Bitcoin Forum
May 05, 2024, 01:43:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Takascoin TL/BTC borsası  (Read 14391 times)
bitkoyun (OP)
Hero Member

Activity: 519
Merit: 509

View Profile WWW
July 16, 2014, 02:16:49 PM

http://www.takascoin.com bu hafta açılmış. Bakalım borsada rekabet fiyatları nasıl etkileyecek.

Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
July 16, 2014, 02:47:57 PM

sessiz sedasız siteyi açmışlar
güzel bir haber sahibi kimdir nedir merkezi neresi ayrıntılı bilgi varmı acaba
birde mevcut 2 borsaya göre yeni bir şey getiriyormu acaba inceleyen var mı
dadas15
Sr. Member

Activity: 558
Merit: 251

View Profile
July 16, 2014, 02:48:23 PM

hayırlı olsun diyelim ve siteden bir alıntı yapalım.

ALIŞ / SATIŞ KOMİSYON MALİYETİ NEDİR?
Takascoin piyasa aracılığıyla yapılan başarılı işlemlerden ticari bir ücret talep eder. Komisyon ücret miktarı belli süreliğine '0' olarak tüm kullanıcılara sunulmuştur. Kullanıcıların ticaret geçmişine dayalı olarak değişkenlik gösterebilir. Yeni hesaplar ve düşük frekanstaki kullanıcılar için oran tanıtım dönemi sonrasında % 0.5 olacaktır. Ücret tarifesini Kullanıcı Profilinizden görüntülenebilinir.

TL ÇEKIM ÜCRETI NE KADAR ÖDÜYORUM?
TL çekiminde hesabınıza yatırılmasını istediğiniz tutardan 5,00 TL masraf mahsup edilecektir. TL çekilmesi için minimum tutar 20,00 TL' dir.

Parite Farkı Nedir?   (BU ÖNEMLİ)
Takascoin sizler için uluslararası piyasalardan Bitcoin almanıza ve satmanıza olanak sağlayan bir platformdur, TL ile yaptığınız işlemlere karşılık gelen para birimi USD Alış ve Satış arasında bir parite farkı oluşmaktadır. bu fark sizin için AL/SAT yaptığımız platformun bulunduğu ülkenin Para birimi cinsinden ödenmektedir. parite farkı bazen %0.1 lere kadar ulaşmaktadır bizler aldığımız ortalama ile sizlerin işlemlerine bu farkı %0.50 yani 0.005 oranında yansıtmaktayız.

yapıcı eleştiri olarak tl çekim ücretinin daha düşük tutulması makul olur.

tekrar hayırlı olsun Smiley
dadas15
Sr. Member

View Profile
July 16, 2014, 02:51:24 PM

anladığım kadarıyla TR merkezli olup dünyaya açılmayı düşünüyorlar.
fark bu olabilir, onun dışında bir fark yok gibi. parite farkı durumunu tam anlayabilirsek fark orada yatıyor olabilir
ama eğer dünyayı hedefliyorlarsa ingilizce dil seçeneği olmalı ve elektronik bir para transfer sistemini kullanmalılar.
bu arada üyelik oldukça kolay ve site tasarımı oldukça iyi
bitkoyun (OP)
Hero Member

Activity: 519
Merit: 509

View Profile WWW
July 16, 2014, 03:10:51 PM

Sahibi de büyük ihtimalle bu forumdadır ve kendini anlatır. Sitede merkez adresi verilmiş.

Beta olmasına rağmen düzgün işliyor. İki yönlü TL ve BTC transferi, alış-satış işlemi yaptım. Komisyon sene sonuna kadar %0 diyorlar ama parite farkı denen bir ücret kesiliyor.
dadas15
Sr. Member

View Profile
July 16, 2014, 03:15:19 PM

sanırım biraz fazla konuştum, kusura bakmayın, incelerken bir şey daha dikkatimi çekti,
global piyasa ile birlikte hareket ettikleri için derinlik yönünden bir sorun yaşanmayacak gibi
yani rahatlıkla 50 btc burada güncel fiyattan satılabilir gibi duruyor.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
July 16, 2014, 04:56:42 PM
Last edit: July 16, 2014, 05:22:32 PM by goraset

bende şimdi üye oldum btcturk ve koinimden pek bi artısı yok
bir şirket yada kişi ismi göremedim merkezde belirtilmemiş
yanlız bitcoin foundation silver menbers mış o dikkatimi çekti
gerçi mtgox da gold member dı uçtu benzetmek gibi olmasın

edit:adres varmış
19 Mayıs Mah Turaboğlu Sok.
Hamdiye Yazgan iş Merkezi No:4 Kat:2
Kozyatağı/İstanbul / Türkiye
emrebey
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
July 16, 2014, 05:18:50 PM

guvenemedim.

adres vermeleri + puan tabi.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
July 16, 2014, 06:32:58 PM

Öncelikle girişim sahiplerine başarılar diliyorum. Dikkatimi çeken iki konu hakkında fikirlerimi paylaşacağım.

İlki site genelinde ve sosyal medyadaki dil ile ilgili. Sanırım bir kurumsal sosyal medya kılavuzu yayınlanmamış. Birden çok kişi tarafından mı yönetiliyor bilemiyorum ama dilbilgisi hatalarına sıkça rastlanıyor. Her günümüz girişimcisi gibi sosyal medyanın ve web sitesinin kurumsal kimliği birebir yansıttığı gerçeğinin farkında olduklarını fakat sıranın henüz buraya gelmediğini düşünüyorum. Bence böyle düşünmeyin Smiley

İkincisi ise "global bir havuz beslemesi" konusundan bahsedilmiş. Ne olduğuna dair herhangi bir bilgi yok malesef. İşlem ücreti olmadığı belirtilmiş ama işlem yapan arkadaşların yukarıda deneyimlerine bakarsak "parite farkı" denen bir ücret kesiliyormuş. Eğer global bir havuz beslemesi varsa fee de vardır. Bu konuda biraz daha şeffaflık daha iyi olabilir.
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
July 16, 2014, 06:48:19 PM

ssl'e para ödemişler, ama whois sorgularında adam akıllı bir bilgi yok.
kurumsal görünmek istiyorlarsa ilk olarak whois sorgularına firma adı, iletişim bilgilerini vs vs doğru girsinler.

kusura bakmasın kimse ama kurumsal bir sitenin whois sorgusunda cep numarası görürsem ben o şirket'e olmamış derim...

en kısa sürede kurumsal kimliklerine göre düzenlerler umarım.
http://who.is/whois/takascoin.com

(btc türk'ün whois sorgusunda numara yazmıyormuş bu arada, ICANN baskı yapıyor sürekli, registrar bilgilerini doğru girmeyenlerin domainleri elden alınabiliyor. http://who.is/whois/btcturk.com )

(koinim'in de whois sorgusu protected Sad http://who.is/whois/koinim.com )

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
pantera34
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
July 16, 2014, 07:17:54 PM

Hayırlısı olsun diyelim... Fakat ben şuan Türkiye'de yeterli hacim oluşmadığı için bitcoin ticaretinin fazla oturmayacağını düşünüyorum.. btcturk.com'da bile günlük 100btc hareket var ama orda bile al/sat yapabilmek için baya bi bekleniyor. Fakat altcoin trade yapan sitelerde özellikle mintpal,bittrex ve bitcoin trade yapan sitelerde btc-e gibi ..rakam çok yüksek. Gün içinde trade yaparak iyi paralar kazanabiliyorsunuz. Whois sorgusuna gelince btcturk.com'da da yanlışlıkla btcturk.org'a girince farkettim satılık yazıyor. Daha sonra btcturk.net'i de deneyince aynı yazıyı gördüm.. Buda kurumsal olma yolunda olan bir firmaya yakışmıyor ve güven sarsıyor..
ferman
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

Sanırım BAN 11 Nisan'a uzadı...

View Profile WWW
July 16, 2014, 10:19:36 PM

parite farkına anlam veremedim. tabi olabilir ama parite farkı için ekstra ücret 2015den itibaren başarılı işlem başına ücret. bana hitap etmedi site. ama sanırım 3. türk BTC takas sitesi bu. yolları açık olsun başarılar. takipteyim.

coaex
Hero Member

Activity: 616
Merit: 503

@coaex - LBMA certified Gold & Silver

View Profile WWW
July 17, 2014, 04:03:06 AM

co-founder'ları geçen hafta bitcoin toplantısıydaydı. kendisi tanıtımı yaptı, anlattı fikirlerini. bize güven veriyor.
beta aşamasında olduklarından dolayı, kullanıcılardan gelen geri bildirimlerle sistemlerini geliştirmek istediklerini belirttiler.
yakında başlarız burada hacim oluşturmaya umarım.

Coaex Precious Metals - Cryptocoin Gold and Silver Bullion
Lboss
Sr. Member

Activity: 412

View Profile
July 17, 2014, 08:33:36 AM

http://www.ticaretsicil.gov.tr/ adresinden şirketi sorgulayabilirsiniz(Ücretsiz üyelikten sonra). Şirket 2 ortak tarafından kurulmuş. Temmuz ayının başında da üçüncü bir şahıs  genel müdür olarak atanmış. Şirketin tam adı TAKAS İNTERNET HİZMETLERİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ.

Daha fazla bilgiyi yukarıdaki adresten edinebilirsiniz.
chorumluum
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
July 17, 2014, 11:49:10 AM

Türkiye'de yeteri kadar büyük havuz yok. Bence sadece btc yerine altconielere de yönelseler hem kullanıcı hem firma açısından karlı olur.
Dijital Para
Full Member

Activity: 149
Merit: 104

View Profile
July 17, 2014, 12:28:36 PM

Türkiye'de yeteri kadar büyük havuz yok. Bence sadece btc yerine altconielere de yönelseler hem kullanıcı hem firma açısından karlı olur.

Sanırım Takascoin'de Türkiye havuzunun küçüklüğünden kaynaklı daha çok diğer borsalara bir köprü işlevi görerek Türkiye piyasasına girmek istemiş. Yani takascoin'in en büyük işlevi büyük borsalardaki hacime onların üzerinden kolayca banka hesaplarımızdaki TL ile erişime sahip olacak olmamız. en azından yukardaki tweetten ben bunu anladım.

Bu yönüyle Koinim'de eksik bulunan hacime çözüm bulmuşlar.

BTCTurk hacim konusunda daha iyi ama BTCTurk havuzu da BTCTrader bünyesinde ortak bir havuz. Onlar global piyasayı hedefliyorlar.

Takascoin ise yurtdışı borsalarına aracı olmayı hedefliyor. Bu açıdan Türkiyede işleyen 3 farklı borsa tipi ile karşı karşıyayız ki çok küçük bir komünite olmasına rağmen bu çok güzel bir gelişme.

Eğer fikirlerini doğru anladıysam, bir öneri olarakta büyük miktarda işlem yapacaklar için dolar hesabı da açabilirler ve böylece işlem yapacaklar parite farkını ödememiş olur. Umarım güzel, güvenilir bir işletme olursunuz.

Dijital Para'da isterseniz bir röportajınızı da yayınlamak isteriz.
aliser
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
July 18, 2014, 09:54:37 AM

Eğer yanlış anlamadıysam ki anlamış da olabilirim eğer öyleyse sahipleri beni düzeltsin.

Eğer düşündüklerim doğruysa çok iyi bir işe imza atmış olabilirler. Aradaki parite farkı muhtemelen sizin TL yatırıp BTC almak istemeniz durumunda sistem önce kendi içerisinde bu siparişi işleme alıyor eğer alım talebi gerçekleşmez ise diğer (hangisi ya da hangileri olduğu konusunda bilgim yok) global exchange'lere api yardımı ile alım emrinizi gönderiyor alım emri diğer exchange'de gerçekleşirse bu işlemden doğan balance size yansıtılıyor.

Yukarıdaki aynı durum muhtemelen satış emirleri için de geçerli.

Eğer bu şekilde çalışıyorsa alınlarından öpmek lazım.
TakasCoin
Newbie
*

Activity: 26

View Profile
July 18, 2014, 11:28:53 AM

Selamlar,

Öncelikli olarak iyi temennilerde bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ediyoruz.

Tüm eleştirilere ve sorulara cevap vermeye çalışıcağız. www.takascoin.com Beta sürümü ile bu hafta işlem yapılmaya başlandı. Sitemizde gördüğünüz eksiklikler veya hatalarımız olması durumda lütfen bizlerle iletişime (https://takascoin.com/ContactUs.aspx) geçin ve acil öncelikli olarak bu sorunları gidermeye çalışalım.

Takascoin eş kurucusu ve yönetici ortağı Ahmet Hakan ÖZGÜR'dir. İnternet Girişimcisi ve yatırımcısıdır. detaylar için: tr.linkedin.com/in/ahmethakan/
Şirket adres bilgisini yukarıda paylaştığımız linkten bulabilirsiniz. Uluslararası bir yatırım ağı ve fon şirketleri ile organik bağı olan Takascoin'nin 16 ülkede ofisleri vardır. Global bir proje olarak planlanan Takascoin beta sürümü, Türk kullanıcıların, sizlerin deneyimleri ve tavsiyeleri ile olgunlaşacak ve Dünya'ya açılacaktır. Açıldığı her ülkede Lokal yatırımcısından fonlanmaktadır. Global destekçilerimizin arasında GK Holdings Limited, Hong Kong'da bulunan ve ağırlıklı olarak finansal piyasalarda odaklanmış, özel, bağımsız küresel yatırım firmasıdır.

Türkiye özelinde getirdiğimiz farklılıklardan bazılarına değinmek isterim. Global piyasaladan beslenen bir yapısı olması sebebi ile yüksek hacimli işlem yapmak isteyenler için çözüm sunmaktadır. TR özelinde yaptığınız işlemler sizlere uluslararası pazarlarda Al/sat imkanı verir. Başka ülkelerde hesap açmak zorunda kalmazsınız. Türkiyede müşteri hizmetleri sağlayan tek Bitcoin exchange platformudur. Müşteri hizmetleri telefon numaramız: 0 216 606 21 06 dır. Takascoin'ni diğer Bitcoin exchange yatırımlarından ayıran en büyük farklılık ise tüccarlar ile entegrasyon ve para transferi için hayata geçireceğimiz çözümler olacaktır.  

Uluslararası piyasalarda işlem yaptığımızda TL/USD arasında bir parite farkı oluşmaktadır bu fark kullanıcılarımıza yansıtılmaktadır. Banka hesabınıza TL çekmek istediğinizde bizim hesabımızdan sizin hesabınıza EFT işlemi gerçekleştirilmektedir ve bu işlem için bankalar ücret almaktadır bu ücret kullanıcılarımıza 5.00TL olarak yansıtılmaktadır. Takascoin işlemlerden açılışımıza özel %0 komisyon almaktadır.

Kurumsal medya iletişim kılavuzumuz henüz yayınlanmadı ama Beta sürümünden sonra bu konuda gelişmeleri sizlerle paylaşıyor olacağız. Sosyal Medya'da Türkçemizin doğru yazılması gerektiği konusundaki eleştiriye katılıyor ve daha dikkatli olacağımızı ifade etmek istiyoruz.

Takascoin olarak bizler, Bitcoin Türkiye ekosistemine katkı sağlamak ve kullanımı arttırmak için yatırım planlarımızı yaptık. Bitcoin'nin bir devrim olduğunu düşünüyoruz, Alışverişlerde, para trasferlerinde, Bitcoin almak/satmak ve sokakta dokunabildiğiniz noktalar oluştumaya çalışacağız. Ticari hayatımız ile Bitcoinin nin buluşabileceği araçları adım adım hayata geçirmeye çalışacağız. Bitcoin Türkiye piyasasında bir rekabetten ziyade birliktelik oluşacağına inanıyor ve yaygınlaşması için tüm yatırımcıların birlikte hareket edeceklerine, Bitcoin'nin demokratik yapısına uygun yenilikçi adımlar ile yakın gelecekte Türkiye'de daha yaygın kullanılacağına eminiz. Destek veren, katkı sağlayan, eleştiren tüm topluluğa teşekkür eder, sizleri dikkatle takip ederek platformumuzu geliştirmeye devam edeceğimizi bildiririz.

Saygılarımızla,

Takascoin Destek Ekibi...

TakasCoin
Newbie
*

Activity: 26

View Profile
July 18, 2014, 11:38:29 AM

Eğer yanlış anlamadıysam ki anlamış da olabilirim eğer öyleyse sahipleri beni düzeltsin.

Eğer düşündüklerim doğruysa çok iyi bir işe imza atmış olabilirler. Aradaki parite farkı muhtemelen sizin TL yatırıp BTC almak istemeniz durumunda sistem önce kendi içerisinde bu siparişi işleme alıyor eğer alım talebi gerçekleşmez ise diğer (hangisi ya da hangileri olduğu konusunda bilgim yok) global exchange'lere api yardımı ile alım emrinizi gönderiyor alım emri diğer exchange'de gerçekleşirse bu işlemden doğan balance size yansıtılıyor.

Yukarıdaki aynı durum muhtemelen satış emirleri için de geçerli.

Eğer bu şekilde çalışıyorsa alınlarından öpmek lazım.

Tüm al/sat işlemleri ve gelişmiş Al/sat işlemleri sizlerin tespit ettiği yöntem ile yapılmaktadır. Sorularınız olursa cevaplamaktan mutlu oluruz.

Takascoin Destek ekibi...
dadas15
Sr. Member

View Profile
July 18, 2014, 11:43:23 AM

hocam öncelikle piyasaya hoş geldiniz.
günlük işlem hacmi 500 lira olarak belirlenmiş, bu hacim para çakme içinmi yoksa tüm işlemleri içeriyormu, örneğin 1000 liralık btc alım işlemi yapabilirmiyim.
hesap onayı için kimlik fotokopisi, fatura vs istenmektedir, bunların güvenliği konusunda bir güvenceniz varmı?
parite farkı otomatik olarak hesaplanıyormu yoksa işlem sonucunda extra mı uygulanacak?
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: