Bitcoin Forum
June 16, 2024, 11:28:55 PM *
News: Voting for pizza day contest
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: [VANDUT]Vand 4 x AntMiner S2 1TH - 1.1TH  (Read 3964 times)
tvasbn (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 460
Merit: 500


View Profile
June 24, 2014, 01:29:15 PM
 #21

bine jonsi taie tu si spanzura, mergem toti care vindem ceva la mititica ca inselam oameni dc le zicem ce credem.

baga-te si pe formu butterflylabs un pic sa le zici si lor vreo-doua ca au zis clientiilor ca livreaza in ianuarie si au trecut 5 luni.
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
June 24, 2014, 01:40:38 PM
 #22

bine jonsi taie tu si spanzura, mergem toti care vindem ceva la mititica ca inselam oameni dc le zicem ce credem.

baga-te si pe formu butterflylabs un pic sa le zici si lor vreo-doua ca au zis clientiilor ca livreaza in ianuarie si au trecut 5 luni.


Tocmai ca nu mergeti cu toate ca asa ar fi normal. Spui ca emiti factura, in cazul asta te incadrezi in Ordonanţa Guvernului 21/1992 aprobată prin legea 11/1994 referitoare la drepturile consumatorilor şi obligaţiile de ordin general ale agenţilor economici care spune:

 Principalele drepturi ale consumatorilor sunt:

 -de a fi informaţi complet, corect şi precis asupra caracteristicilor esenţiale ale produselor şi serviciilor, astfel încât decizia pe care o adopta în legătură cu acestea să corespundă cât mai bine nevoilor lor, precum şi de a fi educaţi în calitatea lor de consumatori;


Deci tu nu poti sa te scuzi ca: "asa ai crezut" chiar de ar fi sa fie adevarat cu toate ca este o minciuna. Sa nu vorbesc de traduceri in romana si alte chestii care sunt obligatorii, ca deja cer mult prea mult.


De ce nu intelegi ca nu ma deranjeaza pretul la care vrei sa iti vinzi produsele, ma deranjeaza minciuna cu buna stiinta ca "is scoate banii in 6 luni". Daca nu ai fi specificat aceasta minciuna si in loc ai fi prezentat produsul cu sinceritate totul ar fi fost ok.
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
June 24, 2014, 01:44:36 PM
 #23

Uite, asa "ai crezut" pana acum, dar acum stii adevarul despre produsul tau. Poti sa faci update la topic sa spui: La o crestere a dificultatii de 15% o sa ai o pierdere de 2.037 BTC pana incepi sa minezi in pierdere. Daca ai nevoie de alte date in functie de dificultate, sau orice altceva vrei sa specifici exact fara sa "mai crezi" poti sa intrebi si o sa'ti dau date matematice concrete.
tvasbn (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 460
Merit: 500


View Profile
June 24, 2014, 01:59:55 PM
 #24

vezi jonsi ca deja exagerezi, nu ti-a cerut nimeni parerea
Dc cumperi un TV si te uiti pe Discovery nu-ti garanteaza nimeni c-o sa fi mai destept, poti fi si mai prost(in unele cazuri)
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
June 24, 2014, 02:05:24 PM
 #25

vezi jonsi ca deja exagerezi, nu ti-a cerut nimeni parerea
Dc cumperi un TV si te uiti pe Discovery nu-ti garanteaza nimeni c-o sa fi mai destept, poti fi si mai prost(in unele cazuri)


Nu exagerez cu nimic. Tot ce am spus pana acum sunt fapte conforme cu realitatea. Te rog citeaza'ma si arata'mi ce neadevar am spus, asa cum am facut eu cu spusele tale. Pentru tot ce am spus sunt dispus sa garantez cu 17000 roni (dublul la ceea ce ceri tu pe un Antminer S1). Tu cu cat esti dispus sa garantezi pentru ceea ce spui?


Si da, daca cumperi un TV care vanzatorul spune ca e color si de fapt e alb-negru e inselaciune, aici ai dreptate. Daca dupa aia spune ca "el asa a crezut" nu inseamna ca totul e OK.
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
June 24, 2014, 02:16:30 PM
 #26

Cat despre "sa'mi ceara cineva parerea" uite si raspunsul meu: Ai postat pe un forum public ai carui membru sunt oferind informatii false, de natura sa'ti aduca castiguri. Sunt publicul tinta si am tot dreptul sa pun intrebari si sa arat neconcordantele cu realitatea din spusele tale atat timp cat pot sa le demonstrez. Este de asemenea datoria si obligatia mea sa aduc informatii concrete si corecte tuturor din comunitatea Bitcoin romaneasca si nu numai. Cine este interesat o sa citeasca, cine nu, nu. Daca fac vreo greseala sa ma indrepti catre ea si o sa o rectific si o sa'mi cer scuze public pentru greseala facuta.
vortexz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1120
Merit: 1001



View Profile
June 24, 2014, 07:32:01 PM
 #27

si acum intrebarea mea: vanzatorul are de gand sa ma dezpagubeasca intr-un fel sau altul ? banuiesc ca nu
wickedsick
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 467
Merit: 250


View Profile
June 24, 2014, 07:36:36 PM
 #28

si acum intrebarea mea: vanzatorul are de gand sa ma dezpagubeasca intr-un fel sau altul ? banuiesc ca nu


putin probabil Smiley doar daca vrea sa renunte la "adaosul comercial"
vortexz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1120
Merit: 1001



View Profile
June 24, 2014, 07:39:29 PM
Last edit: June 24, 2014, 08:08:29 PM by vortexz
 #29

ar putea sa imi returneze o parte din suma pe care am platit-o pe ASIC,astfel incat pe data de 01.2015,cand ASICul va consuma mai mult curent decat va produce, eu sa ies totusi un pic pe profit, sau macar pe 0.
tvasbn, aveti un PM de la mine.


Later edit: eu am cumparat produsul online, plata am facut-o prin internet banking:
http://activenews.ro/lege-orice-produs-poate-fi-returnat-14-zile_1842594.html
tutorialevideo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1161
Merit: 1001

Don`t invest more than you can afford to lose


View Profile WWW
June 24, 2014, 09:38:34 PM
 #30

vortex fara suparare da nu cred ca merge cu refundul.

Comenzile pe aparatele astea sunt finale

Hosting Bitcoin and any mining gear in Europe/Romania.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5228685.msg53918147#msg53918147

For more info you can write me!
vortexz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1120
Merit: 1001



View Profile
June 24, 2014, 10:03:56 PM
 #31

dar cine esti tu sa spui ca sunt finale, atat timp cat legea in romania spune ca orice produs cumparat online poate fi returnat ? produsul este cumparat legal,cu factura pe firma.
am vazut ca sunteti mana in mana si va protejati unul pe altul, dar nu cred ca esti mai presus de lege sa stabilesti tu "comenzile pe aparatele astea sunt finale".  Undecided
eu doresc sa rezolvam problema pe cale amiabila, dar daca nu exista buna-vointa si din partea vanzatorului putem rezolva prin protectia consumatorului.
eu totusi tind sa cred ca prima varianta este mai convenabila si mai rapida pentru ambele parti
tutorialevideo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1161
Merit: 1001

Don`t invest more than you can afford to lose


View Profile WWW
June 24, 2014, 10:22:11 PM
 #32

Tu esti primu care vine si face tot felu de acuzatii eu nu tin cu nimeni sunt neutru eu la randul meu sunt un client a lui si am cumparat de la el si s2 si s1 foarte multumit.

In comparatie cu tine eu am citit inainte despre dificultate si am stiut la ce ma ""inham"" eu iti dau si tie dreptate ca nu ai stiut , dar de ce nu ai citit inainte.

DAca cineva iti spune ca un kkt e bun tu il crezi si zici si tu la randul tau ca e bun, nu merge asa eu sper sa va intelegeti si sa o rezolvati pe cale amiabila cum zici tu iar dreptul de returnare legal difera de la firma la firma.

Hosting Bitcoin and any mining gear in Europe/Romania.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5228685.msg53918147#msg53918147

For more info you can write me!
tutorialevideo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1161
Merit: 1001

Don`t invest more than you can afford to lose


View Profile WWW
June 24, 2014, 10:23:35 PM
 #33

dar cine esti tu sa spui ca sunt finale, atat timp cat legea in romania spune ca orice produs cumparat online poate fi returnat ? produsul este cumparat legal,cu factura pe firma.
am vazut ca sunteti mana in mana si va protejati unul pe altul, dar nu cred ca esti mai presus de lege sa stabilesti tu "comenzile pe aparatele astea sunt finale".  Undecided
eu doresc sa rezolvam problema pe cale amiabila, dar daca nu exista buna-vointa si din partea vanzatorului putem rezolva prin protectia consumatorului.
eu totusi tind sa cred ca prima varianta este mai convenabila si mai rapida pentru ambele parti

Emagu merge pe 10 zile , pcgarage pe 30 de zile alte situri pe 5 zile ...

Hosting Bitcoin and any mining gear in Europe/Romania.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5228685.msg53918147#msg53918147

For more info you can write me!
vortexz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1120
Merit: 1001



View Profile
June 24, 2014, 10:24:40 PM
 #34

legea in romania merge pe 14 zile.
tutorialevideo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1161
Merit: 1001

Don`t invest more than you can afford to lose


View Profile WWW
June 24, 2014, 10:27:09 PM
 #35

foarte bine, eu nu ma contrazic cu tine ai si tu dreptatea ta.

Sper sa rezolvi problema cu bine sa fie toata lumea multumita.

Hosting Bitcoin and any mining gear in Europe/Romania.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5228685.msg53918147#msg53918147

For more info you can write me!
tvasbn (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 460
Merit: 500


View Profile
June 25, 2014, 03:18:06 AM
 #36

vortexz nu avem de ca sa va returnam banii pentru ca nu v-am inselat cu nimic, dvs ne-ai contactat si ne-ati zis direct ca vreti foarte urgent un S2, a-ti cerut o reducere de pret, v-am oferit-o, de la 9.900 la 9.500 lei. Produsu in specificatiile lui, cele scrise de noi, sau cele de pa pagina producatorului nu scrie niciunde ca face atatia USD sau BTC, poate BTC-ul sa creasca la 2000 USD, poate sa scada iarasi la 50 USD, nu avem noi de unde stii.
In plus dvs a-ti achizitionat S2-ul de pe bitcointalk nu de pe site-ul nostru, oricum daca noi greseam cu ceva ne asumam, acuma dvs ce vreti, a-ti minat o saptamana cu el, vedeti ca nu va imbogatiti peste noapte cum ati sperat si gata umpleti forumu de acuze. Sunt mii de clientii care cumpara S2-uri sau KnC-uri si sunt foarte multumiti.

O sa va dam si rating negativ pentru ca a-ti incercat si sa ne inselati, trimitandu-de ca dovada platii un ordin de plata fals(pus pe contu de TREZO, cand toate lumea stie ca de la Banca nu da voie sa se faca plata din contu IBAN a unie firme in contu de TREZO a unei firme). Dupa ce v-am sesizat acest lucru a-ti revenit cu OP normal.
vortexz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1120
Merit: 1001



View Profile
June 25, 2014, 08:40:33 AM
Last edit: June 25, 2014, 09:02:17 AM by vortexz
 #37

Acuma deja sunteti absurd, imi spuneti ca eu am cumparat produsul de pe bitcointalk ???Eu stiu ca am factura de la firma dvs, nu de la bitcointalk.org si ma acuzati ca am vrut sa va insel cu plata.
Eu am facut plata in primul cont care era trecut pe factura, nu ati specificat unde anume sa fac plata.Iar mai mult de atat, banii ar fi ajuns cu siguranta si in contul de trezorerie.
Acum imi dati si rating negativ Smiley)
tvasbn (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 460
Merit: 500


View Profile
June 25, 2014, 10:48:38 AM
 #38

Se poate inchide am pus alt anunt ca a deviat discutia aici.
kinderjoy
Member
**
Offline Offline

Activity: 67
Merit: 10


View Profile
June 26, 2014, 07:01:52 AM
 #39

Returul este valabil doar pentru cumparaturile efectuate la distanta (forum, site, email, etc) de persoanele fizice. Litigiile intre firme se solutioneaza in instanta. Have fun.
Mai multe detalii in ordonanta de urgenta 34/2014.
tutorialevideo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1161
Merit: 1001

Don`t invest more than you can afford to lose


View Profile WWW
June 26, 2014, 10:12:04 AM
 #40

ai lamurit toata problema cu asta, e si absurd sa ne certam ca la usa cortului cand sunt legi.

Hosting Bitcoin and any mining gear in Europe/Romania.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5228685.msg53918147#msg53918147

For more info you can write me!
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!