Bitcoin Forum
May 01, 2024, 11:20:42 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Warning: One or more bitcointalk.org users have reported that they strongly believe that the creator of this topic is a scammer. (Login to see the detailed trust ratings.) While the bitcointalk.org administration does not verify such claims, you should proceed with extreme caution.
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: VirtuaChange | Cumparati BTC cu PayPal | GARANTAT Cel mai mic pret de pe piata  (Read 2000 times)
x5ploit (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0


View Profile
July 10, 2014, 09:28:16 PM
Last edit: July 12, 2014, 11:10:59 AM by Cyrus
 #1

Nota Moderatorului: Daca doriti sa cumparati, actionati cu atentie pana ce acest serviciu primeste ceva reputatie din partea comunitatii.

www.VirtuaChange.co

Salut salut  Smiley,

Va anunt ca am deschis in mod oficial site-ul meu propriu de exchange PayPal to BTC, acum sub numele unei companii inregistrate. Am avut pana in acest moment peste 25.000 clienti si 900.000$ tranzactionati.

Procesul este automat si veti primi BTC in cateva minute. Pretul este updatat zilnic pe site, astazi pretul fiind de $603.03.

Pasii sunt simpli:
  • Apasati butonul "Buy now" si inserati in USD valoarea care doriti sa o cumparati.
  • Confirmati tranzactia si asteptati e-mailul de confirmare.
  • O sa primiti un link pentru a va extrage banii in portofelul dvs. Bitcoin in cateva minute!

Putem fi contactati la:
virtuachange.trade@gmail.com
+40 234 285 100
I.I Iulian Trade

Astept parerile si comenzile dvs.! Smiley
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714605642
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714605642

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714605642
Reply with quote  #2

1714605642
Report to moderator
1714605642
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714605642

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714605642
Reply with quote  #2

1714605642
Report to moderator
wickedsick
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 467
Merit: 250


View Profile
July 10, 2014, 09:34:10 PM
 #2

pai si site-ul care e?...pare unpic dubios sincer sa fiu
x5ploit (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0


View Profile
July 10, 2014, 09:41:43 PM
 #3

Oopsie, am tradus topicul de pe EN si am uitat de adresa, hehe. Site-ul nostru este www.virtuachange.co ; speram ca odata cu timpul sa ai mai multa incredere in noi, si nu doar tu ci toti cei ce doresc sa tranzactioneze prin noi. Smiley
M0ndialu
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 819
Merit: 1000



View Profile WWW
July 10, 2014, 11:57:25 PM
 #4

aveti mare grija! nu recomand sa vindeti sau cumparati prin PayPal !!

nici bajetii de pe RST nu sunt foarte incantati si o sa va spun dece, citez " Ai idee ce se va intampla cand vor afla carderii de serviciul tau ?
Isi iau aia bani "curati" prin tine,si tu ramai si fara btc si fara paypal "

cam asta am patit eu, m-am ales cu o frumoasa balanta de -300$, dupa ce am vandut ceva BTC m-am trezit cu disputa paypal si am pierdut.

https://rstforums.com/forum/86781-virtuachange-cumparati-btc-cu-paypal-garantat-cel-mai-mic-pret-de-pe-piata.rst

 Wink

jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
July 11, 2014, 12:14:19 AM
 #5

Nici eu nu recomand folosirea PayPal pentru tranzactionarea de cripto si din cate stiu politica PayPal interzice explicit si te poti trezi si cu contul inchis.
x5ploit (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0


View Profile
July 11, 2014, 07:11:32 AM
 #6

@M0ndialu: Avem un sistem anti-frauda integrat si sunt sigur ca nu vor fi probleme. Multumim pentru feedback.
@jonsi: In contul de PayPal, suntem trecuti cu domeniu de activitate "Currency Exchange". Sunt sigur ca nu vor fi probleme.
valiz
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 471
Merit: 250


BTC trader


View Profile
July 11, 2014, 09:02:27 AM
 #7

Nici eu nu recomand folosirea PayPal pentru tranzactionarea de cripto si din cate stiu politica PayPal interzice explicit si te poti trezi si cu contul inchis.

Asta ar explica de ce un trader de pe localbitcoins care vrea plată prin PayPal oferă un preț per BTC destul de dubios (2500 RON față de 2000 RON prețul pieței). Eu credeam că nu are ce face cu banii...

12c3DnfNrfgnnJ3RovFpaCDGDeS6LMkfTN "who lives by QE dies by QE"
bitcoin24.ro
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 25
Merit: 0


View Profile WWW
July 12, 2014, 04:43:47 AM
Last edit: July 12, 2014, 05:07:05 AM by bitcoin24.ro
 #8

In primul rand vedem ca abia ai deschis casa de schimb si deja ai tranzactionat aproape 1 milion de dolari. In cateva luni o sa bagi restul caselor de schimb in faliment  Smiley

Numele tau de utilizator sigur ne inspira o mare incredere Smiley

Totusi ne-am bucura daca ne-ai spune si noua numele complet al firmei si CUI-ul.Poate cineva vrea sa te verifice inainte sa faca o tranzactie. Nu ti se pare normal?

Pasii sunt simpli:
  • Apasati butonul "Buy now" si inserati in USD valoarea care doriti sa o cumparati.
  • Confirmati tranzactia si asteptati e-mailul de confirmare.
  • O sa primiti un link pentru a va extrage banii in portofelul dvs. Bitcoin in cateva minute!
Dubios de simplu.

Mare atentie baieti Wink

PS: Prezentarea lasa de dorit.


LATER EDIT: Dovada?  https://bitcointalk.org/index.php?topic=686473.msg7794352#msg7794352
Adibandi
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 345
Merit: 250


View Profile
July 12, 2014, 07:39:28 AM
 #9

Eu le-am dat report, daca nu raspund azi la intrebarea de mai sus referitor la CUI si numele firmei mie unu mi-e clar.

x5ploit (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0


View Profile
July 12, 2014, 08:18:52 AM
 #10

@bitcoin24.ro: Procesul este facut astfel incat tranzactionarea prin platforma noastra sa fie cat mai simpla si fara batai de cap. Numele oficial al firmei noastre este "S.C. DIGITAL TECH TRADING S.R.L", CUI 13258193. Te invitam sa verifici la Registrul Comertului toate acestea si vei vedea ca suntem deschisi inca din anul 2000. Referitor la suma pe care am tranzactionat-o pana acum, asta se aplica din 2007 de cand am inceput sa vindem monede digitale. Doar pentru ca un utilizator a postat ca suntem "scam" nu inseamna ca si asa este, pana la proba contrarie v-as ruga sa nu mai faceti astfel de afirmatii care nu sunt bazate pe lucruri concrete.

@Adibandi: Raspunsurile au fost date mai sus.
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Online Online

Activity: 3752
Merit: 2948



View Profile
July 12, 2014, 11:08:26 AM
 #11

Eu le-am dat report, daca nu raspund azi la intrebarea de mai sus referitor la CUI si numele firmei mie unu mi-e clar.

Conform politicii forumului, nu pot sterge acest topic deocamdata. Daca intr-adevar este un scam, desi mi-as dori sa nu fie, atunci thread-ul va fi inchis, marcat ca atare, iar userul primeste ban.
Vom astepta proba contrarie.

bitcoin24.ro
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 25
Merit: 0


View Profile WWW
July 12, 2014, 12:11:49 PM
 #12

Referitor la suma pe care am tranzactionat-o pana acum, asta se aplica din 2007 de cand am inceput sa vindem monede digitale.

Ce fel de monede digitale vindeai tu in 2007?

Intelege te rog ca nu ai cum sa ne prostesti.

x5ploit (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0


View Profile
July 12, 2014, 12:16:16 PM
 #13

@bitcoin24.ro: La sfarsitul lui 2007 am fost primii care am promovat si cumparat Perfect Money in Romania. De asemenea comercializam WebMoney, Ven (de care probabil nici nu ai auzit) si LR. Te rog frumos sa nu mai aduci o reclama negativa site-ului si firmei, pana acum am avut 3 comenzi si nimeni nu s-a plans de noi.
Oarecare
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
July 15, 2014, 12:40:37 PM
Last edit: July 15, 2014, 12:57:40 PM by Oarecare
 #14

Mi-am facut cont doar ca sa va avertizez.

@bitcoin24.ro: La sfarsitul lui 2007 am fost primii care am promovat si cumparat Perfect Money in Romania. De asemenea comercializam WebMoney, Ven (de care probabil nici nu ai auzit) si LR. Te rog frumos sa nu mai aduci o reclama negativa site-ului si firmei, pana acum am avut 3 comenzi si nimeni nu s-a plans de noi.

Taci din gura si nu mai vraji lumea.

Site-ul lui este un banal scam. Acum 4 zile am incercat sa fac un mic exchange prin el sau ei doar ca sa verific daca este legit si inca nu am primit vreun mail de la ei dupa ce le-am trimis banii.


https://i.imgur.com/2uWnJ9E.png

Poza a fost facuta imediat dupa tranzactie ca dovada, iar in acel moment Paypal-ul lor (virtuachange.trade@gmail.com | lol gmail) nici macar nu era verificat la momentul tranzactiei.

https://i.imgur.com/0pd4cAT.png


Mai multe detalii aici:

https://rstforums.com/forum/86781-virtuachange-cumparati-btc-cu-paypal-garantat-cel-mai-mic-pret-de-pe-piata-4.rst

De ce ai posta pe RST serviciul in primul rand? Pentru ca stie ca sunt multe persoane acolo care se ocupa cu cryptocurrency si Paypal iar ca el isi va scoate banii cu usurinta.

Imediat dupa ce isi primeste banii, ii muta pe o alta adresa de Paypal ca sa previna chargeback-ul si eventuale dispute.


Concluzie, scam. Stati deoparte. Cei care nu au incredere in spusele mele sunt liberi sa ii faca bani pentru o bauta pa' manele.
bitcoin24.ro
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 25
Merit: 0


View Profile WWW
July 15, 2014, 08:06:11 PM
 #15

S.C. DIGITAL TECH TRADING S.R.L  CUI 13258193 se ocupa cu camere de supraveghere Smiley

Nu m-am mai bagat ca e in  zadar oricum. Cine are suficienta inteligenta isi da seama numai dupa pagina lor seaca ca nu e treaba serioasa.
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Online Online

Activity: 3752
Merit: 2948



View Profile
July 15, 2014, 08:52:19 PM
 #16

Iar aici cere un imprumut de 0.03 BTC, contul sau de Paypal fiind blocat, conform spuselor sale.

As the title says, need a loan of 0.03BTC for 2 days, will pay 5% per day so 0.033 ; Need the loan to pay a off-forum escrow service.

I will give as collateral a Nike.com GC of 25$ and my VirWox account, where I have a order of 75$ worth of BTC which will get to me in 24 hours.

My address is 1NBr7c36nJaQJDd5mcUUMR26XSLDEBxm5H

Thank you!
Si aici:
@nubwo: PM'ed, thanks!.
@Sydboy: I am a man of my word and I made a promise of delivering this today, paying interest for such a little amount is not a problem. I do not have Bitcoins and my PayPal account which I usually buy with is limited because of my own stupidity of accessing it whilst on a VPN so can not do anything atm.

Thread complet aici: https://bitcointalk.org/index.php?topic=695593

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!