Bitcoin Forum
August 23, 2024, 08:18:14 PM *
News: All versions of Windows are affected by a critical security bug; make sure you update.
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: BTCGreece.com  (Read 38290 times)
ermis1975
Member
**
Offline Offline

Activity: 198
Merit: 10


View Profile
December 15, 2015, 03:44:34 PM
 #181

Διστυχώς έχω πρόβλημα εισόδου στο λογαριασμό μου. Συνεχώς δε μου έρχονταν τα sms επιβεβαίωσης. Αποφάσισα να αλλάξω αριθμό κινητού και αφού εκανα μια κατάθεση (τη μοναδική φορά που συνδέθηκα), έστειλα και μέσω της φόρμας μήνυμα για αλλαγή κινητού.
Μου απάντησαν οτι μπορούν να κάνουν αυτή την αλλαγή. Και μετά σιωπή! Δεν απαντάνε σε mail, στο site δε μπορώ να μπώ, και φυσικά τα χρήματα είναι στο λογαριασμό μου παγωμένα. Το bitcoin ανεβαίνει και χάνω καθημερινά.
Τι συμβαίνει άραγε με αυτή την εταιρία? Αντί να έχει εξυπηρέτηση άμεση και κάποια τηλέφωνα επικοινωνίας, αδυνατεί να απαντήσει και σε mail? Διστυχώς κάτι τέτοια στέλνουν τους έλληνες σε εταιρίες εξωτερικού και μετά απορούμε γιατί κλείνουνε επιχειρήσεις.
zoro1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 1000


View Profile
December 15, 2015, 03:56:45 PM
 #182

δεν ειναι ελληνικο μονο φαινομενο. γενικα ολα τα κρυπτο-ανταλλακτηρια ειναι πολυ υψηλου ρισκου εκτος και εχουν καποιου ειδους
πιστοποιηση απο τη χρηματαγορα.
ελπιζω να ειναι απλα καποιο προβλημα και να μην βαρεσαν κανονι mtgox-like.

https://storjtalk.org/index.php
storj:decentralized cloud and much more!
ermis1975
Member
**
Offline Offline

Activity: 198
Merit: 10


View Profile
December 15, 2015, 04:10:47 PM
 #183

Μολις ελαβα ενα mail οτι θα το κοιτάξουν (αρα υπάρχουν!). Αλλά όταν στέλνεις χρήματα σε κάποια εταιρία (εστω και ενα 50ρικο!) δε θα επρεπε να εχει ενα τηλέφωνο, κάτι? Στο info@ πάντως δεν πάνε τα mail. Μόνο στο support.  
publicdomain
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 503
Merit: 256


View Profile
December 15, 2015, 04:57:30 PM
 #184

μόλις έστειλα ένα 50ρι να δοκιμάσω!

εμένα πάντως μου πιστώθηκαν κανονικά την 1η εργάσιμη

επίσης ενεργοποίησα το 2way authentication να γλυτώσω από τα sms
vag65tc
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 24
Merit: 0


View Profile
December 15, 2015, 05:13:53 PM
 #185

παιδιά νομίζω ότι δεν είναι σοβαροί, δυστυχώς.......
έστειλα λεφτά την προηγούμενη πέμπτη αύριο μια βδομάδα και δεν βλέπω την κατάθεση που έκανα.
Δεν απαντάνε ούτε στα e-mail. Κρίμα.....

Μόλις αγόρασα bitcoin από το xapo με απλή αποστολή χρημάτων σε τράπεζα στην Σλοβενία, μέσα σε μια εργάσιμη και κοιτάξτε τι e-mail μου στείλανε

Quote
Thanks for buying bitcoin with us!
We noticed that you actually paid more than the amount agreed upon, though! To make up for the difference, we completed your original order as well as created a new one with this remaining EUR for the corresponding amount of BTC, at the current market price. We have already done all of this for you, so the bitcoins are now available in your wallet - enjoy!


RESPECT!
ermis1975
Member
**
Offline Offline

Activity: 198
Merit: 10


View Profile
December 15, 2015, 06:25:16 PM
 #186

Απο την αποστολή των χρημάτων δεν εχω παραπονο. Ειναι 2η φορά που στέλνω απο efg και εστειλα Κυριακή και Δευτέρα ήτανε στο λογαριασμό μου. Όμως ενώ ειχα ενημερώσει οτι ειχανε προβλημα με τα sms και οτι θέλω να κάνω αγορα BTC αργουσανε να απαντήσουνε και να κάνουνε και ενα reset απλώς στο κινητό ώστε να το ξαναδηλώσω. Αφησα τηλ. να με καλέσουν, αλλά τίποτα. Τώρα πριν 5 λεπτά και μετά απο 2-3 email βλέπω οτι έγινε το reset και επιτέλους μπήκα. Ομως η τιμή του bitcoin εχει ανεβει αρκετά απο χθές και η όποια καθυστέρηση κοστίζει. Δε ξέρω τί τρέχει με το support τους και αν εχουν μεγάλη κίνηση, αλλά αν είχανε μια πιο άμεση εξυπηρέτηση και επαφή με τον πελάτη και ένα τηλ επικοινωνίας σίγουρα θα βγαίνανε κερδισμένοι.
publicdomain
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 503
Merit: 256


View Profile
December 17, 2015, 10:59:25 AM
 #187

σχεδόν άμεση πίστωση σήμερα μετά από κατάθεση ευρώ στο λογαριασμό μου!

@ermis1975: προτείνω το google authenticator για 2way authentication αντί για sms
ermis1975
Member
**
Offline Offline

Activity: 198
Merit: 10


View Profile
December 22, 2015, 08:53:16 AM
 #188

Για πες μου για το google authenticator. Γιατί θα μου σπάσει τα νεύρα το sms. Κάθε φορά που κάνω κατάθεση (η οποία ενημερώνεται και άμεσα!) δεν έρχεται sms.
marcelocaballero
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 22
Merit: 0


View Profile
December 30, 2015, 11:10:26 AM
 #189

Σήμερα προσπαθησα να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία για δοκιμή.
Εντελώς άσχετος σχετικά με BTC, διαδικασίες, ανταλλακτήρια κτλ.
Αποφάσισα να κάνω μια δοκιμή με μικροποσό για να μάθω πως λειτουργεί το σύστημα.

Μετά την εγγραφη προσπαθώ να κάνω σύνδεση και σε μια οθόνη ελεγχόμενης αισθητικής διαβάζω:

"Η εικόνα ασφαλείας έχει δημιουργηθεί αποκλειστικά για εσάς . Θα πρέπει να εμφανιστεί την ίδια εικόνα σε κάθε είσοδο . Αν νομίζετε ότι την εικόνα ασφαλείας σας έχει αλλάξει , βεβαιωθείτε ότι έχετε ελέγξει τη διεύθυνση URL που εμφανίζεται στη γραμμή διευθύνσεων του browser σας . "

Συγγνώμη αλλά σε μια εταιρία που  κακοποιεί την Ελληνική γλώσσα σε τέτοιο βαθμό (τι είναι αυτό άραγε, αυτόματη μετάφραση από google translator;) δεν έχω καμία εμπιστοσύνη και καμία διάθεση να συνεργασρτώ μαζί τους....
ermis1975
Member
**
Offline Offline

Activity: 198
Merit: 10


View Profile
December 30, 2015, 08:25:56 PM
 #190

Λογικά ειναι στον "αυτόματο" και κάποιες φορές διαβάζουν τα mail τους. Η καταθέσεις μπαίνουν την επόμενη ημέρα κανονικά. Εγω είχα θέμα με τα sms και μου απενεργοποίησαν το sms και μου είπανε να βαλω καλύτερα το google authenticator. Ε δε μπόρεσα να το βάλω και το άφησα έτσι χωρίς επιπλέον προστασία. Αυτό που με χαλάει είναι οτι ελληνική εταιρία, θα έπρεπε να έχει ενα τηλ επικοινωνίας. Πλέον έχω βρεί και αλλού που δίνουν bitcoins με εμβασμα και με μεγαλύτερα όρια.
publicdomain
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 503
Merit: 256


View Profile
December 30, 2015, 08:47:43 PM
 #191

κατεβάζεις το google authenticator καθώς και το QR Scanner που θα σου ζητήσει από google play και κάνεις τη διαδικασία

καλό είναι αν το κάνεις για όλα τα sites με bitcoins στα οποία έχεις λεφτά μέσα για να μη γίνει κάποιο hack
marcelocaballero
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 22
Merit: 0


View Profile
December 31, 2015, 10:49:30 AM
 #192

UPDATE

Επειδή δεν είχα εναλλακτική σε μια βιαστική συναλλαγή δοκίμασα το BTCGreece.com
Έκανα μεταφορά μέσα Ελληνικής τράπεζας, το ποσό πιστώθηκε την επόμενη κανονικά.
Η μετατρoπή σε BTC και η μεταφορά σε wallet ήταν άμεση.
Δεν ξέρω πολλά από ισοτιμίες και προμήθειες (είναι η πρώτη μου συναλλαγή σε BTC) αλλά δεν αισθάνθηκα ότι "με κλέβουν".
Τέλος δεν είχα πρόβλημα με τα verification sms τα οποία έλαβα στην ώρα τους και τα χρησιμοποιήσα χωρίς πρόβλημα.
zoro1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 1000


View Profile
December 31, 2015, 10:51:36 AM
 #193

ωραια, καλως ηρθες στον κοσμο της ψηφιακης κρυπτο-οικονομιας!
ειτε με sms ειτε με google authenticator η δουλεια γινεται καλα.

https://storjtalk.org/index.php
storj:decentralized cloud and much more!
publicdomain
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 503
Merit: 256


View Profile
December 31, 2015, 11:21:16 AM
 #194

εξάλλου από τη στιγμή που έχεις τα bitcoins στα χέρια σου τα στέλνεις σε ανώνυμο wallet και από κει και μετά τα στέλνεις ανώνυμα όπου θες
ermis1975
Member
**
Offline Offline

Activity: 198
Merit: 10


View Profile
December 31, 2015, 11:49:01 AM
 #195

Εχω κάποια στο BTCGreece και κάποια στο xapo. Εχω και λογαριασμό στο electrum, να τα αφήσω έτσι ή να τα μεταφέρω όλα στο electrum ή στο xapo? Νομίζω κάθε φορά που μεταφέρω, όλο και κάτι χάνεται στο δρόμο σε προμήθειες (εκτός απο το xapo που δεν εχει).
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
December 31, 2015, 01:03:40 PM
 #196

τα μεταφέρεις σε δικό σου πορτοφόλι. Τα ανταλλακτήρια δεν είναι πορτοφόλια ούτε τράπεζες να σου δώσουν κάποια εγγύηση για τις καταθέσεις. Με λίγα λόγια τα βάζεις στο electrum

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
vag65tc
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 24
Merit: 0


View Profile
December 31, 2015, 06:50:26 PM
 #197

παρόλο που στα σχόλια της κατάθεσης τους έγραψα αγορά bitcoin έχουν και ένα μυστηριώδη κωδικό αναφοράς ο οποίος δεν σου έρχεται ούτε με e-mail ούτε με sms, αν δεν τον δεις μπορείς να χάσεις τα λεφτά σου, εννοείται δεν σε παίρνει κανένας τηλέφωνο ούτε σου στέλνει e-mail για να σε ρωτήσει γιατί τους έβαλες λεφτά και τι θέλεις.
παρόλο που έκανα τη μεταφορά με e-banikg μου ζητήσαν και στοιχεία για να μου επιστρέψουν τα χρήματα και ακόμα περιμένω (εννοείται). Λογικά πρέπει να τα κλαίω τα λεφτά μου

από εκεί και πέρα, Χριστούγεννα Γιορτές και δε στείλαν ένα e-mail με ευχές στους πελάτες παρόλο που έχουν τα στοιχεία ολονών και είναι και τζάμπα.
τι αν πω ψηφιακό νόμισμα και ελληνικές εταιρείες........

Ο Φερναρντο από το xapo έχει @@μηθει να στέλνει e-mail με προσφορές, αγορά άνετα απο το xapo μέσα σε μια μέρα με e-banking σε τράπεζα στην Σλοβενία.
publicdomain
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 503
Merit: 256


View Profile
December 31, 2015, 07:19:14 PM
 #198

όπως και να'χει είναι το μοναδικό στην Ελλάδα και με μια απλή μεταφορά σε ελληνική τράπεζα κάνεις τη δουλειά σου

δεν νομίζω να κάνει κλεψιές και έχει μερικά καλά στοιχεία που δεν τα έχουν άλλοι όπως π.χ. εντολές αγοράς - πώλησης και τα bitcoins μεταφέρονται άμεσα όπου ζητήσεις.

συμφωνώ ότι σε κάποια σημεία είναι κάπως αλλά ουσιαστικά στη λειτουργία του δε βλέπω πρόβλημα

το hitbtc & cex.io έχει άψογο interface αλλά αν τα χρησιμοποιήσετε λίγο θα εκτιμήσετε το btcgreece!
ermis1975
Member
**
Offline Offline

Activity: 198
Merit: 10


View Profile
January 01, 2016, 07:15:53 AM
 #199

Καλή χρονιά. Γενικά πρέπει να ειναι περισσότερο επαγγελματίες! Εμένα μου απαντησαν, μετά απο 3-4 mail πολύ ξερά, και στον ενικό, και ούτε συγνώμη που αργήσαμε ούτε τίποτα. Έχουν στήσει τη πλατφόρμα και πάει στον αυτόματο. Κερδίζουν απο τις προμήθειες. Η κατάθεση, αν βάλεις τον αριθμό που σου δίνουν στην αιτιολογία, ανεβαίνει αυτόματα την επόμενη ημέρα. Επίσης επειδή δεν έχουν κάν ενα τηλέφωνο επικοινωνίας, δεν εμπνέουν περισσότερη εμπιστοσύνη απο ενα ξένο ανταλλακτήριο. Απλά εκεί κανεις δοκιμές να δεις τι παίζει με τα εμβάσματα και τις προμήθειες και μπορεί να χάσεις ατην αρχή μέχρι να μάθεις.
locopao
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
January 01, 2016, 05:56:23 PM
 #200

πάντως εμένα μου ήρθε ένα ευχετήριο email πριν από λίγο... Σύμπτωση?  Wink

Όπως και να χει, αυτό που λένε τα παιδιά παραπάνω: από τη στιγμή που είναι Ελλάδα, είναι πιο απλές οι μεταφορές
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!