Bitcoin Forum
July 04, 2024, 01:43:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bu Yalanlara İnanmayın  (Read 1905 times)
wadili89 (OP)
Legendary
*

Activity: 1106
Merit: 1000

View Profile
July 03, 2014, 12:29:31 AM

Özellikle alt coin başlıklarında duyarsınız bu cümleleri. Eğer bu cümleleri görürseniz anında o başlıktan çıkın ve okuduğunuz cümleyi görmezden gelin. Çünkü ilgili coin ya da olay %99 scamdir ve manipülasyon amacıyla biri yazmıştır. Kimseye boşu boşuna paranızı kaptırmayın.

1) Bu sikkocoin çok farklı.
2) Sikkocoin inanılmaz yenilikler getiriyor. (Amuda kalkabilirmiş dev'le konuştum)
3) Dev ekibi çok ilgili ve girişimci.
4) Arkasında çok sağlam bir ekip var. (Bunu oldukça çok duyarsınız).
5) Btc de aynı süreçlerden geçmişti, düşüşe aldanmayın yükselecek. (Meali: Elinizdeki sikkocoinleri satıp fiyatı düşürmeyin, ben satıp kaçacağım)
6) Max Keiser vs. tv programında sikkocoin ile ilgili konuştu.
7) X gün sonra block değeri yarılanacak ve sikkocoin yükselecek. Satmayın daha da fazla sikkocoin alın. (En dayanamadığım yalan, yeni başlayan ve miningden anlamayanları tuzağa getirme noktasında çok etkili)
Cool X gün sonra sikkocoin mintpalda işleme girecek. X gün gelene kadar almaya bakın olmadı mintpalda alın. ( Sonuç: sikkocoin mintpala girer girmez %99 düşer)

Daha da eklenebilir ama bitcoin piyasası genelde yalancılarla dolu. Bunların bazısı istemeden, iyi niyetle bu cümleleri yazıyor ama değişen bir şey olmuyor. Olan yeni gelenlere oluyor. Yakında madencilerle ilgili de böyle bir başlık açacağım. Yeni başlayanlara yüksek fiyattan rig satmaya çalışanlarla ilgili. Hoş doğru dürüst satılabilen ürün olmadığını görünce piyasanın akıllandığını düşünüyorum ve seviniyorum.

Sözün özü, kimseye inanmayın, okuyun öğrenin araştırın kendi bilginizi yaratın ve ona inanın.

Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
July 03, 2014, 12:48:12 AM

Heh, gerçekten güzel mesaj, gerçek mi gerçek.
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
July 03, 2014, 08:43:14 AM

Bunların bazıları sistemin zaafiyetinden kaynaklanıyor.Premine,İpo oldukça ilk fırsatta satış yapılıp coin çakılacaktır.Bu kaçınılmazdır.Ancak no premine,no ipo ve hashrate limit sınırlandırılıp adil dağılım sağlanırsa o coin kolay kolay dumplanmaz.Örnek:Minerals.Ben coinlerin artık bu yöne kayacağını düşünüyorum millet uyandı premine ve ipo olan coinlere ilgi yok eskisi gibi  eskiden şu olurdu,

-Duyuru
-Mining süreci
-Vaatler(Dev ekibinden)
-İlgi çekme Community oluşturma
-Coinin büyük exchange sitelerine girişi
-Akabinde eldeki premine coinlerin ve ipo coinlerin lerın boşaltılması
-Panik ve coinin düşmemesi için yalanlar (balinalar fena topluyor vs.)
-Community nin panikle satışa geçmesi
-Coinin dumplanması işlem hacminin düşmesi ve ölmesi
-Yatırımcının hayal kırıklığı ve giden btc ler

Minerals gibi adil dağılımlı ipo suz,premine sız bir coinde ise sürecin başından beri takip eden biri olarak gördüğüm sürekli rijit biçimde yükseldiği.Coin her geçen gün arttı bittrexe girdi 3 e katladı dün mintpala girdi %50 arttı.Bu süreçte de her gün doğrusal olarak yukarı yönlü yükseldi.Daha anonimilik ve betting servis gelmemesine rağmen arttı.Bunun bana göre tek sebebi var.Dump yapacak kimsenin olmaması kimsenin elinde yüksek miktar Minerals yok.Panik yapılsa bile eldeki coinleri dumplayacak güç kimsede yok çünkü mining süreci 50 mh la sınırlandırıldı.Buda coine yatırım yapacak insanlara güven sağladı ve comunity hızla genişledi,genişledikçe daha değerlendi.Ben en başında 0.5 btc civarı yatırım yapmıştım(mining+satın alma) şu rakamla bile 10btc değerine geldi ki 10-12k yı e-sport betting+anonimilikle çok rahat geçecektir.

Kısaca yatırım yaptığınız coinin no premine,no ipo ve mümkünse hashrate limitli olmasına özen gösterin.Bu arada yarın çıkacak Judgecoin ve pazartesi çıkacak freshcoin i takip etmekte fayda var.

goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
July 03, 2014, 09:00:54 AM

limitli hasrate tam olarak nasıl oluyor ilk kez duydum az açıklarmısın ilginç geldi
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
July 03, 2014, 09:25:54 AM

limitli hasrate tam olarak nasıl oluyor ilk kez duydum az açıklarmısın ilginç geldi

Solo kazılamayan pool da ise her kullanıcı ve her ip üzerinden belli limitin üzerinde kazılamıyor.Yani her worker 50mh/s veya belli hıza kadar kazı yapabiliyor.Büyük farmlar veya  fazla gpu su olanlar o limite kadar kazabiliyorlar.Böylece kazılan coinlerin tek elde toplanmasının önüne geçilerek coinlerin dağılması sağlanıp küçük çapta madenciler korunmuş oluyorlar.
ferman
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

Sanırım BAN 11 Nisan'a uzadı...

View Profile WWW
July 03, 2014, 11:41:29 AM

Solo kazılamayan pool da ise her kullanıcı ve her ip üzerinden belli limitin üzerinde kazılamıyor.Yani her worker 50mh/s veya belli hıza kadar kazı yapabiliyor.Büyük farmlar veya  fazla gpu su olanlar o limite kadar kazabiliyorlar.Böylece kazılan coinlerin tek elde toplanmasının önüne geçilerek coinlerin dağılması sağlanıp küçük çapta madenciler korunmuş oluyorlar.
bak bu güzel bir yenilik. gelecek coinler bence de bu stratejiyi tercih edeek.

pantera34
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
July 03, 2014, 10:35:00 PM

Ve kesinlikle twitterdaki fake pump&dump gruplara inanmayın. Bu adamlar önerdikleri shitcoinleri bir hafta öncesinden alıp  pump yapıcaz deyip size kakalıyorlar.. son olarak ta düşük volume'daki shitcoin bir gün içinde 100btc volume cıkıyorsa sakın sakın o coinden almayın elinizde çakılır zararına satarsınız.
amarushakur
Newbie
*

Activity: 21
Merit: 0

View Profile WWW
July 08, 2014, 09:50:02 PM

harika bir paylaşım : )
Pages: [1]
  Print  

Jump to: