Bitcoin Forum
June 26, 2024, 04:01:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: cati bitcoini poti face cu 4gh/s? aproximativ  (Read 1753 times)
armandoszlanszky19 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
June 23, 2014, 07:57:58 PM
 #1

cati bitcoini poti face cu 4gh/s?
aproximativ
Imi puteti spune si in lei, daca va este mai usor!

Multumesc! Smiley
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3808
Merit: 3012



View Profile
June 23, 2014, 08:14:40 PM
 #2

Salut!

Folosind unul dintre cele mai simple(si totodata vechi) calculatoare online de profitabilitate* a mineritului de Bitcoin, la dificultatea de astazi, 4GH/s ar produce:

0.00014942 BTC / 24h   = $0.09
0.00104596 BTC / sapt. = $0.61

De notat ca 4GH/s este o putere extrem de mica in ziua de astazi.

*Link: https://www.alloscomp.com/bitcoin/calculator

jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
June 23, 2014, 08:35:32 PM
 #3

Cu o crestere medie de 10%/perioada, curent 0, pool fees 0 si minat non stop fara down time ai obtine cam 38,6 lei (0.02109 btc la valoarea actuala) pe data de 30.09.2017.
In realitate vedem si cresteri de 30% deci s'ar putea sa fie mai putin.
armandoszlanszky19 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
June 23, 2014, 09:07:56 PM
 #4

cati gh/s mi-ar trebui pentru 100 lei/zi
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3808
Merit: 3012



View Profile
June 23, 2014, 09:12:10 PM
 #5

La cursul din momentul asta, fara a lua in calcul nimic altceva cum ar fi curentul sau dificultatea urmatoarea: 1.41TH/s(1410Gh/s).
Iti sugerez sa incepi sa te documentezi mai mult, in special inainte sa iei vreo decizie care include achizitia vreunei aparaturi de minerit.

jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
June 23, 2014, 09:22:38 PM
 #6

Intr'adevar aproximativ 1400 GH, dar tine cont de faptul ca mare parte din castig se duce pe curent (asta daca nu dispui de energie "verde") si chiar si asa la aproximativ 11 zile aceasta suma o sa scad cu 10% pana la 30% (si chiar mai mult daca ne uitam la statistici). Daca nu stii exact ce faci cel mai probabil nu o sa'ti scoti banii investiti in aparatura (serviciile cloud mining reprezinta un risc si mai mare).
neluhas
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 0


View Profile
June 24, 2014, 05:05:15 AM
 #7

La dificultatea de acuma folisind  cloud mining daca ai 100GHS obtii aprox. 2$/zi.Reinvestind periodic in aprox.220 de zile scoti investitia. Plus mai poti folosi operatiuni de Traiding si comert cu GHS. Totusi mineritul online,asa cum spunea cineva aici, presupune riscuri. Mai mari decat mineritul local...
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
June 24, 2014, 09:35:00 AM
 #8

La dificultatea de acuma folisind  cloud mining daca ai 100GHS obtii aprox. 2$/zi.Reinvestind periodic in aprox.220 de zile scoti investitia. Plus mai poti folosi operatiuni de Traiding si comert cu GHS. Totusi mineritul online,asa cum spunea cineva aici, presupune riscuri. Mai mari decat mineritul local...


Post cel putin inexant si dezinformativ. Cloud mining cu posiblitate de trading a GH'ilor ofera cex.io unde pretul este de 0.00751 BTC/GH adica nu o sa atingi ROI pozitiv niciodata. Daca mai si reinvestesti o sa te duci usor dar sigur la 0. Intr'adevar, singura modalitate de a face profit ar fi prin trading, dar deja asta nu mai are nici o legatura cu mineritul.
neluhas
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 0


View Profile
June 24, 2014, 02:18:59 PM
 #9

La dificultatea de acuma folisind  cloud mining daca ai 100GHS obtii aprox. 2$/zi.Reinvestind periodic in aprox.220 de zile scoti investitia. Plus mai poti folosi operatiuni de Traiding si comert cu GHS. Totusi mineritul online,asa cum spunea cineva aici, presupune riscuri. Mai mari decat mineritul local...


Post cel putin inexant si dezinformativ. Cloud mining cu posiblitate de trading a GH'ilor ofera cex.io unde pretul este de 0.00751 BTC/GH adica nu o sa atingi ROI pozitiv niciodata. Daca mai si reinvestesti o sa te duci usor dar sigur la 0. Intr'adevar, singura modalitate de a face profit ar fi prin trading, dar deja asta nu mai are nici o legatura cu mineritul.
Eu vvorbesc din propria experienta nu din povesti.Am inceput mineritul online pe cex.io in data de 17 aprilie a.c. de la 0.00, cu ce am adunat de pe site-uri free.La o luna am investit 500 RON,bani pe care i-am scos inapoi.In prezent am putere in valoare de peste 300$.Nu stiu daca asta se inscrie in ceea ce numiti voi ROI(nu stiu exact ce inseamna) dar asta e realitatea.
Cand vorbesc despre comert cu GHS nu ma refer doar la tranzactii pe site ci si la comert cu vaucere in afara site-ulei.
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
June 24, 2014, 02:35:01 PM
 #10

La dificultatea de acuma folisind  cloud mining daca ai 100GHS obtii aprox. 2$/zi.Reinvestind periodic in aprox.220 de zile scoti investitia. Plus mai poti folosi operatiuni de Traiding si comert cu GHS. Totusi mineritul online,asa cum spunea cineva aici, presupune riscuri. Mai mari decat mineritul local...


Post cel putin inexant si dezinformativ. Cloud mining cu posiblitate de trading a GH'ilor ofera cex.io unde pretul este de 0.00751 BTC/GH adica nu o sa atingi ROI pozitiv niciodata. Daca mai si reinvestesti o sa te duci usor dar sigur la 0. Intr'adevar, singura modalitate de a face profit ar fi prin trading, dar deja asta nu mai are nici o legatura cu mineritul.
Eu vvorbesc din propria experienta nu din povesti.Am inceput mineritul online pe cex.io in data de 17 aprilie a.c. de la 0.00, cu ce am adunat de pe site-uri free.La o luna am investit 500 RON,bani pe care i-am scos inapoi.In prezent am putere in valoare de peste 300$.Nu stiu daca asta se inscrie in ceea ce numiti voi ROI(nu stiu exact ce inseamna) dar asta e realitatea.
Cand vorbesc despre comert cu GHS nu ma refer doar la tranzactii pe site ci si la comert cu vaucere in afara site-ulei.


        Tu vorbesti de un caz concret, al tau, si care s'a intamplat in trecut, asta nu garanteaza ca o sa se intample si in viitor. Ai spus cloud mining, dar nu ai specificat care serviciu il folosesti (sunt multi provideri de cloud mining services) de aceea am spus ca "post inexact". Am dedus eu ca este vorba despre cex.io, poti sa ma corectezi daca nu este asa, deoarece doar ei ofera trading cu GH (mai este unul din cate stiu eu, dar pentru trading de MH pentru Scrypt), dar pe PBMining nu se ofera si cineva mai putin informat poate sa cumpere de acolo si dupa asta cand vrea sa faca trading o sa vada ca nu are cum. Dezinformativ, deoarece spui ca scoti investitia in 220 de zile ca si un fapt concret, dar nu informezi despre cresterea de dificultate care poate varia si trebuie avuta in vedere si nici depre pretul la care crezi tu ca se merita sa se faca aceasta investitie pentru a putea fi scoasa in 220 de zile.

P.S. ROI inseamna Return Of Investment si ROI pozitiv se atinge atunci cand a fost recuperata intreaga suma investita si se intra pe profit.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!