Bitcoin Forum
May 06, 2024, 02:34:59 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bu kadar rig satıldığına göre, madencilikte para kalmadı mı?  (Read 3080 times)
isyet (OP)
Sr. Member

Activity: 255
Merit: 250

View Profile
May 28, 2014, 11:26:49 AM

Pazar alanına baktığımızda yeni madencilerin girişim ruhunu ortadan kaldıracak veya azaltacak bir görüntüyle karşılaşıyoruz.
İnsanın aklına ister istemez şu soru geliyor:

" Eşer kazansaydı neden satsın ki?"

Bu satışlar bu kadar yoğun değil de 3 - 5 satış olsaydı "adam sıkışmış satıyor" derdik ama herhalde durum öyle değil.

Sesli düşünüyorum : (Ben madenci değilim, sadece ticaretini (trade) yapıyorum)

Mantıksal açıdan baktığımızda, ne kadar az madenci, o kadar çok gelir şeklinde görülüyor. Hatta bir çok yabancı forumlarda, yeni madencilerin ortaya çıkmaması için elbirliği ile yeni başlayacakların şevkini kıracak söylemler yazılıyor.

Ben ise değişik düşünüyorum. Meseleye paranın piyasada dolaşımı açısından baktığımızda manzara değişiyor.
Para, ister dijital olsun ister kağıt farketmez, ne kadar çok kullanılırsa  o kadar fazla değer kazanacaktır.

Madenciler sadece dağları kazıp ta çıkardıklarını hemen madenin yanındaki alıcıya satan kömür madencileri gibi düşünürlerse kaybederler.

Bakınız, şu yazıları yazdığımız Bitcointalk forumu bile ASIC'e ait. Binlerce ortağı var. Önde gelen Miner üreticisi.
ASIC ne yapıyor? Herkesi madenciliğe teşvik etmeye çalışıyor.
Neden?

Bitcoinin evrensel para birimi en azından sanal alemde sık kullanılan para birimi olmasını sağlamak için.

Mevzuyu toparlarsak:

Ne kadar çok madenci=O kadar çok BTC piyasa hareketliliği, o da eşittir: O kadar yüksek BTC kuru ve kazanç.

Sizin fikrinizi merak ediyorum bu konuda, nede olsa biz teorisyen fikri üretiyoruz. Sizler ise ustalar olarak işin mutfağındasınız.
1714962899
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714962899
Reply with quote  #2

1714962899
Report to moderator
1714962899
Hero Member
*

Ignore
1714962899
Reply with quote  #2

1714962899
Report to moderator
1714962899
Hero Member
*

Ignore
1714962899
Reply with quote  #2

1714962899
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
May 28, 2014, 11:32:00 AM

ASIC dediginiz sey bir tumlesik devre cesididir.

(Application Specific Integrated Circuit; Uygulamaya Özel Tümleşik Devre), genel amaçlı mikroişlemcilerin ve mikrodenetleyicilerin aksine, belirli özel bir işlemi, görevi yerine getirmek üzere tasarlanmış tümleşik devrelerdir.

Bundan oncede FPGA lar vardi yani:

FPGA (Field Programmable Gate Array - Alanda Programlanabilir Kapı Dizileri), programlanabilir mantık blokları ve bu bloklar arasındaki ara bağlantılardan oluşan ve geniş uygulama alanlarına sahip olan sayısal tümleşik devrelerdir.

lorylore
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1002

View Profile
May 28, 2014, 12:16:09 PM

Günlük kaz sat yaparsanız elbette para yok hatta elektrik parasını bile kurtarmaz ama kazıp iyi değerlendirirseniz para kazanırsınız. Yani hem madenci hem trader olmak zorundasınız.
wadili89
Legendary
*

Activity: 1106
Merit: 1000

View Profile
May 28, 2014, 12:41:14 PM

şu camiaya en büyük zararı
1) altcoinler
2) madenciler vermiştir.

ne btc ye ne başka bir şeye zerre inançları yok. tek dertleri ellerindeki coinleri dump edip, elektrik paralarını ödemek. sonra da para kazanamayınca "aldıkları paraya!" donanımlarını satmaya (birilerine kitlemeye!) çalışıyorlar.

samimi bulmuyorum kendilerini. o yüzden her biri zarar ettikçe ayrı seviniyorum. yok öyle btc nin yüksek olduğu zamanlardaki gibi bedavadan para. uğraşssınlar btcye inansınlar, xchange yapsınlar, piyasaya yenilik getirsinler. yapmıyorlarsa da çekip gitsinler bir zahmet

mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
May 28, 2014, 02:32:23 PM

Bu işin temelinde "mining" var, sistem mining üzerine kurulu..

Altcoinler BTC'nin daha fazla kitleye ulaşmasını sağladı..
lorylore
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1002

View Profile
May 28, 2014, 03:40:53 PM

Komik olmayın kardeşim madenciler olmasa sen neyi alıp satacaksın, hoş onu da beceremiyorsun ya.
BeNBeNfdnzm
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
May 28, 2014, 07:53:25 PM

Madenciler olmasa ortada coin olmaz, bir şeyler kullanıp mı geliyorsunuz foruma?
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
May 28, 2014, 07:55:47 PM

Arkadaş olaya hakim değil belliki.
isyet (OP)
Sr. Member

Activity: 255
Merit: 250

View Profile
May 28, 2014, 08:27:21 PM

Tartışmayı biraz daha ciddi bir seviyeye taşımak amacıyla:

Şu topic'e bir bakarsak: Sevgili Coinkolik bu konuyu açmıştı.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=607783.msg6998353#msg6998353

Burada bahsi geçen CoinTerra dünyanın önde gelen firmalarından, yani güvenilir bir alt yapısı ve geçmişi var.

Böyle bir yere yatırım mı isabetli olur yoksa kendi minerlerinle kazmak mı?
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
June 04, 2014, 07:25:12 AM

1) altcoinler
2) madenciler vermiştir.

ne btc ye ne başka bir şeye zerre inançları yok. tek dertleri ellerindeki coinleri dump edip, elektrik paralarını ödemek. sonra da para kazanamayınca "aldıkları paraya!" donanımlarını satmaya (birilerine kitlemeye!) çalışıyorlar.

samimi bulmuyorum kendilerini. o yüzden her biri zarar ettikçe ayrı seviniyorum. yok öyle btc nin yüksek olduğu zamanlardaki gibi bedavadan para. uğraşssınlar btcye inansınlar, xchange yapsınlar, piyasaya yenilik getirsinler. yapmıyorlarsa da çekip gitsinler bir zahmet

Madenciler olmazsa network çalışmaz. İnsanların madenci olması için kazanıyor ve işini devam ettiriyor olması gerekli. Günlük olarak satıp elektrik paralarını ödemeleri bir zorunluluk. Öte taraftan bu ucuz coinleri alıp değerlendirmek ayrı bir maharet.

Eğer altcoinler olmasa etrafta bu kadar PR malzemesi de olmazdı. Küçük topluluklar halinde bir amaç peşinde koşan insanlar da.

Ekosistem kendi içinde yaşıyor. Her açıdan alan memnun, satan memnun. Herhangi bir tarafın sıkıntı yarattığını düşünmüyorum. Eğer bu planlandı ise bence harika bir zeka yatıyor altında. Ama sanmıyorum ki bu denli öngörülü olabilsin...
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
June 04, 2014, 02:53:28 PM

1) altcoinler
2) madenciler vermiştir.

Madenciler olmazsa network çalışmaz. İnsanların madenci olması için kazanıyor ve işini devam ettiriyor olması gerekli. Günlük olarak satıp elektrik paralarını ödemeleri bir zorunluluk. Öte taraftan bu ucuz coinleri alıp değerlendirmek ayrı bir maharet.

Eğer altcoinler olmasa etrafta bu kadar PR malzemesi de olmazdı. Küçük topluluklar halinde bir amaç peşinde koşan insanlar da.

Ekosistem kendi içinde yaşıyor. Her açıdan alan memnun, satan memnun. Herhangi bir tarafın sıkıntı yarattığını düşünmüyorum. Eğer bu planlandı ise bence harika bir zeka yatıyor altında. Ama sanmıyorum ki bu denli öngörülü olabilsin...

Sen bilmiyosun, hayalet ucak gibi, piramitler gibi buda uzaylilardan ogrendigimiz bir sey  Grin  yoksa alfa centuri ye nasil para yollayacaktik, roketle mi  Cheesy Cheesy
Peny
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
June 06, 2014, 06:53:21 AM

Günaydın
Baska bir bakış açısı
madencilik ölmedi
rig lerin satılma sebebi suda olabilir ortalama 5000 liraya mal olmus 3.5-4.0 mh/s lerini yeni başlayanlar nasılsa  bilmezler düşüncesi ile satan kişiler. Bu fiyatın cok daha altında mesela (gridseed) 5 mh/s ve daha az elektirik harcaması yapacak.
yatırdıkları maliyeti kurtarmaya sistemlerini modifiye etmeyi düşünüyor olabilirler.

Bakınız 5200 kh rig lerden daha ucuz ve ekonomik
bakınız ama sulanmayınız Smiley 20x gridseed 7200 mh/s 1.600$,

ararsanız bir cok kaynak bulursunuz

MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
June 06, 2014, 08:20:29 AM

Bakınız, şu yazıları yazdığımız Bitcointalk forumu bile ASIC'e ait. Binlerce ortağı var. Önde gelen Miner üreticisi.

Pardon anlayamadım, ASIC ile kimi kastediyorsunuz?
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1000

View Profile
June 06, 2014, 08:23:57 AM

Pardon anlayamadım, ASIC ile kimi kastediyorsunuz?

Dış mihraklar?
ferman
Full Member

Activity: 238

Sanırım BAN 11 Nisan'a uzadı...

View Profile WWW
June 06, 2014, 12:48:21 PM

ASIC (Application Specific Integrated Circuit) yani Uygulamaya Özel Tümleşik Devre...
bir anla karmaşası var sanırım.

mrk38
Newbie
*

Activity: 20
Merit: 0

View Profile
June 07, 2014, 09:37:55 AM

rigimi satmak isteyen biri olarak;
madencilik için karlılıgın düştügü bir gercek var
25000 mhs(x11)  ile +35- lira civarı günlük net kar var trader olmaksızın
rigleri satma sebebimiz aynı güçteki makinalarla günlük 150 lira civarı kazanc saglamaya alışkın oldugumuzdan 35 lirayı begenmemek olabilir
ufak meblaglar ile tradeden güzel kazanç saglayıpta riglerin parasını tradede kullanıp daha yüksek kazanç saglamakta olabilir

yada bir bıkkınlık gelmiştir artık ve mevcut işlerimizden geri kalmaya başlamışızdır rigler yüzünden
teramit
Legendary
*

Activity: 1869
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
June 19, 2014, 11:51:51 AM

1-madencilik sistemin sahip olduğu denge sayesinde asla ölmeyecektir.
2-ileride değerlenir diye coin madenciliği yapılmaz, öyle düşünüyorsan paranla coin al trade yap hem çok pratik hemde elden çıkarman gereken değersiz bir makinen olmaz.
3-kimse kimseyi kandırmasın asicler gelince ekran kartları yalan oluyor hatta yeni nesil asic ile eskilerde yalan oluyor satan biran önce kurtulup zarar etmemeye çalışıyor.risk almıştınız kazandınız yada kaybettiniz.
4-bu camiaya en büyük zararı sonradan geliştiricisinin desteği bıraktığı altcoinler ve trading dolandırıcıları vermiştir.suçu günahı yok madencinin.
5-ekran kartıyla yada eski asiclerle madencilik öldü mü evet öldü.
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
June 19, 2014, 10:00:02 PM

rigimi satmak isteyen biri olarak;
madencilik için karlılıgın düştügü bir gercek var
25000 mhs(x11)  ile +35- lira civarı günlük net kar var trader olmaksızın
rigleri satma sebebimiz aynı güçteki makinalarla günlük 150 lira civarı kazanc saglamaya alışkın oldugumuzdan 35 lirayı begenmemek olabilir
ufak meblaglar ile tradeden güzel kazanç saglayıpta riglerin parasını tradede kullanıp daha yüksek kazanç saglamakta olabilir

yada bir bıkkınlık gelmiştir artık ve mevcut işlerimizden geri kalmaya başlamışızdır rigler yüzünden

35*30=1050 tl kazanç demektir.25mh ı 8 ekran kartıyla(280x) ile üretebiliriz.Buda aylık yaklaşık 450tl elektrik parası demektir.Her halukarda 600tl net kar var ortada.He takip edilip yeni çıkan coinlerde bu kar kat be kat fazlada olabiliyor.Ben emlak işiyle uğraşıyorum siz 600tl kira alabilmek için 150.000 tl lik bir yatırımla ev almak zorundasınız.Miningte ise 600 tl için 7000 tl lik bir yatırım yeterli.Evet bu işte eski kazanç yok ama hala piyasaya göre getirisi gayet iyi.Mining işi öldü demek bence doğru değil sadece eski cazibesi yok ve takip gerektiriyor.
metehan027
Full Member

Activity: 161

View Profile
June 20, 2014, 08:46:46 AM

Ya güzel hoş konuşuyosunuz ama bende 6 adet 280x var ve bana getirisi wafflepool olarak 0.008 btc buda 10 tl yapıyor 250 elektrik aylık net 50 tl kalıyor. Ya ben bu işi yanlış yapıyorum yada siz yanlış hesaplıyorsunuz. Allah aşkına bi söylermisiniz ben günlük 15 tl nete de razıyım nasıl ve neyi kazıyorsunuz...Huh
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
June 20, 2014, 08:52:05 AM

Ya güzel hoş konuşuyosunuz ama bende 6 adet 280x var ve bana getirisi wafflepool olarak 0.008 btc buda 10 tl yapıyor 250 elektrik aylık net 50 tl kalıyor. Ya ben bu işi yanlış yapıyorum yada siz yanlış hesaplıyorsunuz. Allah aşkına bi söylermisiniz ben günlük 15 tl nete de razıyım nasıl ve neyi kazıyorsunuz...Huh

yeni gözde algoritm x11 hem elektrik masrafı daha az hem getiri daha iyi yeni çıkan coinlerin neredeyse hepsi x11 yada x13 bu aralar
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: