Bitcoin Forum
May 22, 2024, 07:50:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 »
  Print  
Author Topic: [XMR] Monero - XMR/BTC Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı  (Read 71852 times)
gorosot
Member
**

Activity: 74
Merit: 10

View Profile
September 01, 2016, 02:37:05 AM

kafam çok rahat  0.0149 dan satın aldım margin sıkıntısı çıkınca dün 0.012 leri görecek gibi oldu.Az önce 0.0153 ten kar alıp çıktım şuan biraz daha aşağılardan alım fırsatı bekliyorum bu sefer gözüm kapalı margin tedirginliği olmadan satın almak istiyorum.Korkup kaçanlara da geçmiş olsun yapacak bir şey yok adamlar ekonomiden anladıkları kadar psikolojiden de anlıyor.Genelde forum da herkes ne düşünüyorsa tam tersini yapın derler.Bu taktik şu anki durum için geçerli sayılabilir , herkes daha da pumplanır diye düşünüp trene yanlış anda atladı.Yükseleceği varsa bile ağırlıktan yavaşladı tren öyle düşünün. uzun vade de işlemi olana tavsiyem beklemeye devam etsin

████→→       ● DeepOnion                                                                       ✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯ 
████→→       ● Tor integrated, 100% anonymous!                                ✯     Get Your FREE Coins NOW!        ✯
████→→       ● Free Airdrop! (No ICO, No Crowdfund)                        ✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
September 01, 2016, 06:30:58 AM

kafam çok rahat  0.0149 dan satın aldım margin sıkıntısı çıkınca dün 0.012 leri görecek gibi oldu.Az önce 0.0153 ten kar alıp çıktım şuan biraz daha aşağılardan alım fırsatı bekliyorum bu sefer gözüm kapalı margin tedirginliği olmadan satın almak istiyorum.Korkup kaçanlara da geçmiş olsun yapacak bir şey yok adamlar ekonomiden anladıkları kadar psikolojiden de anlıyor.Genelde forum da herkes ne düşünüyorsa tam tersini yapın derler.Bu taktik şu anki durum için geçerli sayılabilir , herkes daha da pumplanır diye düşünüp trene yanlış anda atladı.Yükseleceği varsa bile ağırlıktan yavaşladı tren öyle düşünün. uzun vade de işlemi olana tavsiyem beklemeye devam etsin

Hakikaten çok yazık ettik. trend e inanıyorsak borsa ekranlarına bakmamak gerektiğini öğrendim bu hafta. bu bana 0.5 BTC ve 500 LISK e mal oldu. oldukça pahalıya patladı yani.
Ama hayat işte... Benim eğitimlerde katılımcılara sık söylediğim bir sözüm var. Tecrübe yediğiniz dayakların toplamıdır. Ben zamanında çok dayak yedim. Siz yemeyin diye anlatıyorum. (eğitimde konumuz unix administration bu arada). işte bu olayda da güzel dayak yedim yine.
Pumpsx
Sr. Member

Activity: 280
Merit: 250

View Profile
September 01, 2016, 07:11:39 AM

Hakikaten çok yazık ettik. trend e inanıyorsak borsa ekranlarına bakmamak gerektiğini öğrendim bu hafta. bu bana 0.5 BTC ve 500 LISK e mal oldu. oldukça pahalıya patladı yani.
Ama hayat işte... Benim eğitimlerde katılımcılara sık söylediğim bir sözüm var. Tecrübe yediğiniz dayakların toplamıdır. Ben zamanında çok dayak yedim. Siz yemeyin diye anlatıyorum. (eğitimde konumuz unix administration bu arada). işte bu olayda da güzel dayak yedim yine.
iyi de tam o noktada satacagini nereden biliyorsun? belki de daha erken satacaktin.
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
September 01, 2016, 07:29:05 AM

iyi de tam o noktada satacagini nereden biliyorsun? belki de daha erken satacaktin.

Bir Alt Coin veya bir hisse senedini alırken yatırımcı olara bir değerleme yaparız. Bir yükseliş beklentisi veya düşüş beklentisi oluşur kafamızda ve buna göre pozisyon açarız.
Bak bunu şöyle bir örnek ile açıklayayım. Bir süredir poloniex de margin trade e konu olan alt coinleri bob marley'in tavsiyesi üzerine gözlem altına aldım.
Bir Alt coin'de geçen gün şöyle bir olay yakaladım. oynadığım rakam 0.1 BTC hepi topu ama hareket şu şekilde gerçekleşti. bir kaç aydır bu alt coin 1300 - 930 satoshi arasında salınıp duruyor.
1300 e yaklaştığında büyük satış emirleri geliyor. 1000 satoshi nin altına salındığında ise 930-940 seviyelerine büyük alımlar yazılıyor.
Bu Alt coin'de şansım yaver giderse 1300 e yakın fiyatlardan alıp 1000  altında satarak kazanç sağlayabilirim dedim.

1196 den işlem görüyordu daha önceki güne göre %20 yükselmiş durumda idi. 30.000 adet short girdim.
yükselmeye devam etti.
1250 den 10.000 adet daha short girdim.
yükselmeye devam etti.
1283 den 5.000 adet daha short girdim.
sonra düşüş başladı.
1249 dan 5.000 adet daha short girdim.
düşüş devam etti.
1115 de pozisyonu kapattım. bekleyebilirdim ama artıdayken kapatmak istedim.
1040 a kadar düştü. 2 gündür de 1030-1040 bandında salınıyor. izlemedeyim şimdi.
olayın dinamiği bu şekilde oluyor.
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
September 01, 2016, 05:04:46 PM

135 ten alış yaptım  hayırlısı bakalım. Uzun beklesem mi acaba ?
Şu  1  Eylül  mevzusu ne oldu merak ettim.
dewilboys
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
September 01, 2016, 06:47:46 PM

135 ten alış yaptım  hayırlısı bakalım. Uzun beklesem mi acaba ?
Şu  1  Eylül  mevzusu ne oldu merak ettim.

değişen bir durum yok şuan için haberler kötü değil fakat fiyat artışı doğal yollarla uzun zaman alır.Kullanım oranının artması vs. pump bekliyorsanız.Grafiklere , verilere bakın satıştaki coin sayısı ve lending tekilere dikkat edin.Hiçbir duvarıda gözünüzde büyütmeyin , biz ne duvarlar gördük yıkılan .For example "Berlin duvarı " Smiley  tamam iğrençti kabul ediyorum.

bugünlerde satıştaki coin sayısı pek oynamıyor el değiştirmiyor bu yüzden pump gelmesi biraz zor , sıkıştırdılar coini.Ani bir yükselmeye de izin vermiyor satıcılar bunu hem satış duvarı oluşturarak hem de lending de insanlar rahat dump lasınlar diye değerlendirerek , alttan almaya çalışıyorlar gibime geldi.Ama  2x i görmüş coinlerini bize yedirmeye çalışıyorda olabilirler. Smiley
motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
September 01, 2016, 07:23:32 PM

Bu hafta sonu dananın kuyruğu kopar. XMR'ye ne olacağı anlaşılır haftasonu.

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
gorosot
Member
**

Activity: 74
Merit: 10

View Profile
September 01, 2016, 09:52:58 PM
Last edit: September 01, 2016, 10:08:17 PM by gorosot

Bu hafta sonu dananın kuyruğu kopar. XMR'ye ne olacağı anlaşılır haftasonu.
neden hafta sonu ?
şu an takipte kalın işler değişebilir !!!
arkadaşlar satışların büyük kısmı margin den yapılıyor pump gelebilir !!!

████→→       ● DeepOnion                                                                       ✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯ 
████→→       ● Tor integrated, 100% anonymous!                                ✯     Get Your FREE Coins NOW!        ✯
████→→       ● Free Airdrop! (No ICO, No Crowdfund)                        ✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯
ekiller
Legendary
*

View Profile
September 01, 2016, 10:27:53 PM

Fena düşüyor
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
September 01, 2016, 11:33:03 PM

Fena düşüyor

Çok fena düşmüyor ama düşecek gibi gözüküyor. Alım desteği yukarılarda çok azalmış. Ufak bir balina bile 135 civarına çekebilir. Ondan sonra da ters yöne roller coster olabilir.

Dün geceden beri etherdeki kıpraşma zaten balinaların ve ilginin oraya kaydığını gösteriyordu. Benim iki tahminim var, ya bundan sonrası dibe ortalama hızla bir dönüş ya da kendine yeni bir taban bulup 0.01 üzeri orada en azından bir aylık bir akümülasyon dönemi. Sonraki deep web market ekleme haberiyle ise tekrar bir pump olabilir.

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
ekiller
Legendary
*

View Profile
September 02, 2016, 12:19:48 AM

Fena düşüyor

Çok fena düşmüyor ama düşecek gibi gözüküyor. Alım desteği yukarılarda çok azalmış. Ufak bir balina bile 135 civarına çekebilir. Ondan sonra da ters yöne roller coster olabilir.

Dün geceden beri etherdeki kıpraşma zaten balinaların ve ilginin oraya kaydığını gösteriyordu. Benim iki tahminim var, ya bundan sonrası dibe ortalama hızla bir dönüş ya da kendine yeni bir taban bulup 0.01 üzeri orada en azından bir aylık bir akümülasyon dönemi. Sonraki deep web market ekleme haberiyle ise tekrar bir pump olabilir.

Deep webe (kısaca DW diyeceğim) eklendi mi, eklenecek mi bilmiyorum ama eklense de bu durum XMR nin fiyatını neden beklendiği gibi 02 ve üzerilerine  kadar çıkartsın ki? , anlamadım onu.  DW de zaten yıllardır  millet BTC ile işini görüyor.
Yani XMR,  DW deki çok büyük bir beklentiyi karşılayıp, bir açığı kapatıp insanları bu konuda rahatlatacak olsa anlarım da, öyle bir  durumda  yok yani.  Bir süredir süren bu 1 Eylül söylentileride fıs çıktı bence.
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
September 02, 2016, 01:56:09 AM

Fena düşüyor

Deep webe (kısaca DW diyeceğim) eklendi mi, eklenecek mi bilmiyorum ama eklense de bu durum XMR nin fiyatını neden beklendiği gibi 02 ve üzerilerine  kadar çıkartsın ki? , anlamadım onu.  DW de zaten yıllardır  millet BTC ile işini görüyor.
Yani XMR,  DW deki çok büyük bir beklentiyi karşılayıp, bir açığı kapatıp insanları bu konuda rahatlatacak olsa anlarım da, öyle bir  durumda  yok yani.  Bir süredir süren bu 1 Eylül söylentileride fıs çıktı bence.

Şöyle izah edeyim, bilindiği gibi bitcoin kullandığı blockchain teknolojisinin şu haliyle takibi olabilen bir coin. Dolayısıyla illegal alışverişlerin yapıldığı DW'de satıcılar ve alıcılar için sıkıntı doğurabiliyor. Yerel yetkililer her gün pozisyon değiştiren onion uzantılı siteleri takip etmek yerine Hollanda gibi ülkelerde satıcıları avlıyor mesela. Dolayısıyla mesela çoğu satıcı yerel satış yapmadığı gibi, red flag olan bazı ülkelere de satış yapamıyor.

XMR gizlilik konusunda geliştirdiği teknoloji yüzünden deep web kullanıcıları için tercih edilebilecek bir coin. Yanlız tabii onun da tam olarak takip edilip edilemediği şu an kesin olarak belli değil. Ancak an itibariyle herhangi bir btc mixer'den iyi iş gördüğü kesin. Tüm mesele bu. Tabii alphabay uyarlama aşamasında bildiğim kadarıyla. Uyarlandığında satıcılar ve alıcılar ne denli kullanır bu bilinmiyor. Genelde alışveriş yapan çoğu kişi alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçemez. Spekülasyon bundan ibaret. Ama olur da biraz olsun bir kullanım başlarsa, fiyatın kendiliğinden taban yapacağı kesin. Çünkü xmr bir borsa kağıdı niteliğinden tıpkı btc gibi gerçek alışverişin orta ögesi olacak.

Yeri gelmişken söyleyeyim, yakın tarihte kapanan en büyük marketlerden Nucleus da uzun zaman önce DASH'i eklemişti. Ancak satıcılar DASH kabul etmediği için pek anlam ifade etmedi. Zaten DASH'in sunduğu masternode anonimliği konusunda da sıkıntılar olduğu söyleniyor.

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
ekiller
Legendary
*

View Profile
September 02, 2016, 02:32:45 AM

Fena düşüyor

Şöyle izah edeyim, bilindiği gibi bitcoin kullandığı blockchain teknolojisinin şu haliyle takibi olabilen bir coin. Dolayısıyla illegal alışverişlerin yapıldığı DW'de satıcılar ve alıcılar için sıkıntı doğurabiliyor. Yerel yetkililer her gün pozisyon değiştiren onion uzantılı siteleri takip etmek yerine Hollanda gibi ülkelerde satıcıları avlıyor mesela. Dolayısıyla mesela çoğu satıcı yerel satış yapmadığı gibi, red flag olan bazı ülkelere de satış yapamıyor.

XMR gizlilik konusunda geliştirdiği teknoloji yüzünden deep web kullanıcıları için tercih edilebilecek bir coin. Yanlız tabii onun da tam olarak takip edilip edilemediği şu an kesin olarak belli değil. Ancak an itibariyle herhangi bir btc mixer'den iyi iş gördüğü kesin. Tüm mesele bu. Tabii alphabay uyarlama aşamasında bildiğim kadarıyla. Uyarlandığında satıcılar ve alıcılar ne denli kullanır bu bilinmiyor. Genelde alışveriş yapan çoğu kişi alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçemez. Spekülasyon bundan ibaret. Ama olur da biraz olsun bir kullanım başlarsa, fiyatın kendiliğinden taban yapacağı kesin. Çünkü xmr bir borsa kağıdı niteliğinden tıpkı btc gibi gerçek alışverişin orta ögesi olacak.

Yeri gelmişken söyleyeyim, yakın tarihte kapanan en büyük marketlerden Nucleus da uzun zaman önce DASH'i eklemişti. Ancak satıcılar DASH kabul etmediği için pek anlam ifade etmedi. Zaten DASH'in sunduğu masternode anonimliği konusunda da sıkıntılar olduğu söyleniyor.

Şimdi yerine oturdu taşlar. Anlamlı, detaylı açıklama için teşekkür ederim.
ibrhmsny
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
September 02, 2016, 05:51:44 PM

pump geldiiii
ibrhmsny
Full Member

View Profile
September 02, 2016, 06:18:44 PM

poloda 165 e koyulan 235 btclik satış gözümün önünde 20 saniyede eridi Grin
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
September 02, 2016, 06:19:55 PM

poloda 165 e koyulan 235 btclik satış gözümün önünde 20 saniyede eridi Grin

aldım biraz Tongue

daha beklesek mi satsam mı bilemiyorum şimdi.
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
September 02, 2016, 06:21:32 PM

herkes xmr leri masya sürmüş bakalım kim kimi ütecek
ibrhmsny
Full Member

View Profile
September 02, 2016, 06:30:40 PM

0.1 kadar bakiyem var zaten 138 den satıp 142 den tekrar almıştım, şimdi 164 ten satıp 162 den tekrar aldım, 170 i sınır görüyorum, orayı aşarsa 190 veya 200 gelir diyorum
1melyun
Hero Member

Activity: 546
Merit: 501

View Profile
September 02, 2016, 06:35:40 PM

tamda korktuğum oldu , bir sonraki pump için elimde 65 tane xmr bulunduruyordum , onlar ufak hareketlerle milleti kandırayım derken bende ufaktan kar alayım pump ta tekrar alırım dedim , bugun kar aldım elimde 30 adet kalınca pump geldi şansıma sıçayım. Sad
Şimdi nasıl alacaz tekrar 0.013 seviyelerinden
ibrhmsny
Full Member

View Profile
September 02, 2016, 06:41:22 PM

Valla her satış karşılanıyor üzerine koyarak ilerliyor, şaka değil vallahi geldi  Cheesy
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 »
  Print  

Jump to: