapıp kâr elde edesiniz.
-Ben okumaktan araştırmaktan haz etmem diyorsanız vazgeçin çünkü bu işin %99’u okumak, araştırmak ve anlamaya çalışmaktır.
-Ben beklemeyi ve bekletilmeyi sevmem her işim hemen hallolsun derseniz vazgeçin çünkü sabır bu işteki en önemli silahtır.
-İngilizcem kıttır okusam da anlamam derseniz vazgeçmeyin ancak beklentilerinizi yüksek tutmayın çünkü güncel bilgileri takip etmezseniz fırsatları kaçırırsınız.

Forumu gerçekten okuduysanız çok değerli bilgi ve tecrübelerin olduğunu göreceksiniz. Bir sorun hakkında cevap yazan arkadaşlar birkaç ay sonra tekrar sorulduğunu görünce doğal olarak üzülebilir ve sinirlenebilir. Bu nedenle birbirimizi yargılamadan önce bir daha düşünelim.

Yardım almak için tek yapmanız gereken gerçekten iyice okuyup araştırdıktan sonra tüm konuyu değil sadece gerçekten anlamadığınız şeyi sormanızdır. Mesela “cex.io nasıl kullanılır” yerine “cex.io’ya bitcoin nasıl yüklenir” gibi.

Yukarıda da dediğim gibi emek ve zaman harcamadan neredeyse hiçbir şey kazanamazsınız. Kazanç tanımınızı iyi yapın. 1 saatte 1 lira arttırmak mı yoksa 10 saatte 1 kuruş arttırmak mı? Ayrıca bir stratejiniz olsun. Aldığınız bütün kararları mantık çerçevesinde tekrar gözden geçirin. Hangi altcoine girmek daha mantıklı? Yatırımı nasıl yapmak mantıklı? Kazı yapmak mı yoksa alım-satım mı? Tüm bu değerlerin kâr, zarar ve risk analizlerini mutlaka yapın.

Eğer ki hedefiniz bu işten para kazanmak değil, sistemin mantığını öğrenmek, yeni bir bakış açısı geliştirmek ve bunları yaparken de eğlenmek ise, yani “hobi” ise yapacağınız yatırımın da sizin için gözden çıkarılabilir olması gerekmektedir. Örneğin 10 Dolar sermaye ile pek çok kumar sitesine giriş yapabilir; poker, blackjack vb oyunlarla vaktinizi güzel değerlendirebilirsiniz. (Not: Kumara yatırdığınız parayı zaten gözden çıkarmış olduğunuzu varsayıyorum.)

Bir de genel olarak foruma hitaben bir şey söylemek isterim. Son zamanlarda yazılan çizilen her şeyin sonu “ben senden daha iyi bildim, sen bunu bilemedin, hırsızsın, hainsin, egon çok yüksek” vs gibi yerlere gitmeye başladı. Forumda genel bir gerginlik var. Sanki konu açılsa da laf atsam diye pusuda bekliyor. Yorumlarımızdaki üslubun biraz daha yapıcı olması gerektiğini düşünüyorum. Fikirlerimizi beyan etmekte tabiki de özgürüz ancak kimsenin birbirine hakaret etmesi hoş değil.  Undecided

Su ana kadar okudugum en guzel mesaj. Nabza gore serbet misali buradaki bazi cevaplar bana gore benimkiler de dahil.
Rehber (OP)
Newbie
*

View Profile
May 23, 2014, 12:26:40 AM

@CarnageTR : Yorumun için teşekkürler, lafı eveleyip gevelemeyi sevmem kardeş olabilecekleri tahmin ettim ve oldu da bunun olmaması için yardımcı olmayacak veyahut olamayacak kişilerin yorum yazmamasınıda istedim fakat herşey olacağına varıyor ve başı boş birisi mutlaka gelip saçmalıklarını ortaya döküyor.Bold bir yazıdan ne kadar saçmalık çıkabiliyorsa bu konuda çıktı yani Cheesy .

Okumak, araştırmak verileri analiz etmek mesleğimin bir parçası birçok devlet kurumunun güvenliğini sağlıyorum bunun için biraz daha fazla gözlem yapmak gerekiyor.Bu bitcoin konusu dikkatimi çekti şuan için bilgi topluyorum benim için bir eğlence aracı gibi düşünebilirsin.Bu sisteme para yatırır mıyım  daha ileri durumları takasları, dağıtım ve bölümleri yapabilmem için yatırım yapmam gerekiyor diyorsun yani yatırım yaparım.

İlk mesajımda söylediğim gibi skype adresinizi verirseniz oradan görüşelim
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554

View Profile
May 26, 2014, 02:54:08 PM

Okumak, araştırmak verileri analiz etmek mesleğimin bir parçası birçok devlet kurumunun güvenliğini sağlıyorum

Devletin kimin ellerinde olduğunun canlı göstergesi olmuş arkadaş.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
May 26, 2014, 03:05:29 PM

Okumak, araştırmak verileri analiz etmek mesleğimin bir parçası birçok devlet kurumunun güvenliğini sağlıyorum

Devletin kimin ellerinde olduğunun canlı göstergesi olmuş arkadaş.

Demek o yuzden ha bire gocuyor sayfalar.   Grin
Rehber (OP)
Newbie
*

View Profile
May 26, 2014, 05:36:31 PM

Malesef sizinle laf dalaşına giremeyeceğim herkes bilgi sahibi olduğu alanda konuşmalı ben daha iyi yaparım diyenler için kurumlar alımlarını devam ettiriyor yoksa ağzı olan herkes konuşuyor zaten.Çok bilen varsa yerimizi alsın yoksa boşa konuyu doldurmayın.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: