Bitcoin Forum
May 11, 2024, 07:36:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Sha-256 Algoritmasıyla Ekran Kartıyla Kazı Yapılıyor Mu?  (Read 1348 times)
Adres38 (OP)
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
May 29, 2014, 02:53:02 PM

Herkese iyi forumlar elimde Sapphire r9 280x model ekran kartları var.Kullandığım miner programları sgminer ve cgminer Scrypt algoritmasıyla tek ekran kartıyla kazı yaparken aldığım Kh/s değeri 720.X11 algoritmasıyla kazı yaparken 3+ Mh/s değer alıyorum.Haftalardır araştırıyorum bir sonuca ulaşamadım Sha-256 algoritmasındaki coinler ekran kartıyla kazılıyor mu ?Yardım edecek arkadaşlar varsa lütfen cevap yazsın. Huh 
1715412970
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715412970
Reply with quote  #2

1715412970
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715412970
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715412970
Reply with quote  #2

1715412970
Report to moderator
CarnageTR
Full Member

Activity: 150
Merit: 100

View Profile
May 29, 2014, 04:17:30 PM

Keşke konuyu açmadan googlede "sha-256 mining with gpu" ya da "ekran kartı ile sha-256 mine" falan yazsaydın daha çabuk ve net cevaplar alırsın. Birazdan ağır itahmlarla yargılanacaksınız şimdiden hazır olun.

Ekran kartı ile, işlemci ile ve hatta elinize tek tek deneyerek bile mining yapılabilir. Asıl soru ne kadar karlı olacağıdır. Cevap: diğer algoritmalardan daha kötü olacağı kesin.

Mining işine girmek istiyorsanız x11 üzerinden 4-5 bin liralık yarırımlarla girin aksi halde külliyen zarar.
Adres38 (OP)
Newbie
*

View Profile
May 30, 2014, 07:16:04 AM

Keşke konuyu açmadan googlede "sha-256 mining with gpu" ya da "ekran kartı ile sha-256 mine" falan yazsaydın daha çabuk ve net cevaplar alırsın. Birazdan ağır itahmlarla yargılanacaksınız şimdiden hazır olun.

Ekran kartı ile, işlemci ile ve hatta elinize tek tek deneyerek bile mining yapılabilir. Asıl soru ne kadar karlı olacağıdır. Cevap: diğer algoritmalardan daha kötü olacağı kesin.

Mining işine girmek istiyorsanız x11 üzerinden 4-5 bin liralık yarırımlarla girin aksi halde külliyen zarar.
Teşekkürler cevabın için.Gerek google da olsun gerek forumlarda olsun bir çok araştırma yaptım,fakat her seferinde karşıma usb minerlar çıktı.Gpu ile mining yapılıyor mu tam olarak bir neticeye varamadım,konu açarak yardım almak istedim.Mining işine,dediğiniz gibi küçük yatırımlarla girmedim şu anda betarigsde x11 500 Mh/s'lık bir sistemim var.İlerde Sha256 geçiş yapmak istersem nasıl bir yol izlenir  onu öğrenmek adına bu konuyu açtım.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
May 30, 2014, 10:02:36 AM

Teşekkürler cevabın için.Gerek google da olsun gerek forumlarda olsun bir çok araştırma yaptım,fakat her seferinde karşıma usb minerlar çıktı.Gpu ile mining yapılıyor mu tam olarak bir neticeye varamadım,konu açarak yardım almak istedim.Mining işine,dediğiniz gibi küçük yatırımlarla girmedim şu anda betarigsde x11 500 Mh/s'lık bir sistemim var.İlerde Sha256 geçiş yapmak istersem nasıl bir yol izlenir  onu öğrenmek adına bu konuyu açtım.

GPU larla Bitcoin kazma olayi 2011 lerde revactaydi, 2012 de yerini GPU lardan yaklasik 5 ila 100 kat daha hizli ve 10 kat daha az elektrik harcayan FPGA larabirakti, 2013 Haziranindan sonrada bu FPGA lar kendilerinden 10 kat ila 10 bin kat daha hizli olan ASIC cihazlara devrettiler .GPU  ile ASIC i karsilastirdiginizda ortalama piyasadaki en hizli GPU, kendisi ile ayni fiyattaki bir ASIC den yaklasik 200 kat daha yavas performans verir.  Ornegin sizin elinizdeki 280x ile 700 khs aliyorsaniz sha256 da basitce 700 MHs alirsiniz.  Bu Turkce forum icerisinde yaklasik bundan 1 yil kadar evvel yazilan postlarin icinde bu karsilastirmalar detaylica incelenmis ve bir cok arkadas deneyimlerini palasmistir.
  Sadece fiyat performans degil elektrik tuketimleri, kapladiklari yer ve cikardiklari gurultuyude kiyaslarsaniz, GPU ile bitcoin kazmak fanteziden ote birsey olmaz.
CarnageTR
Full Member

Activity: 150
Merit: 100

View Profile
May 30, 2014, 10:18:12 AM

her algoritma cpu ile başlar, sonra gpu'ya geçer en son da ASIC (Application Specific Integrated Circuit - Uygulamaya Özel Tümleşik Devre). Seviye arttıkça Hash gücü ve zorluk artar, güç tüketimi azalır. Bu nedenle her seviye geçtikten bir süre sonra alt seviyelerin kârı düşmeye başlar. Kâr o kadar düşer ki bir süre sonra zarar etmeye başlarsın. (hakkı bokunu ödemiyor yani). Şu an SHA-256 ve Scrypt algoritmaları ASIC seviyesine kadar yükseldi. Bu nedenle ikisi için de ekran kartları verimsiz demek oluyor. x11 algoritması senin için iyi bir seçenek. Bence hiç kafanı karıştırma kaldığın yerden devam et. Zira diğer algoritmalara geçersen hem vakit hem de para kaybedersin.
Adres38 (OP)
Newbie
*

View Profile
May 30, 2014, 11:52:41 AM

Teşekkür ederim önerileriniz ve düşünceleriniz için.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: